INVITAŢIE “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” Ediţia a VIII- a Brasov, 18-20 iunie 2018

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează a VIII-a ediţie a Festivalului  “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT- DEBUT”

 

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament: REGULAMENT MASTERCLASS 2018

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 04 iunie 2018 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA a VIII-a BRAŞOV 8-9 IUNIE 2018

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE

“ ART BRAŞOV ESTIVAL”

EDIŢIA a VIII-a
BRAŞOV 8-9 IUNIE 2018

 Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

  1. Participanţi. Concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.
  2. Desfăşurare. Concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente, an de studiu, grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 8-9 iunie, orele fiind stabilite ulterior.

Secţiunea I            Interpretare instrumentală

Secţiunea II           Interpretare vocală

Secţiunea III          Ansambluri vocale(duete, triouri, coruri)

În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice:

  1. muzică clasică
  2. muzică uşoară, divertisment
  3. muzică populară

Detalii si fise de inscriere:Regulament Brasov Art Estival ~ 2018~

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE TEATRU “DE-A RÂSU’ PLÂNSU’ “, BRAȘOV, EDIȚIA A VIII-A

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE TEATRU “DE-A RASU PLANSU’ ” BRASOV

EDITIA A VIII-A

VINERI, 4 MAI 2018

10.30-12.00- Repetitii tehnice

12.00-12.15- Deschiderea Festivalului

12.15-12.30- Montare decor

12.30-13.25- ALEXANDRIONI (BV)

13.25-13.35- Schimbare decor

13.35- 13.50- ART RESPECT (BV)

13.50-14.50- Pauza de pranz

15.00- 15.50- BULEVARD (BV)

15.50-16.00- Schimbare decor

16.00-16.15- DANIEL ADRIAN (CAMPINA)

16.15-16.30- Montare decor

16.30-16.55- ART ALEGRIA (BV)

16.55-17.10- Schimbare decor

17.10-18.00- EU, TU, NOI, SCENA (BV)

18.00-18.15- Schimbare decor

18.15-18.45- VENI VIDI VICI (SB)

18.45-19.00- Schimbare decor

19.00-19.50- VISE (BV)

 

SAMBATA, 5 MAI 2018

9.30-10.30- Repetitii tehnice

10.30-11.20 – INSIDE OUT (BUC)

11.20-11.30- Schimbare decor

11.30-11.45- POPA ANDREI (CT)

11.45-11.55- Schimbare decor

11.55-12.45- EGO (SF. GHEORGHE)

12.45-13.00- Schimbare decor

13.00- 13.15- LEIRA MONOLOG (RM. VALCEA)

13.15-14.30- Pauza de pranz

14.30-15.20- LEIRA (RM.VALCEA)

15.20-15.30- Schimbare decor

15.30-16.20- SHAKESPEARE (BUC)

16.20-17.20- Deliberare juriu

17.30- PREMIEREA

 

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET “De-a Râsu’ Plânsu’ ” Ediţia a VIII-a Brasov, 4-5 mai 2018

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET
“ De-a Râsu’ Plânsu’ ”
Ediţia a VIII-a
Brasov, 4-5 mai 2018

          Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a VIII- a editie a Festivalului de Teatru ,,De-a Râsu’ Plânsu’” în perioada 4-5 mai 2018.

 

TRUPE PARTICIPANTE LA FESTIVALUL DE-A RASU’ PLANSU’ EDITIA A VIII-A, Brasov 2018:
1)   SHAKESPEARE- BUCURESTI
2)   INSIDE OUT- BUCURESTI
3)   ART RESPECT- BRASOV
4)   EGO- SF. GHEORGHE
5)   BULEVARD- BRASOV
6)   VISE- BRASOV
7)   POP-ART- BOTOSANI
8)   POPA ANDREI- CONSTANTA
9)   FABRICA DE TEATRU- SIBIU
10)  VENI  VIDI VICI- SIBIU
11)  EU, TU, NOI, SCENA- BRASOV
12)  ART ALEGRIA- BRASOV
13)  ALEXANDRIONI- BRASOV
14)  DANIEL ADRIAN-CAMPINA(TEXT DRAMATIC)
15)  LEIRA- RM. VALCEA

Dorim sa specificam faptul ca spectacolele au fost asezate într-o ordine aleatorie.

Felicitari!
Va uram mult succes!

Programul festivalului va fi afisat în data de 27.04.2018 pe site-ul http://www.artebrasov.ro/

 

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR ŞI ÎNSCRIERILOR SESIUNEA IUNIE – IULIE 2018

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR ŞI ÎNSCRIERILOR

SESIUNEA IUNIE – IULIE 2018

AN ŞCOLAR 2018-2019

ÎNSCRIERI ÎN PERIOADELE :

18 – 28 IUNIE 2018

2 – 6 IULIE 2018

PROGRAM: 9 – 13

ÎN DATA DE 29 IUNIE 2018 NU SE FAC INSCRIERI ȘI REINSCRIERI.

EXAMENE : 10 si 11  IULIE 2018                             

TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL ÎN PERIOADA 03 SEPT. – 21 SEPT. 2018 PENTRU ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I

 REÎNSCRIERI ÎN PERIOADELE :

18 – 28 IUNIE 2018
2 – 6 IULIE 2018
ÎNTRE ORELE 9 – 13

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 18 IUNIE – 6 IULIE 2018 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.

 ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

– DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE SE COMPLETEAZĂ LA SEDIUL INSTITUŢIEI / BIBLIOTECĂ.

PROGRAMAREA   EXAMENELOR
DE ADMITERE
SESIUNEA IULIE 2018
 AN SCOLAR 2018-2019

 

Nr

Crt

DISCIPLINA DATA ÎNTRE

ORELE

SALA
1 Canto:

Clasic, popular, muzică usoară, Ansamblul coral,

10  iulie 10-14,30

15-17

Sala 7, sala teatru
2 Instrumente muzicale, Ansamblul instrumental, 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala 7
3 Arte plastice

Pictură, Grafica, Sculptură,

Ceramica, Artă decorativă, Iconografie,

Design vestimentar

 

11 iulie 10-14,30

15-17

Corp.2-Grafică, Sculptură,

Ceramica, Arta decorativă,

Corp1-Pictura, Iconografie

Design vestimentar

4 Actorie,Teatru de păpuși,Teatru muzical 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala teatru
5 Arte vizuale(Artă fotografică,Artă cinematografică) 11 iulie 10-14,30

15-17

Arte vizuale

Corp.2

6 Coregrafie(Balet,Dans popular,Dans modern) 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala de balet

 

7 Artă populară(cusut-tesut,ceramică,cioplit în lemn,cojocărit,arta metalului,pictură populară) 11 iulie 10-14,30

15-17

Corp 2-

Sala de grafica

 

 

 

PROGRAMUL FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ, TRADIȚII, OBICEIURI ȘI MEȘTEȘUGURI POPULARE “LERU-i LER” Ediția a VII-a 2017

PROGRAMUL FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ, TRADIȚII, OBICEIURI ȘI MEȘTEȘUGURI POPULARE “LERU-i LER” Ediția a VII-a 2017

 

 

8 – 10 DEC. – EXPOZITIE MEȘTEȘUGURI la Centrul Cultural Reduta, Sala de muzică

 

VINERI 8 DEC. CURS DE MAIESTRIE ZINAIDA BOLBOCEANU ORA 14

 

SÂMBĂTĂ 9 DECEMBRIE

ORA 13 PARADA OBICEIURILOR

Participă: Ansamblul “Coronița”, Ansamblul folcloric “Bratia”, Ansamblul  Crihalma “Fecioreasca Fetelor”, Grupul vocal bărbatesc al Ansamblului “Burnașul”, Ansamblul de Datini si Obiceiuri de Iarna “Izvoarele Borcuțului”, Ansamblul folcloric “Codrii Neamtului”

ORA 15 SPECTACOL

Deschiderea oficială

  1. Grupul de copii Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” – Spectacol de colinde
  2. Ansamblul “Coronița” Solavastru – Colindul vătafilor
  3. Ansamblul folcloric “Bratia” Vlădești, Argeș – Spectacol cu doua obiceiuri : Steaua, Răscovăitul
  4. Ansamblul  Crihalma “Fecioreasca Fetelor” – Colinde de Crăciun
  5. Grupul vocal bărbatesc al Ansamblului “Burnașul” Teleorman – Colinde tradiționale din Teleorman
  6. Ansamblul folcloric “Măgura”, Casa de Cultura Codlea, Brașov – Ceata de feciori din Țara Făgărașului
  7. Ansamblul de Datini si Obiceiuri de Iarna “Izvoarele Borcuțului” – Grup de colindatori, plugusorul din vatra satului, jocul caprei si mascatii
  8. Recital Gheorghița Nicolae
  9. Grupul de colindatori de la Academia de Muzica, Teatru si Arte Plastice din Chișinau, coordonator Zinaida Bolboceanu – Colinde tradiționale din Republica Moldova

 

DUMINICĂ 10 DECEMBRIE

ORA 13 PARADA OBICEIURILOR

Participă: Ansamblul de dansuri populare al Școlii Populare de arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov – Secția externă Dumbravița, Ansamblul de Datini si Obiceiuri de Iarna “Izvoarele Borcuțului”, Colindatorii “Brezăiasii Rucărului”, Ansamblul folcloric “Balada”, Ansamblul “Făgărașul”, Ansamblul folcloric “Codrii Neamtului”, Ansamblul folcloric “Doina Costeștilor”, Ansamblul folcloric “Cununița Năzdravană”

ORA 15 SPECTACOL

  1. Colindatorii “Brezăiasii Rucărului”, Argeș –  Brezaia de la Rucăr
  2. Ansamblul de dansuri populare al Școlii Populare de arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov – Secția externă Dumbravița  –    Colinde de iarnă
  3. Ansamblul folcloric “Balada”  Bistrita  – Colinde ,uraturia si jocul caprelor
  4. Ansamblul “Făgărașul” – Colinde de iarnă
  5. Ansamblul Tradițional “Flori de măr” Poiana Mărului – Colinde tradiționale
  6. Ansamblul folcloric “Codrii Neamtului” – Datini si obiceiuri de Crăciun si Anul Nou
  7. Ansamblul folcloric “Doina Costeștilor” Botoșani  – Colinde, uratura, jocul caprițelor, jocul ursilor
  8. Grupul de colindatori al Populare de arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov – Colinde tradiționale
  9. Ansamblul folcloric “Cununița Năzdravană” Satu Mare, coordonatoare Leontina Dorca și Carmen Sas – Obiceiuri de colindat din zona Codrului

 

 

DESFASURATORUL FESTIVALULUI NAȚIONAL ,,BRAȘOV ART TALENT” Ediţia a III-a Brasov 4 – 5 noiembrie 2017

DESFĂSURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT” EDIȚIA A III-a

 

Sambătă 4 Noiembrie 2017,

Sala Reduta

ORA 9.00 – Probe de sunet și repetiție muzică populară cu orchestra “Plaiuri Transilvane”

 

ORA 11,00 – Deschiderea Festivalului, Concursul de interpretare muzica populară

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI

  1. CIUREA ALEXIA MARIA – 8 ANI, MOECIU DE SUS-BRAȘOV, “MÂNDRĂ SUNT CĂ-S ROMANCUȚĂ”
  2. CIUCĂ ANASTASIA, RM. VÂLCEA-VÂLCEA, 9 ANI – ”TREI IN LUME NU SE POATE”
  3. CREȚU ANDREEA NICOLETA, BRAN-BRAȘOV, 9 ANI, – “DE-AR FI LUNĂ DE CU SEARĂ”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI

  1. VOINESCU CĂTĂLINA GABRIELA, MOECIU DE JOS-BRAȘOV, 10 ANI – ”SUNT FATĂ DE PE TARNAVĂ”
  2. GÂRNIȚĂ CĂTĂLINA GEORGIA, PEȘTERA-BRAȘOV, 10 ANI, – “IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
  3. HĂDAN DIANA ANDREEA, BRAȘOV, 11 ANI, – “MOȘU MEU M-O ÎNVĂȚAT”
  4. VIȘAN ANDREEA MONICA, BUCUREȘTI, 11 ANI, – “MĂI BAIETE, BAIEȚELE”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI

  1. CREȚU MARIAN CRISTIAN, 12 ANI, BRAN-BRAȘOV, – ”U, IU,IU BRĂDUI BRĂDUI”
  2. TIMARU DARIA, 12 ANI, SITA BUZĂULUI-COVASNA, – ”DE LA ALBA LA SIBIU”
  3. BĂILĂ RADU, 12 ANI, BRAȘOV, -”M-O FĂCUT MAICA FECIOR”
  4. PĂNCESCU ȘTEFAN COSTIN, 12 ANI, BRAȘOV, – ”CUCURUZ CU FRUNZA-N SUS”
  5. MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 13 ANI – ”ZI-I GHEORGHIȚĂ, ZI-I CU FOC”
  6. DRĂGOI DENISA ELENA, RAȘNOV-BRAȘOV, 13 ANI – ”GREU ÎI CIOBANAȘ LA OI”
  7. DUMITRU ELENA RODICA, MOECIU DE SUS-BRAȘOV, 13 ANI, -”DRAGU-MI S-AUD CÂNTÂND”
  8. CHICHERNEA GIULIA, ȘINCA VECHE-BRAȘOV, 13 ANI – ”EU SUNT FATĂ DE LA MOȚI”
  9. CĂLIN MARA, CODLEA – BRAȘOV, 13 ANI, – “DRAGU-MI DOAMNE ȘI DOR”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI

  1. MITROIU ANDRA IULIA, TELIU – BRAȘOV, 14 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MULT MĂ-NTREABĂ IEDERA”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MI-O TRIMIS BADIȚA DOR”

 

  1. OTVOS MARA MĂDĂLINA, MIERCUREA CIUC – HARGHITA, 14 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”TREI PACURARAȘI LA MUNTE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MĂGHERAN DE LA PĂDURE”

 

  1. PUCHIANU ANDRA, MOECIU DE JOS – BRAȘOV, 15 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CODRULE FRUNZELE TALE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”SUNĂ CODRU SI RASUNĂ”

 

  1. STOICA ADELA, MACIN – TULCEA, 15 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINĂ, DOINĂ CANTEC DULCE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN MACINII MEI DE PIATRA”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI

  1. CIOMAG LUCICA BIANCA, SCHIULEȘTI -PRAHOVA, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DORUL MEU DE L-AȘ CÂNTA”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CEI TREI BRAZI DE LA SINAIA”

 

  1. OPREA ANDREEA, NISIPORESTI – NEAMT, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CREȘTI PADURE SI TE-NDEASĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”AM UN BADE CIOBANEL”

 

  1. TIMARIU BIANCA IRINA, SÂNPETRU – BRAȘOV, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FRUNZĂ VERDE MĂRULE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”HAI FLACAI DIN MULTE SATE”

 

  1. ANTAL ALEXANDRA MARIA, ZALĂU – SĂLAJ, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DU-TE DOR CU DORURILE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI DANȚUL PE LUNG”

 

  1. NEACȘU ANDREEA, VULCAN – BRAȘOV, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINA CÂNT CĂ DOINA-MI PLACE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MĂI BĂDIȚĂ RUCERENE”

 

  1. SATMARI ANDREEA DENISA, INĂU – SĂLAJ, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CODRULE CU FRUNZA LATĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI DANȚU’ SI JOCU’ ”

 

 

  1. SABOU MONICA GEANINA, ZALĂU – SĂLAJ, 17 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”BADE DE LA SECERAT”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ” ASEARĂ MI-AM PUS RĂZBOI”

 

  1. VASILE MARIA GEORGIANA, FIERBINȚI – DÂMBOVIȚA, 18 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MĂ DUSEI SARA PE LUNĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

 

  1. PINTEA CONSTANTIN CĂTĂLIN, CALVINI – BUZĂU, 18 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINA MEA PE CODRU-I SCRISĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”TRANDAFIR MANDRU ROTAT”

 

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI

  1. VOROVENCI ȘTEFANIA, MIOVENI – ARGEȘ, 20 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PRIMAVĂRĂ, PRIMAVĂRĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

 

  1. COMANICI MARIAN, VENEȚIA DE JOS – BRAȘOV, 22 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CÂT O FOST VARA DE LUNGĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN TOHAN LA FAGARAȘ”

 

  1. DAVID VLAD IONUȚ, GURBEȘTI – BIHOR, 22 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IO D-ACELA OM AM FOST”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI A MERE IN LUNCĂ”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI

  1. VLAICU LUMINIȚA IOANA, BRAȘOV, 27 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DUPĂ O CETINA LA VALE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BADIȚĂ SARUTUL TĂU”

 

  1. RUSU PAULA ELENA, LUNCA CALNICULUI – BRAȘOV, 34 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PE DEALUL LUI LILIONU”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”O UMBLAT BADEA UMBLAT”

 

 

ORA 15.00 – Probe de sunet muzică ușoară
ORA 16,00 – Concursul de interpretare muzică usoară

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-7 ANI(16.00-16.15):

  1. FLOREA DARIA MARIA, SACELE – BRAȘOV, 7 ANI – ”DACĂ PARINȚII AR FI COPII”
  2. MOROȘANU EMMA GABRIELA, BRAȘOV, 6 ANI – ”COȘARUL”
  3. ȘERBAN DARIA-MARIA, BRAȘOV, 7 ANI – ”NU MAI IMITA”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI(16.15-16.45):

  1. ASAVEI SELENA MARIA, BRAȘOV, 9 ANI – ”CÂND EȘTI COPIL”
  2. CIUCĂ ANASTASIA, RÂMNICU VÂLCEA, 9 ANI – ”WOMAN IN LOVE”
  3. DRĂGAN DOINA, BRAN – BRAȘOV, 9 ANI – ”DE VORBĂ CU COPILĂRIA”
  4. PAVEL ANTONIA CARINA, BRAȘOV, 8 ANI – ”MAI VREAU ÎNCĂ POVEȘTI”
  5. BUTA MARIA, ZARNEȘTI- BRAȘOV, 8 ANI – “OF INIMIOARA”
  6. ȚICĂU DENISA, BRAȘOV, 9 ANI –”ASTĂ SEARĂ IES ÎN ORAȘ”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI(16.45-17.50):

  1. BARABAȘ BRÂNCOVEANU RUXANDRA, BRAȘOV, 10 ANI – ”VOI CANTA AZI ȘI MEREU”
  2. BANU MARIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”CHAINED TO THE RHYTHM”
  3. MOISA DARIUS, BRAȘOV, 10 ANI – “N-AI NEVOIE DE FOARTE MULTE”
  4. BĂLĂȘOIU KARLA, PLOIEȘTI, 11 ANI – ”ROMÂNIA”
  5. COSTEA DENIS GIULIANO, ZIZIN-BRAȘOV, 11 ANI – ”YOU RAISE ME UP”
  6. GĂTEJEL ELENA DIANA, PREJMER – BRAȘOV, 11 ANI – ”SPERANȚA”
  7. HANU BIANCA ANDREEA, PLOIEȘTI, 11 ANI – ”MILLION REASONS”
  8. OLOERIU MARIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”COPILĂRIA NOASTRĂ”
  9. SCRIMINȚ OTILIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”SAMBA”
  10. STROE MARIA, BRAȘOV, 11 ANI – ”ALL THAT JAZZ”
  11. SUSANU MAYA, IAȘI, 10 ANI –”TRURLI, TRURLI DRAGĂ”
  12. ȘERBAN ELENA-ALEXANDRA, BRAȘOV, 11 ANI –”SUFLET DRAG”
  13. TÎRPE DANIEL, BRAȘOV, 10 ANI –”DURLI DURLI DA”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI(17.50-18.35):

  1. BALINT ALEXANDRA MARIA, PREJMER – BRAȘOV, 12 ANI – ”MOCIRIȚĂ”
  2. CRISTEA ANDREEA, FELDIOARA-BRAȘOV, 12 ANI – ”JUST WALK”
  3. GÂRBACEA TEODORA, BRAȘOV, 12 ANI –” MERCY”
  4. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, SÂNPETRU – BRAȘOV, 13 ANI – ”THANK YOU FOR THE MUSIC”
  5. MIRONESCU ELENA-LAURA, BRAȘOV, 13 ANI – ”JAR OF HEARTS”
  6. ROTARU DARIA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”TUDORE”
  7. OLARU IULIA MARIA, BRAȘOV, 13 ANI – ”WHEN WE WERE YOUNG”
  8. SIRACIOV LIDIA LORENA, CRISTIAN – BRAȘOV, 12 ANI – ”PIECE BY PIECE”
  9. TOTH FABIAN ZSOLT, BRAȘOV, 13 ANI – ”ALL OF ME”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI(18.35-19.00):

  1. ANTON PATRICK-ANDREI, BRAȘOV, 14 ANI – ”UNDO”
  2. CANTA ANDREEA ANDRADA, ZĂRNEȘTI – BRAȘOV, 15 ANI – ”DE-AR FI SĂ VII”
  3. DOICHIȚĂ ILINCA, BRAȘOV, 14 ANI – ”NOT ABOUT ANGELS”
  4. IOVIȚĂ LAVINIA ALEXANDRA, BRAȘOV, 14 ANI – ”ONE NIGHT ONLY”
  5. OTVOȘ MARA-MĂDĂLINA, MIERCUREA-CIUC, 14 ANI – ”THAT MAN”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI(19.00-19.35):

  1. BLAJ TEODORA, ZARNEȘTI-BRAȘOV, 17 ANI – ”YOU DON’T KNOW”
  2. DRAGOȘ MIRUNA, BRAȘOV, 17 ANI – ”A NIGHT LIKE THIS”
  3. FOLOSEA DIANA ELENA, RÂȘNOV – BRAȘOV, 16 ANI – ”CAN’T HELP FALLING IN LOVE”
  4. IVĂNUCĂ ILINCA, BRAȘOV, 16 ANI – ”SET FIRE TO THE RAIN”
  5. POPESCU ANDREI, SÂNPETRU – BRAȘOV, 17 ANI – ”TU NU VEZI”
  6. SICOE MARIA ANDREEA, BRAȘOV, 17 ANI – ”WHEN WE WERE YOUNG”
  7. STATE ANA-MARIA, BRAȘOV, 18 ANI – ”HURT”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI(19.35-19.45):

  1. NEAGU DAFINA-ELENA, BĂICOI-PRAHOVA, 22 ANI – ”BIG BAD HANDSOME MAN”
  2. ROTARU IUSTIN ADRIAN, PÂRGĂREȘTI – BACĂU, 25 ANI – ”MOMENT OF SILENCE”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI(19.45-19.50):

  1. UȚĂ CRISTINA, RÂȘNOV – BRAȘOV, 27 ANI – ”DACĂ PLOAIA S-AR OPRI”

 

 

Duminica 5 Noiembrie 2017,

Sala Reduta:

ORA 17.00 – GALA LAUREAȚILOR

Rezultatul preselectiei FESTIVALULUI NAȚIONAL ,,BRAȘOV ART TALENT” Ediţia a III-a Brasov 4 – 5 noiembrie 2017

MUZICĂ POPULARĂ

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI

  1. CIUREA ALEXIA MARIA – 8 ANI, MOECIU DE SUS-BRAȘOV, “MÂNDRĂ SUNT CĂ-S ROMANCUȚĂ”
  2. CIUCĂ ANASTASIA, RM. VÂLCEA-VÂLCEA, 9 ANI – ”TREI IN LUME NU SE POATE”
  3. CREȚU ANDREEA NICOLETA, BRAN-BRAȘOV, 9 ANI, – “DE-AR FI LUNĂ DE CU SEARĂ”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI

  1. VOINESCU CĂTĂLINA GABRIELA, MOECIU DE JOS-BRAȘOV, 10 ANI – ”SUNT FATĂ DE PE TARNAVĂ”
  2. GÂRNIȚĂ CĂTĂLINA GEORGIA, PEȘTERA-BRAȘOV, 10 ANI, – “IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
  3. HĂDAN DIANA ANDREEA, BRAȘOV, 11 ANI, – “MOȘU MEU M-O ÎNVĂȚAT”
  4. VIȘAN ANDREEA MONICA, BUCUREȘTI, 11 ANI, – “MĂI BAIETE, BAIEȚELE”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI

  1. CREȚU MARIAN CRISTIAN, 12 ANI, BRAN-BRAȘOV, – ”U, IU,IU BRĂDUI BRĂDUI”
  2. TIMARU DARIA, 12 ANI, SITA BUZĂULUI-COVASNA, – ”DE LA ALBA LA SIBIU”
  3. BĂILĂ RADU, 12 ANI, BRAȘOV, -”M-O FĂCUT MAICA FECIOR”
  4. PĂNCESCU ȘTEFAN COSTIN, 12 ANI, BRAȘOV, – ”CUCURUZ CU FRUNZA-N SUS”
  5. MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 13 ANI – ”ZI-I GHEORGHIȚĂ, ZI-I CU FOC”
  6. DRĂGOI DENISA ELENA, RAȘNOV-BRAȘOV, 13 ANI – ”GREU ÎI CIOBANAȘ LA OI”
  7. DUMITRU ELENA RODICA, MOECIU DE SUS-BRAȘOV, 13 ANI, -”DRAGU-MI S-AUD CÂNTÂND”
  8. CHICHERNEA GIULIA, ȘINCA VECHE-BRAȘOV, 13 ANI – ”EU SUNT FATĂ DE LA MOȚI”
  9. CĂLIN MARA, CODLEA – BRAȘOV, 13 ANI

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI

  1. MITROIU ANDRA IULIA, TELIU – BRAȘOV, 14 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MULT MĂ-NTREABĂ IEDERA”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MI-O TRIMIS BADIȚA DOR”

 

  1. OTVOS MARA MĂDĂLINA, MIERCUREA CIUC – HARGHITA, 14 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”TREI PACURARAȘI LA MUNTE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MĂGHERAN DE LA PĂDURE”

 

  1. PUCHIANU ANDRA, MOECIU DE JOS – BRAȘOV, 15 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CODRULE FRUNZELE TALE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”SUNĂ CODRU SI RASUNĂ”

 

  1. STOICA ADELA, MACIN – TULCEA, 15 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINĂ, DOINĂ CANTEC DULCE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN MACINII MEI DE PIATRA”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI

  1. CIOMAG LUCICA BIANCA, SCHIULEȘTI -PRAHOVA, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DORUL MEU DE L-AȘ CÂNTA”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CEI TREI BRAZI DE LA SINAIA”

 

  1. OPREA ANDREEA, NISIPORESTI – NEAMT, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CREȘTI PADURE SI TE-NDEASĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”AM UN BADE CIOBANEL”

 

  1. TIMARIU BIANCA IRINA, SÂNPETRU – BRAȘOV, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FRUNZĂ VERDE MĂRULE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”HAI FLACAI DIN MULTE SATE”

 

  1. ANTAL ALEXANDRA MARIA, ZALĂU – SĂLAJ, 16 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DU-TE DOR CU DORURILE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI DANȚUL PE LUNG”

 

  1. NEACȘU ANDREEA, VULCAN – BRAȘOV, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINA CÂNT CĂ DOINA-MI PLACE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MĂI BĂDIȚĂ RUCERENE”

 

  1. SATMARI ANDREEA DENISA, INĂU – SĂLAJ, 16 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CODRULE CU FRUNZA LATĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI DANȚU’ SI JOCU’ ”

 

 

  1. SABOU MONICA GEANINA, ZALĂU – SĂLAJ, 17 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”BADE DE LA SECERAT”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ” ASEARĂ MI-AM PUS RĂZBOI”

 

  1. VASILE MARIA GEORGIANA, FIERBINȚI – DÂMBOVIȚA, 18 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MĂ DUSEI SARA PE LUNĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

 

  1. PINTEA CONSTANTIN CĂTĂLIN, CALVINI – BUZĂU, 18 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DOINA MEA PE CODRU-I SCRISĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”TRANDAFIR MANDRU ROTAT”

 

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI

  1. VOROVENCI ȘTEFANIA, MIOVENI – ARGEȘ, 20 ANI,

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PRIMAVĂRĂ, PRIMAVĂRĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

 

  1. COMANICI MARIAN, VENEȚIA DE JOS – BRAȘOV, 22 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CÂT O FOST VARA DE LUNGĂ”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN TOHAN LA FAGARAȘ”

 

  1. DAVID VLAD IONUȚ, GURBEȘTI – BIHOR, 22 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IO D-ACELA OM AM FOST”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DRAGU-MI A MERE IN LUNCĂ”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI

  1. VLAICU LUMINIȚA IOANA, BRAȘOV, 27 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DUPĂ O CETINA LA VALE”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BADIȚĂ SARUTUL TĂU”

 

  1. RUSU PAULA ELENA, LUNCA CALNICULUI – BRAȘOV, 34 ANI

             A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PE DEALUL LUI LILIONU”

             B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”O UMBLAT BADEA UMBLAT”

 

MUZICĂ UȘOARĂ

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-7 ANI:

  1. FLOREA DARIA MARIA, BRAȘOV, 7 ANI – ”DACĂ PARINȚII AR FI COPII”
  2. MOROȘANU EMMA GABRIELA, BRAȘOV, 6 ANI – ”COȘARUL”
  3. ȘERBAN DARIA-MARIA, BRAȘOV, 7 ANI – ”NU MAI IMITA”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI:

  1. ASAVEI SELENA MARIA, ITALIA, 9 ANI – ”CÂND EȘTI COPIL”
  2. CIUCĂ ANASTASIA, RÂMNICU VÂLCEA, 9 ANI – ”WOMAN IN LOVE”
  3. DRĂGAN DOINA, BRAȘOV, 9 ANI – ”DE VORBĂ CU COPILĂRIA”
  4. PAVEL ANTONIA CARINA, BRAȘOV, 8 ANI – ”MAI VREAU ÎNCĂ POVEȘTI”
  5. BUTA MARIA, ZARNEȘTI- BRAȘOV, 8 ANI – “OF INIMIOARA”
  6. ȚICĂU DENISA, BRAȘOV, 9 ANI –”ASTĂ SEARĂ IES ÎN ORAȘ”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI:

  1. BARABAS BRÂNCOVEANU RUXANDRA, BUCUREȘTI, 10 ANI – ”VOI CANTA AZI ȘI MEREU”
  2. BANU MARIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”CHAINED TO THE RHYTHM”
  3. MOISA DARIUS, BRAȘOV, 10 ANI – “LOVE YOURSELF”
  4. BĂLĂȘOIU KARLA, BUCUREȘTI, 11 ANI – ”ROMÂNIA”
  5. COSTEA DENIS GIULIANO, ZIZIN-BRAȘOV, 11 ANI – ”YOU RAISE ME UP”
  6. GĂTEJEL ELENA DIANA, BRAȘOV, 11 ANI – ”SPERANȚA”
  7. HANU BIANCA ANDREEA, PLOIEȘTI, 11 ANI – ”MILLION REASONS”
  8. OLOERIU MARIA, SIBIU, 10 ANI – ”COPILĂRIA NOASTRĂ”
  9. SCRIMINȚ OTILIA, SARAJEVO, 10 ANI – ”SAMBA”
  10. STROE MARIA, BRAȘOV, 11 ANI – ”ALL THAT JAZZ”
  11. SUSANU MAYA, IAȘI, 10 ANI –”TRURLI, TRURLI DRAGĂ”
  12. ȘERBAN ELENA-ALEXANDRA, BRAȘOV, 11 ANI –”SUFLET DRAG”
  13. TÎRPE DANIEL, BUCUREȘTI, 10 ANI –”DURLI DURLI DA”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI:

  1. BALINT ALEXANDRA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”MOCIRIȚĂ”
  2. CRISTEA ANDREEA, FELDIOARA-BRAȘOV, 12 ANI – ”JUST WALK”
  3. GÂRBACEA TEODORA, BRAȘOV, 12 ANI –” MERCY”
  4. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, BRAȘOV, 13 ANI – ”THANK YOU FOR THE MUSIC”
  5. MIRONESCU ELENA-LAURA, BRAȘOV, 13 ANI – ”JAR OF HEARTS”
  6. ROTARU DARIA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”TUDORE”
  7. OLARU IULIA MARIA, BRAȘOV, 13 ANI – ”WHEN WE WERE YOUNG”
  8. SIRACIOV LIDIA LORENA, BRAȘOV, 12 ANI – ”PIECE BY PIECE”
  9. TOTH FABIAN ZSOLT, BRAȘOV, 13 ANI – ”ALL OF ME”

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI:

  1. ANTON PATRICK-ANDREI, BRAȘOV, 14 ANI – ”UNDO”
  2. CANTA ANDREEA ANDRADA, BRAȘOV, 15 ANI – ”DE-AR FI SĂ VII”
  3. DOICHIȚĂ ILINCA, BRAȘOV, 14 ANI – ”NOT ABOUT ANGELS”
  4. IOVITA LAVINIA ALEXANDRA, BRAȘOV, 14 ANI – ”ONE NIGHT ONLY”
  5. OTVOȘ MARA-MĂDĂLINA, MIERCUREA-CIUC, 14 ANI – ”THAT MAN”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI:

  1. BLAJ TEODORA, ZARNEȘTI-BRAȘOV, 17 ANI – ”YOU DON’T KNOW”
  2. DRAGOȘ MIRUNA, BRAȘOV, 17 ANI – ”A NIGHT LIKE THIS”
  3. FOLOSEA DIANA ELENA, BRAȘOV, 16 ANI – ”CAN’T HELP FALLING IN LOVE”
  4. IVĂNUCĂ ILINCA, IAȘI, 16 ANI – ”SET FIRE TO THE RAIN”
  5. POPESCU ANDREI, BRAȘOV, 17 ANI – ”TU NU VEZI”
  6. SICOE MARIA ANDREEA, BRAȘOV, 17 ANI – ”WHEN WE WERE YOUNG”
  7. STATE ANA-MARIA, BRAȘOV, 18 ANI – ”HURT”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI:

  1. NEAGU DAFINA-ELENA, BĂICOI-PRAHOVA, 22 ANI – ”BIG BAD HANDSOME MAN”
  2. ROTARU IUSTIN ADRIAN, TÂRGU OCNA, 25 ANI – ”MOMENT OF SILENCE”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI:

  1. UȚĂ CRISTINA, CRAIOVA, 27 ANI – ”DACĂ PLOAIA S-AR OPRI”

 

qr code

FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,, BRAȘOV ART TALENT” Ediţia a III-a, Brasov 4 – 5 noiembrie 2017

FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,, BRAȘOV ART TALENT”

Ediţia a III-a

Brasov 4 – 5 noiembrie 2017

 

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează  ediţia a III-a a Festivalului Național BRAȘOV ART FESTIVAL

Secţiunile de interpretare: Muzică usoară și Muzica Populară

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament.

Nu există taxă de înscriere!

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 16 octombrie 2017 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@gmail.com

Descarca REGULAMENT Brasov Art Talent 2017

Descarca Fisa de inscriere

 

 

 

1 2 3 6