Program muzica usoara si muzica clasica: Secţiunea a II a – Interpretare vocală si Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

Program muzica usoara si muzica clasica:  Secţiunea a II a  – Interpretare vocală si Secţiunea a III-a –  Ansambluri vocale

9 iunie 2017

Locatie: Sala Festiva – ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV – Brasov, harta

 

 

Intervalul orar: 9.00 -10.30

Interpretare vocala – Muzica usoara

Categoria A

Grupa de varsta 6 – 9 ani

Anul de studiu – 1

  1. Marian Ana Alexandra – “Shu- bi- du-a” (compozitor: Virgil Popescu).
  2. Kope Karla – “A fost odata” (compozitor – Dan Pavelescu).
  3. Moldovan Petre Gabriel – “Vreau sa fiu presedinte”.
  4. Banesiu Arina – “De-ar fi dorul” (compozitor: Cornel Fugaru).
  5. Popescu Flavia – “Printesa papusilor”.
  6. Kaffar Meryem – “Pestisorul de aur”.
  7. Ioana Bianca Mihaela – “Mamica mea” (compozitor: Dan Pavelescu).
  8. Serban Daria Maria – “Nu mai imita” (compozitor: Radu Serban, textier: Mihai Dumbrava).
  9. Oceanu Anastasia – “Primavara in suflet”.
  10. Ticau Denisa Ioana – “Asta seara ies in oras”
  11. Asavei Selena Maria – “Cosarul”.
  12. Rusu  Roxana – “Dor de vacanta” (compozitor: Cristian Alivej).
  13. Tirpe Daniel – “Durli da”.
  14. Dragan Doina – “Copilaria”.
  15. Pilu Bianca – “Ale mele vise dragi”.

Anul de studiu – 2

  1. Popa Tania Ioana – “Cosarul”.
  2. Marin Medeea – “Multumesc, iubita mama”.

Anul de studiu – 3

  1. Buta Maria Flavia – “Mocirita”.
  2. Ciurea Ioan Cristian – “ Livin La Vida Loca”.
  3. Marian Ioana Maria – “The way to peace” (compozitor: Gabriela Sauciuc Cicone).
  4. Boiciuc Maria – Ruxandra – “Samba”.

 Intervalul orar: 10.30- 12.00

Grupa de varsta – 10-12 ani

Anul de studiu – 1

  1. Gatejel Elena Diana – “Speranta” (compozitor: Bujor Miscutia, text: Valeria Miscutia).
  2. Manole Miruna – “Cosarul” (compozitor: Nicolaie Kirculescu, textier: Puiu Maximilian).
  3. Oloeriu Maria – “Despre ingeri” (compozitor: Walter Dionisie).
  4. Scrimint Otilia – “Samba” (compozitor: Dan Pavelescu).
  5. Balint Alexandra Maria – “Mocirita”.
  6. Rotaru Dragos Andrei – “Let it be” – (repertoriul international).
  7. Nicolae Irina Maria – “Cheia timpului”.
  8. Ardelean Delia Maria – “Am nimic fara tine”.

Anul de studiu – 2

  1. Balogh Ana-Maria – “Cabaretul povestilor” (compozitor: Sergiu Rudichi).
  2. Balasoiu Karla Elena – “De-ai fi tu salcie la mal”.
  3. Serban Alexandra Elena – “Ale mele vise dragi” (compozitor: Gabriel Baruta).
  4. Mezei Marc – “Trift Shop”.
  5. Hanu Bianca Andreea – “Rotten to the Core” (repertoriul international).
  6. Siraciov Lidia-Lorena – “Imi cer iertare”.
  7. Popa Alexia Maria – “Love yourself” (repertoriul international).
  8. Enescu Miruna-Stefania – “All of me” (repertoriul international).
  9. Oprea Alexandra – “Clown” (repertoriul international).
  10. Rosu Teleanu Karina Ioana – “Euphoria” (repertoriul international).
  11. Sîrbu Sabina-Ștefania – “Steaua mea”

Anul de studiu – 3

  1. Calota Daria – “Ochii tai caprui” (compozitor: Laurentiu Duta).
  2. Garbacea Teodora – “Unstoppable” (repertoriul international).
  3. Mihalcea Maria – “What’s love got to do it” (repertoriul international).

 

Intervalul orar: 12.00-13.30

Grupa de varsta – 13-15 ani

Anul de studiu – 1

  1. Enache Denisa Maria – “Ce are ea”.
  2. Juca Ligia – “Halelluja” (repertoriul international).
  3. Olenic Denisa Maria – “Hero” (repertoriul international).
  4. Pavlov Simina Maria – “Your song” (repertoriul international).
  5. Sevastian Mares Dimitrie – “Da Doamne, cantec” (compozitor: Viorel Gavrila).
  6. Sandra Stanila – “Clopote albe, clopote negre”.
  7. Ciotarnel Alexandra Cristina – “Derniere Danse” (repertoriul international).
  8. Parfene Ana Maria – “Love on the brain” (repertoriul international).
  9. Toma Maria – “How long will i love you” (repertoriul international).
  10. Martin Anca Maria – “Je t’aime” (repertoriul international).

Anul de studiu – 2

  1. Lapresta Aguilar Maria Micaela – “Thank you for the music” (repertoriul international).
  2. Mironescu Elena Laura – “Joline” (repertoriul international).
  3. Preda Cristiana – “Nicio stea” (compozitor: Nicu Damalah).
  4. Iovita Lavinia-Alexandra – “Jar of heart” (repertoriul international).
  5. Anton Patrick Andrei – “If I could fly” (repertoriul international).
  6. Anghel Raluca – “La spagnola” (repertoriul international).
  7. Neacsu Catalina Alexandra – “And I’m Telling You” (repertoriul international).

Anul de studiu – 3

  1. Porancea Arianna – “Creep” (repertoriul international).
  2. Manea Andrada Luana – “Multumesc, iubita mama”.

Anul de studiu – 4

  1. Olaru Iulia Maria – “Say you won’t let go” (repertoriul international).
  2. Perpelea Iulia – “Sa mori din dragoste ranita”.

 

Interval orar: 13.30- 14.30

Grupa de varsta – 16-18 ani

Anul de studiu – 1

  1. Manea Daria – “If I ain’t got you” (repertoriul international).
  2. Dragos Miruna – “Mamma do” (repertoriul international).
  3. Titilincu Denisa Maria – “Say you won’t let go” (repertoriul international).
  4. Popescu Andrei – “Cine oare”.

Anul de studiu – 3

  1. Apostol Stefania Gabriela – “Where I was your man” (repertoriul international).
  2. Badaran Bianca Andreea – “See you again” (repertoriul international).
  3. Atanasiu Cassandra – “Hallelujah” (repertoriul international).
  4. Dumitru Bianca – “Iarta” (compozitor: Ion Cristinoiu).

Anul de studiu – 5

  1. Sicoe Andreea “Mary Did You Know”

 

Grupa de varsta – 18+ ani

Anul de studiu – 1

  1. Ene Codruta – “Your song” (repertoriul international).
  2. Chirila Ana Maria – “Achy breaky heart” (repertoriul international).
  3. Cazacu Alexandra – “My number one” (repertoriul international).
  4. Oswath Diana – “Je t’aime” (repertoriul international).

 

Anul de studiu – 3

 

  1. Nistor Alina Ioana – “At last” (repertoriul international).

 

Categoria B

 

Anul de studiu – 2

  1. Vorovenci Stefania – “Te astept,saruta-ma”.

 

 

 

Interval orar: 14.30-15.00

Ansambluri vocale.

Grupa de varsta – 6-9 ani.

  1. Duet: Marian Ana, Marian Maria – “In ritm de rock’n roll”.
  2. Grup vocal “Presto” – “Tatal nostru” (compozitor: Dragos Alexandrescu).

 

Muzica clasica.

Categoria A.

Grupa de varsta-  10-12 ani.

  1. Puiu Mihaela – “Panis Angelicus”, “Ave Maria” (compozitor: Franz Shubert).

 

Grupa de varsta-  13-15 ani.

  1. Wells Juliana – “O war ich shon” din opera Fidelio, compozitor: Ludwing van Beethoven.
  2. Raluca Anghel – “La spaniola”

 

 

 

 

FESTIVALUL “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” EDIŢIA A VII-A BRASOV, 19-21 IUNIE 2017

MASTERCLASS-ENTERTAINMENT-DEBUT

Ediţia a VII-a

Brasov, 19-21  iunie 2017

 

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează a VII-a ediţie a Festivalului  –   MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT

secţiunile de   POP, ROCK, BLUES , JAZZ.

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament: REGULAMENT MASTERCLASS 2017

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data de 5 iunie 2017 pe adresa de e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro.

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA a VII-a BRAŞOV 9-10 IUNIE 2017

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE

“ ART BRAŞOV ESTIVAL”

EDIŢIA a VII-a
BRAŞOV 9-10 IUNIE 2017

 

Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

  1. Participanţi. Concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.
  2. Desfăşurare. Concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente, an de studiu, grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 9-10 iunie, orele fiind stabilite ulterior.

Secţiunea I            Interpretare instrumentală

Secţiunea II           Interpretare vocală

Secţiunea III          Ansambluri vocale(duete, triouri, coruri)

În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice:

  1. muzică clasică
  2. muzică uşoară, divertisment
  3. muzică populară

Detalii si fise de inscriere: Regulament Brasov Art Estival — 2017 —

 

Zilele Scolii de Arte a 44-a ediție

Dragi spectatori,
Vă asteptăm cu drag la Zilele Scolii de Arte a 44-a ediție!

Spectacole de muzică, coregrafie, teatru și expoziții de arte timp de aproape o săptămână la Centrul Cultural Reduta!


Luni 8 mai ora 17 Vernisajul expozițiilor de arte plastice și vizuale
Luni 8 mai ora 18 spectacol de coregrafie ,,De la Baroc la Rock ”
Marti 9 mai ora 18 Ziua Muzicii Clasice
Miercuri 10 mai ora 18 Gala Absolvenților
Joi 11 mai ora 18 Ziua Muzicii Ușoare “Duelul micilor artiști”
Vineri 12 mai ora 18 Ziua Muzicii Populare


8-13 mai Expoziția de arte plastice și vizuale în foaierul Centrului Cultural Reduta

INTRAREA LIBERĂ!

Vă așteptăm cu drag!

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE TEATRU „DE-A RÂSU’ PLÂNSU’” BRAȘOV EDIȚIA A VII-A

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE TEATRU „DE-A RÂSU PLÂNSU’” BRAȘOV EDIȚIA A VII-A

 

VINERI 5 mai 2017

Ora 13

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE

Organizatoarea”- Sorana Maxineanu Coroamă, Regia: Sorana Maxineanu Coroamă Brașov

Fonofobia”-Trupa HYPERION, Regia: Adrian Duță, Școala Populară de Artă Pitești

Apolodor” de Gelu Naum-Trupa UNICATUS, Regie: Laura Câmpean, Sibiu

Dacă n-aș fi fost Ifigenia” după Francesca Garolla, Trupa ART3, Regia:Alexandra Năfureanu, Școala Populara de Artă Brașov

Psihoză 4:48” de Sarah Kane-Trupa CHICAS, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

Trecut în oglindă”-Trupa CONTRAST, Regia:Solomon Crsitian, Călin Alexandru, Olt

”Steaua fără nume”– Trupa VENI VEDI VICI, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

Rame”- Trupa VAGUE, București

Pacea cu Zmeii” de Valeriu Butulescu- Trupa ART ATTACK, Regia:Adam- Hansel Johanna, Școala Populară de Artă Sibiu

 

SÂMBĂTĂ 6 mai 2017

Ora 14

Oscar și Tanti Roz”de Eric Emmanuel Schmitt, Trupa FABRICA DE TEATRU, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

Vorbim, vorbim nimic” de Eugene Ionesco, Trupa THALIA, Regia: Erdos Carol, Școala Populară de Artă Satu Mare

Chirițele” după Vasile Alecsandri, Trupa COPIII LUI ALECSANDRI, Regia:Alexandra Năfureanu, Școala Populară de Arta Brașov

,,Când a fost la început”- Trupa LEIRA, Regia: Doina Migleczi, Școala Populară de Artă Vâlcea

Pe-aici”- Trupa MINIONII, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

SPECTACOL SURPRIZĂ

FESTIVITATEA DE PREMIERE

Spectacole selectate pentru concursul din cadrul Festivalului de Teatru De-a Râsu’ Plânsu’ ediția a VII-a

Spectacolele selectate să intre în concurs anul acesta la a VII-a ediție a Festivalului de Teatru ”De-a Râsu’ Plânsu’”, Brașov sunt:

1.,,Trecut in oglindă”- Trupa CONTRAST, Regie:Solomon Cristian, CălinAlexandru, Olt

2.,,Când a fost la început”-Trupa LEIRA, Regie:DoinaMigleczi, ȘcoalaPopulară de ArtăRâmnicuVâlcea

3.,,Fată de măritat, Dialog înpatru” de Eugen Ionesco- Trupa THALIA, Regie: Erdos  Carol,ȘcoalaPopularăde ArtăSatu Mare

4.,,Fonofobia” –Trupa HYPERION , Regia: Adrian Duță, Școala Populară de Artă Pitești

5.,,Rame”, Trupa VAGUE, București

6.,,Pacea cu Zmeii” de ValeriuButulescu- Trupa ART ATTACK, Regie: Adam-Hansel Johanna, ȘcoalaPopulară de ArtăSibiu

7.,,Organizatoarea” de SoranaMaxineanuCoroamă, Regie: SoranaMaxineanuCoroamă, Brașov

8.,,Steaua fără nume” Mihail Sebastian- Trupa VENI VIDI VICI, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

9.,,Pe-aici”- Trupa MINIONII, Regie: Laura Câmpean, Sibiu

10.,,Psihoze 4:48”Sarah Kane-Trupa CHICAS, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

11.,,Oscarsi Tanti Roz” de Eric Emmanuel Schmitt-TRUPA FABRICA DE TEATRU, Regia: Laura Câmpean, Sibiu

12,,Apolodor”de GeluNaum- Trupa UNICATUS, Regie: Laura Câmpean,Sibiu

13.,,Dacă n-aș fi Ifigenia”  adaptaredupa Francesca Garolla, Trupa ART3,Regia: Năfureanu Alexandra, Școala Populară de Artă Brașov

14.,,Chirițele” de VasileAlecsandri- Trupa COPIII LUI ALECSANDRI, Regia: Alexandra Năfureanu, Școala Populară de Artă Brașov

Dorim să specificăm faptul că spectacolele au fost așezate într-o ordine aleatorie.

Felicitări! Va urăm mult succes!

Programul festivalului va fi afișat în data de 3.05.2017.

 

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET “ De-a Râsu’ Plânsu’ ” Ediţia a VII-a Brasov, 5-6 mai 2017

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET
“ De-a Râsu’ Plânsu’ ”
Ediţia a VII-a
Brasov, 5-6 mai 2017


          Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a VII- a editie a Festivalului de Teatru ,,De-a Râsu’ Plânsu’” în perioada 5-6 mai 2017.
Condiţiile de participare pentru etapa de preselecţie sunt următoarele:

•    Reprezentaţiile vor fi numai în limba română.
•    Piesa poate avea un scenariu original sau adaptat.
•    Trupele de teatru vor fi compuse din cel mult 10 membri.
•    Timpul alocat fiecărui spectacol este de maxim 50 minute.
•    Trupele care vor participa la concurs vor fi selecatate de o comisie în urma vizionării filmărilor de 10-15 minute, trimise de acestea

Fişa de înscriere va fi trimisa conform regulamentului si indicatiilor din fisa de inscriere pe adresa de
 e-mail festivalbrasovarte@yahoo.ro   

ZILELE 23.01.2017 SI 24.01.2017

SUNT ZILE LIBERE CONFORM LEGII.


A DOUA PARTE A TAXEI DE SCOLARIZARE

PENTRU ANUL SCOLAR 2016-2017

SE POATE ACHITA SI IN DATA DE 30.01.2017

CISTIGATORII CONCURSULUI E-VISUAL ART DEBUT Editia a II-a 2016

Marele Premiu se acordă:

Șchiopu Elena – Pictură

 

 

Arta decorativă

I       Sabina Chean

II      Voicu Dalia

 

Artă fotografică

Grupa de vârstă I

I      Mădălescu Luis Cassian

II     Tea-Eliza Tatoiu

 

Grupa de vârstă II

I       Knall Raul

II      Haprian Silvia

III     Răzvan Gabriel Dinu

IV      Covaciu Anca

 

Grupa de vârstă III

I       Delia Aron

II      Mirela Tatoiu

III      Popescu Diana

 

Grafică

Grupa de vârstă I

 I      Hanganu Mara

 II     Butum Teodora

 III    Bâscă Dragoș

 IV     Incze Agnes Abigail

 

Grupa de vârstă II

I       Gosuly Timea

II      Csabai Anita

 

Grupa de vârstă III

 I      Baki Ildiko

 II     Predoiu Maria

 

Sculptură

Grupa de vârstă I

I       Reit Markus

 

Grupa de vârstă III

I       Pleșa Tudor

II      Vochiță Mihai

 

Pictură

Grupa de vârstă I

I       Fort Ioana Anisia

II      Voicu Dalia

III     Frunză Anca Georgiana

IV      Șerban Patricia

 

Grupa de vârstă II

I       Aanicăi Elena-Larisa

II      Paul Ariana

 

Grupa de vârstă III

I       Cătălin Strungaru

II      Horga Mihaela

III     Popescu Gabriela Camelia

IV      Corina Cletea

 

Ceramică

Grupa de vârstă III

I       Neculai Aurelia

PROGRAMUL FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ, TRADIȚII, OBICEIURI SI MEȘTESUGURI POPULARE Ediția a VI-a “LERU-i LER” 2016

Spectacolele Festivalului național de muzică, obiceiuri și meșteșuguri populare “Leru-i ler”, vor fi transmise în direct pe http://www.live-video.ro/live/

 

PROGRAMUL FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ, TRADIȚII, OBICEIURI SI MEȘTESUGURI POPULARE Ediția a VI-a “LERU-i LER” 2016

 

9-11 DEC va avea loc expoziția de meșteșuguri populare  in foaierul si  Sala de muzică a Centrului Cultural Reduta.

 

VINERI 9 DEC. CURS DE MAIESTRIE VIORICA FLINTAȘU ORA 12, Sala festiva a Scolii Populare de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”

 

SIMBATA 10 DEC.

ORA 13 PARADA OBICEIURILOR

 

ORA 15 SPECTACOL

Deschiderea oficiala

  1. Toaca Pr. Filotei Mănăstirea Poiana Brasov
  2. Solistele: Acatrinei Carmen, Tănasă Emilia, Rusu Paula, Puchianu Andra, Ștefania Vorovenci, Chichernea Giulia, Marinescu Georgiana
  3. Grupul de muzică vocală tradițională ,,Tradiții” al Liceului de Artă ,,Ioan Sima” Zalău, Sălaj
  4. Ansamblul de datini și obiceiuri de iarnă ,,Codruletul” Vorona Botoșani
  5. Ceata de feciori Ticușu Nou, jud Brasov
  6. Ansamblul de muzică tradițională ,,Icoane moldave” al Academiei de muzică ,,Gheorghe Dima” Cluj-Napoca extensia Piatra Neamt
  7. Ansamblul de Datini si Obiceiuri pop. Comuna Pades –Gorj a Scolii Populare de Arte Tg. Jiu
  8. Ansamblul de tradiții și obiceiuri populare Izvoarele Borcuțului,Borca, Neamt
  9. Grupul de copii ,, Muguri de tezaur” județul Alba și recitalul Leontinei Fărcaș
  10. Ansamblul Folcloric de copii ,,Doinița Covurluiului” Centrul Cultural ,,Dunărea de jos” Galati
  11. Recital Gheorghita Nicolae

RECITAL VIORICA FLINTAȘU

 

DUMINICA 11 DEC.

0RA 13 PARADA OBICEIURILOR

ORA 15 SPECTACOL

  1. Moment dedicat mestesugarilor
  2. Ansamblul de dansuri populare a Scolii de Arte Brasov,, Vatra Românească”
  3. Ansamblul ,,Astea-s ibăștencele” Comuna Ibănești , județul Mures
  4. Ansamblul folcloric Codrii Neamțului Piatra Neamț
  5. Ansamblul de colindători Poiana Marului Brasov
  6. Ansamblul de datini și obiceiuri al comunei  Broscauti, jud Botosani
  7. Ansamblul Făgărasul din Făgăraș
  8. Ansamblul Folcloric ,,Măgura’’ Casa de Cultură Codlea
  9. Ansamblul Folcloric ,,Grîușorul” Hănesti, jud Botosani
  10. Ansamblul folcloric ,,Junii Cetății„ Rupea și recitalul taragot Radu Gheorghe
  11. Ansamblul Folcloric ,, Cununița năzdrăvană” Satu-Mare
  12. Recital Vladuta Lupău
  13. Scoala de Arte Brasov

Recital Cristian Pomohaci

 

INTRAREA LIBERĂ!

Vă așteptăm cu drag!

Organizator: Școala Populară de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu” Brașov

și Consiliul Județean Brașov

Parteneri: Centrul Cultural Reduta si FABC
Sponsori:  Oficina serv SRL, Eliana Mall

Spectacolele se pot urmari online: www.live-video.ro

traditii2016-copy-final-sm

1 3 4 5 6 7