Programare PIAN 9 iunie categoriile B si A

Programare PIAN 9 iunie  categoriile B si A

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

CATEGORIA B:

Clasa I si clasa a II-a                           ora 10,00       sala 8

Clasa a III-a si clasa a IV-a                 ora 10,50       sala 8

Clasa a V-a si clasa a VI-a                  ora  11,50       sala 8

Clasa a VII-a si a VIII-a                      ora  14,00 sala Festiva et. II

Clasa a X si Facultate                         ora  15,00 sala Festiva et. II

 

CATEGORIA A:   

6-7 SI 8-9 ani                                    ora 13,00      sala 8

10-11 ani                                          ora 14,15      sala 8

12-13; 14-15; 16-17 ani                   ora 15,30     sala 8

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Pian (categoria B)

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Pian Categoria B

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

Cat. B. Clasa I

1      Alpanoaie Stefania Andrada

2      Codrea Alesia

3      Duica Sophia

4      Oceanu Anastasia

5      Petre Ruxandra Ana

6      Pohrib George

7      Vatavu Sabina

8      Zaharioiu Maia

 

Cat. B. Clasa II-a

9      Dan Rebecca

10    Rotaru Matei

11    Rus Stefan

12    Serban Tomas

 

Cat. B. Clasa III-a

13    Alpanoaie Maria Alexandra

14    Brandi Robert

15    Carlan Ervin

16    Ciulica Anastasia

17    Rotaru Raisa

18    Todirel Alexandra Elena

 

Cat. B. Clasa IV-a

19    Farkas Eszter

20    Saileanu Luca

21    Serbian Delia Ioana

 

Cat. B. Clasa V-a

22    Dirlea Estera

23    Iuga Alexandru

24    Serban Stelian

 

Cat. B. Clasa VI-a

25    Copil Celestina Anastasia

26    Enescu Delia

27    Nastase Ioan

 

Cat. B. Clasa VII-a

28    Barbu Anastasia-Maria

29    Filofie Sabina

30    Perpelea Iulia

 

Cat. B. Clasa VIII- a

31    Chirica Stefan Alexandru

 

Cat. B. Clasa X-a

32    Carlan Tudor

33    Manoila Sara

 

Cat. B Student an III

34    Botond Szocs

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Pian (categoria A), Orga, Acordeon, Instrumente de suflat

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Pian, Orga, Acordeon, Instrumente de suflat

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

      PIAN categoria A

Cat. A 6-7 ani

1      Cioaca Petra

2      Marcu Medeea Maria

3      Meriacre Luca Stefan

4      Mihalcea Maria

5      Memeti Eduard

6      Popa Antonia

7      Sandei David-Eduard

8      Sarb Robert-Eugen

9      Slupetchi Victor Gabriel

10    Valerie Emilia -Maria

11    Vasilache Alex Daniel

12    Varciu Matei-Stefan

 

Cat. A 8-9 ani

13    Apostol Bianca Stefania

14    Bologescu Sophia Elena

15    Costea Arian Mihai

16    Dirlea Emanuel

17    Forsea Vlad Ianis

18    Leonte Ana-Maria

19    Marin Miruna

20    Munceanu Adelina Ioana

21    Muraru Luca Stefan

22    Neagoe Ana Paisia

23    Neamtu Vlad Stefan

24    Palau Antonia

25    Popovici Sebastian

26    Solzaru Alma-Cristina

27    Telea Mihai

28    Thomas Rebeca

29    Todeasa Teodora Ana

30    Valeriu Sebastian

31    Vollmar Anna

 

Cat.A 10-11 ani

32    Aranyosi Rebeca

33    Balasoiu Karla Elena

34    Bucurica Dario

35    Bureau Andru

36    Cioinaru Teodora-Daniela

37    Constantinescu Kiria-Alexandra

38    Corlateanu Ioana

39    Diaconu Ana- Elena

40    Dirlosan Eduard Christian

41    Garbacea Teodora

42    Gutu Ioana Diana

43    Lisita Antonio-Cristyanis-Tishkan

44    Maris Sanziana

45    Mihalcea Octavian-Andrei

46    Mocan Eliza

47    Moise Irina Alexandra

48    Munteanu Cristina

49    Pascu Sara

50    Picu Elena-Andrada

51    Solzaru Emanuela

52    Sulica Maria- Lara

53    Stefanescu Teodora-Maria

54    Vlad David-Georgian

 

Cat A.  Cat. 12-13 ani

55    Hellmann Lukas

56    Moldovan Mihai Pavel

57    Oprisanu Rafael

58    Paiu Sofia

59    Rosiuta Alicia

60    Samoila Claudia-Elena

61    Smaranda Sergiu-Ionel

62    Tivga Alexandru

 

Cat. A.14-15 ani

63    Angelache Liviu-Paul

64    Preda Mircea Mihai

65    Setreanu Alexandru

 

Cat. A.16-17 ani

66    Boghea Anita

67    Lorent Melania-Elena

68    Olaru Alexandru Gabriel

69    Rusu Elena

 

ORGA cat. A

70    Simion Elisabeta

71    Stoiana Razvan Stefan

 

ACORDEON

72    Moraru Catalin.                  Cat. A

73    Moldovan Mihai Pavel.      Cat. B

 

INSTRUMENTE DE SUFLAT Cat. A

74    Gherghita Cezar Bogdan. BLOCKFLOTE

75    Opera Razvan Iulian.          FLUIER

 

 

 

 

 

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Chitara, Mandolina, Viola, Vioara

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Chitara, Mandolina, Viola, Vioara

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

Numele si Prenumele Instrumentul Categoria Varsta
Militaru David Chitara A 10
Saha Adonis-Devarsi Chitara A 10
State Vlad Chitara A 10
Strimbu Alexandru Chitara A 10
Toma Alexandru-Cristian Chitara A 12
Carpinisan George Chitara A 13
Ratoi Albert Chitara A 13
Nae Iulica Chitara A 14
Curca George Adrian Chitara A 15
Diaconu Anca Chitara A 15
Nica Cristian Chitara A 15
Cotarlea Alexa Chitara A 16
Gyor Alexandru Ionut Chitara A 19
Muresan Matei Chitara B 7
Lemnaru Cristina Chitara B 9
Gherghita Clara Maria Chitara B 11
Costea Antonio Alexandru Chitara B 12
Petrut Alexandru-Mihai Chitara B 13
Sevastian Mares-Dimitrie Chitara B 13
Dinca Paula Mandolina A 13
Lincan Izabella Mandolina A 13
Neagu Livia Mandolina A 13
Ratoi Maria-Andreea Mandolina A 13
Stoica Cosmin Mandolina A 13
Ciotea Elenea Cristina Vioara A 7
Donovici Roberta-Adriana Vioara A 7
Bogorodea Grigorie Vioara A 8
Epurescu Sara Vioara A 8
Nica Ionut Dorian Vioara A 8
Ratoi Denisa-Florentina Vioara A 9
Androne Emanuel-Andrei Vioara A 10
Chiriac Elena-Sabina Vioara A 10
Neagu Carmen-Florentina Vioara A 10
Chete Sandra Vioara A 12
Petrescu Andreea Vioara B 6
Petrescu Ioana Vioara B 6
Ghita Darius Vioara B 8
Mihai Abigail Vioara B 9
Draghici Andreea Vioara B 14
Dodoc Cezar Vioara B 16
Neagu Luiza-Florentina Viola A 10
Avram Izabela Viola A 12

Program muzica usoara si muzica clasica: Secţiunea a II a – Interpretare vocală si Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

Program muzica usoara si muzica clasica:  Secţiunea a II a  – Interpretare vocală si Secţiunea a III-a –  Ansambluri vocale

9 iunie 2017

Locatie: Sala Festiva – ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV – Brasov, harta

 

 

Intervalul orar: 9.00 -10.30

Interpretare vocala – Muzica usoara

Categoria A

Grupa de varsta 6 – 9 ani

Anul de studiu – 1

  1. Marian Ana Alexandra – “Shu- bi- du-a” (compozitor: Virgil Popescu).
  2. Kope Karla – “A fost odata” (compozitor – Dan Pavelescu).
  3. Moldovan Petre Gabriel – “Vreau sa fiu presedinte”.
  4. Banesiu Arina – “De-ar fi dorul” (compozitor: Cornel Fugaru).
  5. Popescu Flavia – “Printesa papusilor”.
  6. Kaffar Meryem – “Pestisorul de aur”.
  7. Ioana Bianca Mihaela – “Mamica mea” (compozitor: Dan Pavelescu).
  8. Serban Daria Maria – “Nu mai imita” (compozitor: Radu Serban, textier: Mihai Dumbrava).
  9. Oceanu Anastasia – “Primavara in suflet”.
  10. Ticau Denisa Ioana – “Asta seara ies in oras”
  11. Asavei Selena Maria – “Cosarul”.
  12. Rusu  Roxana – “Dor de vacanta” (compozitor: Cristian Alivej).
  13. Tirpe Daniel – “Durli da”.
  14. Dragan Doina – “Copilaria”.
  15. Pilu Bianca – “Ale mele vise dragi”.

Anul de studiu – 2

  1. Popa Tania Ioana – “Cosarul”.
  2. Marin Medeea – “Multumesc, iubita mama”.

Anul de studiu – 3

  1. Buta Maria Flavia – “Mocirita”.
  2. Ciurea Ioan Cristian – “ Livin La Vida Loca”.
  3. Marian Ioana Maria – “The way to peace” (compozitor: Gabriela Sauciuc Cicone).
  4. Boiciuc Maria – Ruxandra – “Samba”.

 Intervalul orar: 10.30- 12.00

Grupa de varsta – 10-12 ani

Anul de studiu – 1

  1. Gatejel Elena Diana – “Speranta” (compozitor: Bujor Miscutia, text: Valeria Miscutia).
  2. Manole Miruna – “Cosarul” (compozitor: Nicolaie Kirculescu, textier: Puiu Maximilian).
  3. Oloeriu Maria – “Despre ingeri” (compozitor: Walter Dionisie).
  4. Scrimint Otilia – “Samba” (compozitor: Dan Pavelescu).
  5. Balint Alexandra Maria – “Mocirita”.
  6. Rotaru Dragos Andrei – “Let it be” – (repertoriul international).
  7. Nicolae Irina Maria – “Cheia timpului”.
  8. Ardelean Delia Maria – “Am nimic fara tine”.

Anul de studiu – 2

  1. Balogh Ana-Maria – “Cabaretul povestilor” (compozitor: Sergiu Rudichi).
  2. Balasoiu Karla Elena – “De-ai fi tu salcie la mal”.
  3. Serban Alexandra Elena – “Ale mele vise dragi” (compozitor: Gabriel Baruta).
  4. Mezei Marc – “Trift Shop”.
  5. Hanu Bianca Andreea – “Rotten to the Core” (repertoriul international).
  6. Siraciov Lidia-Lorena – “Imi cer iertare”.
  7. Popa Alexia Maria – “Love yourself” (repertoriul international).
  8. Enescu Miruna-Stefania – “All of me” (repertoriul international).
  9. Oprea Alexandra – “Clown” (repertoriul international).
  10. Rosu Teleanu Karina Ioana – “Euphoria” (repertoriul international).
  11. Sîrbu Sabina-Ștefania – “Steaua mea”

Anul de studiu – 3

  1. Calota Daria – “Ochii tai caprui” (compozitor: Laurentiu Duta).
  2. Garbacea Teodora – “Unstoppable” (repertoriul international).
  3. Mihalcea Maria – “What’s love got to do it” (repertoriul international).

 

Intervalul orar: 12.00-13.30

Grupa de varsta – 13-15 ani

Anul de studiu – 1

  1. Enache Denisa Maria – “Ce are ea”.
  2. Juca Ligia – “Halelluja” (repertoriul international).
  3. Olenic Denisa Maria – “Hero” (repertoriul international).
  4. Pavlov Simina Maria – “Your song” (repertoriul international).
  5. Sevastian Mares Dimitrie – “Da Doamne, cantec” (compozitor: Viorel Gavrila).
  6. Sandra Stanila – “Clopote albe, clopote negre”.
  7. Ciotarnel Alexandra Cristina – “Derniere Danse” (repertoriul international).
  8. Parfene Ana Maria – “Love on the brain” (repertoriul international).
  9. Toma Maria – “How long will i love you” (repertoriul international).
  10. Martin Anca Maria – “Je t’aime” (repertoriul international).

Anul de studiu – 2

  1. Lapresta Aguilar Maria Micaela – “Thank you for the music” (repertoriul international).
  2. Mironescu Elena Laura – “Joline” (repertoriul international).
  3. Preda Cristiana – “Nicio stea” (compozitor: Nicu Damalah).
  4. Iovita Lavinia-Alexandra – “Jar of heart” (repertoriul international).
  5. Anton Patrick Andrei – “If I could fly” (repertoriul international).
  6. Anghel Raluca – “La spagnola” (repertoriul international).
  7. Neacsu Catalina Alexandra – “And I’m Telling You” (repertoriul international).

Anul de studiu – 3

  1. Porancea Arianna – “Creep” (repertoriul international).
  2. Manea Andrada Luana – “Multumesc, iubita mama”.

Anul de studiu – 4

  1. Olaru Iulia Maria – “Say you won’t let go” (repertoriul international).
  2. Perpelea Iulia – “Sa mori din dragoste ranita”.

 

Interval orar: 13.30- 14.30

Grupa de varsta – 16-18 ani

Anul de studiu – 1

  1. Manea Daria – “If I ain’t got you” (repertoriul international).
  2. Dragos Miruna – “Mamma do” (repertoriul international).
  3. Titilincu Denisa Maria – “Say you won’t let go” (repertoriul international).
  4. Popescu Andrei – “Cine oare”.

Anul de studiu – 3

  1. Apostol Stefania Gabriela – “Where I was your man” (repertoriul international).
  2. Badaran Bianca Andreea – “See you again” (repertoriul international).
  3. Atanasiu Cassandra – “Hallelujah” (repertoriul international).
  4. Dumitru Bianca – “Iarta” (compozitor: Ion Cristinoiu).

Anul de studiu – 5

  1. Sicoe Andreea “Mary Did You Know”

 

Grupa de varsta – 18+ ani

Anul de studiu – 1

  1. Ene Codruta – “Your song” (repertoriul international).
  2. Chirila Ana Maria – “Achy breaky heart” (repertoriul international).
  3. Cazacu Alexandra – “My number one” (repertoriul international).
  4. Oswath Diana – “Je t’aime” (repertoriul international).

 

Anul de studiu – 3

 

  1. Nistor Alina Ioana – “At last” (repertoriul international).

 

Categoria B

 

Anul de studiu – 2

  1. Vorovenci Stefania – “Te astept,saruta-ma”.

 

 

 

Interval orar: 14.30-15.00

Ansambluri vocale.

Grupa de varsta – 6-9 ani.

  1. Duet: Marian Ana, Marian Maria – “In ritm de rock’n roll”.
  2. Grup vocal “Presto” – “Tatal nostru” (compozitor: Dragos Alexandrescu).

 

Muzica clasica.

Categoria A.

Grupa de varsta-  10-12 ani.

  1. Puiu Mihaela – “Panis Angelicus”, “Ave Maria” (compozitor: Franz Shubert).

 

Grupa de varsta-  13-15 ani.

  1. Wells Juliana – “O war ich shon” din opera Fidelio, compozitor: Ludwing van Beethoven.
  2. Raluca Anghel – “La spaniola”

 

 

 

 

FESTIVALUL “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” EDIŢIA A VII-A BRASOV, 19-21 IUNIE 2017

MASTERCLASS-ENTERTAINMENT-DEBUT

Ediţia a VII-a

Brasov, 19-21  iunie 2017

 

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează a VII-a ediţie a Festivalului  –   MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT

secţiunile de   POP, ROCK, BLUES , JAZZ.

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament: REGULAMENT MASTERCLASS 2017

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 5 iunie 2017 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro.

1 2