Zilele Scolii de Arte a 43-a ediție

Dragi spectatori,
Vă asteptăm cu drag la Zilele Scolii de Arte a 43-a ediție!
Spectacole de muzică, coregrafie, teatru și expoziții de arte timp de aproape o săptămână la Centrul Cultural Reduta!
Luni 16 mai ora 17 Vernisajul expozițiilor de arte plastice și vizuale
Luni 16 mai ora 18 spectacol de coregrafie ,,Epoci și stiluri în arta dansului II ”
Marti 17 mai ora 18 Ziua Muzicii Clasice
Miercuri 18 mai ora 18 Ziua Muzicii Ușoare
Joi 19 mai ora 18 Ziua Muzicii Populare
Vineri 20 mai ora 18 Gala Absolvenților
16-22 mai Expoziția de arte plastice și vizuale în foaierul Centrului Cultural Reduta

INTRAREA LIBERĂ!

Vă așteptăm cu drag!

sss-Afis-zilele-scolii-2016-mare-(2)-copyafis-balet-mod-2016-copyface s-seara-muzicala-copy

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET “ De-a Râsu’ Plânsu’ ” Ediţia a VI-a Brasov, 16-17 aprilie 2016

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET

” De-a Râsu’ Plânsu’ “
Ediţia a VI-a
Brasov, 16 – 17 aprilie 2016

          Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a VI- a editie a Festivalului de Teatru “De-a Râsu’ Plânsu’ ” în perioada 16 – 17  aprilie 2016
Condiţiile de participare pentru etapa de preselecţie sunt următoarele:

  •   Reprezentaţiile vor fi numai în limba română.
    •    Piesa poate avea un scenariu original sau adaptat.
    •    Trupele de teatru vor fi compuse din cel mult 10 membri.
    •    Timpul alocat fiecărui spectacol este de 30 minute.
    •    Vârsta participanţiilor să fie cuprinsă între 08 – 35 ani.

La acest festival nu se percepe taxa de participare!

Fişa de înscriere va fi trimisa conform regulamentului si indicatiilor din fisa de inscriere pe adresa: Braşov – Str. Lungă nr.1 sau la e-mail festivalbrasovarte@yahoo.ro
Informaţii suplimentare puteţi primi la numerele de telefon:

0268.413965 tel/fax şcolii

0744929204 – Alexandra Năfureanu

 

Invitatie “De-a Rasu’Plansu

Formular Inscriere “De-a Rasu’Plansu” 2016

Regulament “De-a Rasu Plansu

 

CISTIGATORII CONCURSULUI E-VISUAL ART DEBUT

Marele Premiu se acorda:
Recuerdo Debra Luiz – ARTA DECORATIVA
    



Arta decorativa
Cat I 8-14 ani
  I   Daianu Maria
  II  Motoluta Mara
  III Udrescu Andreea
  IV  Coconetu Teodora

Cat III
 I Darvareanu Mihaela


Ceramica
Cat III
 I  Neculai Aurelia

Fotografie
Cat II
 I   Adrian Parvu
 II  Munteanu Bogdan

Grafica
Cat I
 I   Pescaru Miruna Eleonora
 II  Balint David
 III Patrascu Vlad Antoniu
 IV  Incze Agnes Abigail
Cat II
I   Pusok Manuela
II  Hosszu Timea
III Dumitra Mic Amelia

Cat III
 I   Laura Cazan
 II  Karaksonyi Diana
 III Praporgescu Lucia
 IV   Predoi Maria


Iconografie
Cat I
 I   Gavrilut Bianca Stefania
 II  Danaila Roxana

Pictura
Cat I
 I   Motoc Sonia Theodora
 II  Pasek Ruxandra
 III Toparceanu Antonia
 IV  Dalia Elena
 
 Cat II
 I   Tordai Alexa
 II  Stancescu Bianca
 III Ionita Andreea
 IV  Vladita Kevin

 Cat III
 I   Cornelia Sarbu
 II  Dragaica Gelu
 III Damian Manuela
 IV Curchi Mirabela Poliana

Ceramica
Cat III
 I   Cioara Andreea

Sculptura
Cat III
 I  Drăgan Ligia Elena
 II Natu Florin

La Sectiunea B nu se acorda nici un premiu.
1 3 4 5