Editia I – 15 oct 2015 – 25 ian 2016

CATEGORIA A
Arta decorativa
Cat I
Bocai Damian
Chiriac Robert
Coconetu Ioana
Coconetu Teodora
Craciunel Radu
Daianu Maria
Darvareanu Daniel
Dinca Raluca
Gioanca Alessia
Giurca Darius
Motoluta Mara
Navolan Cristina
Pavel Marian
Pupaza Evelina
Tarfulea Giulia
Tomescu Ana
Udrescu Andreea
Udrescu Cristian
Cat II
Cat III
Darvareanu Mihaela
Recuerdo Debra Luiz
Ceramica
Cat I
Cat II
Cat III
Neculai Aurelia
Fotografie
Cat I
Cat II
Adrian Parvu
Dumitrache Ioan
Munteanu Bogdan
Cat III
Grafica
Cat I
Apostol Maria
Balint David
Craciunescu Iulia Teodora
Cristea Hrist Alexandru
Incze Agnes Abigail
Jianu Elena
Kertesz Armin Krisztian
Manaila Radu
Paraianu Vanessa
Patrascu Vlad Antoniu
Pescaru Eleonora
Tipeiu Iulia
Vulpe Iustina
Cat II
Dumitra Mic Amelia
Hosszu Timea
Pusok Manuela
Cat III
Delia Adriana
Karaksonyi Diana
Laura Cazan
Piscureanu Oana Eleonora
Praporgescu Lucia
Predoi Maria
Zamfirescu Maria Petronela
Iconografie
Cat I
Gavrilut Bianca Stefania
Cat II
Danaila Roxana
Cat III
Pictura
Cat I
Ionescu Ana Maria
Manescu Darius Mihai
Motoc Sonia Theodora
Rusu Ana
Ruxandra Pasek
Sneapota Mara
Toparcean Antonia
Voicu Dalia Elena
Cat II
Stancescu Bianca
Vladita Kevin
Cat III
Cornelia Sarbu
Curchi Mirabela Poliana
Damian Manuela
Dariana Baltador
Dragaica Gelu
Golat Ana Maria
Mihaela Deaconu
Rimbu Ioana
Simon Andreea
CATEGORIA B
Ceramica
Cat I
Cat II
Cat III
Cioara Andreea
Pictura
Cat I
Cat II
Cat III
Sculptura
Cat I
Cat II
Cat III
Natu Florin
Drăgan Ligia Elena

CATEGORIA A

_________________________________________________
Nume: Bocîi Damian
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Chiriac Robert
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Coconeţu Ioana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Coconeţu Teodora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Crăciunel Radu
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Daianu Maria
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Dârvăreanu Daniel
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Dincă Raluca
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Gioancă Alessia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Giurca Darius
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Motoluţă Mara
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Năvolan Cristina
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Pavel Marian
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Pupăză Evelina
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Ţârfulea Giulia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Tomescu Ana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Udrescu Andreea
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana

_________________________________________________
Nume: Udrescu Cristian
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Novaci-jud.Gorj
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Compozitie
Tehnica suport: Acrilic/pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ungureanu Daciana



_________________________________________________
Nume: Dârvăreanu Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: –
Localitatea: Ghimbav-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Impresionişti
Tehnica suport: aplicații decorative, lână împâslită
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Dârvăreanu Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: –
Localitatea: Ghimbav-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Pastoralia
Tehnica suport: aplicații decorative, lână împâslită
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Dârvăreanu Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: –
Localitatea: Ghimbav-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Moara cu noroc
Tehnica suport: lână împâslită și hartie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Dârvăreanu Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: –
Localitatea: Ghimbav-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Colindători
Tehnica suport: mascote 50 cm, lână împâslită, cusaturi traditionale
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Recuerdo Debra Liz
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Sânpetru-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Philippine Flowers
Tehnica suport: colaj, hârtie rulată
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Recuerdo Debra Liz
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Sânpetru-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Tree of life
Tehnica suport: colaj, hârtie rulată
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga

_________________________________________________
Nume: Recuerdo Debra Liz
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Sânpetru-Braşov
Sectiunea: artă decorativă
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Mother of the forest
Tehnica suport: colaj, hârtie rulată
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Diana Mbatonga



_________________________________________________
Nume: Neculai Aurelia
Institutia pe care o reprezinta: Centrul Cultural Judeţean Teodor Burada
Localitatea: Mangalia
Sectiunea: ceramică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Cămara furnicarului
Tehnica suport: argilă teracotă,acrilice, lac de piatră,sculptură
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Florentin Sîrbu



_________________________________________________
Nume: Pârvu Adrian
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Ploieşti
Sectiunea: artă fotografică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Mica planetă
Tehnica suport: digitală
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator:

_________________________________________________
Nume: Dumitrache Ioan
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Ploieşti
Sectiunea: artă fotografică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Naivitate
Tehnica suport: digitală
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator:

_________________________________________________
Nume: Munteanu Bogdan
Institutia pe care o reprezinta: Liceul Tehnologic Ludovic Mrazek
Localitatea: Ploieşti
Sectiunea: artă fotografică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Pe pământ pustiu
Tehnica suport: digitală
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Enescu Zorina



_________________________________________________
Nume: Apostol Maria
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Minionii
Tehnica suport: creion
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Paraschiv Adela

_________________________________________________
Nume: Balint David-Albert
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Expanalas
Tehnica suport: linogravură
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Crăciunescu Iulia Teodora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Vacanţă la mare
Tehnica suport: carioci A3
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Cristea-Hirist Alexandru
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Cerbul
Tehnica suport: grafit hartie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Mihaela Modâlcă

_________________________________________________
Nume: Incze Agnes Abigail
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Jucăriile mele
Tehnica suport: desen color
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Jianu Elena
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Marină
Tehnica suport: carioci A3
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Kertesz Armin Krisztian
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Scenă de vis
Tehnica suport: creion colorat hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Iuca Şerban

_________________________________________________
Nume: Mănăilă Radu
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Călătorie în spaţiu
Tehnica suport: creion colorat hârtie
Anul executiei: 2016
Profesor coordonator: Iuca Şerban

_________________________________________________
Nume: Pârâianu Vanessa
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: La cules
Tehnica suport: carioci A3
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Pătraşcu Vlad Antoniu
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala gimnazială nr.4
Localitatea: Râmnicu Vâlcea
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Aventurile lui Bill si Ethan
Tehnica suport: tuş A4, A5
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Bunea Corina

_________________________________________________
Nume: Pescaru Miruna Eleonora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Căluţul misterios
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Pescaru Miruna Eleonora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Regăsirea poneilor
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Pescaru Miruna Eleonora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Visuri
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Tipeiu Iulia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Zărneşti
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Magia culorii
Tehnica suport: pastel – creion pe hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Iuca Şerban

_________________________________________________
Nume: Vulpe Iustina
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: La picnic
Tehnica suport: carioci A3
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea



_________________________________________________
Nume: Dumitra-Mic Amelia
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Săcele-Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Yin-Yang
Tehnica suport: creion & acrylic
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Adela Paraschiv

_________________________________________________
Nume: Hosszu Timea
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Naşterea Domnului
Tehnica suport: monotipie pe hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Pusok Manuela
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Aghires – Salaj
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Biserica reformată Zalău
Tehnica suport: carton
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Pojar Rodica



_________________________________________________
Nume: Coşman Delia Adriana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Mistery
Tehnica suport: grafit
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Paraschiv Adela

_________________________________________________
Nume: Karacsonyi Diana Elena
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Natură
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Cazan Laura
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Portret
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Cazan Laura
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Astronaut
Tehnica suport: linogravură
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Piscureanu Elena Teodora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Poezie de pe Jiu
Tehnica suport: acuarelă + tuş/ hârtie , carton colorat
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Praporgescu Lucia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte şi Meserii Ilie Micu Sibiu
Localitatea: Sibiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Metamorfoze
Tehnica suport: tuş acuarelă acryl spray
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Lavinia Creţu

_________________________________________________
Nume: Predoi Maria Cornelia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala Populară de Arte şi Meserii Tiberiu Brediceanu
Localitatea: Braşov
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Ruine
Tehnica suport: monotipie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Jakab

_________________________________________________
Nume: Zamfirescu Maria Petronela
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte şi Meserii Ilie… Sibiu
Localitatea: Sibiu
Sectiunea: grafică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Iisus
Tehnica suport: cretă
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Lavinia Creţu



_________________________________________________
Nume: Gavriluţ Ştefania
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala gimnazială nr.13
Localitatea: Braşov
Sectiunea: iconografie
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Potirul
Tehnica suport: Acryilic pe sticlă
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Savin Luminiţa

_________________________________________________
Nume: Dănăilă Roxana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala gimnazială nr.13
Localitatea: Braşov
Sectiunea: iconografie
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Sfânta Varvara
Tehnica suport: tempera cu emulsie ou , suport lemn
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Savin Luminiţa



_________________________________________________
Nume: Ionescu Ana Maria
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Artă prematură
Tehnica suport: tempera, pastel pe hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator:

_________________________________________________
Nume: Mănescu Darius Mihai
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: La cules
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Motoc Sonia Theodora
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: La cules de vie
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Rusu Ana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Toamna
Tehnica suport: acuarela
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Paşek Ruxandra
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: În vacanţă
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Şneapotă Mara
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte Tg. Jiu
Localitatea: Tg. Jiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: În vacanţă
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Loreta Nicolcea

_________________________________________________
Nume: Topîrcean Antonia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte şi Meserii Ilie… Sibiu
Localitatea: Miercurea Sibiului
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Adio
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Lavinia Creţu

_________________________________________________
Nume: Voicu Dalia Elena
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala gimnazială nr.12
Localitatea: Constanţa
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: I
Titlul lucrarii: Toamna la mine în casă
Tehnica suport: colaj cu frunze si acryl pe hartie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Manciu Victoria



_________________________________________________
Nume: Ioniţă Andreea Cristina
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala populară de Arte şi Meserii Ploieşti
Localitatea: Ploieşti
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Flori
Tehnica suport: tempera
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Voicu Mariana

_________________________________________________
Nume: Stăncescu Bianca
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Miros de linişte
Tehnica suport: acuarele
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator:

_________________________________________________
Nume: Tordai Alexa
Institutia pe care o reprezinta: Colegiul naţional Aprily Lajos
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Toamnă colorată
Tehnica suport: pictură pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Imola

_________________________________________________
Nume: Tordai Alexa
Institutia pe care o reprezinta: Colegiul naţional Aprily Lajos
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Întuneric ascuns
Tehnica suport: acryl pe hârtie
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Imola

_________________________________________________
Nume: Tordai Alexa
Institutia pe care o reprezinta: Colegiul naţional Aprily Lajos
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Pădurea
Tehnica suport: acuarele
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Abraham Imola

_________________________________________________
Nume: Vlădilă Kevin
Institutia pe care o reprezinta: Liceul teoretic Johannes Honterus
Localitatea: Codlea
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: II
Titlul lucrarii: Misty Mountains
Tehnica suport: cretă pastelată
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Ioana Gliga



_________________________________________________
Nume: Sârbu Cornelia
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de Artă popularăTeodor Burada
Localitatea: Constanţa
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Sentimente împletite
Tehnica suport: mixtă pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Florentin Sîrbu

_________________________________________________
Nume: Curchi Mirabela Poliana
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Spre victorie
Tehnica suport: vopsele in ulei pe panza
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Waldemar Mattis Teutsch

_________________________________________________
Nume: Damian Manuela
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Eforie Sud – Constanţa
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Negresă
Tehnica suport: acryl pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Sârbu Florin

_________________________________________________
Nume: Baltador Dariana
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte şi Meserii Ilie Micu Sibiu
Localitatea: Sibiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Infectie
Tehnica suport: acryl pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Lavinia Creţu

_________________________________________________
Nume: Drăgaică Gelu
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Galaţi
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Atingere
Tehnica suport: ulei pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Olimpia Ştefan

_________________________________________________
Nume: Golat Ana Maria
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Galaţi
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Toamna in Braşov
Tehnica suport: acuarelă
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Olimpia Ştefan

_________________________________________________
Nume: Deaconu Mihaela
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de arte şi Meserii Ilie Micu Sibiu
Localitatea: Sibiu
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Poftă
Tehnica suport: acryl pe carton
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Lavinia Creţu

_________________________________________________
Nume: Rimbu Ioana
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Galaţi
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Unde
Tehnica suport: acryl pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Olimpia Ştefan

_________________________________________________
Nume: Rimbu Ioana
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Galaţi
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Printre flori
Tehnica suport: acryl pe pânză
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Olimpia Ştefan

_________________________________________________
Nume: Simon Andrea Carmen
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala de Arte Satu Mare
Localitatea: Satu Mare
Sectiunea: pictură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Prietenul bun al omului
Tehnica suport: pictura in ulei
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Szodoray Parady Hajnalka



_________________________________________________
Nume: Cioară Andreea
Institutia pe care o reprezinta: Universitatea de arte George Enescu Iaşi
Localitatea: Costineşti
Sectiunea: ceramică
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Peisaj urban
Tehnica suport: 36,5/26cm – lut,glazuri
Anul executiei: 2014
Profesor coordonator: Ramona Biciuşcă



_________________________________________________
Nume: Natu Florin
Institutia pe care o reprezinta:
Localitatea: Braşov
Sectiunea: sculptură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Pârâu
Tehnica suport: Sculptură în marmură
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator:


_________________________________________________
Nume: Drăgan Ligia Elena
Institutia pe care o reprezinta: Şcoala populară de arte Cluj
Localitatea: Cluj
Sectiunea: sculptură
Categoria de varsta: III
Titlul lucrarii: Dualitate
Tehnica suport: Modelare lut + turnare gips
Anul executiei: 2015
Profesor coordonator: Balla Csaba