E-VISUAL 2017

Premiile E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE, EDIȚIA a III-a, E-VISUAL ART DEBUT 2017

MARELE PREMIU

Nume: POPESCU RALUCA
Localitatea: Brașov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: FEELING THE SPACETehnica suport: Acrilic pe pânză
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: WALDEMAR MATTIS TEUTSCH 
Nume: BADEA DORU
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Sculptură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: SCLAVULTehnica suport: BCA si ipsos
Anul executiei: 2017

 

PICTURĂ

CATEGORIA I

PREMIUL I –  CURSARU MARIA

PREMIUL II – NEAGOE BALȚĂȚEANU ALYSIA MARIETA

PREMIUL III – VOICU DALIA ELENA

MENTIUNEA I – BLAGA MATEI

MENTIUNEA II – BLAGA IRINA
MENTIUNEA III – OPREA RALUCA ANDREEA

 

CATEGORIA II

PREMIUL I – GHENCEA DARIA

PREMIUL II – RADU STELUȚA
PREMIUL III – FERENȚ ANNA RENATA
MENTIUNEA I – GHEORGHE FLORINA
MENTIUNEA II – BRAȘOVANU RAMONA

 

CATEGORIA III

PREMIUL I – TANU CARMEN-FELLA
PREMIUL II – HORGA MIHAELA
Premiul III – DRĂGAN LIGIA ELENA

MENTIUNEA I – IONESCU ȘTEFAN-MUGUREL
 

GRAFICĂ

CATEGORIA  I

PREMIUL I – BONTEA GABRIELA DANIELA

PREMIUL II – VOICU DALIA ELENA
PREMIUL III – VELI MAIA

MENTIUNEA I – GAMULESCU IOANA

 

CATEGORIA II

PREMIUL I – RADU MELANIA

PREMIUL II – LUNGU CARINA IOANA

PREMIUL III – FERENȚ ANNA RENATA

 

CATEGORIA III

Premiul I – NICOLAE MĂDĂLIN-MIHAI

 

ICONOGRAFIE

PREMIUL I – FERENȚ ANNA RENATA
PREMIUL II – POPA SOFIA MONICA

 

CERAMICĂ

PREMIUL I – VOICU DALIA ELENA
 

ARTĂ DECORATIVĂ
CATEGORIA I

PREMIUL I – VOICU DALIA ELENA

 

CATEGORIA III

PREMIUL I  – PUNI DANIELA

 

ARTA FOTOGRAFICĂ

PREMIUL I – MATEI MARIA CRISTINA
PREMIUL II – BENCHEA ANA
PREMIUL III – BRABETE IONELA EVELINA

 

 

 




 

LUCRARI PARTICIPANTE E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE, EDIȚIA a III-a, E-VISUAL ART DEBUT 2017

Nume: TANU CARMEN-FELLA

Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: PORTRETUL FIULUI MEU

Tehnica suport: Tehnica mixta – acrylic+creioane colorate+marker/hartie A4
Anul executiei: 2017


Nume: BIBIRE IONELA (OANA)
Localitatea: Bacău, Jud. Bacău
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: Timpuria cucerire a dealului…

Tehnica suport: ACRYLIC ( pe pânză)
Anul executiei: 2016


Nume: BLAGA IRINA
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: ALBINUȚA VESELĂ

Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: IONESCU BIANCA


Nume: BLAGA MATEI
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: ÎNTÂLNIREA ARICILOR

Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: IONESCU BIANCA


Nume: BRAȘOVANU RAMONA
Institutia pe care o reprezinta: LICEUL TEORETIC “NICOLAE CARTOJAN” Giurgiu

Localitatea: Giurgiu, Jud. Giurgiu
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: ROȘU DE OCTOMBRIE

Tehnica suport: Tempera pe hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: DANIELA COSAC


Nume: CURSARU MARIA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: O CĂLĂTORIE

Tehnica suport: Acrylic pe hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: ROXANA ORGHIDAN


Nume: DRĂGAN LIGIA ELENA
Localitatea: Cluj-Napoca, Jud. Cluj
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: ȘEDINȚA

Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2017


Nume: FERENȚ ANNA RENATA
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: AMINTIREA ALBASTRĂ A MINȚII

Tehnica suport: Tempera, acuarelă
Anul executiei: 2016


Nume: GHENCEA DARIA
Institutia pe care o reprezinta: LICEUL TEORETIC “TUDOR VIANU” Giurgiu

Localitatea: Giurgiu, Jud. Giurgiu
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: FIICA TOAMNEI

Tehnica suport: Tempera pe hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: DANIELA COSAC


Nume: GHEORGHE FLORINA
Institutia pe care o reprezinta: LICEUL TEORETIC “NICOLAE CARTOJAN” Giurgiu

Localitatea: Giurgiu, Jud. Giurgiu
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: DUPĂ PLOAIE

Tehnica suport: Tempera pe hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: DANIELA COSAC


Nume: HORGA MIHAELA
Institutia pe care o reprezinta: Centrul de Cultură și Artă al județului Timiș – Școala Populară de Arte Timișoara

Localitatea: Timișoara, Jud. Timișoara
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: ZBOR

Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: NOVAK NORA


Nume: IONESCU ȘTEFAN-MUGUREL
Institutia pe care o reprezinta: Centrul Cultural “Dunarea de Jos”, Scoala de Pictura Galați

Localitatea: Galați, Jud. Galați
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: LA MAL

Tehnica suport: Acrylic pe pânză
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: OLIMPIA ȘTEFAN


Nume: NEAGOE BALȚĂȚEANU ALYSIA MARIETA
Localitatea: Râșnov, Jud. Brașov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: COPAC

Tehnica suport: Acuarele acrilice pe pânză
Anul executiei: 2017


Nume: OPREA RALUCA ANDREEA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Holbav, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: PROFIL DE FEMEIE

Tehnica suport: Tehnica mixtă, creion+creion colorat
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: ROXANA ORGHIDAN


Nume: POPESCU GABRIELA-CAMELIA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: UN PĂMÂNT NOU

Tehnica suport: Acrilic metal si glossy, pe pânzăbumbac cu șasiu
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: WALDEMAR MATTIS TEUTSCH


Nume: POPESCU RALUCA
Localitatea: Brașov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: FEELING THE SPACE

Tehnica suport: Acrilic pe pânză
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: WALDEMAR MATTIS TEUTSCH


Nume: RADU STELUȚA
Institutia pe care o reprezinta: Școala de Arte Ploiești
Localitatea: Ploiești, Jud. Prahova
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: FLORI

Tehnica suport: Acrilic pe hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: MARIANA VOICU


Nume: VASILIEV GEORGETA
Institutia pe care o reprezinta: Centrul Cultural Județean Constanța “Teodor T.

Burada”

Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Pictură

Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: TOMNIȚELE

Tehnica suport: Acrylic
Anul executiei: 2016

Profesor coordonator: CĂLINESCU IOANA


Nume: VELI MAIA
Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Pictură

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: CORPURI

Tehnica suport: Acrylic
Anul executiei: 2016

Profesor coordonator: CĂLINESCU OANA


Nume: VOICU DALIA ELENA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Gimnaziala Nr 23 C-tin Brâncoveanu Constanța

Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Pictură

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: BARCI PE MAREA INSORITA

Tehnica suport: Pictură acrilică pe hârtie
Anul executiei: 2015


Nume: MATEI MARIA CRISTINA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Pictură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: FALA

Tehnica suport: Panza pictata cu cerneluri pentru textile pe baza de apa, dimensiuni 150x130cm
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: OȚELEA ALEXANDRA


Nume: BONTEA GABRIELA DANIELA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brașov, Jud. Brașov
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: INARIPATE

Tehnica suport: Tehnica mixta
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: FERENTZ ROXANA


Nume: LUNGU CARINA IOANA
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: CORALINE

Tehnica suport: carbune preset, creioane colorate,creioane B, HB
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: ORGHIDAN ROXANA


Nume: FERENȚ ANNA RENATA
Localitatea: Brașov, Jud. Brașov
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: GRAFICA MINȚII

Tehnica suport: tuș, gel negru
Anul executiei: 2016


Nume: GAMULESCU IOANA
Localitatea: Brașov, Jud. Brașov
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: LINIȘTEA NECUVANTĂTOARELOR

Tehnica suport: creion
Anul executiei: 2017


Nume: NICOLAE MĂDĂLIN-MIHAI
Localitatea: Ploiești, Jud. Prahova
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: FLOAREA ROMANCEI

Tehnica suport: Gravura pe cupru – dăltită, aquatintă, colare+aquaforte – hârtie canson 220gr/mp, 30x22cm – placă cupru 23x15cm
Anul executiei: 2017
Profesor: MARIANA VOICU


Nume: RADU MELANIA
Institutia pe care o reprezinta: Școala de Arte Ploiești
Localitatea: Bărcănești, Jud. Prahova
Sectiunea: Grafică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: PRIVIND SPRE VIITOR

Tehnica suport: Tehnică mixtă/ hârtie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: MARIANA VOICU


Nume: VELI MAIA
Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Grafică

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: CORPURI

Tehnica suport: Grafit

Anul executiei: 2016

Profesor coordonator: CĂLINESCU OANA


Nume: VOICU DALIA ELENA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Gimnaziala Nr 23 C-tin Brâncoveanu Constanța

Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Grafică

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: PEISAJ DE IARNĂ

Tehnica suport: Desen in marker negru și marker cu vopsea albăpe hartie colorată
Anul executiei: 2016


Nume: FERENȚ ANNA RENATA
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Iconografie

Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: SFÂNTA TREIME

Tehnica suport: acrilic
Anul executiei: 2016


Nume: POPA SOFIA MONICA
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Iconografie

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: MAICA DOMNULUI CU PRUNCUL ISUS

Tehnica suport: Acrylic cu glash metal, foiță de aur
Anul executiei: 2016

Profesor coordonator: ROMAN ANDREEA


Nume: BADEA DORU
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Sculptură
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: SCLAVUL

Tehnica suport: BCA si ipsos
Anul executiei: 2017


Nume: VOICU DALIA ELENA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Gimnaziala Nr 23 C-tin Brâncoveanu Constanța

Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Ceramică

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: FLOARE

Tehnica suport: Suport basorelief pe lut, picta in culori acrilice
Anul executiei: 2015


Nume: VOICU DALIA ELENA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Gimnaziala Nr 23 C-tin Brâncoveanu Constanța

Localitatea: Constanța, Jud. Constanța
Sectiunea: Arta Decorativă

Grupa de varsta\Categoria: I \ A
Titlul lucrarii: PASĂREA SOARELUI

Tehnica suport: Carton buretat aplicat pe hartie colorată
Anul executiei: 2016


Nume: PUNI DANIELA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Artă Decorativă
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: VARA AURIE

Tehnica suport: Lână impâslită cu acul
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: MBATONGA DIANA


Nume: MATEI MARIA CRISTINA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Design Vestimentar
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: AURA

Tehnica suport: Fotografie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: OȚELEA ALEXANDRA


Nume: BENCHEA ANA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: TEMPLUM DOMINI

Tehnica suport: Fotografie
Anul executiei: 2014
Profesor coordonator: ROXANA ORGHIDAN


Nume: MATEI MARIA CRISTINA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de Artă și Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov
Localitatea: Brasov, Jud. Brasov
Sectiunea: Artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: NAIOMY

Tehnica suport: Fotografie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: OȚELEA ALEXANDRA


Nume: BRABETE IONELA EVELINA
Institutia pe care o reprezinta: Școala Populară de arte Giurgiu

Localitatea: Giurgiu, Jud. Giurgiu
Sectiunea: Artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: III \ A
Titlul lucrarii: RAZE DE TOAMNĂ

Tehnica suport: Fotografie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: DANIELA COSAC


Nume: BRĂTAN ȘTEFAN

Institutia pe care o reprezinta: Liceul TeoreticC “Tudor Vianu” Giurgiu

Localitatea: Giurgiu, Jud. Giurgiu
Sectiunea: Artă fotografică
Grupa de varsta\Categoria: II \ A
Titlul lucrarii: A VENIT TOAMNA?!

Tehnica suport: Fotografie
Anul executiei: 2017
Profesor coordonator: DANIELA COSAC