E-VISUAL 2016

Marele Premiu se acordă:

Șchiopu Elena – Pictură

 

 

Arta decorativă

I       Sabina Chean

II      Voicu Dalia

 

Artă fotografică

Grupa de vârstă I

I      Mădălescu Luis Cassian

II     Tea-Eliza Tatoiu

 

Grupa de vârstă II

I       Knall Raul

II      Haprian Silvia

III     Răzvan Gabriel Dinu

IV      Covaciu Anca

 

Grupa de vârstă III

I       Delia Aron

II      Mirela Tatoiu

III      Popescu Diana

 

Grafică

Grupa de vârstă I

I      Hanganu Mara

II     Butum Teodora

III    Bâscă Dragoș

IV     Incze Agnes Abigail

 

Grupa de vârstă II

I       Gosuly Timea

II      Csabai Anita

 

Grupa de vârstă III

I      Baki Ildiko

II     Predoiu Maria

 

Sculptură

Grupa de vârstă I

I       Reit Markus

 

Grupa de vârstă III

I       Pleșa Tudor

II      Vochiță Mihai

 

Pictură

Grupa de vârstă I

I       Fort Ioana Anisia

II      Voicu Dalia

III     Frunză Anca Georgiana

IV      Șerban Patricia

 

Grupa de vârstă II

I       Aanicăi Elena-Larisa

II      Paul Ariana

 

Grupa de vârstă III

I       Cătălin Strungaru

II      Horga Mihaela

III     Popescu Gabriela Camelia

IV      Corina Cletea

 

Ceramică

Grupa de vârstă III

I       Neculai Aurelia

 

 

 

 

Artisti Participanti E-VISUAL ART DEBUT 2016

 

Nume: Chețan Sabina
Localitatea: Vulcan, Jud. Brasov
Sectiunea: artă decorativă
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: SĂMÂNȚA VIEȚII
Tehnica suport: CRISTALE APLICATE PE PÂNZĂ PE ȘASIU
Anul executiei: 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Nume: Pleșa Tudor
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: sculptura
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Țepeș
Tehnica suport: Lemn uscat de nuc
Anul executiei: 2015

004


 

Nume: Enache Amalia Andreea
Institutia pe care o reprezinta:Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: grafica
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Ploaie Veselă
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

ploaia-vesela


 

Nume: Vochița Mihai
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: arte plastice – sculptura
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Icoană
Tehnica suport: Sculptura in lemn
Anul executiei: 2016

img_20161018_121846


 

Nume: Nicole Oma
Judetul Brasov
Sectiunea: arte plastice – pictura
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Shades Of Coffee
Tehnica suport: Tehnică Mixtă
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Mattis Teutsh Waldemar si Mbatonga Diana

shades-of-coffee_nan-nicoleta_1


 

Nume: Strungaru Cătălin
Institutia pe care o reprezinta: C.C.J. Teodor T. Burada Constanța
Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: arte plastice – pictura
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: LOCKED
Tehnica suport: A/P, 100/80
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Sîrbu Florentin

catalin-strugaru-locked


 

Nume: Pescaru Miruna-Eleonora
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov, Jud. Brașov
Sectiunea: arte plastice – pictura/grafica
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: INOROG
Tehnica suport: grafica
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

inorog


 

Nume: Horga Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: C.C.A.J.T./ Școala de Arte Timișoara
Localitatea: Timișoara, Jud. Timișoara
Sectiunea: arte plastice – pictura
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: ELIBERARE
Tehnica suport: Acrilic pe carton pânzat
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Novak Nora

tablou1


 

Nume: Răzvan Gabriel
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Timp pierdut
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

razvan-gabriel-dinu-timp-pierdut


 

Nume: Popescu Diana
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Relaxare
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

popescu-diana-relaxare


 

Nume: Popa Ioan Adrian
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Gând și cutezanță
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

popa-ioan-sorin-gand-si-cutezanta


 

Nume: Popa Alexandru
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Străjerii
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

popa-alexandru-stajerii


 

Nume: Miculescu Mircea
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Amintiri
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

niculescu-mircea-amintiri


Nume: Muntean Claudiu Ioan
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Sibiu, jud. Sibiu
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Zâmbet învăluit
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

muntean-claudiu-zambet-invaluit


 

Nume: Mirea Liliana
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Geometrie
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

mirea-liliana-geometrie


 

Nume: Knall Raul
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Îngerul nopții
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

knall-raul-ingerul-nopti


 

Nume: Hăprian Silvia Ioana
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Puritate
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

haprian-silvia-puritare


 

Nume: Gavril Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Aștept o mângâiere
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

gavril-mihaela-astept-o-mangaiere


 

Nume: Aron Delia Aurora
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Pe dos…
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

delia-aron-pe-dos


 

Nume: Decean Daniela Nicoleta
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Poveste
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

decean-dana-poveste


 

Nume: Covaciu Anca
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Zâmbet
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

covaciu-anca-zambet


 

Nume: Cioroga Cristian
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Lumi paralele
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

cioroga-cristian-lumi-paralele


 

Nume: Chirilă Alin
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: Alba Iulia, jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Sunt pregătit
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

chirila-alin-sunt-pregatt


 

Nume: Cărabeț Petronela Adriana
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură „Augustin Bena” Alba
Localitatea: sat Pătrânjeni (oraș Zlatna),jud. Alba
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Roata Vieții
Tehnica suport: fotografie digital, editare digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Vasile Sârb

carabet-petronela-roata-vietii


 

Nume: Aanicăi Elena-Larisa
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Geneza
Tehnica suport: Acrilic
Anul executiei: 2016
20161031_200843


 

Nume: Csabai Anita
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Secret
Tehnica suport: Tehnica cărbune
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

img_8824


 

Nume: Baki Ildiko
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte Tg. Mureș
Localitatea: Tg. Mureș
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Captivitate
Tehnica suport: Creion pe hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Gliga Maria

buk_2526


 

Nume: Basca Mihai Dragoș
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Șarpe versus Dinozaur
Tehnica suport: creioane colorate
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Orghidan Roxana

img_9594


 

Nume: Birta Andrei
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Râul
Tehnica suport: pastel
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Modâlcă Mihaela

tablou-andrei


 

Nume: Bontea Gabriela Daniela
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Vaza trandafir
Tehnica suport: Tehnica mână sprijinită de foaia de lucru
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Ferentz Roxana

wp_20161031_010


 

Nume: Butum Teodora Elena
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Pufulicii
Tehnica suport: linogravură
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

20161025_160350


 

Nume: Cletea Corina
Localitatea: Brașov
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Ariana
Tehnica suport: ulei pe pânză
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Mattis Teutsch Waldemar

whatsapp-image-2016-11-07-at-21-47-48


 

Nume: Crișan Dorin-Nicolae
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Codlea, Jud. Brașov
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Amfiteatrul Transilvania
Tehnica suport: fotografie digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Orghidan Roxana

cdn_2002


 

Nume: Șchiopu Elena
Localitatea: Brașov
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ B
Titlul lucrarii: 1920 – Black&White
Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2016

brediceanutiberiu


 

Nume: Fort Ioana-Anisia
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte – Centrul Cultură si Artă a Județului Timiș
Localitatea: Com Giroc. Jud. Timiș
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Înger
Tehnica suport: acrylic
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Novak Nora

2016-inger


 

Nume: Frunză Anca-Georgiana
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Tehnica suport: Creioane colorate, acrilice
Profesor coordonator: Abraham Iacob

20161024_153902_resized


 

Nume: Gondos Boglarka Adrienn
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Toamna
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Nume: Gosuly Timea
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Punct de vedere al universului
Tehnica suport: tehnică punctarea
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

punct-de-vedere-al-universului


 

Nume: Hanganu Mara
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Zâmbete
Tehnica suport: tuș-peniță
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

zambete


 

Nume: Hosszu Timea
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Lumina ce schimba perspective
Tehnica suport: hartie/A3
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

img_3509


 

Nume: Incze Agnes Abigail
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: La terasă
Tehnica suport: grafit
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

20161026_113052


 

Nume: Ionel Bianca-Teodora
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Trei anotimpuri
Tehnica suport: pastel
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

img_5549


 

Nume: Mădălescu Luis Cassian
Localitatea: Drobeta Turnu Severin, Jud. Mehedinți
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: Toamna-între liniște și cald
Tehnica suport: fotografie digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Mădălescu Loredana

14516518_1097256263645645_6408853114154737613_n


 

Nume: Tatoiu Mirela
Institutia pe care o reprezinta: Școala Artă și Meserii-Centrul Cultural Județean Constanța “Teodor T. Burada”
Localitatea: Constanța
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Portret între cer și mare
Tehnica suport: fotografie digitală
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Iulia Pană

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Nume: Neculai Aurelia
Institutia pe care o reprezinta: Centrul Cultural Județean Constanța “Teodor T. Burada”
Localitatea: Mangalia, Jud. Constanța
Sectiunea: ceramică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Cameleon
Tehnica suport: Argila de tip teracotă,sculptură
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Florentin Sârbu

6-copy


 

Nume: Niculae Loredana Diana
Localitatea: București
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Colaj
Tehnica suport: grafică digitală
Anul executiei: 2016

arghezi1


 

Nume: Paul Ariana
Institutia pe care o reprezinta: Scoala de Arte “Francisc Hubic”
Localitatea: Oradea
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Baciu Mădălina

paul-ariana-2016-10-31-15-56-55-pictura


 

Nume: Popescu Gabriela Camelia
Localitatea: Brașov
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Lumea Dariei
Tehnica suport: tehnică mixtă în acrilic, pe pânză bumbac
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Mattis Teutsch Waldemar

dscn1518


 

Nume: Predoi Maria-Cornelia
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Ana
Tehnica suport: acuarelă și pastel
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

ana


 

Nume: Reit Markus
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte decorative
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Putere
Tehnica suport: relief cupru
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

2016-10-29-12-56-59


 

Nume: Reit Markus
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov
Sectiunea: arte plastice
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Focus
Tehnica suport: creioane colorate
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

2016-10-29-13-00-34


 

Nume: Șerban Patricia
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Ghimbav, Jud. Brașov
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Furtună pe mare
Tehnica suport: acrylic pe hârtie
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Orghidan Roxana

furtuna-pe-mare


 

Nume: Oancea Sorin-George
Localitatea: Brașov
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Caută-mă
Tehnica suport: print pe hârtie satin, imprimare tip caserare cu mousse
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Orghidan Roxana

1-8cauta-ma


 

Nume: Szabo Eniko
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Arte Tg. Mureș
Localitatea: Tg. Mureș
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Ipostaze medievale
Tehnica suport: Acryl pe pânză
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Gliga Maria

img_7138-1


 

Nume: Tatar Ingrid
Institutia pe care o reprezinta: C.J.C.T.E.A. Mureș, Școala Populară de Artă
Localitatea: Sângeorgiu de Mureș, Jud. Mureș
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Drumul florilor
Tehnica suport: ulei pe carton
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Gliga Maria

tatar-ingrid_1


 

Nume: Tatoiu Tea-Eliza
Institutia pe care o reprezinta: Școala Artă și Meserii-Centrul Cultural Județean Constanța “Teodor T. Burada”
Localitatea: Constanța
Sectiunea: artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Țigara-Floarea moartă a tinereții
Tehnica suport: fotografie digitală
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Iulia Pană

tea-tatoiu-tigara-floarea-moarta-a-tineretii


 

Nume: Trandafir Rareș Andrei
Localitatea: Brașov
Sectiunea: grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Assassin’s creed
Tehnica suport: desen
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Abraham Iacob

20161030_183714


 

Nume: Voicu Dalia Elena
Institutia pe care o reprezinta: Palatul Copiilor Constanța – Cerc design vestimentar
Localitatea: Constanța
Sectiunea: design venstimentar
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Rochie de iarnă
Tehnica suport: tehnică mixtă/colaj pe hârtie
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Deaconu Anca

31-10


 

Nume: Voicu Dalia Elena
Institutia pe care o reprezinta: SC GIM Nr. 12 B.P.Hașdeu Constanța
Localitatea: Constanța
Sectiunea: pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: O noapte de iarnă in parc
Tehnica suport: pictură acrilică pe hârtie
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Manciu Victoria

scan


 

Nume: Voicu Dalia Elena
Institutia pe care o reprezinta: SC GIM Nr. 12 B.P.Hașdeu Constanța
Localitatea: Constanța
Sectiunea: iconografie
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: Fecioara cu pruncul
Tehnica suport: pictură acrilică pe sticlă,marker negru și foiță de aur
Anul executiei: 2014
Profesor coordonator: Manciu Victoria

icoana