Inscrieri – Reinscrieri

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR ŞI ÎNSCRIERILOR

SESIUNEA IUNIE – IULIE 2018

AN ŞCOLAR 2018-2019

ÎNSCRIERI ÎN PERIOADELE :

18 – 28 IUNIE 2018

2 – 6 IULIE 2018

PROGRAM: 9 – 13

ÎN DATA DE 29 IUNIE 2018 NU SE FAC INSCRIERI ȘI REINSCRIERI.

EXAMENE : 10 si 11  IULIE 2018                             

TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL ÎN PERIOADA 03 SEPT. – 21 SEPT. 2018 PENTRU ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I

 REÎNSCRIERI ÎN PERIOADELE :

18 – 28 IUNIE 2018
2 – 6 IULIE 2018
ÎNTRE ORELE 9 – 13

 

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 18 IUNIE – 6 IULIE 2018 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.

 ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

– DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE SE COMPLETEAZĂ LA SEDIUL INSTITUŢIEI / BIBLIOTECĂ.

 

PROGRAMAREA   EXAMENELOR
DE ADMITERE
SESIUNEA IULIE 2018
 AN SCOLAR 2018-2019

 

Nr

Crt

DISCIPLINA DATA ÎNTRE

ORELE

SALA
1 Canto:

Clasic, popular, muzică usoară, Ansamblul coral,

10  iulie 10-14,30

15-17

Sala 7, sala teatru
2 Instrumente muzicale, Ansamblul instrumental, 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala 7
3 Arte plastice

Pictură, Grafica, Sculptură,

Ceramica, Artă decorativă, Iconografie,

Design vestimentar

 

11 iulie 10-14,30

15-17

Corp.2-Grafică, Sculptură,

Ceramica, Arta decorativă,

Corp1-Pictura, Iconografie

Design vestimentar

4 Actorie,Teatru de păpuși,Teatru muzical 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala teatru
5 Arte vizuale(Artă fotografică,Artă cinematografică) 11 iulie 10-14,30

15-17

Arte vizuale

Corp.2

6 Coregrafie(Balet,Dans popular,Dans modern) 11 iulie 10-14,30

15-17

Sala de balet

 

7 Artă populară(cusut-tesut,ceramică,cioplit în lemn,cojocărit,arta metalului,pictură populară) 11 iulie 10-14,30

15-17

Corp 2-

Sala de grafica

 

 

 

 






Rezultate examen de admitere – sesiunea Iulie 2017

Tabel nominal cu rezultatele probelor pe aptitudini pentru admiterea la Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu”, Brașov – an școlar 2017-2018, sesiunea iulie 2017.

Taxa de școlarizare se va plăti integral în perioada 04-22 septembrie 2017 pentru elevii admiși în anul I.

Elevii admiși în anul I care nu își plătesc taxa în perioada mai sus menționată, vor fi declarați retrași.

 


Inscrieri – reinscrieri sesiunea iunie-iulie 2017 si programarea examenelor de admitere sesiunea iulie 2017 pentru anul scolar 2017-2018

 

 

 

ÎNSCRIERI ÎN PERIOADA :

                               19 IUNIE – 29 IUNIE 2017

                                 3 IULIE – 7 IULIE 2017

                                   ÎNTRE ORELE 9 – 13

ÎN DATA DE 30 IUNIE 2017 NU SE FAC INSCRIERI ȘI REINSCRIERI.

EXAMENE : 11 si 12  IULIE 2017                             

TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL ÎN PERIOADA 04 SEPT. – 22 SEPT. 2017 PENTRU ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I

REÎNSCRIERI ÎN PERIOADA:

                               19 IUNIE – 29 IUNIE 2017

                                1 IULIE – 7 IULIE 2017

                                  ÎNTRE ORELE 9 – 13

ÎN DATA DE 30 IUNIE 2017 NU SE FAC INSCRIERI ȘI REINSCRIERI.

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 19 IUNIE – 7 IULIE 2017 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.

 ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

– DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE ÎNSCRIERE ŞI REÎNSCRIERE SE COMPLETEAZĂ LA SEDIUL INSTITUŢIEI / BIBLIOTECĂ.


PROGRAMAREA   EXAMENELOR DE ADMITERE

SESIUNEA IULIE- 2017 PENTRU ANUL SCOLAR 2017-2018

 

Nr

Crt

DISCIPLINA DATA ÎNTRE

ORELE

SALA
1 Canto:

Clasic,popular,muzică usoară,Ansamblul coral

11  iulie 10-14,30

15-17

Sala 7, sala teatru
2 Instrumente muzicale,Ansamblul instrumental 12 iulie 10-14,30

15-17

Sala 7
3 Arte plastice

Pictură,Grafica,Sculptură,

Ceramica,Artă decorativă,Iconografie,

Design vestimentar

 

12 iulie 10-14,30

15-17

Corp.2-Grafică,Sculptură,

Ceramica,Arta decorativă,

Corp1-Pictura,Iconografie

Design vestimentar

 

4 Actorie,Teatru de păpuși,Teatru muzical 12 iulie 10-14,30

15-17

Sala teatru
5 Arte vizuale(Artă fotografică,Artă cinematografică) 12 iulie 10-14,30

15-17

Arte vizuale

Corp.2

6 Coregrafie(Balet,Dans popular,Dans modern) 12 iulie 10-14,30

15-17

Sala de balet

 

 

7 Artă populară(cusut-tesut,ceramică,cioplit în lemn,cojocărit,arta metalului,pictură populară) 12 iulie 10-14,30

15-17

Corp 2-

Sala de grafica