GRAFICUL REÎNSCRIERILOR, AN ŞCOLAR 2021-2022

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR

AN ŞCOLAR 2021-2022

 

REÎNSCRIERI PENTRU ANII II,III,IV,V ŞI
SPECIALIZARE ÎN PERIOADA:

14 – 29 IUNIE 2021

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                 10-15

VINERI :        09-14

 

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 14-29 IUNIE 2021 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.
  4. ACTE NECESARE PENTRU  REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE REÎNSCRIERE – Descarca,

 – CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – Descarca,

 – FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale – Descarca

 

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE, SE POT DESCARCA SAU SE GĂSESC LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

DIRECTOR
CARMEN MORUZ

Premiile FESTIVALULui CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL”, EDIŢIA a X-a, BRAŞOV 11-12 IUNIE 2021

PREMIILE FESTIVALULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL”, EDIŢIA A X-A, BRAŞOV 11-12 IUNIE 2021

Secţiunea I: Interpretare instrumentală:

Chitară:    Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021
Numele și Prenumele Cat An/Clasa          Premiul
Chivu Bianca Gabriela

Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” – Brașov

A Anul   III               1
Timariu-Giulia-Gabriela

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea”- Brașov

B 1               1
Șerban Albert

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 3     PREMIUL

     ABSOLUT 

Mocanu Victor

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 4              2
Coțofana Tudor

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 6              1
Petruț Alexandru

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 10              1
Clinciu Victor – Ștefan

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 12             1

Vioară:      Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

CATEGORIA   A

1.TOMESCU ABIGAIL  – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

2.PRISECARIU FILIP MATTEO – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov  – PREMIUL I

3.ȘUTEU CONSTANTIN – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

4.OPREA IUSTINA MARIA – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

5.SANDU ANASTASIA – Școala nr.2 Fagaras – PREMIUL I

6.POPOVICIU ALEXANDRA – Lic.Tehn.Barcău – PREMIUL III

7.BUCUR MARIA CRISTA – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL III

CATEGORIA B

1.ANTON NATALIA ABIGAIL – Colegiul “C.Silva”-Ploiești – PREMIUL I

2.NEDELCU ALEXANDRA ȘTEFANIA – Colegiul “C.Silva”-Ploiești – PREMIUL I

3.CHEREGI MARIA IULIA  – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL  I 

4  GREAVU MIHAI – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL I

5.IVANCIUC ALEXANDRU GABRIEL – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL I

6.BAJAN LAURA – Scoala de Muzica-Orhei -Republica Moldoldova – PREMIUL II

7.CSAKANY CRISTIAN – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL II

8.BADEA PATRICIA – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL II


Pian:               Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Categoria A

Anul I

  1. Cârstea-Răcășan Zenian- premiul I
  2. Filip Anastasia- premiul I
  3. Sandu Elina-Celeste- premiul I
  4. Vasilescu Irina- premiul I
  5. Voinescu David-Andrei- premiul I
  6. Nechifor Alessia Maria- premiul II
  7. Voinescu Ştefania- premiul II

Anul II

  1. Anton Maria-Denisa- premiul I
  2. Ciurlea Diana- premiul I
  3. Dumitrașcu Patricia Maria-premiul I
  4. Gheorma Medeea Alexandra- premiul I
  5. Ionescu Elena- premiul I
  6. Crișan Arla- premiul II
  7. Ilie Lorena Maria- premiul II
  8. Leonte Ana-Maria- premiul II
  9. Mustea Andra Lorena- premiul II
  10. Bărbat Vătășan Otilia Letiția- premiul III
  11. Popoviciu Alexandra Diana- premiul III

Anul III

  1. Aldea Antonia- premiul I
  2. Kosir Petra Thea- premiul I
  3. Mesaroș Andrei- premiul I
  4. Zaharia Mihaela-premiul I
  5. Fenesi Evelin Antonia- premiul II
  6. Grancea Matei Daniel- premiul II
  7. Piticaș David- premiul II
  8. Singuran Ana- premiul II
  9. Drăgoiu Ivett-Maria- premiul III

Anul IV

  1. Neagoe Ana Paisia- premiul I
  2. Roșiuță Lucas- premiul I
  3. Pop Medeea- premiul II
  4. Tibirean Delia Ioana- premiul II
  5. Pop Miruna- premiul III

Anul V

  1. Gozob Victor Pavel- premiul I
  2. Similie Sofia Maria- premiul I
  3. Solzaru Alma-Cristina- premiul I
  4. Ganea Rut- premiul II
  5. Ionescu Alexia Ştefania- premiul II
  6. Lazăr Olivia- premiul II

Anul VI

  1. Coca Robert Ştefan- premiul I
  2. Ebbers Elijah- premiul I
  3. Munteanu Cristina Gabriela- premiul II

Categoria B

Clasa I

  1. Diaconu Mădălina- premiul I
  2. Iosif Andrei Ioan- premiul I
  3. Hermel Alma Cristina- premiul II

Clasa II

  1. Mustață Ryan- premiul I
  2. Ţȋcu Ştefan Leonard- premiul I
  3. Ciobotaru Maria- premiul II
  4. Timariu Anamaria- premiul II
  5. Sârb Robert-Eugen- premiul III

Clasa III

  1. Moișanu Cezar-Constantin- premiul I
  2. Floroiu Riana-Andreea- premiul II
  3. Moroșanu Emma Gabriela- premiul II

Clasa IV

  1. Moroșanu Alexandru- premiul I
  2. Nemeti Eduard- premiul I
  3. Schland Felix- premiul I
  4. Şerban Rareș Andrei- premiul I

Clasa V

  1. Pohrib George Nicolae – premiul I
  2. Miloș Maia- premiul III

Clasa VI

  1. Ţuțu Teodora- premiul I
  2. Şerban Tomas- premiul II
  3. Cojocaru Anastasia- premiul III

Clasa VIII

  1. Inada Taishi- premiul I
  2. Costache Horia- premiul II

Clasa X

  1. Kurko Rheea- premiul I

Secţiunea II: Interpretare vocală

Muzică ușoară:                 Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Secţiunea II – Interpretare vocală

Categoria A = amatori (Şcoli Populare de Arte, Palatele Copiilor, Cluburile Elevilor,Şcoli si Licee)

Grupa de varsta 6-9 ani:

An I de studiu:

  • VOICULESCU MIRIAM, 5 ani, Brasov – ”Sunt sic” – PREMIUL I
  • AL ABOUD RANIA, 8 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • BEIANU SAMARA REBECCA, 9 ani, Brasov – ”Part of your world”/ The Little Marmaid – PREMIUL I
  • BERGHEZEANU DARIA MARIA, 9 ani, Brasov – ”Toti copiii” PREMIUL II
  • STEBLEA ANTONIA, 8 ani, Brasov – ”Vine iarasi circul” – PREMIUL II
  • VLADESCU SOFIA MARIA, 8 ani, Brasov – ”A thousand years” PREMIUL III

An II de studiu:

  • CALINESCU XENIA, 8 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul” – PREMIUL II
  • CRISTEA ANTONIA, 9 ani, Brasov – ”Big big world” – PREMIUL II
  • MICIOIU HANNAH, 9 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • BRINZEA ANDRA-MARIA, 9 ani, Brasov – ”Cabaretul povestilor” – PREMIUL II
  • MICLEA STEPHANIA, 8 ani, Brasov – ”Iti multumesc” – PREMIUL III

An III de studiu:

  • COSTEA ALEXIA ANDREEA, 9 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul” – PREMIUL II
  • ILIE MELISA, 9 ani, Brasov – ”M-am schimbat” – PREMIUL III
  • MOROSANU EMMA GABRIELA, 9 ani, Brasov – ”All of me” – PREMIUL DE EXCELENTA

Grupa de varsta 10-12 ani:

An I de studiu:

  • MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 12 ani, Brasov – ”Big Big World” – PREMIUL II

An II de studiu:

  • BANESIU ARINA, 11 ani, Brasov – ”Into the Unknown” – PREMIUL I
  • BUTA MARIA, 12 ani, Zarnesti, Brasov – ”A thousand years” – PREMIUL II
  • DASCALU IASMINA MARIA, 12 ani, Brasov – ”Azi tu esti” – PREMIUL II
  • GOBEI LARISA GABRIELA, 10 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • GHEORMA MEDEEA-ALEXANDRA, 11 ani, Brasov – ”Rise like a Phoenix” – PREMIUL I

An III de studiu:

  • CHIRITA IRIS LORIANA, 11 ani, Bucuresti – ”Diamonds” – PREMIUL III
  • CIUREA IOAN CRISTIAN, 12 ani, Brasov – ”Still got the blues” – PREMIUL I
  • TÂRZIORU ȘTEFANIA, 12 ani, Feldioara – ”Rise like a Phoenix” – PREMIUL II
  • MICLEA MARTINA, 12 ani, Brasov – ”Poarta catre vis” – PREMIUL III
  • GHEORGHE CRISTINA NATALIA, 11 ani, Bucuresti – ”Canta si danseaza” – PREMIUL II
  • BĂILĂ SORANA, 10 ani, Brasov – ”Arlechinul” – PREMIUL II

An IV de studiu:

  • ASAVEI SELENA, 12 ani, Brasov – ”Tu nu vezi cerul” – PREMIUL I
  • DUMITRU DARIA NICOLETA, 12 ani, Brasov – ”Who’s laughing now” – PREMIUL III
  • CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 12 ani, Brasov – ”Cantec pentru bunica” – PREMIUL II
  • OSAN SIMINA ISABEL, 12 ani, Brasov – ”Wake up” – PREMIUL I
  • ZAHARIE ANA MARIA, 10 ani, Brasov – ”It’s oh so quiet” – PREMIUL I

An V de studiu:

  • ȚICĂU DENISA, 12 ani, Brasov – ”Stuck” – PREMIUL II
  • GAVRILIUC ALEXIA MIRELA, 12 ani, Brasov – ”Rug”- PREMIUL DE EXCELENTA
  • ONCIOIU MAIA ECATERINA, 11 ani, Brasov – ”Runaway” – PREMIUL II

Grupa de varsta 13-15 ani:

An I de studiu:

  • CANTOR IULIA, 13 ani, Brasov – ”Colors of the wind” – PREMIUL I
  • CRISTEA ANDREEA, 15ani, Brasov – ”Skyfall” – PREMIUL I

An II de studiu:

  • RUSU ROXANA, 13 ani, Brasov – ”Cu ochii aia verzi” – PREMIUL III

An III de studiu:

  • BOIAN MARIA-ADRIANA, 13 ani – ”My home town” – PREMIUL II
  • PELEI TAMARA, 13 ani, Brasov – ”Tennessee Whiskey” – PREMIUL I

An IV de studiu:

  • CAZAN ALEXANDRA CECILIA, 13 ani, Bucuresti – ”Pune-ti zambetul la loc” – PREMIUL III

An V de studiu:

  • ROTARU DARIA MARIA, 15ani, Brasov – ”Seven Nation Army”- PREMIUL DE EXCELENTA
  • SCRIMINT OTILIA, 14 ani, Brasov – ”Tramvai” – PREMIUL I
  • PILU BIANCA, 13 ani, Brasov – ”Sign of the Times” – PREMIUL II

Grupa de varsta 16-18 ani:

An I de studiu:

  • LUPEA CALIN ROBERT, 16 ani, Brasov – ”Run Away With Me” – PREMIUL DE EXCELENTA

An II de studiu:

  • OANA ALEXIA GABRIELA, 17 ani, Brasov – ”Jealous” – PREMIUL II

An III de studiu:

  • ENEA RALUCA GEORGIANA, 17 ani, Brasov – ”Writing’s on the wall” – PREMIUL III

An V de studiu:

  • BARNA ANA-MARIA, 16 ani, Brasov – ”When we were young” – PREMIUL II
  • ENESCU MIRUNA STEFANIA, 16 ani, Brasov – ”Turning tables” – PREMIUL II
  • LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 17 ani, Brasov – ”I have nothing” – PREMIUL I

 

Grupa de varsta 18+:

An II de studiu:

  • CANTA ANDRADA, 19 ani, Brasov – ”Rise up” – PREMIUL I

An IV de studiu:

  • PANAITE PETRONELA, 30ani, Brasov – ”Si daca viata mea” – PREMIUL II

Categoria B = elevi ai Liceelor de Muzică / Artă (clasele I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII) sau studenţi ai Facultaţilor de muzică:

  • ROSCA DIANA, 23 ani, Brasov – ”Blinding Lights” – PREMIUL II

Muzică populară:                 Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Categoria A

ANUL I

(Grupa 6-9ani)

1.Bezergheanu Daria Maria- Locul 1

(Grupa 10-12ani)

2.Anton Maria Denisa-Locul 1

3.Ghețu Stoica Adriana- Locul 2

(Grupa 13-15ani)

4.Zăinescu Luca Ioan Florentin-Locul 1

5.Racoția Miruna- Locul 1

6.Petcu Andra-Locul 2

7.Drăgoi Georgiana-Mihaela- Locul 2

(Grupa 16-18ani)

8.Olariu Nicoleta-Premiul de Excelență

9.Tișcă Miruna Elena-Locul 1

ANUL II

(Grupa 10-12ani)

10.Leonte Ana-Maria-Locul 1

11.Muntean Anastasia-Locul 1

12.Colțea Petruța- Locul 2

(Grupa 13-15ani)

13.Miron Simona Maria- Locul 1

(Grupa 16-18ani)

14.Coman Ioana- Premiul de Excelență

15.Olaru Ana-Maria- Locul 1

ANUL III

(Grupa 10-12ani)

16.Solovăstru Maria- Locul 1

17.Lascu Delia-Maria- Locul 1

18.Bătușariu Maria Raluca- Locul 2

19.Comăniță Maria- Locul 2

(Grupa 16-18ani)

20.Sima Bianca Maria- Locul 1

ANUL IV

(Grupa 10-12ani)

21.Folea Raluca- Locul 1

(Grupa +18)

22.Sima Alexandra-Ioana- Premiul de Excelență

Categoria B

(Grupa 16-18ani)

23.Nicoară Vlăduț-Nicolae- Premiul de Excelență

24.Chichernea Giulia Anamaria- Locul 1



Diplomele se vor putea descarca incepand cu data 18 iunie pe site-ul nostru. Se va anunta si pe pagina de facebook.

Multumim,

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE, ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”, EDIțIA A XI-A, 14-15.06.2021

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE

MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”,

EDIȚIA A XI-A, 14-15.06.2021

LUNI, 14.06.2021

ORA 10

  • Deschiderea oficiala a celei de-a XI-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”, Centrul Cultural Reduta
  • Desfasurarea Spectacolului si a discutiilor cu mentorii invitati

Categoria juniori : 6-9 ani 

  1. BEIANU SAMARA REBECCA, 9 ani, Brasov – ”Part of your world”/ The Little Marmaid
  2. MICIOIU HANNAH, 9 ani, Brasov – ”Dance Monkey”
  3. CONSTANTINESCU EMMA, 8 ani, Busteni, Prahova – ” Poarta catre vis”
  4. ILIE MELISA, 9 ani, Brasov – ”M-am schimbat”
  5. COSTEA ALEXIA ANDREEA, 9 ani, Prejmer, Brasov – ”Am sa fiu cantareata”
  6. CRISTEA ANTONIA, 9 ani, Brasov – ”Big Big World”
  7. MOROSANU EMMA GABRIELA, 9 ani, Brasov – ”All of me”

ORA 11,15 

Categoria copii : 10-13 ani – PARTEA I

  1. GOBEI LARISA GABRIELA, 10 ani, Brasov – ”Dance Monkey”
  2. RĂUȘ ȘTEFANIA, 10 ani, Dumbrăvița, Brașov – ”It’s oh so quiet”
  3. RUSULET ELENA REBECA, 10 ani, Codlea, Brasov – ”Micul meu univers”
  4. ZAHARIE ANA MARIA, 10 ani, Brasov – “ It’s oh so quite”
  5. DASCALU IASMINA MARIA, 10 ani, Brasov – ”Azi tu esti”
  6. IANCU IOANA ALEXANDRA, 11 ani, Brasov – ”Speechless”
  7. CANTOR IULIA, 13 ani, Brasov – ”Colors of the wind”
  8. BANESIU ARINA, 11 ani, Brasov – ”Naughty”
  9. ȘTEFAN ANDREEA, 11 ani, Rm. Valcea – ”Feeling good”
  10. MORAR ANDRA MARIA, 11 ani, Brasov – ”Spune-mi”
  11. PELEI ALEXIA MARIA, 12 ani, Rupea, Brasov – ”A thousand years”
  12. ȚICĂU DENISA MARIA, 12 ani, Brasov – ”Stuck”
  13. DUMITRU DARIA NICOLETA, 12 ani, Brasov – ”Who’s laughing now”
  14. MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 12 ani, Bran, Brasov – ”I will always love you”
  15. ION BRANESCU ELENA BIANCA, 12 ani, Ramnicu Valcea – ”Stea printre stele mama mea”
  16. GAVRILIUC ALEXIA MIRELA, 12 ani, Brasov – ”Something’s got a hold on me”
ORA 14,15 – 15,30 – PAUZA

 

ORA 15,30

Categoria copii : 10-13 ani – PARTEA II

  1. GHEORGHE KARINA MARIA, 12 ani, Brasov – ”Float”
  2. GRAPĂ ȘTEFANIA, 12 ani, Brasov – ”Flashlight”
  3. BOIAN MARIA-ADRIANA, 13 ani – ”My home town”
  4. CIUREA IOAN CRISTIAN, 12 ani, Brasov – ”Say Say Say”
  5. ASAVEI SELENA, 12 ani, Brasov – ”Tu nu vezi cerul”
  6. PILU BIANCA, 13 ani, Brasov – ”Sign of the Times”
  7. PUSDERCA VIKTORIA MARIA, 13 ani – ”City of Stars”
  8. CIOACA PETRA, 11 ANI, Codlea, Brasov – ”Simply the best”
  9. GHEORMA MEDEEA-ALEXANDRA, 11 ani, Brasov – ”Rise like a Phoenix”

 

ORA 16,30

Categoria adolescenti : 14-18 ani

  1. TETIU TEODORA IOANA, 16 ani, Făgăraș, Brașov – ” Writing’s on the wall”
  2. LUPEA CALIN ROBERT, 16 ani, Brasov – ”Run Away With Me”
  3. SCRIMINT OTILIA, 14 ani, Brasov – ”Dynamite”
  4. CRISTEA ANDREEA, 15ani, Brasov – ”Skyfall”
  5. ROTARU DARIA, 15 ani, Brasov – ”Cand s-o-mpartit norocul”
  6. IONESCU ALEXANDRA, 16 ani, Brasov – ”My mind”
  7. ROSU TELEANU KARINA IOANA, 16 ani, Rasnov, Brasov – ”Alcohol You”
  8. ENESCU MIRUNA-STEFANIA, 16 ani, Rasnov, Brasov-„Turning tables”
  9. OANA ALEXIA GABRIELA, 17 ani, Brasov – ”Jealous”
  10. ENEA RALUCA GEORGIANA, 17 ani, Brasov – ”Writing’s on the wall”
  11. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 17 ani, Brasov – ”I have nothing”

 

ORA 18,15

Categoria tineri : 18 – 35 ani

  1. COJOCARU ILINCA-MARA, 18 ani, Brasov – ”Speechless”
  2. CANTA ANDRADA, 19 ani, Brasov – ”Rise up”
  3. SIMIONESCU DOMINIQUE, 19 ani, Sibiu – ”Atât cât te iubesc”
  4. FOLOSEA DIANA ELENA, 19 ani, Brasov – ”Breathe Easy”
  5. PANAITE PETRONELA, 30ani, Brasov – ”Hora din Moldova”
  6. ȘERBU CĂTĂLINA ADRIANA, 27 ani, Brasov – ”Mad about you”
  7. TÂNJALĂ MIOARA, 32 ani, Ghimbav, Brasov – ”Shallow”
  1. TUDOR ANTONIA, 26 ani, Brasov – ”Creep”

MARTI, 15.06.2021

Ora 11, Centrul Cultural Reduta

ORA 11,00 – ATELIER ARTA ACTORULUI, MIMICA SI GESTICA

ORA 12,00 – ATELIER MUZICA, TEHNICA VOCALA, INTERPRETARE

ORA 15,00 – SPECTACOLUL DE GALA AL celei de-a XI-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT

RECITAL GHEORGHE KARINA
RECITAL SIMIONESCU DOMINIQUE
RECITAL BADEA MARYELLEN

 

***La cele doua ateliere sustinute de mentorii invitati, cat si la Spectacolul de Gala, vor fi prezenti toti participantii la cea de-a XI-a editie a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT

 

***Intregul eveniment va fi transmis live pe pagina de Facebook a Scolii Populare de Arte si Meserii ”Tiberiu Brediceanu”, Brasov, prin intermediul AP STUDIO.

SECŢIUNEA A  II-A  –  INTERPRETARE VOCALĂ – MUZICĂ Populară, FESTIVALUL DE INTERPRETARE ”ART BRASOV ESTIVAL”, EDITIA A X-A, 2021

FESTIVALUL DE INTERPRETARE

”ART BRASOV ESTIVAL”, EDITIA A X-A, 2021

Programul Secţiuniunii a  II-a  –  Interpretare vocală – Muzică populară

 

 

Vineri, 11 iunie 2021

Sala Festivă – Scoala Populară de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”

ORA 9:

Categoria A= amatori (Școli Populare de Arte, Palatele Copiilor,Cluburile Elevilor, Școli și Licee)

 

ANUL I DE STUDIU

(Grupa 6-9 ani)

1.BEZERGHEANU DARIA MARIA- Mi-am făcut bundiță nouă

 

(Grupa 10-12 ani)

2.ANTON MARIA DENISA-Foicică foi de nalbă

3.GHEȚU STOICA ADRIANA- Joacă-mă bădiță bine

 

(Grupa 13-15ani)

4.DRĂGOI GEORGIANA-MIHAELA-Faceți voi oțâr de loc

5.PETCU ANDRA-Sunt fată din Boișoara

6.RACOȚIA MIRUNA-Bădiță de pe târnavă

7.ZĂINESCU LUCA IOAN FLORENTIN-Lele lelișoară

 

(Grupa 16-18ani)

8.OLARIU NICOLETA- Haida mândro să te joc

9.TIȘCĂ MIRUNA ELENA- Sunt fată din Boișoara

 

ANUL II DE STUDIU

(Grupa10-12ani)

10.LEONTE ANA-MARIA- Sună codrul și răsună

11.MUNTEAN ANASTASIA-Hai flăcăi din multe sate

 

(Grupa 13-15ani)

12.MIRON SIMONA MARIA-Sus în vârful muntelui

 

(Grupa 16-18ani)

13.COMAN IOANA-Sus în vârful nucului

14.OLARU ANA-MARIA-Vai de mine iară-i sara

 

ANUL III DE STUDIU

(Grupa 10-12ani)

15.MĂTUȘARIU MARIA-RALUCA-Sus la munte la izvor

16.COLȚEA PETRUȚA MARIA-Badea numai cizme are

17.COMĂNIȚĂ MARIA- Două flori măicuța are

18.LASCU DARIA-MARIA-Bădișor o fi păcat

19.SOLOVĂSTRU MARIA-Nu vă uitați că-s micuță

 

(Grupa 16-18ani)

20.SIMA BIANCA MARIA-Mă cheamă badea la munte

 

ANUL IV DE STUDIU

(Grupa 10-12ani)

21.FOLEA RALUCA-Sus în vârful muntelui

(Grupa +18)

22.SIMA ALEXANDRA –IOANA -Singură-s Doamne pe lume

 

ANUL V DE STUDIU

(Grupa 10-12 ani)

23.ISAC RAUL-Din Tohan la Făgăraș

 

Categoria B= elevi ai Liceelor de Muzică/Artă (clasele I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII), sau studenți ai Facultăților de Muzică

ANUL I DE STUDIU

(Grupa 16-18 ani)

24.NICOARĂ VLĂDUȚ-NICOLAE – Balada lui Gheorghelaș

                                                      – Munții mei frumoși Carpați

(Grupa 16-18 ani)

ANUL II

25.CHICHERNEA GIULIA ANAMARIA-Plânge-mă mamă pe mine

                                                               -Nu-i drumu ca și cărarea

Secţiunea a  II-a  –  Interpretare vocală – Muzică ușoară, FESTIVALUL DE INTERPRETARE ”ART BRASOV ESTIVAL”, EDITIA A X-A, 2021

FESTIVALUL DE INTERPRETARE

”ART BRASOV ESTIVAL”, EDITIA A X-A, 2021

Programul Secţiuniunii a  II-a  –  Interpretare vocală – Muzică ușoară

Vineri, 11 iunie 2021

Sala Festivă – Scoala Populară de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”

ORA 12:

Categoria A = amatori (Şcoli Populare de Arte, Palatele Copiilor, Cluburile Elevilor,Şcoli si Licee)

Grupa de varsta 6-9 ani:

An I de studiu:

  1. VOICULESCU MIRIAM, 5 ani, Brasov – ”Sunt sic”
  2. AL ABOUD RANIA, 8 ani, Brasov – ”Dance Monkey”
  3. BEIANU SAMARA REBECCA, 9 ani, Brasov – ”Part of your world”/ The Little Marmaid
  4. BERGHEZEANU DARIA MARIA, 9 ani, Brasov – ”Toti copiii”
  5. STEBLEA ANTONIA, 8 ani, Brasov – ”Vine iarasi circul”
  6. VLADESCU SOFIA MARIA, 8 ani, Brasov – ”A thousand years”

 

ORA 12,30:

An II de studiu:

  1. CALINESCU XENIA, 8 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul”
  2. CRISTEA ANTONIA, 9 ani, Brasov – ”Big big world”
  3. MICIOIU HANNAH, 9 ani, Brasov – ”Dance Monkey”
  4. BRINZEA ANDRA-MARIA, 9 ani, Brasov – ”Cabaretul povestilor”
  5. MICLEA STEPHANIA, 8 ani, Brasov – ”Iti multumesc”

ORA 12,45:

An III de studiu:

  1. COSTEA ALEXIA ANDREEA, 9 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul”
  2. ILIE MELISA, 9 ani, Brasov – ”M-am schimbat”
  3. MOROSANU EMMA GABRIELA, 9 ani, Brasov – ”All of me”

ORA 13,00:

Grupa de varsta 10-12 ani:

An I de studiu:

  1. MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 12 ani, Brasov – ”Big Big World”

An II de studiu:

  1. BANESIU ARINA, 11 ani, Brasov – ”Into the Unknown”
  2. BUTA MARIA, 12 ani, Zarnesti, Brasov – ”A thousand years”
  3. DASCALU IASMINA MARIA, 10 ani, Brasov – ”Azi tu esti”
  4. GOBEI LARISA GABRIELA, 10 ani, Brasov – ”Dance Monkey”
  5. GHEORMA MEDEEA-ALEXANDRA, 11 ani, Brasov – ”Rise like a Phoenix”

 

ORA 13,30:

An III de studiu:

  1. CHIRITA IRIS LORIANA, 11 ani, Bucuresti – ”Diamonds”
  2. CIUREA IOAN CRISTIAN, 12 ani, Brasov – ”Still got the blues”
  3. TÂRZIORU ȘTEFANIA, 12 ani, Feldioara – ”Rise like a Phoenix”
  4. MICLEA MARTINA, 12 ani, Brasov – ”Poarta catre vis”
  5. GHEORGHE CRISTINA NATALIA, 11 ani, Bucuresti – ”Canta si danseaza”
  6. PAVEL ANTONIA, 11 ani, Brasov – ”Ale mele vise dragi”
  7. BĂILĂ SORANA, 10 ani, Brasov – ”Arlechinul”

ORA 14,10:

An IV de studiu:

  1. ASAVEI SELENA, 12 ani, Brasov – ”Tu nu vezi cerul”
  2. DUMITRU DARIA NICOLETA, 12 ani, Brasov – ”Who’s laughing now”
  3. CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 12 ani, Brasov – ”Cantec pentru bunica”
  4. OSAN SIMINA ISABEL, 12 ani, Brasov – ”Wake up”
  5. ZAHARIE ANA MARIA, 10 ani, Brasov – ”It’s oh so quiet”

ORA 14,30:

An V de studiu:

  1. ȚICĂU DENISA, 12 ani, Brasov – ”Stuck”
  2. GAVRILIUC ALEXIA MIRELA, 12 ani, Brasov – ”Rug”
  3. ONCIOIU MAIA ECATERINA, 11 ani, Brasov – ”Runaway”

 

ORA 14,45:

Grupa de varsta 13-15 ani:

An I de studiu:

  1. CANTOR IULIA, 13 ani, Brasov – ”Colors of the wind”
  2. CRISTEA ANDREEA, 15ani, Brasov – ”Skyfall”

An II de studiu:

  1. RUSU ROXANA, 13 ani, Brasov – ”Cu ochii aia verzi”

An III de studiu:

  1. BOIAN MARIA-ADRIANA, 13 ani – ”My home town”
  2. PELEI TAMARA, 13 ani, Brasov – ”Tennessee Whiskey”

An IV de studiu:

  1. CAZAN ALEXANDRA CECILIA, 13 ani, Bucuresti – ”Pune-ti zambetul la loc”
  2. BLENDEA DIANA, 15 ani, Brasov – ”I dare you”

An V de studiu:

  1. ROTARU DARIA MARIA, 15ani, Brasov – ”Seven Nation Army”
  2. SCRIMINT OTILIA, 14 ani, Brasov – ”Tramvai”
  3. PILU BIANCA, 13 ani, Brasov – ”Sign of the Times”

ORA 15,30:

Grupa de varsta 16-18 ani:

An I de studiu:

  1. LUPEA CALIN ROBERT, 16 ani, Brasov – ”Run Away With Me”

An II de studiu:

  1. OANA ALEXIA GABRIELA, 17 ani, Brasov – ”Jealous”

An III de studiu:

  1. ENEA RALUCA GEORGIANA, 17 ani, Brasov – ”Writing’s on the wall”

An V de studiu:

  1. BARNA ANA-MARIA, 16 ani, Brasov – ”When we were young”
  2. ENESCU MIRUNA STEFANIA, 16 ani, Brasov – ”Turning tables”
  3. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 17 ani, Brasov – ”I have nothing”

Grupa de varsta 18+:

An II de studiu:

  1. CANTA ANDRADA, 19 ani, Brasov – ”Rise up”

An IV de studiu:

  1. PANAITE PETRONELA, 30ani, Brasov – ”Si daca viata mea”

Categoria B = elevi ai Liceelor de Muzică / Artă (clasele I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII) sau studenţi ai Facultaţilor de muzică:

  1. ROSCA DIANA, 23 ani, Brasov – ”Blinding Lights”

“MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT”, Ediţia a XI-a, Brasov, 14-16 iunie 2021

                               

                                 Şcoala  Populară  de Arte şi  Meserii ,,Tiberiu Brediceanu,, Braşov  îşi  propune  să continue  un  program  –   “Masterclass” –   desfăşurat  pe sectiunile: Interpretare vocala, Interpretare instrumentala si vocal-instrumentala pop, rock, blues, jazz. Ţinînd cont de necesităţile tinerilor care vor să îmbrăţişeze o carieră muzicală, această ediţie a entertainment-masterclass îşi propune să fie mai mult decît o competiţie, şi anume îşi doreşte să devină o întîlnire fericită între tinerii interpreţi şi profesionişti cu experienţă din domeniul muzicii şi artei spectacolului.

                                Proiectul nostru are ca scop cunoasterea calitatilor muzicale ale participanţilor, dorind să iasă din tiparul obişnuit al acestui gen de manifestări, apropiindu-se mai mult de pretenţiile tinerilor care vor să-şi cultive talentul muzical. Participantii vor lucra in ateliere, conduse de mentori profesionisti, artisti, compozitori, designeri, actori si producatori muzicali. In primele doua zile, participantii vor primi sfaturi in atelierul de muzica si atelierul media. Aparitiile concurentilor vor fi organizate pe zile, în funcţie de categoriile de vîrsta.

 

CATEGORIILE DE VARSTA :

  1. Categoria juniori : 6-9 ani 
  2. Categoria copii : 10-13 ani
  3. ategoria adolescenti : 14-18 ani
  4. Categoria tineri : 18 – 35 ani

SECTIUNI:

  1. Interpretare vocala
  2. Interpretare vocal – instrumentala (virsta maxima 35 ani).

Detalii in regulamentul de mai jos:

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET – BRAŞOV ,,De-a Râsu’ Plânsu’ ” – Ediţia a XI–a, 1-5 iunie 2021

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a XI-a editie a Festivalului de Teatru Pentru Tineret ,,De-a Râsu’ Plânsu’” în perioada 1-5 iunie 2021.

Condiţiile de participare pentru etapa de preselecţie sunt următoarele:
 Reprezentaţiile vor fi numai în limba română.

•    Piesa poate avea un scenariu original sau adaptat.
•    Timpul alocat fiecărui spectacol este de maxim 50 minute.
•    Trupele care vor participa la concurs vor trimite filmarea spectacolului cu care vor intra în concurs. Aceste filmări vor fi vizionate și jurizate de către profesioniști (actori, regizorei, dramaturgi).

Fişa de înscriere impreuna cu filmarea vor fi trimise conform regulamentului pe adresa de e-mail  sc.arte_teatru@hotmail.com

Regulamentul festivalului: Regulament “De-a Rasu’ Plansu” a-XI-a editie

Formulare de inscriere: Formular de Inscriere “De-a Rasu’Plansu’ “

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA a X-a BRAŞOV 11-12 IUNIE 2021

                   

                       Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

                     Participanţi: concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.

                  Desfăşurare: concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente,  grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 11-12 iunie 2021, orele fiind stabilite ulterior.

În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice: muzică clasică, muzică uşoară, divertisment, muzică populară.

 

Regulamentul se poate descarca: ART ESTIVAL BRASOV – REGULAMENT 2021

Fisa de inscriere Secţiunea I – Interpretare instrumentală: Interpretare instrumentală – ART ESTIVAL BRASOV 2021

Fisa de inscriere Secţiunea II – Interpretare vocală: Interpretare vocală – ART ESTIVAL BRASOV 2021

 

GRAFICUL ÎNSCRIERILOR SESIUNEa IULIE 2021

GRAFICUL ÎNSCRIERILOR SESIUNEA IULIE  2021

AN ŞCOLAR 2021-2022

 

ÎNSCRIERI PENTRU ANUL I ÎN PERIOADA:

01 – 09 IULIE 2021

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                 10-15

VINERI :        09-14

         ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE:

 1. PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  2.  DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  3. FIŞA DE ÎNSCRIERE – Descarca,

  4. CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – Descarca,

  5. FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale – Descarca,

  6. TAXA DE ÎNSCRIERE: 35 LEI.

 

TAXA PENTRU ÎNSCRIERE SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII ŞI ESTE ÎN VALOARE DE  35 LEI.

 

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE, SE POT DESCARCA SAU SE GĂSESC LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL ÎN PERIOADA 06 SEPT. – 24 SEPT. 2021 PENTRU ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I.


Examenele de admitere se vor desfasura la sediul scolii in perioada 12-16 iulie.


   TESTE DE ADMITERE 2021-2022

CLASELE CANTO ( CLASIC, POPULAR  ŞI MUZICA USOARA )

Test de aptitudini melodico-ritmice (VOCE, testarea auzului muzical, a simţului ritmic, memorie muzicală )

Candidaţii vor prezenta:- 2 piese :una lentă şi una rapidă

– 1 poezie

 

INSTRUMENTE: Test de aptitudini melodico-ritmice (testarea auzului muzical a simţului ritmic, memorie muzicală )

ARTE VIZUALE (artă fotografică,cinematografică)–Chestionar cultură generală , proba practică de aptitudini în domeniul artelor vizuale.

COREGRAFIE- Test de auz muzical şi ritm –calități fizice.

DANS POPULAR – Test de auz muzical şi ritm –calități fizice.

ARTE PLASTICE– Test  care constă în desen  de redare a unor obiecte

(memorie vizuală, imaginaţie, culoare , percepţie tridimensională).

DESIGN VESTIMENTAR- probă desen (testarea aptitudinilor)

ACTORIE, TEATRU MUZICAL,TEATRU DE PĂPUȘI

Testarea abilităţilor care constă in: recitarea unei  poezii, o improvizaţie pe tema dată de comisia de examinare, pregătirea unui cântec (în orice limbă) şi a unui dans

ARTĂ POPULARĂ-Test de îndemânare

Pentru examenul de la secţiile :

ARTE PLASTICE  ȘI DESIGN VESTIMENTAR  candidaţii au nevoie  de un creion, o planșă de desen mare şi o gumă.

DIRECTOR,

CARMEN MORUZ

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR AN ŞCOLAR 2021-2022

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR

AN ŞCOLAR 2021-2022

 

REÎNSCRIERI PENTRU ANII II,III,IV,V ŞI
SPECIALIZARE ÎN PERIOADA:

14 – 29 IUNIE 2021

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                 10-15

VINERI :        09-14

 

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 14-29 IUNIE 2021 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.
  4. ACTE NECESARE PENTRU  REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE REÎNSCRIERE – Descarca,

 – CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – Descarca,

 – FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale – Descarca

 

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE, SE POT DESCARCA SAU SE GĂSESC LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

DIRECTOR,

CARMEN MORUZ

1 2 3 12