Rezultate examen de admitere – sesiunea Iulie 2016

Tabel nominal cu rezultatele probelor pe aptitudini pentru admiterea în Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu”, Brașov – an școlar 2016-2017, sesiunea iulie 2016.

Taxa de școlarizare se va plăti integral în perioada 05-23 septembrie 2016 pentru elevii admiși în anul I.

Elevii admiși în anul I care nu își plătesc taxa în perioada mai sus menționată, vor fi declarați retrași.

 

PROGRAMUL DE DESFASURARE AL FESTIVALULUI “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” 2016, EDITIA a VI-a

LUNI, 27.06.2016, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 11-12 – PROBE DE SUNET

ORA 12

  • DESCHIDEREA OFICIALA A FESTIVALULUI
  • SPECTACOLUL “OGLINDA” – CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ANI SI GRUPURI / FORMATII / ANSAMBLURI VOCALE SI VOCAL – INSTRUMENTALE
  • ORA 15,00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
  • ORA 15,00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1

 

MARTI, 28.06.2016, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 11-12 – PROBE DE SUNET

ORA 12

  • SPECTACOLUL “OGLINDA” – CATEGORIA DE VARSTA 6-9 ANI SI 14-30 ANI
  • ORA 15,00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
  • ORA 15,00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1

 

 

MIERCURI, 29.06.2016

ORA 16 – PROBE DE SUNET

ORA 17– GALA FESTIVALULUI “MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”2016, EDITIA a VI-a

Festivalul “MASTERCLASS -ENTERTAINMENT – DEBUT” Ediţia a VI- a Brasov, 27-29 iunie 2016

DESFASURATORUL EDITIEI a VI- a, 2016 – FESTIVALUL “MASTERCLASS ENTERTAINMENT-DEBUT”

 

 

CATEGORIA DE VARSTA 6-9 ANI

 

  1. MARIAN ANA ALEXANDRA, 5 ani si 10 luni, Brasov
  • “Printesa papusilor” – M/T: Romeo Cozma, Gabriela Nechita
  1. MARIAN MARIA IOANA, 7 ani, Brasov
  • “Charlestonul” – M/T: Jolt Kerestely
  1. NEACSU SARA GABRIELA, 8 ani, Brasov
  • “Voi canta azi si mereu” – M/T: George Natzis, Dana Dorian
  1. STEFAN ANDREEA, 9 ani, Zarnesti
  • “Terorista nr. 1” – M/T: Mihai Alexandru
  1. SERBAN DARIA MARIA, 6 ani, Brasov
  • “Intr-o zi voi fi vedeta” –  M/T: Cristian Alivej
  1. BANU MARIA ANASTASIA, 8 ani, Brasov
  • “Despre ingeri” – M/T: Walter Dionisie, Anca Dionisie
  1. BUTA FLAVIA MARIA, 7 ani, Zarnesti
  • “Fotomodel” – M/T: Mihai Alexandru
  1. CANTOR IULIA MARIA, 8 ani, Brasov
  • “Poarta catre vis” – M/T: George Natzis
  1. BANCILA ALEXANDRA, 7 ani, Bran
  • “Sono buggiarda” – cover Caterina Caselli
  1. LUCA ANTONIA ELENA, 9 ani, Vulcan
  • “Sam-ba-e” – M/T: Mihai Alexandru
  1. BOICIUC MARIA RUXANDRA, 8 ani, Sita Buzaului, Covasna
  • “Stiu ce vreau” – M/T: Mihai Alexandru

 

 CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ANI

 

  1. CHITA STEFANESCU TEODORA, 10 ani, Brasov
  • “Am sa fiu cantareata” – M/T: Jolt Kerestely
  1. CIOTARNEL ALEXANDRA, 12 ani, Brasov
  • “Mercy” – repertoriul international
  1. ENESCU MIRUNA STEFANIA, 11 ani, Rasnov
  • “Big, Big World” – repertoriul international
  1. POPA- ROSU DAVID-FABIAN, 11ani, Brasov
  • “I’m not the only one” – repertoriul international
  1. BIRLOG TEODORA, 11 ani, Sanpetru, Brasov
  • “Try” – repertoriul international
  1. MIRONESCU ELENA LAURA, 12 ani, Brasov
  • “Va urma” – M/T: Feli
  1. SERBAN ELENA ALEXANDRA, 10 ani, Brasov
  • “Focul” – M/T: Laura Stoica
  1. MANEA ANDRADA, 13 ani, Brasov
  • Azi tu esti” – M/T: Mihai Alexandru
  1. ROSU TELEANU KARINA IOANA, 12ani, Zarnesti
  • “Rhythm inside” – repertoriul international
  1. STANCIU ADRIANA, 10ani, Zarnesti
  • “Ce noroc” – M/T: Viorel Gavrila
  1. BALINT ALEXANDRA MARIA, 10ani, Prejmer
  • “Voi fi o stea”
  1. NICOLAU ANTONIA ANAMARIA, 11 ani, Brasov
  • “Stay with me” – M/T: James Napier
  1. MIHALCEA MARIA, 10 ani, Brasov
  • “Simply the best” – repertoriul international
  1. COSTEA DENIS, 10 ani, Zizin
  • “Love is a wonderful think” – repertoriul international
  1. RUCAREAN SORINA, 11 ani, Zarnesti
  • “Only teardrops” – repertoriul international
  1. HANU BIANCA ANDREEA, 10 ani, Ploiesti, Prahova
  • “Rise like a Phoenix” – repertoriul international
  1. UNGUREANU EDUARD, 12 ani, Brasov
  • “Cat de frumoasa esti” – M/T: Andrei Tudor, Andreea Andrei
  1. SOLOMON BIANCA, 12 ani, Brasov
  • Nici o stea” – M/T: Laura Stoica
  1. CHICOS MARIA, 11 ani, Busteni, Prahova
  • Mercy” – repertoriul international
  1. MOISA DARIUS, 12 ani, Brasov
  • “Every Breath You Take” – repertoriul international
  1. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 12 ani, Sanpetru
  • Peligrosamente bellas” – repertoriul international
  1. NEACSU REBECA MARIA, 13 ani, Brasov
  • Creep” – repertoriul international
  1. COLOMEI IRINA, 13 ani, Brasov
  • Skinny love” – repertoriul international
  1. MIHALACHE DENISA MARIA, 10 ani, Zarnesti
  • S-a intamplat” – repertoriul international


CATEGORIA DE VARSTA 14-30 ANI

 

  1. STATE ANA MARIA, 16 ani, Brasov
  • “Stand by me” – repertoriul international
  1. DUMITRU BIANCA MARIA, 16 ani, Codlea
  • “A million stars” – M/T: Andrei Tudor
  1. VOICESCU ANDREEA, 15 ani, Braov
  • “Writing’s on the wall” – repertoriul international
  1. APOSTOL STEFANIA GABRIELA, 16 ani, Sinaia, Prahova
  • “Rise like a Phoenix” – repertoriul international
  1. PADEANU DRAGOS MIHAI, 18 ani, Brasov
  • “Le temps des Cathedrales”
  1. ARMAS ANA, 22 ani, Telenesti, Republica Moldova
  • “Hora din Moldova” – M/T: Veaceslav Daniliu
  1. NECULOIU IOANA ANDRADA, 15 ani, Zarnesti
  • “Human” – repertoriul international
  1. BROANAR DENISA, 14 ani, Sfantul Gheorghe, Covasna
  • “A thousand miles” – repertoriul international
  1. POPA MARIANA, 14 ani, Zarnesti
  • “I’m yours” – repertoriul international
  1. NEACSU CATALINA, 14 ani, Brasov
  • “Lie Ciocarlie” – prelucrare folclorica
  1. PAL SZILARD, 18 ani, Sacele, Brasov
  • If tomorrow never comesrepertoriul international
  1. VERDES ADELINA, 17 ani, Covasna
  • “Seven nation army” – repertoriul international
  1. OLTEAN LUIZA MARIA, 17 ani, Zarnesti
  • “Ramai cu mine” – M/T: Adrian Romcescu
  1. VOROVENCI STEFANIA, 19 ani, Mioveni, Arges
  • “And I’m telling you” – repertoriul international
  1. DOROS SABINE, 20 ani, Brasov
  • “If you were a sailboat” – repertoriul international
  1. POPESCU ANDREI, 16 ani, Sanpetru
  • Let her gorepertoriul international


GRUPURI / FORMATII / ANSAMBLURI VOCALE SI VOCAL – INSTRUMENTALE

 

  1. “DUO STARS” (ROTARU DARIA & UNGUREANU EDUARD) – “We’ve got tonight” – repertoriul international

 

Festivalul “MASTERCLASS -ENTERTAINMENT – DEBUT” Ediţia a VI- a Brasov, 27-29 iunie 2016

afis-masterclass-2016

MASTERCLASS -ENTERTAINMENT  –  DEBUT”

Ediţia a VI- a

Brasov, 27-29  iunie 2016

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează a VI-a ediţie a Festivalului “-   MASTERCLASS -ENTERTAINMENT  –   DEBUT

secţiunile de   POP, ROCK, BLUES , JAZZ.

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 22 iunie 2016 ora 13 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro.
Informaţii suplimentare puteţi primi la numerele de telefon:

  • 0724239160      -Prof.  Monica Ciocălău
  • 0724171261      -Prof. Daniela Grovu
  • 0745439 585     -Prof. Hazarian Gabriela
  • 0723271235      -Prof. Oprea Andromeda
  • 0744355743      -Prof. Klein Corina

fisa de inscriere MASTERCLASS 2016

REGULAMENT MASTERCLASS 2016

CE  PRESUPUNE  PARTICIPAREA  LA  ACEST  FESTIVAL ?

1.Înscrierea  pe  baza  unei  fişe  de  participare  trimisă prin e-mail la adresa  festivalbrasovarte@yahoo.ro  cu subiectul “INSCRIERE MASTERCLASS 2016 + nume participant”
Data limită a înscrierii este 22 iunie 2016 ora 13.
2.Prezentarea (interpretarea)  unei  piese, cu  negativ trimis in format MP3 trimis pina 22 iunie ora 13, impreuna cu fisa de inscriere in acelasi mail, pe adresa  festivalbrasovarte@yahoo.ro  cu subiectul “INSCRIERE MASTERCLASS 2016 + nume participant”, aparţinînd  unuia  dintre  cele   patru  genuri  artistice, in  cadrul  unui  spectacol  ce  va  avea  loc  în  prima sau a doua  zi  a  evenimentului ( în functie de categoria de vîrstă în care vă încadrati)  27 si 28 iunie.

Categoriile sunt :

1.Categoria copii : 6-9 ani

2.Categoria copii : 10-13 ani

3.Categoria tineri : 14-30 ani

4.Grupuri , formaţii, band-uri instrumentale şi vocal-instrumentale ( virsta maxima 30 ani )

Programul manifestării cu orele exacte vor fi comunicate şi publicate pe site-ul şcolii.

3.Participarea tuturor  candidaţilor  la ATELIERELE  DE  LUCRU, începînd cu după- amiaza primei zile de activitate, respectînd  criteriul  de varstă, urmînd  ca  fiecare  concurent  să  primească  individual din partea unor  specialişti  în  domeniile  artistice  respective, aprecieri privind calitatea   prestaţiei anterioare, şi   oferind  soluţii  pentru  corectarea  şi  ridicarea la un nivel superior al   activităţii  ulterioare.

UNDE  ŞI  CÎND ARE  LOC ?

     1.Acţiunea  se  desfăşoară   în Şcoala de Arte şi Centrul Cultural Reduta.

Spectacolul-oglindă are loc la Coresi Shoping Ressort.

Alte informaţii:

Pentru participanții din alte localități, nu avem posibilitatea de a oferi în acest an cazarea gratuită, dar putem să ne ocupăm de rezervări.Astfel, cei care doresc cazare să specifice pe fișa de înscriere data sosirii, nr de persoane și nr de zile de cazare, pentru a putea face rezervări din timp. Toate locațiile, inclusiv cazarea se află în centrul istoric al Brașovului.

CARE  ESTE   AVANTAJUL  PARTICIPĂRII ?

1.Desi   NU  se  vor  stabili   ierarhii  în  cadrul  acestei  acţiuni  nefiind  vorba  de  un  concurs,  noi  considerăm  că  sfaturile  si  indicatiile  primite   PERSONAL  şi   CONCRET  de  la  MENTORII  prezenţi, sunt  de  mai mare  folos  participanţilor,  în  vederea  îmbunătăţirii  prestaţiilor  următoare   din  cadrul  concursurilor  sau  spectacolelor  la  care  vor  participa. Totodată, prin prezenţa mentorilor, personalităţi artistice din mai multe domenii, încercăm să oferim o pregătire complexă a dv.necesară apariţiilor pe o scenă, sau în altfel de  situaţii necesare unui artist în carieră : emisiuni radio şi tv, înregistrări, clipuri tv, etc.

2.Toti  concurentii  vor  primi  o   DIPLOMA  DE  EXCELENŢĂ   care  sa  ateste  participarea  lor  la  acest  MASTERCLASS cu semnăturile tuturor mentorilor.

          3.Prin prezenţa dv., a tinerilor interpreţi, la un ,,altfel,,de festival, încercăm să promovăm ideea de eveniment care nu ierarhizează în primul rînd, ci pregăteşte , educă în vederea unui parcurs artistic bazat pe disciplină, pregătire şi muncă sub îndrumarea unor specialişti.

  Alte informaţii legate de organizarea şi desfaşurarea evenimentului vor fi transmise în timp util prin retransmiterea pe internet a acestui regulament.Desigur, cei interesaţi pentru alte întrebări pot sa se informeze telefonic sau pe e-mail .

 

PARTENERI SI SPONSORI

Centrul Cultural Reduta

Centrul de Limbi Străine Magnus

Mentori:

Atelierul de muzică:

 Mihai Alexandru – compozitor, producător muzical, membru al Uniunii Compozitorilor din România

Bogdan Dragomir- Muzician si Realizator programe la Radio Romania Regional, membru al Uniunii Nationale a Artistilor din Romania si al Uniunii Ziaristilor Profesionisti din România

Sorin Lupascu – realizator radio-tv, Președintele Asociației Jurnaliștilor Muzicali din România  

Atelier de imagine/media:

Afrodita Androne – actriță Teatrul Național București

Marius Cisar – actor,dir.Centrul Cultural Reduta Brașov

Bianca Buca-realizator radio-tv, specialist make-up, fashion

Adrian Scrimint – coregraf Teatrul Liric Brașov

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA VI BRAŞOV 10-11 IUNIE 2016

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE

“ ART BRAŞOV ESTIVAL

EDIŢIA VI
BRAŞOV 10-11 IUNIE 2016

afis-art-estival-2016 REGULAMENT

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu’’ Braşov organizeaza in parteneriat cu Liceului de Muzică ,, Tudor Ciortea”si Coresi Shopping Resort –Sponsor al evenimentului

 în zilele de 10-11 iunie 2016

Festivalul Concurs de interpretare „ART BRAŞOV ESTIVAL’’ – Ediţia a VI- a.

Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

                        Participanţi. Concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.

Desfăşurare. Concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente, an de studiu,  grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 10-11 iunie, orele fiind stabilite ulterior.
Secţiunea I      Interpretare instrumentală

Secţiunea II     Interpretare vocală

Secţiunea III   Ansambluri vocale şi instrumentale

În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice:

  1. muzică clasică
  2. muzică uşoară, divertisment
  3. muzică populară

Categoria A = amatori (Şcoli Populare de Arte, Palatele Copiilor, Cluburile Elevilor,Şcoli si Licee)

An de studiu Grupa de varsta
 

 

I, II, III, IV, V

6-9 ani
10-12 ani
13-15 ani
16-18 ani
Peste 18 ani

 

Categoria B = elevi ai Liceelor de Muzică / Artă

(clasele I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII ) sau studenţi ai Facultaţilor de muzică.

                        Repertoriul.

                        Concurenţii vor prezenta la categoria A una sau două piese din creaţia muzicală, diferite ca formă, gen şi stil muzical şi la categoria B două piese din creaţia muzicală, diferite ca formă, gen şi stil muzical.

Lucrările vor fi prezentate din memorie, mai puţin formaţiile şi grupurile vocal-instrumentale.

Juriul va fi format din profesori de specialitate,  personalităţi artistice locale si naţionale. Fiecare secţiune va fi jurizată de către o comisie de specialitate, care va aprecia realizarea tehnică  şi artistică  a lucrărilor prezentate,  precum şi gradul de originalitate al interpretării.

Jurizarea  se va face pe an de studiu si grupa de varsta pentru cat.A  si pe clase pentru cat.B.

Premii. Juriul va acorda premii, menţiuni şi diplome de participare pentru fiecare concurent, în funcţie de punctajul obtinut in urma reprezentatiei artistice,  după cum urmează:

Premiul I ( 95 – 100 puncte ), Premiul II ( 90 – 94 puncte ), Premiul III ( 85 – 89 puncte , Menţiune ( 80 – 84 puncte ), Diplomă de participare ( sub 80 puncte )

* În cazul unor interpretări excepţionale, juriul poate acorda Premiul Absolut al secţiunii.

Concursul se va desfasura vineri 10 iunie la Liceul de muzica ,, Tudor Ciortea”str. Col. Buzoianu nr.1 si Scoala Populara de Arte str. Lunga nr.1.

Festivitatea de Premiere şi Gala Laureaţilor va avea loc Sâmbătă 11 Iunie 2016  la Coresi Shopping Resort str. Zaharia Stancu nr.1 Brasov.

 

            Fişa de înscriere si copia după certificatul de naştere vor fi trimise  pe mail : festivalbrasovarte@yahoo.ro, până pe  6 iunie 2016 ora 13 – fise inscriere

 

            !!!! In atentia elevilor de la muzica usoara negativele pieselor sa se trimita in format mp3 pana la data de 06 iunie 2016 ora 13 numai pe email festivalbrasovarte@yahoo.ro 

           

            Înscrierile mai pot fi făcute direct la secretariatul institutiei organizatoare  Şcoala  Populară de Arte şi Meserii „T. Brediceanu” Braşov   până în data de 6  iunie 2016 ora 13.

Pentru orice informatii şi lămuriri, tel:

Muzică instrumentala pian:    prof. Domnica Pepelea tel: 0727704459

                                                    prof. Mihaela Itigan tel: 0722.124943

                                                    prof. Codruţa Craioveanu tel: 0744565785       

Muzică uşoară:   prof. Ciocalau Monica tel: 0724239160

Muzică populară: prof. George Muraru tel: 0744.388688

Muzică instrumentală corzi : prof. Petrovan Gheorghe tel: 07226649537

 

 

DIRECTOR

Carmen Moruz

Şcoala Populară de Arte „Tiberiu Brediceanu”

 

ART-ESTIVAL-2016-Regulament

Fise Inscriere

Zilele Scolii de Arte a 43-a ediție

Dragi spectatori,
Vă asteptăm cu drag la Zilele Scolii de Arte a 43-a ediție!
Spectacole de muzică, coregrafie, teatru și expoziții de arte timp de aproape o săptămână la Centrul Cultural Reduta!
Luni 16 mai ora 17 Vernisajul expozițiilor de arte plastice și vizuale
Luni 16 mai ora 18 spectacol de coregrafie ,,Epoci și stiluri în arta dansului II ”
Marti 17 mai ora 18 Ziua Muzicii Clasice
Miercuri 18 mai ora 18 Ziua Muzicii Ușoare
Joi 19 mai ora 18 Ziua Muzicii Populare
Vineri 20 mai ora 18 Gala Absolvenților
16-22 mai Expoziția de arte plastice și vizuale în foaierul Centrului Cultural Reduta

INTRAREA LIBERĂ!

Vă așteptăm cu drag!

sss-Afis-zilele-scolii-2016-mare-(2)-copyafis-balet-mod-2016-copyface s-seara-muzicala-copy

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET “ De-a Râsu’ Plânsu’ ” Ediţia a VI-a Brasov, 16-17 aprilie 2016

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET

” De-a Râsu’ Plânsu’ “
Ediţia a VI-a
Brasov, 16 – 17 aprilie 2016

          Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a VI- a editie a Festivalului de Teatru “De-a Râsu’ Plânsu’ ” în perioada 16 – 17  aprilie 2016
Condiţiile de participare pentru etapa de preselecţie sunt următoarele:

  •   Reprezentaţiile vor fi numai în limba română.
    •    Piesa poate avea un scenariu original sau adaptat.
    •    Trupele de teatru vor fi compuse din cel mult 10 membri.
    •    Timpul alocat fiecărui spectacol este de 30 minute.
    •    Vârsta participanţiilor să fie cuprinsă între 08 – 35 ani.

La acest festival nu se percepe taxa de participare!

Fişa de înscriere va fi trimisa conform regulamentului si indicatiilor din fisa de inscriere pe adresa: Braşov – Str. Lungă nr.1 sau la e-mail festivalbrasovarte@yahoo.ro
Informaţii suplimentare puteţi primi la numerele de telefon:

0268.413965 tel/fax şcolii

0744929204 – Alexandra Năfureanu

 

Invitatie “De-a Rasu’Plansu

Formular Inscriere “De-a Rasu’Plansu” 2016

Regulament “De-a Rasu Plansu

 

CISTIGATORII CONCURSULUI E-VISUAL ART DEBUT

Marele Premiu se acorda:
Recuerdo Debra Luiz – ARTA DECORATIVA
    



Arta decorativa
Cat I 8-14 ani
  I   Daianu Maria
  II  Motoluta Mara
  III Udrescu Andreea
  IV  Coconetu Teodora

Cat III
 I Darvareanu Mihaela


Ceramica
Cat III
 I  Neculai Aurelia

Fotografie
Cat II
 I   Adrian Parvu
 II  Munteanu Bogdan

Grafica
Cat I
 I   Pescaru Miruna Eleonora
 II  Balint David
 III Patrascu Vlad Antoniu
 IV  Incze Agnes Abigail
Cat II
I   Pusok Manuela
II  Hosszu Timea
III Dumitra Mic Amelia

Cat III
 I   Laura Cazan
 II  Karaksonyi Diana
 III Praporgescu Lucia
 IV   Predoi Maria


Iconografie
Cat I
 I   Gavrilut Bianca Stefania
 II  Danaila Roxana

Pictura
Cat I
 I   Motoc Sonia Theodora
 II  Pasek Ruxandra
 III Toparceanu Antonia
 IV  Dalia Elena
 
 Cat II
 I   Tordai Alexa
 II  Stancescu Bianca
 III Ionita Andreea
 IV  Vladita Kevin

 Cat III
 I   Cornelia Sarbu
 II  Dragaica Gelu
 III Damian Manuela
 IV Curchi Mirabela Poliana

Ceramica
Cat III
 I   Cioara Andreea

Sculptura
Cat III
 I  Drăgan Ligia Elena
 II Natu Florin

La Sectiunea B nu se acorda nici un premiu.
1 2 3 9