PROGRAMUL DE DESFASURARE AL FESTIVALULUI “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” 2017, EDITIA a VII-a

LUNI, 19.06.2017, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 10.00-11.00 – PROBE DE SUNET
ORA 11.00
  • DESCHIDEREA OFICIALA A FESTIVALULUI
  • SPECTACOLUL “OGLINDA”

SECTIUNEA INTERPRETARE VOCALA

CATEGORIA DE VARSTA 6-9 ani:

  1. ANA ALEXANDRA MARIAN, Brasov, 6 ani – “Shu-bi-du-a”, M/T: Virgil Popescu
  2. MARIA IOANA MARIAN, Brasov, 8 ani – “The way to peace”, M/T: Gabriela Sauciuc Cicone
  3. VANESSA MARIA ANDRONIC, Brasov, 9 ani – “Dear future husband”, repertoriul international
  4. IOAN CRISTIAN CIUREA, Brasov, 8 ani – “Durli durli da”, M/T: Stefan Banica Jr.
  5. TANIA IOANA POPA, Brasov, 7 ani – “Cosarul”, M/T: Nicolae Kirculescu, Puiu Maximilian

SECTIUNEA GRUPURI VOCALE

  1. DUET: ANA MARIAN si MARIA MARIAN, categoria de varsta 6-9 ani, Brasov – “Imi place scoala”, M/T: Virgil Popescu

SECTIUNEA INTERPRETARE VOCALA

CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ani:

  1. ELENA DIANA GATEJEL, Prejmer,jud. Brasov, 10 ani – “Speranta”, M/T: Valeria si Bujor Miscutia
  2. LIDIA LORENA SIRACIOV, Cristian, jud. Brasov, 11 ani – “Read all about it”, repertoriul international
  3. ALEXANDRA BALINT, Prejmer, jud. Brasov, 11 ani – “Ce noroc”, M/T: Viorel Gavrila, Corina Despot
  4. MIRUNA STEFANIA ENESCU, Rasnov, jud. Brasov, 12 ani – “All of me”, repertoriul international
  5. MIRUNA MANOLE, Brasov, 10 ani – “Cosarul”, M/T: Nicolae Kirculescu, Puiu Maximilian
  6. OTILIA SCRIMINT, Brasov, 10 ani – “Terorista Nr. 1”, M/T: Mihai Alexandru
  7. SANDRA STANILA, Brasov, 13 ani – “Linu-i lin”, M/T: Liviu Stirbu
  8. ELENA LAURA MIRONESCU, Brasov, 13 ani – “Jolene”, repertoriul international
  9. DENISA ENACHE, Dobarlau, jud Covasna, 13 ani – “Rise like a Phoenix”, repertoriul international
  10. BIANCA ANDREEA HANU, Ploiesti, jud. Prahova, 11 ani – “Just like fire”, repertoriul international
ORA 15.00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
ORA 15.00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1

 

MARTI, 20.06.2017, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 10.00-11.00 – PROBE DE SUNET
ORA 11.00

            Sectiunea “STAR LA PRIMA VEDERE” – PREZENTAREA PIESELOR SI INSCRIEREA PARTICIPANTILOR.

ORA 11.30

  • SPECTACOLUL “OGLINDA”

SECTIUNEA INTERPRETARE VOCALA

CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ani:

  1. ALEXIA MARIA POPA, Brasov, 11 ani – “Love yourself”, repertoriul international
  2. KARINA IOANA ROSU-TELEANU, Rasnov, jud. Brasov – “Apollo”, repertoriul international
  3. AGUILAR MARIA MICAELA LAPRESTA, Sanpetru, jud. Brasov , 13 ani – “Let it go”, repertoriul international
  4. DAVID BALOGH, Brasov, 13 ani – “Take five”, repertoriul international

CATEGORIA DE VARSTA 14-30 ani:

  1. ALEXANDRU IONUT MITAN, Harman, jud. Brasov, 19 ani – “Copacul”, M/T: Aurelian Andreescu
  2. ELENA CRISTIANA PITICEA, Brasov, 17 ani – “Listen to your heart”, repertoriul international
  3. MIRUNA DRAGOS, Brasov, 17 ani – “Que hiciste”, repertoriul international
  4. BIANCA MARIA DUMITRU, Codlea, jud. Brasov, 17 ani – “Of, inimioara”, M/T: Edmond Deda, Hary Negrin
  5. DOMINIQUE SIMIONESCU, Sibiu, 15 ani – “Jocul Tambalelor”, M/T: Johny Raducanu, Nina Casian
  6. ROTARU IUSTIN ADRIAN, Brasov, 22 ani – “L’emozione non ha voce “, repertoriu international
  7. ANDREEA SICOE, Brasov, 16 ani – “When we were young”, repertoriul international
  8. ANA MARIA STATE, Brasov, 17 ani – “Hurt”, repertoriul international
  9. ANDREEA VOICESCU, Brasov, 16 ani – “Stone cold”, repertoriul international
  10. ANDREI POPESCU, Sanpetru, jud. Brasov, 17 ani – “Cine oare?”, M/T: Florin Bogardo
  11. DIANA OSWATH, Brasov, 29 ani – “Je t’aime”, repertoriul international
  12. ANDREEA TICUSAN, Sita Buzaului, jud. Covasna, 16 ani – “I just can’t stop loving you”, repertoriul international
ORA 13.00SPECTACOLUL “OGLINDA” – Sectiunea “STAR LA PRIMA VEDERE”
ORA 15.00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
ORA 15.00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1
 

 

MIERCURI, 21.06.2017

ORA 16 – PROBE DE SUNET
ORA 17– GALA FESTIVALULUI “MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT” 2017, EDITIA a VII-a

 

Programare Chitara 9 iunie categoriile A si B

Programare Chitara 9 iunie  categoriile A si B

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

Sala nr. 19 (sala de concurs, etajul I, dreapta)

Sala nr. 45 (pentru  acomodare, etajul I, stanga)

ORA 10 – Categoria A

Militaru David

Saha Adonis-Devarsi

State Vlad

Strimbu Alexandru

Toma Alexandru-Cristian

Carpinisan George

Ratoi Albert

Nae Iulica

Curca George Adrian

Diaconu Anca

Nica Cristian

Cotarlea Alexa

Gyor Alexandru Ionut

 

ORA 11 – Categoria B

Muresan Matei

Lemnaru Cristina

Gherghita Clara Maria

Costea Antonio Alexandru

Petrut Alexandru-Mihai

Sevastian Mares-Dimitrie

Program Muzica populara: Secţiunea a II a – Interpretare vocală, Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

Program Muzica populara:  Secţiunea a II a  – Interpretare vocală, Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

9 iunie 2017

Locatie: Sala Festiva – ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV – Brasov, harta

 

Interval orar 15.00-18.00

Categoria A, sectiunea aII-a

An I, grupa 6-9 ani

1      Cretu Andreea Nicoleta   – Spune-mi draga maiculita

 

An I, grupa 10 – 12 ani

2      Adam Radu Nicolae        – Hai mandro la joc

3      Cretu Cristian  – U iu iu bradui bradui

4      Stoica Maria    – Decat nora-n casa voastra

Anul I, grupa 13 – 15 ani

5      Avram Catalin – Alexandru     – Din Jarcani la Botoroaga

6      Blezu Alexandra Madalina      – Dragumi-I s-aud cantand

7      Dumitru Elena Rodica     – Doua flori maicuta are

8      Martin Anca     – M-as sui in cer da-I greu

 

Anul I, grupa 16 – 18 ani

9      Ticusan Madalina    – Floare viorea

Anul I, grupa peste 18 ani

10    Vorovenci Stefania  – Vara, vara, primavara

 

Anul II, grupa 6 – 9 ani

11    Corbos Elise    – M-o facut maica frumoasa

 

Anul II, grupa 10 – 12 ani

12    Baila Radu       – M-o facut maica ficior

13    Calin Mara       – Bade pentru ochii tai

14    Dragoi Denisa Elena       – M-o facut mama asa

15    Lataretu Iulian – Da mama din cui oglinda

16    Pancescu Stefan     – Rau ma-ncearca dragostea

17    Rosu Teleanu Karina Ioana    – Toate sogoritele

18    Silas Maria Sorina   – Am umblat lume prin tine

 

Anul II, grupa 16 – 18 ani

19    Tifrea Madalina Florentina      – S-auda toata Moldova

 

Anul II, grupa peste 18 ani

20    Comanici Marian Madalin       – Ce s-ar face inima

 

Anul III, grupa 6 – 9 ani

21    Voinescu Catalina   – Presarate stele-n nori

Anul III, grupa 13 – 15 ani

22    Bors Carlos Mihai    – La stejaru de pe plai

23    Mironescu Elena Laura   – Zi-I Gheorghita, zi-I cu foc

 

Anul III, grupa 16 – 18 ani

24    Berbec Catalina Nicoleta – Frunzulit-o iasomie

25    Tomulescu Maria Adelina       – Ma batea vantul aseara

 

Anul IV, grupa 10- 12 ani

26    Chichernea Giulia    – Bate vantu-ncetisor

27    Hadan Diana Andreea     – Mosu meu m-o invatat

 

Anul IV, grupa 16 – 18 ani

28    Adam Lorena   – Intorc roata gandului

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 13 – 15 ani

29    Grancea Georgiana – Badita de pe Tarnava

30    Neacsu  George      – Spune mandro-adevarat

– Vin ciobanii de la munte

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 16 – 18 ani

31    Man Alin  – Sunt cioban la oi la munte

– Din Tohan la Fagaras

 

Categoria A, Sectiunea a III-a, grupuri vocal/instrumentale

32    Grup instrumental “Fluierasii”  – Doina lui Vacaru

– Colaj de hore din Teleorman

33    Grup vocal “Prietenia “1  – Am iubit o ardeleanca

34    Grup vocal “Prietenia” 2  – Morarita

 

Programare PIAN 9 iunie categoriile B si A

Programare PIAN 9 iunie  categoriile B si A

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

CATEGORIA B:

Clasa I si clasa a II-a                           ora 10,00       sala 8

Clasa a III-a si clasa a IV-a                 ora 10,50       sala 8

Clasa a V-a si clasa a VI-a                  ora  11,50       sala 8

Clasa a VII-a si a VIII-a                      ora  14,00 sala Festiva et. II

Clasa a X si Facultate                         ora  15,00 sala Festiva et. II

 

CATEGORIA A:   

6-7 SI 8-9 ani                                    ora 13,00      sala 8

10-11 ani                                          ora 14,15      sala 8

12-13; 14-15; 16-17 ani                   ora 15,30     sala 8

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Pian (categoria B)

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Pian Categoria B

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

Cat. B. Clasa I

1      Alpanoaie Stefania Andrada

2      Codrea Alesia

3      Duica Sophia

4      Oceanu Anastasia

5      Petre Ruxandra Ana

6      Pohrib George

7      Vatavu Sabina

8      Zaharioiu Maia

 

Cat. B. Clasa II-a

9      Dan Rebecca

10    Rotaru Matei

11    Rus Stefan

12    Serban Tomas

 

Cat. B. Clasa III-a

13    Alpanoaie Maria Alexandra

14    Brandi Robert

15    Carlan Ervin

16    Ciulica Anastasia

17    Rotaru Raisa

18    Todirel Alexandra Elena

 

Cat. B. Clasa IV-a

19    Farkas Eszter

20    Saileanu Luca

21    Serbian Delia Ioana

 

Cat. B. Clasa V-a

22    Dirlea Estera

23    Iuga Alexandru

24    Serban Stelian

 

Cat. B. Clasa VI-a

25    Copil Celestina Anastasia

26    Enescu Delia

27    Nastase Ioan

 

Cat. B. Clasa VII-a

28    Barbu Anastasia-Maria

29    Filofie Sabina

30    Perpelea Iulia

 

Cat. B. Clasa VIII- a

31    Chirica Stefan Alexandru

 

Cat. B. Clasa X-a

32    Carlan Tudor

33    Manoila Sara

 

Cat. B Student an III

34    Botond Szocs

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Pian (categoria A), Orga, Acordeon, Instrumente de suflat

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Pian, Orga, Acordeon, Instrumente de suflat

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

      PIAN categoria A

Cat. A 6-7 ani

1      Cioaca Petra

2      Marcu Medeea Maria

3      Meriacre Luca Stefan

4      Mihalcea Maria

5      Memeti Eduard

6      Popa Antonia

7      Sandei David-Eduard

8      Sarb Robert-Eugen

9      Slupetchi Victor Gabriel

10    Valerie Emilia -Maria

11    Vasilache Alex Daniel

12    Varciu Matei-Stefan

 

Cat. A 8-9 ani

13    Apostol Bianca Stefania

14    Bologescu Sophia Elena

15    Costea Arian Mihai

16    Dirlea Emanuel

17    Forsea Vlad Ianis

18    Leonte Ana-Maria

19    Marin Miruna

20    Munceanu Adelina Ioana

21    Muraru Luca Stefan

22    Neagoe Ana Paisia

23    Neamtu Vlad Stefan

24    Palau Antonia

25    Popovici Sebastian

26    Solzaru Alma-Cristina

27    Telea Mihai

28    Thomas Rebeca

29    Todeasa Teodora Ana

30    Valeriu Sebastian

31    Vollmar Anna

 

Cat.A 10-11 ani

32    Aranyosi Rebeca

33    Balasoiu Karla Elena

34    Bucurica Dario

35    Bureau Andru

36    Cioinaru Teodora-Daniela

37    Constantinescu Kiria-Alexandra

38    Corlateanu Ioana

39    Diaconu Ana- Elena

40    Dirlosan Eduard Christian

41    Garbacea Teodora

42    Gutu Ioana Diana

43    Lisita Antonio-Cristyanis-Tishkan

44    Maris Sanziana

45    Mihalcea Octavian-Andrei

46    Mocan Eliza

47    Moise Irina Alexandra

48    Munteanu Cristina

49    Pascu Sara

50    Picu Elena-Andrada

51    Solzaru Emanuela

52    Sulica Maria- Lara

53    Stefanescu Teodora-Maria

54    Vlad David-Georgian

 

Cat A.  Cat. 12-13 ani

55    Hellmann Lukas

56    Moldovan Mihai Pavel

57    Oprisanu Rafael

58    Paiu Sofia

59    Rosiuta Alicia

60    Samoila Claudia-Elena

61    Smaranda Sergiu-Ionel

62    Tivga Alexandru

 

Cat. A.14-15 ani

63    Angelache Liviu-Paul

64    Preda Mircea Mihai

65    Setreanu Alexandru

 

Cat. A.16-17 ani

66    Boghea Anita

67    Lorent Melania-Elena

68    Olaru Alexandru Gabriel

69    Rusu Elena

 

ORGA cat. A

70    Simion Elisabeta

71    Stoiana Razvan Stefan

 

ACORDEON

72    Moraru Catalin.                  Cat. A

73    Moldovan Mihai Pavel.      Cat. B

 

INSTRUMENTE DE SUFLAT Cat. A

74    Gherghita Cezar Bogdan. BLOCKFLOTE

75    Opera Razvan Iulian.          FLUIER

 

 

 

 

 

Lista concurenti Secţiunea I – Interpretare instrumentala – Chitara, Mandolina, Viola, Vioara

Lista concurenti Secţiunea a I a – Interpretare instrumentala – Chitara, Mandolina, Viola, Vioara

9 iunie 2017

Locatie: Liceul Vocaţional de Muzică “Tudor Ciortea” – Brasov, harta

 

Numele si Prenumele Instrumentul Categoria Varsta
Militaru David Chitara A 10
Saha Adonis-Devarsi Chitara A 10
State Vlad Chitara A 10
Strimbu Alexandru Chitara A 10
Toma Alexandru-Cristian Chitara A 12
Carpinisan George Chitara A 13
Ratoi Albert Chitara A 13
Nae Iulica Chitara A 14
Curca George Adrian Chitara A 15
Diaconu Anca Chitara A 15
Nica Cristian Chitara A 15
Cotarlea Alexa Chitara A 16
Gyor Alexandru Ionut Chitara A 19
Muresan Matei Chitara B 7
Lemnaru Cristina Chitara B 9
Gherghita Clara Maria Chitara B 11
Costea Antonio Alexandru Chitara B 12
Petrut Alexandru-Mihai Chitara B 13
Sevastian Mares-Dimitrie Chitara B 13
Dinca Paula Mandolina A 13
Lincan Izabella Mandolina A 13
Neagu Livia Mandolina A 13
Ratoi Maria-Andreea Mandolina A 13
Stoica Cosmin Mandolina A 13
Ciotea Elenea Cristina Vioara A 7
Donovici Roberta-Adriana Vioara A 7
Bogorodea Grigorie Vioara A 8
Epurescu Sara Vioara A 8
Nica Ionut Dorian Vioara A 8
Ratoi Denisa-Florentina Vioara A 9
Androne Emanuel-Andrei Vioara A 10
Chiriac Elena-Sabina Vioara A 10
Neagu Carmen-Florentina Vioara A 10
Chete Sandra Vioara A 12
Petrescu Andreea Vioara B 6
Petrescu Ioana Vioara B 6
Ghita Darius Vioara B 8
Mihai Abigail Vioara B 9
Draghici Andreea Vioara B 14
Dodoc Cezar Vioara B 16
Neagu Luiza-Florentina Viola A 10
Avram Izabela Viola A 12
1 2 3 4 5