FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,, BRAȘOV ART TALENT” Ediţia a V-a Brasov 9 – 10 noiembrie 2019

Şcoala Populară de Arte şi Meserii “Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează  ediţia a V-a a Festivalului Național “BRAȘOV ART FESTIVAL”

Secţiunile de interpretare: Muzică usoară și Muzica Populară  

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament.

Nu există taxă de înscriere!

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 27 octombrie 2019 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@gmail.com

E-VISUAL ART DEBUT – E-EXPOZIȚIE – CONCURS DE ARTE VIZUALE EDIȚIA A V-A

CONSILIUL JUDEȚEAN BRAȘOV

Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu” Brașov

E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE

EDIȚIA a V-a

E-VISUAL ART DEBUT

1 octombrie – 19 noiembrie 2019

 

SECȚIUNI: 1. ARTE PLASTICE

                     -PICTURĂ

                     -GRAFICĂ

                     -ICONOGRAFIE

                     -SCULPTURĂ

                   2.  ARTE DECORATIVE

                     -CERAMICĂ

                     -ARTĂ DECORATIVĂ

                     -DESIGN VESTIMENTAR

                   3. ARTĂ FOTOGRAFICĂ

 

GRUPE DE VÎRSTĂ    I.    8-13 ani

                                   II.  14-17 ani

                                   III. peste 18 ani

 

CATEGORIA  A: amatori( școli de artă, școli și licee care nu sunt cu profil de artă)

                          B: profesioniști( licee de artă, universități de artă)

 

DATA LIMITA DE INSCRIERE 29 OCTOMBRIE 2019.

PRESELECTIA LUCRARILOR PINA LA 5 NOIEMBRIE 2019.

AFISAREA REZULTATELOR PRESELECTIEI 12 NOIEMBRIE 2019.

ANUNTAREA CASTIGATORILOR CONCURSULUI 19 NOIEMBRIE 2019.

Lucrarile cistigatoare vor fi publicate pe site si postate pina la viitoarea editie a  E-VISUAL ART DEBUT.  

Descarca:  Regulament E-VISUAL ART 2019
Descarca: Fisa de inscriere si declaratie

Rezultatele Probelor de aptitudini pentru admiterea la Scoala Populara de arte si meserii “Tiberiu Brediceanu”

An scolar 2019-2020, Sesiunea Iulie 2019

Specialitatea Canto Muzica Populara

Specialitatea Canto Muzica Usoara

Specialitatea Canto Muzica Clasica

Specialitatea Pian

 

Specialitatea Vioara

Specialitatea Acordeon

Specialitatea Chitara

Specialitatea Saxofon

Specialitatea Flaut

Specialitatea Clarinet

Specialitatea Nai

Specialitatea Nai

Specialitatea Orga

Specialitatea Percutie

Specialitatea Arta Fotografica

Specialitatea Dans Popular

Specialitatea Dans Modern

Specialitatea Dans Clasic – Balet

Specialitatea Dans Popular – Dumbravita

Specialitatea Pictura

Specialitatea Sculptura

Specialitatea Ceramica

Specialitatea Grafica

Specialitatea Iconografie

Specialitatea Design Vestimentar

Specialitatea Arta Decorativa

Specialitatea Actorie

ANUNȚ

ANUNȚ

VINERI 28.06.2019 NU SE ÎNCASEAZĂ TAXELE ȘCOLARE  FIIND ULTIMA ZI LUCRĂTOARE DIN LUNĂ.

ÎNSCRIERILE ȘI REÎNSCRIERILE SE REIAU ÎN PERIOADA

      01.07.2019-09.07.2019  

PROGRAMUL FESTIVALULUI “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” EDIŢIA A IX- A BRASOV, 18-20 IUNIE 2019

Masterclass Entertainment-Debut 2019

 Centrul Cultural Reduta, str. Apolonia Hirsher

Ziua 1: 18 iunie 2019

Ora 10:00-11:00 – Probe de sunet
Ora 11:00 – Deschiderea festivalului
Ora 11:15 – Inceperea Festivalului

 

Categoria de varsta: 10-13 ani

1. Asavei Selena (10 ani) – Cerul e al meu
2. Băncilă Alexandra (10 ani) – Proud Mary
3. Bologescu Sophia Elena (10 ani) – Lele
4. Hernandez Franco Joseph (10 ani) – See you again
5. Marian Ioana Maria (10 ani) – Lemon tree
6. Osan Simina Isabel (10 ani) – It’s oh so quiet
7. Tarzioru Stefania (10 ani) – Arlechino
8. Ticau Denisa Ioana (10 ani) – Hallelujah
9. Banu Maria Anastasia (11 ani) – Ocean eyes
10. Boian Maria Adriana (11 ani) – My favorite things
11. Burducea Rianna Alexandra (11 ani) – You lost me
12. Cantor Iulia-Maria (11 ani) – Hero
13. Pusderca Viktoria-Maria (11 ani) – I almost there
14. Rusu Roxana (11 ani) – Ce noroc
15. Scriminț Otilia (12 ani) – Simphony
16. Stroe Maria (12 ani) – Something’s got a hold on me
17. Balint Alexandra Maria (13 ani) – Of inimioara
18. Costea Denis (13 ani) – Have you ever seen the rain
19. Hanu Bianca (13 ani) – The girl in 14G
20. Nicolae Irina Maria (13 ani) – English man in New York


Grupuri vocale 10-13 ani

21. Marian Ana Alexandra (8 ani), Marian Ioana Maria (10 ani) – On ecrit sur les murs
22. Fresh Group – Colaj Queen

 

Ora 15:00 – Curs tehnică vocală susţinut de mentorii prezenţi.*
Ora 16:00 – Ateliere media şi muzică.
* Toţi participanţii, de la toate categoriile de vârstă vor fi prezenţi marţi 18.06.2019 şi miercuri 19.06.2019 la cursurile susţinute de mentori.

 

Ziua 2: 19 iunie 2019

Ora 10:00 – Probe de sunet
Ora 11:00 – Inceperea festivalului

 

Categoria de varsta: 6-9 ani

23. Costea Alexia Andreea (7 ani) – Terorista
24. Cristea Antonia (7 ani) – Asta seara ies in oras
25. Ilie Melisa Irina (7ani) – Arlechinul
26. Stroe Teodora (7 ani) – Sunt Sic
27. Marian Ana Alexandra (8 ani ) – Lucky
28. Răuș Ștefania (8 ani) – De-ar fi dorul
29. Zaharie Ana-Maria (8ani) – Basmul de demult
30. Chirca Rebecca (9ani) – Danseaza Twist

Categoria de varsta: 14-30 ani

31. Ardelean Delia Maria (14 ani) – M-am schimbat
32. Nicolau Antonia (14 ani) – Case of you
33. Roșu Teleanu Karina Ioana (14 ani) – Taboo
34. Smaranda Sergiu Ionel (14 ani) – Singing in the rain
35. Ţeţiu Ioana Teodora (15 ani) – Always remember us this way
36. Anton Patrick Andrei (16 ani) – When I was your man
37. Onica Ioana (16 ani) – Hero
38. Oprea Ariana (16 ani) – Creep
39. Berbecaru Marisa (17 ani) – Mai frumoasa
40. Folosea Diana Elena (17 ani) – Que Sera
41. Neacsu Cătălina (17 ani) Să mori de dragoste rănită
42. Rucarean Sorina (17 ani) – Rug
43. Simionescu Dominique (17 ani) – Shallow
44. Manea Daria (18 ani) – Te iubeam
45. Panaite Petronela (33 ani) – Strani Amore

Grupuri vocale 14-30 ani

46. Stardust – Neacsu Catalina (17 ani), Stanila Sandra (15 ani) – Set fire to the rain
47. Anton Patrick Andrei (16 ani), Berbecaru Marisa (17 ani) – Thinking out loud

 

Ora 15:00 – Curs tehnică vocală susţinut de mentorii prezenţi.*
Ora 16:00 – Ateliere media şi muzică.
* Toţi participanţii, de la toate categoriile de vârstă vor fi prezenţi marţi 18.06.2019 şi miercuri 19.06.2019 la cursurile susţinute de mentori.

 

Ziua 3: 20 iunie 2019

Ora 17:00 – Spectacolul oglinda / Festivitatea de premiere/ Recitaluri

 

 

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – MUZICĂ Uşoară

Şcoala Populară de Arte şi Meserii “Tiberiu Brediceanu”

7 iunie 2019, Sala Festivă, ora 10.00

SECTIUNEA II – INTERPRETARE VOCALA
CATEGORIA A

GRUPA DE VARSTA 6-9 ANI

ANUL I  – ora 10

  1. CALINESCU XENIA, 6 ANI, BRASOV – ”Arlechinul”
  2. MICIOIU HANNAH, 7 ANI, BRASOV – ”Charlestonul”
  3. ILIE MELISA, 7 ANI, BRASOV – „Arlechinul”
  4. VASILESCU ANDREI, 6 ANI, BREAZA – PRAHOVA – ”Gospodarul din Ardeal”
  5. STROE TEODORA, 7 ANI, BRASOV – ”Sunt sic”
  6. CRISTEA ANTONIA, 7 ANI, GALATI – ”Stiu ce vreau”
  7. SAVA ANYA, 6 ANI, BRASOV – ”Coco Roco”
  8. COSTEA ALEXIA ANDREEA, 7ANI, BRASOV – ”Charlestonul”
  9. DRAGAN DORINA, 8 ANI, BRAN – BRASOV – ”Sunt sic”

9.B.PETCU CRINA, 8 ANI, -BRASOV- „Veronica”

  1. CHIRCA REBECCA, 9 ANI, BRASOV – ”Danseaza Twist”

ANUL II – ora 10,30

  1. MOROSANU EMMA, 7 ANI, BRASOV – ”Nu mai imita”
  2. ZAHARIE ANA MARIA, 8 ANI, BRASOV – ”Tale as old as Time”

ANUL III – ora 10,35

  1. POPA ANTONIA MARIA, 9 ANI, RM. VALCEA – ”Si afara ploua, ploua”
  2. MARIAN ANA ALEXANDRA, 8 ANI, BRASOV – ”Mamma Mia”

GRUPA DE VARSTA 10-12 ANI

ANUL I – ora 10,40

  1. RUSU ROXANA, 11 ANI, BRASOV – ”Ce noroc”
  2. POPA ANTONIA, 10 ANI, BRASOV – ”Primavara in suflet”
  3. LAZAR DARIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Sa fiu o stea”
  4. TARZIORU STEFANIA, 10 ANI, FELDIOARA – BRASOV – ”Arlechino”
  5. BOIAN MARIA ADRIANA, 11 ANI, BRASOV – ”My favourite things”
  6. ANGHEL MARIA TEODORA, 12 ANI, BRASOV – ”Million reasons”

ANUL II – ora 11,00

  1. IAZU CLARA MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”I see the light ”
  2. CIUR EA DELIA MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”Vreau sa am steaua mea”
  3. CURCA ANDREEA DARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Fly to your heart”
  4. BOLOGESCU SOPHIA ELENA, 10 ANI, BRASOV – ”Lele”
  5. AMZA CRISTINA MIRUNA, 10 ANI, BRASOV – ”A Whole New World”
  6. OSAN SIMINA ISABEL, 10 ANI, BRASOV – ”It’s oh so quiet”
  7. BANU MARIA ANASTASIA, 11 ANI, BRASOV – ”Ocean eyes”
  8. HERNANDEZ FRANCO JOSEPH, 10 ANI, BRASOV – ”See you again”
  9. CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 10 ANI, BRASOV – ”A dreams in a wish”
  10. PUSDERCA VIKTORIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”I almost there”

ANUL III – ora 11,40

  1. OLOERIU MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”A million voices”
  2. SCRIMINT OTILIA, 12 ANI, BRASOV – ”A gift of a friend”
  3. CIUREA IOAN CRISTIAN, 10 ANI, BRASOV – ”Earth song”
  4. DRAGAN DOINA DARIA, 11 ANI, BRAN – BRASOV – ” Ein Bisschen Frieden”
  5. ASAVEI SELENA, 10 ANI, BRASOV – ”Cerul e al meu”
  6. TICAU DENISA IOANA, 10 ANI, BRASOV – ”Hallelujah”

ANUL IV – ora 12,00

  1. TONCA BEATRICE ANDREEA, 12 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Sa mori de dragoste ranita”
  2. CANTOR IULIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Hero”

ANUL V – ora 12,10

  1. STROE MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”Something’s got a hold on me”
  2. MARIAN IOANA MARIA, 10 ANI, BRASOV – ”Super Trouper”
  3. BUTA MARIA FLAVIA, 10 ANI, ZARNESTI – BRASOV – ”Mai stai”

GRUPA DE VARSTA 13-15 ANI

ANUL I – ora 12, 20

  1. TETIU IOANA TEODORA, 15 ANI, FAGARAS – BRASOV – ”Always remember us”

ANUL II – ora 12,25

  1. PROCA NICOLETA ALEXANDRA, 14 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Mai frumoasa”
  2. TOMA MARIA, 15 ANI, BRASOV – ”Let her go”
  3. ARDELEAN RALUCA, 13 ANI, BRASOV – ”Colors of the wind”
  4. SMARANDA SERGIU IONEL, 13 ANI, CODLEA – BRASOV – ”Singing in the rain”
  5. BLENDEA DIANA, 13 ANI, BRASOV – ”Stay”

ANUL III –  ora 12,45

  1. DIMACHE ANA MARIA, 15 ANI, TG. MURES – ”House of the rising sun”
  2. ARDELEAN DELIA MARIA, 14 ANI, INTORSURA BUZAULUI – ”Sway”
  3. BALINT ALEXANDRA, 13 ANI, BRASOV – ”Of inimioara”
  4. HANU BIANCA, 13 ANI, PLOIESTI – PRAHOVA – ”Memory”
  5. NICOLAE IRINA MARIA, 13 ANI, BRASOV – ”English man in New York”

ANUL IV – ora 13,00

  1. RUSOIU DENISA ANDREEA, 14 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Poate eu, poate tu”
  2. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 15 ANI, BRASOV – ”Stay”

GRUPA DE VARSTA 16-18 ANI

ANUL I – ora 13,10

  1. FOLOSEA DIANA ELENA, 17 ANI, BRASOV – ”Mai frumoasa”
  2. POPESCU ANCA MARIA, 17 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Mad about you”

ANUL II – ora 13,15

  1. ANGHEL BIANCA, 17 ANI, BRASOV – ”Mind if I stay”
  2. OPREA ARIANA IOANA, 16 ANI, BRASOV – ”Creep”

ANUL III – ora 13,20

  1. FLOREA-SERBANICA ANDREEA BEATRICE, 17 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Iarta”

ANUL IV – ora 13,25

  1. STROE ANDREEA, 17 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Clopote albe, clopote negre”
  2. BADARAN BIANCA ANDREEA, 18 ANI, BRASOV – ”Sorry”

ANUL V – ora 13,35

  1. ONICA IOANA, 16 ANI, BRASOV – ”Hero”

GRUPA DE VARSTA PESTE 18 ANI

ANUL I – ora 13,40

  1. BOCIT ALEXANDRU, 20 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Wish you were gay”

ANUL II – ora 13,45

  1. PANAITE PETRONELA, 33 ANI, BRASOV – ”Perhaps Perhaps Perhaps”

SECTIUNEA III – ANSAMBLURI VOCALE (DUETE, TRIOURI, CORURI)

GRUPA DE VARSTA 6-9 ANI

  1. DUET: PETCU SOFIA SANZIANA & TELIBASA ALECSANDRA, BRASOV – ”O gama si un arpegiu”
  2. DUET: MARIAN ANA & MARIAN MARIA, BRASOV – ”On ecrit sur le mur”

GRUPA DE VARSTA 10-12 ANI

  1. DUET: BOLONYI FLORENTINA & CABUZ PATRICIA, BRASOV – ”Dupa atata amar de vreme”
  2. TRIO: FLOREA ADELA, DAMASCHIN RUXANDRA MARIA & ANGHEL SIMONA ANCA – ”All of me”
  3. DUET: BALINT REBECA & BORCEA VICTORIA – ”Cine m-a facut om mare”
  4. DUET: IANCAU ALESIA MARIA & CREANGA VICTORIA – ”How far I’ll go”
  5. ANSAMBLU VOCAL: FRESH GROUP – ”Din toata inima”

 GRUPA DE VARSTA PESTE 18 ANI

  1. ANSAMBLU CORAL ”PRIETENIA”, CINCU – Colaj

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – Pian

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE

“ART BRAŞOV ESTIVAL”, EDIŢIA A IX-A, BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019

 

Secţiunea I – interpretare instrumentală, pian

7 iunie 2019

0

      Categoria A

Sala Festivă a Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

Ora: 13-14- Grupa de vârstă: 6-7 ani, 8-9 ani

Pauză: 14-14,15

Ora: 14,15-15 – Grupa de vârstă: 10-11 ani

Pauză: 15-15,15

Ora:15,15-16,15 – Grupa de vârstă: 12-13 ani, 14-17 ani

       Categoria B

Sala Festivă a Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

Ora: 10-10,50cl. I, II

Pauză: 10,50-11

          Ora: 11-11,30cl. III

                    11,30-12,15cl.IV

Sala Studio nr.8 a Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

          Ora: 11,30-12,15cl. V

Pauză: 12,15-12,30

          Ora: 12,30-13,30cl.VI, cl.IX

CATEGORIA A

 Sala Festivă a Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

          Ora: 13

Vârsta: 6 ani

  • Trifan Tudor

 Vârsta: 7 ani

  • Costea Darius
  • Goia Maya
  • Mihăilescu Marin Emilia

Vârsta: 8 ani

  • Bardocz Petre
  • Bustan Alexandru
  • Ganea Rut
  • Mureșan Diana
  • Neagu Patrizia
  • Popescu Amalia
  • Sabareze Luca
  • Ştefănescu Tudor

 Vârsta: 9 ani

  • Alexandrescu Rebeca
  • Bulibașa Enia
  • Cioca Petra
  • Clinciu Matei
  • Dragomir Mateo-Elisei
  • Găitan Georgiana
  • Mare Alexandra
  • Mȋrzac Andreea
  • Pop Medeea
  • Popa Antonia
  • Stemate Maya
  • Suciu Alexandru
  • Vătavu Sabina

Ora: 14,15

Vârsta: 10 ani

  • Bașa Daniel
  • Blănaru Maria
  • Buta Maria
  • Grancea Matei
  • Leonte Ana Maria
  • Muraru Luca
  • Pop Miruna
  • Popovici Sebastian
  • Scorțariu Răzvan
  • Solzaru Alma
  • Soreanu Petru
  • Tecuceanu Maria

 Vârsta: 11 ani

  • Bolboș David
  • Curcă Andreea
  • Dȋrlea Emanuel
  • Postma Iris
  • Vasilescu Daniel Mihail

  

Ora:15,15

Vârsta: 12 ani

  • Diaconu Ana
  • Gheorghița Ana
  • Man Petru
  • Ştefănescu Teodora

 Vârsta: 13 ani

  • Aranyosi Rebeka
  • Moise Irina
  • Pascu Sara
  • Popa Maria
  • Smaranda Sergiu

 Vârsta: 14 ani

  • Kiralyhalmi Gusztav

 Vârsta: 15 ani

  • Ebbers Elijah

 Vârsta: 16 ani

  • Anghelache Liviu
  • Onica Ioana

 Vârsta: 17 ani

  • Greavu Victor

CATEGORIA B

 Sala Festivă a Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

Ora: 10

Clasa I

  • Bogdan Natalia
  • Floroiu Riana
  • Gabor Naidin- Vladimir
  • Moroșanu Emma
  • Rațiu Roberta
  • Şerban Băltățeanu Giulia
  • Velicaru Matei

Clasa II

  • Bodi Albert
  • Grancea Luca
  • Icătoiu Andra
  • Moroșanu Alexandru
  • Nemeti Eduar
  • Nuță Maria
  • Schland Felix
  • Şerban Tobias

 Ora: 11

Clasa III

  • Alpănoaie Ştefania
  • Bejan David
  • Codrea Alesia
  • Nichita Rafael
  • Pohrib George
  • Vas Alexandru
  • Vulpe Luca

Ora: 11,30

Clasa IV

  • Anghel Nadia
  • Bucur Maria
  • Dan Rebecca
  • Godja Emma
  • Roșca Rebeca
  • Rotaru Matei
  • Rus Ştefan
  • Ţuțu Teodora

Sala Studio nr.8,  Liceului vocațional de muzică “TUDOR CIORTEA”, Brașov

 Ora: 11,30

Clasa V

  • Cârlan Ervin
  • Ciulică Anastasia
  • Mihail Dan
  • Mȋrzac Maria
  • Patriche Pavel
  • Săileanu Anastasia

 Ora: 12,30

Clasa VI

  • Farkas Eszter
  • Săileanu Luca

Clasa VII

  • Gozob Victor
  • Kurko Rheea
  • Şerban Stelian

Clasa IX

  • Dicu Alexandra

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – Muzică Populară şi orgă

Şcoala Populară de Arte şi Meserii “Tiberiu Brediceanu”

7 iunie 2019, Sala 7, ora 10.00

Categoria A, sectiunea a II-a    

An I, grupa 6-9 ani 

         1.Costea Alexia – Scoala populara Brasov – Canta cucul, bata-l vina

  1. Lascu Delia – Scoala populara Brasov – De-ar fi luna de cu sara

An I, grupa 10 – 12 ani 

  1. Florescu Alexia – Scoala Populara Brasov – Joaca-ma badita bine
  2. Mirea Dana Gabriela – Scoala Populara Alexandria – Mai baiete baietele

Anul I, grupa 13 – 15 ani

  1. Georgescu Geanina Mihaela – Scoala Populara Targoviste – Ma bate vantul ma bate
  2. Miron Simona Maria – Liceul “George Moroianu” Sacele – Asta-I hategana noastra
  3. Sima Bianca Maria – Scoala populara Brasov – Badita de pe Tarnava

Anul I, grupa 16 – 18 ani 

  1. Bosomoiu Ana Maria – Liceul “Andrei Muresanu” – Bun ii vinul ghiurgiuliu

Anul II, grupa 6 – 9 ani    

  1. Ciurea Alexia – Scoala Populara Brasov  – Dascalita

Anul II, grupa 10 – 12 ani 

  1. Barbuceanu Teodora Maria – Scoala Populara Alexandria – Pe la noi pa Teleorman
  2. Cretu Andreea – Scoala populara Brasov – Sara buna luna plina
  3. Garnita Catalina – Scoala populara Brasov – Mandru-I tatal meu de mine

Anul II, grupa 13 – 15 ani 

  1. Cretu Cristian – Scoala Populara Brasov – Doru m-o purtat
  2. Samoila – Elena Claudia – Scoala populara Brasov – Sus la munte la izvor

Anul II, grupa 16 – 18 ani  

  1. Sima Alexandra Ioana – Scoala populara Brasov – Daca bade nu ii mai veni

Anul III, grupa 6 – 9 ani   

  1. Isac Raul – Scoala Populara Brasov – Aoleu ce ploaie vine de la Cluj
  2. Mirzac Andreea Camelia – Centrul Cultural Dunarea de Jos Galati – Ca moldoveanca nu-I nimeni
  3. Popa Antonia Maria – Scoala Populara Rm Valcea – Joaca hora-n poienita

Anul III, grupa 13 – 15 ani   

  1. Ciuciucu Catalin Ionut – Scoala Populara Alexandria – Sui la deal, cobor la vale
  2. Oprea Razvan Iulian – Scoala Populara Alexandria – Braul pe 3

Anul III, grupa 16 – 18 ani                                             

  1. Dudau Maria Cristina – Scoala Populara Alexandria – Prin targ pe la Rosiori

Anul III, grupa 16 – 18 ani  

         22.Macaveiu Ovidiu – Scoala Populara Brasov – Iara fulgera si tuna

Anul IV, grupa 13 – 15 ani 

  1. Baila Radu – Scoala Populara Brasov – Pentru ochii mandrei mele
  2. Dragoi Denisa – Scoala Populara Brasov – De-ar iubi inima toata
  3. Rujoiu Denisa Andreea – Scoala Populara Targoviste – Lastarel cu floare-albastra

Anul V, grupa 10- 12 ani 

  1. Voinescu Catalina – Scoala Populara Brasov – Usor bade sa nu cazi

Anul V, grupa 13 – 15 ani

  1. Chichernea Giulia – Scoala Populara Brasov – Cine-o zis la cantec frate

Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a III-a    

  1. Cristea Noemi – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Colo-n vale la izvor

 Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a X-a 

  1. Cobuleanu Karina – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Maica m-ai crescut de mica

                                                                                                                                              – Lele lelisoara mea

  1. Oprea Andreea – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Frunzisoara de urzica

                                                                                                                                        – Joaca-ma bade Vasile

Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a XI-a 

  1. Ciomag Bianca – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – De-ar fi neica unde-I luna

                                                                                                                                        – Nici o boala nu-I mai grea

       32. Enache Maria – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Busuioc floare catata

                                                                                                                     o               – Bade cand vii pe la noi

Categoria A, Sectiunea a III-a, grupuri vocal/instrumentale 

  1. Duet Barbuceanu Teodora, Oprea Razvan Iulian –  Scoala Populara Alexandria – Constantine Constantine               
  1. Duet Sima Alexandra, Sima Bianca – Scoala Populara Brasov – Doua flori maicuta are

 

Categoria A, Sectiunea a I-a, interpretare instrumentala  

  1. Rogoz Rares – Scoala Populara Brasov – Sarba de concert

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – ChitarĂ si VioarĂ

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” Brașov

7 iunie 2019, Sala 8, Ora 9.00

Chitară clasică – categoria A

1. Bolbos David George – grupa de vârstă:10-11 ani

2. Moaşa Larisa – grupa de vârstă:10-11 ani

3.Chivu Bianca – Gabriela – grupa de vârstă:12-13 ani

4.Iacob Teodora – grupa de vârstă:12-13 ani

5. Syavoz Karla- grupa de vârstă:16-17 ani

Chitară clasică – categoria B

1. Şerban Albert – cl.I

2. Başa Daniel – cl.III

3. Lemnaru Ioana – cl.IV

4. Pasăre Eduard – cl.IV

5. Gherghiţă Maria – cl.VII

6. Petruţ Alexandru – cl.VIII

7. Moraru Eliza – cl. IX

8. Clinciu Victor Ştefan – cl. X

Vioară – categoria A

1.Ivanciuc Alexandru Gabriel – grupa de vârstă:6 – 7 ani

2.Bogorodea Sofia – grupa de vârstă:8-9 ani

3.Vaida Andras – grupa de vârstă:8-9 ani

4. Bogorodea Grigorie – grupa de vârstă:10-11 ani

5. Epurescu Sara – grupa de vârstă:10-11 ani

6.Cheţe Sandra – grupa de vârstă:14-15 ani

Vioară – categoria B

1. Rujan – Duţia Andreea –  cl.II

1 2 3 9