Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – Secţiunea II – Interpretare vocală – muzica populară

Sala 7 – Scoala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu”
Vineri 8 iunie 2018
Ora 10.00

 

 

Categoria A, sectiunea a II-a

An I, grupa 6-9 ani

Nume Prenume Institutia Repertoriu
1.Ciupitu Teodora Scoala Gimnaziala Sanpetru Tuca-ma bade Ilie
2.Gandore Stefania Palatul Copiilor Vaslui Asa joc n-am mai vazut
3.Leonte Ana Maria Scoala Gen. nr. 3 Codlea Eu sunt de prin Marginime

 

An I, grupa 10 – 12 ani

4. Cretu Andreea Scoala Populara Brasov Fain rasuna codrul des
5. Garnita Catalina Scoala Populara Brasov  Ia uitati-va ficiori

 

Anul I, grupa 13 – 15 ani

6. Cretu Marian Scoala Populara Brasov Vino mandro vino

 

Anul I, grupa 16 – 18 ani

7. Sima Alexandra Scoala Populara Brasov Bade-al meu pereche n-are

 

Anul II, grupa 6 – 9 ani

8. Ciurea Alexia Scoala Populara Brasov Cant de dragul inimii
9. Samoila Maria Scoala Populara Brasov Dragu mi-I s-aud cantand

 

Anul II, grupa 10 – 12 ani

10. Chivu Veronica Scoala Populara Alexandria Toate sogoritele

 

Anul II, grupa 13 – 15 ani

11. Adam Radu Scoala Populara Brasov Zice tata ca-s bujor
12. Martin Anca Grupul “Prietenia” Cincu Mama num-o fata ai
13. Stoica Maria Grupul “Prietenia” Cincu Dragu mi-I s-aud cantand

 

Anul III, grupa 6 – 9 ani

14. Corbos Ioana Elise Scoala Populara Brasov Mandru-I tatal meu de mine
15. Timar Oana Palatul Copiilor Tg. Mures Lume draga lume

 

Anul III, grupa 10 – 12 ani

16. Baila Radu Scoala Populara Brasov Peste mine trece-un dor

 

Anul III, grupa 13 – 15 ani

17. Gandore Delia M-am sculat diminicioara

 

Anul III, grupa 16 – 18 ani

18. Rotaru Laura Elena Palatul Copiilor Vaslui O batuta sa jucam

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 16 – 18 ani

19. Blezu Alexandra Grupul “Prietenia” Cincu Vai de mine n-am dragut
20. Calin Mara Scoala Populara Brasov De-ar veni primavara
21. Dragoi Denisa Scoala Populara Brasov Treci dorule Muresu
22. Mitroiu Andra Scoala Populara Brasov Mai romane romane romanas
23.Pancescu Stefan Scoala Populara Brasov Pentru tine mandro hai

 

Anul V, grupa 13- 15 ani

24. Caras Maria Scoala Populara Brasov Bate vantu florile

 

Anul V, grupa 16 – 18 ani

25. Neacsu Andreea Scoala Populara Brasov Cant de dragu inimii
26. Timariu Bianca Scoala Populara Brasov Presarate-s stele-n nori
27. Vasilita Madalina Scoala Populara Brasov Vreau sa-mi duc viata cantand

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 13 – 15 ani

28. Chichernea Giulia Liceul de Muzica “Tudor Ciortea” Brasov In i-aseara-I luna plina
29. Cobuleanu Maria Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” A sosit iar primavera

 

Haulita gorjeneasca

30. Stoica Adela Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” Doina fetei dunarene

 

Geamparalele

 

 Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 16 – 18 ani

31. Ciomag Bianca Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” Doru meu de l-as canta

 

Bate vantu florile

32. Oprea Andreea Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” Cand aud cucu cantand

 

Mai badita pentru tine

33. Puchianu Andra Liceul Vocational de Muzica”T. Ciortea” Brasov Codrule frunzele tale

 

Suna codrul si rasuna

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa peste 18 ani

34. Pintea Catalin Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” Balada lui Gheorghilas

Trandafir mandru rotat

 

 

Categoria A, Sectiunea a III-a, grupuri vocal/instrumentale

35. Duet Cretu Andreea

Cretu Cristian

Scoala Populara Brasov Vino mandro vino draga
36. Duet Boghian Lavinia Gabriela

Vaszi Lucia Teodora

Scoala Gimnaziala Cincu M-o facut mama la joc
37. Duet Pancescu Stefan

Sima Alexandra

Scoala Populara Brasov Cucuruz cu frunza-n sus
38. Duet Mitroiu Andra

Baila radu

Scoala Populara Brasov Asta-I hategana noastra
39. Grup Vocal Grup “Prietenia” Cincu Scoala Generala Cincu Astalari bomba
40. Grup Vocal Grup “Prietenia” Cincu Scoala Generala Cincu M-o facut mama asa

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – Secţiunea II – Interpretare vocală – muzica ușoară

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – Secţiunea II – Interpretare vocală – Muzică ușoară

 

Secţiunea II – Interpretare vocală – Muzică usoară

Categoria A

 

Sala Festivă – Scoala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu”
Vineri 8 iunie 2018
An de studiu Nr. Nume Vârstă Piesă Localitate
(Ora 9.00-10.45) Grupa 6-9 ani 
Anul I 1. Vlădescu Sofia 5 Țestoasa Lulu Brașov
  2. Călinescu Xenia 5 De vorbă cu copilăria Brașov
  3. Căian Maia Maria 6 Ghiță Cincu
  4. Moroșanu Emma Gabriela 6 Sunt o româncuță Brașov
  5. Mâzgaciu Teodora 6 Ce să fac? Brașov
  6. Cristea Antonia 6 Doctorul Au și ursulețul neascultător! Brașov
  7. Ancu Ștefania 6 Boboceii Brașov
  8. Ivan Matei Alexandru 6 Coșarul Brașov
  9. Stroe Teodora 6 Prințesa păpușilor Brașov
  10. Badea Patricia 7 Mămica mea Brașov
  11. Badea Antonia 7 Bobocelul Cherie Brașov
  12. Soficaru Dorotheea 7 Ce pot să fac? Brașov
  13. Kope Karla 7 Doar muzica Brașov
  14. Gobei Larisa Gabriela 7 Pisicuța Brașov
  15. Socea Miruna 7 Amicii mei Brașov
  16. Baltă Ana Maria 7 Sunt chic Constanța
  17. Pavel Antonia Carina 8 Hijo de la Loona Brașov
  18. Fratu Cassandra 8 De n-ar fi povești Brașov
  19. Șerban Daria-Maria 8 Ca o pasăre-n zbor Brașov
  20. Lefter Matei 8 Arlechinul Focșani
  21. Gheorma Medeea-Alexandra 8 A million dreams Brașov
  22. Ciurea Ioan Cristian 9 Uptown Funk Brașov
  23. Mihăilescu Matteo 9 Asta-i părerea mea Brașov
  24. Stoiciuc Mihai Codrin 9 De-ar fi dorul Botoșani
  25. Țîra Teodora Maria 9 Rock în roz Brașov
  26. Asavei Selena

 

9 Lie, ciocârlie Brașov (Italia)
Anul II 27. Marian Ana Alexandra 7 Cheap thrills Brașov
  28. Popa Antonia Maria 8 Ce mică-i vacanța mare Vîlcea
  29. Mihăilescu Myron 8 Durli durli da Brașov
  30. Oceanu Anastasia 9 Pe strada Ghiocei Brașov
  31. Reit Sarah Lorena 9 Mica școală de dans Brașov
  32. Ticau Denisa Ioana 9 Cheap trills Brașov
Anul III 33. Băneșiu Ariana 8 Arlechino Brașov
  34. Ioana Bianca Mihaela 9 Copilăria Brașov
Anul IV 35. Buta Maria Flavia 9 Vine iarăși circul Brașov
  36. Marian Maria Ioana 9 I love rock’n roll Brașov
(Ora 10.45-12.45) Grupa 10-12 ani
Anul I 37. Bostan Flavia Maria 10 Primăvara în suflet Brașov
  38. Banu Maria-Anastasia 10 These days Brașov
  39. Boldea Ioana Alexandra 10 Creioane colorate Brașov
  40. Șerban Elena Alexandra 11 A million stars Brașov
  41. Oloeriu Maria 11 Try everything Brașov
  42. Herciu Eliza 11 Cups Bacău
  43. Stoica Eduard Florentin 11 This is my life Ploiești
  44. Toth Sonya Cristina 12 Better when I’m dancing Bacău
  45. Chiriță Angelina 12 Love song baby Brașov
  46. Garbacea Teodora 12 Mama do Brașov
Anul II 47. Rusu Roxana 10 Ce pot să fac Brașov
  48. Drăgan Doina Daria 10 Valsul nemuritor Brașov
  49. Pelei Tamara 10 Dear future husband Brașov
  50. Dănilă Sofia 10 Nu-i nimic Brașov
  51. Manole Miruna 11 Hei, hai, vino Brașov
  52. Scriminț Otilia 11 De-ar fi dorul Brașov
  53. Rotaru Dragoș Andrei 12 L.O.V.E. Brașov
  54. Silav Teodora 12 Big big world Bacău
  55. Nicole Irina Maria 12 On ecrit sur le murs Brașov
  56. Balint Alexandra Maria 12 Cerul e al meau Brașov
Anul III 57. Cantor Iulia Maria 10 Speranța Brașov
  58. Sîrbu Sabina-Ștefania 11 Nu am timp de copilărie Brașov
  59. Bălășoiu Karla-Elena 11 Wild dances Ploiești
  60. Balogh Ana Maria 11 Dorul Brașov
  61. Șimon Alexandra Maria 11 Dau viața mea pentru o iubire Pitești
  62. Hanu Bianca 12 Evil like me Ploiești
  63. Siraciov Lidia Lorena 12 Pice by pice Brașov
  64. Costea Denis 12 Baby Brașov
  65. Mihalache Denisa Maria 12 Oro Brașov
Anul IV 66. Stroe Maria 11 Million Reasons Brașov
  67. Mihalcea Maria 12 Most girls Brașov
Anul V 68. Boiciuc Maria Ruxandra 10 Hei, hai, vino Brașov
Nu au scris anul de studiu 69. Racotia Miruna 10 Primul cer Codlea
70. Roman Amalia Petra 12 Skyfall Codlea
(Ora 12.45-13.45) Grupa 13-15 ani
Anul I 71. Tudorache Andra-Maria 13 Dorul Galați
  72. Iuga Alexandra Marina 13 Trouble is a friend Brașov
  73. Proca Alexandra 13 Îți promit Roșiori de Vede
  74. Stiniguță Iulia 14 Rise up Făgăraș
  75. Rosz Andrei 14 Bensonhurst blues Codlea
  76. Martin Anca Maria 15 I will always love you Cincu
  77. Onica Ioana 15 In the arms of angel Brașov
  78. Oprea Ariana 15 Creep Brașov
Anul II 79. Ardelean Delia-Maria 13 Dacă vreau aprind o stea Brașov
  80. Manea Iulia-Maria 13 De-ai fi tu salcie la mal Ploiești
  81. Doichiță Ilinca 15 If this is love Brașov
Anul III 82. Enescu Miruna Ștefania 13 Only Teardrops Brașov
  83. Lapresta Aguilar Maria Micaela 14 Stay Brașov
  84. Anton Patrick Andrei 15 Vals Brașov
Anul V 85. Manea Andrada Luana 15 My heart will go on Brașov
  86. Olaru Iulia-Maria 14 Perfect Brașov
(Ora 14.15-15.15) Grupa 16-18 ani
Anul I 87. Rucărean Sorina 16 Symphony Zărnești
  88. Zăvadă Roxana-Justina 16 Mercy București
  89. Gheorghiță Sebastian 16 I don’t wanna live forever Constanța
  90. Mihai Anda 16 Zombie Constanța
  91. Blaj Teodora 18 Jealous Zărnești
Anul II 92. Bădilă Roxana Elena 17 Million reasons Brașov
Anul III 93. Berbecaru Marisa Georgiana 16 Fallin’ Budila
  94. Neculoiu Ioana 17 Million reasons Zărnești
  95. Bădăran Bianca Andreea 17 We don’t talk anymore Brașov
Anul IV 96. Papuc Maria-Minodora 17 Adagio Ploiești
(Ora 15.15-15.45) Grupa 18 ani
Anul I 97. Crivăț Margareta 29 Sway Focșani
  98. Panaite Petronela 32 Strani amori Brașov
  99. Suketes Gyula 49 Come share wine Cincu
Anul III 100. Oswath Diana 30 Mai frumoasă Brașov
  101. Chirilă Ana Maria 34 Nu sunt perfectă Zărnești
Anul IV 102. State Ana Maria 18 I Surrender Brasov
Anul V 103. Iancu Roxana Elena 19 Drip drop Nenciulești
Ora 15.45-16.00 Secţiunea III – Ansambluri vocale (duete, triouri, coruri)
Anii I și II Duet- Grupul Muzica și Arta Marian Ana și Marian Maria Supercalifragilistic 7 și 9 ani
Anul I Ansamblu vocal-

Fresh Kids

17 componenți I will follow him

(Eu îl voi urma)

Între 7 și 16 ani
Anul I Grup Prietenia Cincu Pentru ea

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival“ Brașov 8-9 iunie 2018 – Chitară și Mandolină

Festivalul Concurs Național  de Interpretare “Art Brașov Estival“

Brașov 8-9 iunie 2018

 

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov”
Vineri 8 iunie 2018

 

Ora: 10.30

Mandolină- categoria A

  1. Boambeș Vlad- grupa de vârstă:10-11 ani
  2. Dumitrică Sabina- grupa de vârstă:10-11 ani
  3. Radu Teodor- grupa de vârstă:10-11 ani
  4. Benea Gabriela- grupa de vârstă:12-13 ani
  5. Surdu Răzvan- Constantin- grupa de vârstă:12-13 ani
  6. Peiu Maria- grupa de vârstă:14-15 ani
  7. Petrache Beatrice- grupa de vârstă:14-15 ani
  8. Rățoi Maria- Andreea- grupa de vârstă:14-15 ani
  9. Stoica Cosmin- Emanuel- grupa de vârstă:14-15 ani

10.Barbu Adriana- Cristiana- grupa de vârstă:16-17 ani

Ora: 10.45

Chitară- categoria A

  1. Lefter Florin- grupa de vârstă:10-11 ani
  2. Lefter Roxana- grupa de vârstă:10-11 ani
  3. Cărpinișan George- grupa de vârstă:14-15 ani
  4. Tăulea Armina- grupa de vârstă:14-15 ani
  5. Nica Cristian- grupa de vârstă:16-17 ani

Pauză: 11-11.10

Ora: 11.10

Chitară- categoria B

  1. Şerban Albert- cl.pregătitoare
  2. Mocanu Victor- cl.I
  3. Bașa Daniel- Constantin- cl.II
  4. Mureșan Matei- cl.II
  5. Lemnaru Cristiana Ioana- cl.III
  6. Pasăre Eduard- cl.III

Ora: 11.50

  1. Gherghiță Clara-Maria- cl.VI
  2. Petruț Alexandru- Mihai- cl.VII
  3. Clinciu Victor- Ştefan- cl.IX
  4. Cristescu Helga- Leea- cl.IX

11.Szanto Robert- cl.IX

  1. Mara Ioan- cl. XI

 

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – Vioara și Violă

Festivalul Concurs Național  de Interpretare “Art Brașov Estival“

Brașov 8-9 iunie 2018

 

Sala Festivă- Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov”
Vineri 8 iunie 2018

 

Ora: 11

Violă- categoria A

  1. Măcriș Beatrice- grupa de vârstă:8-9 ani
  2. Surdu Mario- grupa de vârstă:8-9 ani
  3. Surdu Izabela- Marinela- grupa de vârstă:10-11 ani
  1. Avram Izabela- Florentina- grupa de vârstă:12-13 ani

Ora: 11.10

Vioară- categoria A

  1. Croitoru Camelia- Maria- grupa de vârstă:6-7 ani
  2. Benea Irina- grupa de vârstă:8-9 ani
  3. Ciotea Elena-Cristina- grupa de vârstă:8-9 ani
  4. Dondovici Maria- Roberta- Ariana- grupa de vârstă:8-9 ani
  5. Epurescu Sara- grupa de vârstă:8-9 ani
  6. Nica Ionuț- grupa de vârstă:8-9 ani
  7. Surdu Roxana-Gabriela- grupa de vârstă:8-9 ani
  1. Androne Emanuel- Andrei- grupa de vârstă:10-11 ani

Ora: 11.30

9. Chiriac Elena-Sabina- grupa de vârstă:10-11 ani

10.Moraru Antonio- Liviu- grupa de vârstă:10-11 ani

11.Neagu Carmen-Florentina- grupa de vârstă:10-11 ani

  1. Rățoi Denisa Florentina- grupa de vârstă:10-11 ani
  2. Chețe Sandra- grupa de vârstă:12-13 ani
  3. Ciocoiu Ştefan- Tiberiu- grupa de vârstă:12-13 ani
  4. Gal Janet- grupa de vârstă:16-17 ani

Ora: 11.45

Vioară- categoria B

1.Oprea Lidia- cl.II

  1. Mihai Amalia- Abigail- cl.IV

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – Instrumente de suflat

Festivalul Concurs Național  de Interpretare “Art Brașov Estival“

Brașov 8-9 iunie 2018

 

Sala Festivă – Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov”
Vineri 8 iunie 2018

 

Ora: 9.30

Blockflöte- categoria B

  1. Libotean Dragoș- cl.I
  2. Şerban Daria-Maria- cl.I

3.Dorin- Cheaburu Maria- cl.III

Oboi- categoria B

  1. Rusu- Donighevici Monica- Andreea- cl.IV
  2. Bobu Nina Isadora- cl.V
  3. Rusu- Donighevici Emilian- cl. VI

Ora: 10

Clarinet- categoria A

  1. Balea Alex- Nicolae- grupa de vârstă:10-11 ani
  2. Corlățeanu Teodora- grupa de vârstă:14-15 ani

Clarinet- categoria B

  1. Mocanu Miruna- cl.IV
  2. Costea Denis- cl.V
  3. Babușcă Raul- cl.VI

Ora: 10.30

Nai- categoria A

  1. Iacob Ciprian- grupa de vârstă:10-11 ani
  2. Chițu Teofil- grupa de vârstă:14-15 ani
  3. Suciu Maria- grupa de vârstă:16-17 ani

Nai- categoria B

  1. Ardelean Raluca- cl.VI

Festivalul Concurs Național de Interpretare “Art Brașov Estival “ Brașov 8-9 iunie 2018 – PIAN – categoria A si categoria B

Festivalul Concurs Național  de Interpretare “Art Brașov Estival“

Brașov 8-9 iunie 2018

 

Pian –categoria A
Sala Festivă- Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov”
Vineri 8 iunie 2018

 

Ora:13-Grupa de vârstă: 6-7 ani

  1. Bustan Alexandru Ştefan
  2. Costea Darius Petru
  3. Meriacre Luca Ştefan
  4. Mihalcea Maria
  5. Moldovan Petre Gabriel
  6. Moroșanu Emma Gabriela
  7. Mustață Manar Ryan
  8. Sârb Robert Eugen
  9. Şerban-Balțățeanu Giulia
  10. Suciu Alexandru
  11. Vida Lucia Natalia
  12. Voinescu Ştefania

Pauză: 13.30-13.40

Ora: 13.40Grupa de vârstă :8-9 ani

  1. Andrei Denisa Mihaela
  2. Andrei Fabian Valentin
  3. Băcilă Irina
  4. Blănaru Maria
  5. Bologescu Sophia- Elena
  6. Buzatu Horațiu George
  7. Cioacă Petra
  8. Ciomȋrtan Paul
  9. Constantinescu Felix
  10. Costea Adrian Mihai
  11. Dragomir Mateo Elisei
  12. Florescu Ana Maria
  13. Găitan Georgiana
  14. Leonte Ana Maria
  15. Moisescu-Vida Rareș Florin
  16. Mureșan Diana Ştefania
  17. Neamțu Vlad Ştefan

Ora: 14.10

  1. Oprea Lidia
  2. Palcău Antonia
  3. Pavăl Vlad
  4. Petre Ana
  5. Pop Medeea
  6. Pop Miruna
  7. Popa Antonia-Maria
  8. Popovici Sebastian
  9. Poradici Matei-Marian
  10. Roșiuță Lucas Timotei
  11. Săndei David Eduard
  12. Scorțariu Răzvan- Vlaicu
  13. Slupețchi Victor Gabriel
  14. Solzaru Alma Cristina
  15. Stoleriu Denise
  16. Vișan Maria Mădălina
  17. Vollmann-Bugnar Anna

Pauză: 14.45-15

Ora: 15-Grupa de vârstă :10-11 ani

  1. Apostol Petra
  2. Bălășoiu Karla-Elena
  3. Bâscă Mihai Dragoș
  4. Beldianu Lucas Emanuel
  5. Bularca Alessia Raluca
  6. Butilă Ariana Ioana
  7. Ciobănică-Burcea Vanessa-Gabriela
  8. Cioinaru Teodora Daniela
  9. Corlățeanu Ioana
  10. Diaconu Ana Elena
  11. Dȋrlea Emanuel
  12. Dȋrloșan Eduard Christian
  13. Forsea Vlad-Ianis

Ora: 15.30

  1. Lișiță Antonio- Christyanis- Tishkan
  2. Mariș Sânziana
  3. Mihalcea Octavian Andrei
  4. Miriță Cătălina Alexandra
  5. Munceanu Adelina Ioana
  6. Pop Ana-Maria
  7. Roșca Rebeca Alina
  8. Stanciu Vlad
  9. Stoica Eduard Florentin
  10. Şimon Alexandra Maria
  11. Ştefănescu Teodora Maria
  12. Timar Tudor Valeriu
  13. Vasilescu Daniel

Pauză: 16.15-16.30

Ora: 16.30Grupa de vârstă :12-13 ani

  1. Aranyosi Rebeka-Imola
  2. Blănaru Alexandru Ionuț
  3. Buzatu Alex Darius
  4. Cocă Robert Ştefan
  5. Rusu- Donighevici Emilian
  6. Hellmann Lukas-Martin
  7. Moisescu-Vida Raisa Maria
  8. Paiu Sofia
  9. Pascu Sara
  10. Popa Maria
  11. Petre Andreea Luisa
  12. Roșiuță Alicia
  13. Sicoe Maria
  14. Smaranda Sergiu Ionel
  15. Spătaru Cristian Ştefan
  16. Tivgă Alexandra

Ora: 17.15Grupa de vârstă :14-15 ani

  1. Anghelache Liviu Paul
  2. Spătaru Alexandru Viorel

Grupa de vârstă :16-17 ani

  1. Bodean Tudor
  2. Cojan Denis Marian
  3. Filotti Teodora Maria
  4. Lefter David
  5. Niță Ciprian Ionuț
  6. Preda Mircea Mihai
  7. Săpătoru Stelio-Flavius

Grupa de vârstă : peste18 ani

  1. Olaru Alexandru Gabriel

———————————————-

Pian –categoria B
Sala Studio nr.8- Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov”
Vineri 8 iunie 2018

 

Ora: 9.30

Clasa I

  1. Aghenie Maria
  2. Aghenie Sofia
  3. Bălan David
  4. Calfa Sara Mihaela
  5. Icătoiu Andra Ioana
  6. Liță Evelin Nicolae
  7. Nemeti Eduard
  8. Nuță Maria Gabriela
  9. Şerban Rareș Andrei

Ora: 10

Clasa II

  1. Alpănoaie Ştefania Andrada
  2. Bucurei Celia Maria
  3. Codrea Alesia Maria
  4. Hermel Şestacova Myriam
  5. Ionescu Miruna
  6. Nichita Rafael
  7. Petre Ana Ruxandra
  8. Pohrib George Nicolae

Ora: 10.30

  1. Sefcenco Tudor Andrei
  2. Sumedrea Denis Andreas
  3. Vas Alexandru Mihai
  4. Vătavu Sabina Antonia
  5. Vulpe Luca Andrei
  6. Zaharia Ilinca Maria

Pauză: 10.45-11

Ora: 11

Clasa III

  1. Anghel Nadia Andreea
  2. Dan Rebecca
  3. Dumitrache Maria Cristina
  4. Marin Miruna
  5. Ostafe Maria Giulia
  6. Rotaru Matei
  7. Ţuțu Teodora

Ora: 11.30

Clasa IV

  1. Alpănoaie Maria Alexandra
  2. Andrei Teodora Ilinca
  3. Cârlan Ervin Octavian
  4. Chiciudean-Grigori Ioel
  5. Ciulică Anastasia
  6. Nichita David
  7. Patriche Pavel
  8. Săileanu Anastasia Cleopatra
  9. Scriminț Otilia
  10. Todirel Alexandra Elena

Pauză: 12.15-12.30

Ora: 12.30

Clasa V

  1. Săileanu Luca Alexandru
  2. Ţolu Ana Maria Teodora

Clasa VI

  1. Dȋrlea Estera
  2. Kurko Rheea
  3. Şerban Stelian

Ora: 13

Clasa VII

  1. Bârsan- Neagu Jasmine Rebeca- Nicole
  2. Copil Celestina Anastasia
  3. Enescu Delia
  4. Istrate Angela
  5. Năstase Ioan

Ora: 13.40

Clasa VIII

  1. Barbu Anastasia
  2. Dicu Elena Alexandra
  3. Filofie Sabina
  4. Ioviță Iasmina Elena

5.Olaru Denisa Maria

Pauză: 14.15-14.30

Ora: 14.30

Clasa IX

  1. Chirică Ştefan Alexandru

Clasa XII

  1. Marcu Sebastian Mihai

Student- anul I

  1. Ichim Diana Georgiana

 

 

 

INVITAŢIE “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” Ediţia a VIII- a Brasov, 18-20 iunie 2018

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează a VIII-a ediţie a Festivalului  “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT- DEBUT”

 

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament: REGULAMENT MASTERCLASS 2018

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 04 iunie 2018 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA a VIII-a BRAŞOV 8-9 IUNIE 2018

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE

“ ART BRAŞOV ESTIVAL”

EDIŢIA a VIII-a
BRAŞOV 8-9 IUNIE 2018

 Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

  1. Participanţi. Concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.
  2. Desfăşurare. Concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente, an de studiu, grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 8-9 iunie, orele fiind stabilite ulterior.

Secţiunea I            Interpretare instrumentală

Secţiunea II           Interpretare vocală

Secţiunea III          Ansambluri vocale(duete, triouri, coruri)

În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice:

  1. muzică clasică
  2. muzică uşoară, divertisment
  3. muzică populară

Detalii si fise de inscriere:Regulament Brasov Art Estival ~ 2018~

1 2 3 4 8