FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET “ De-a Râsu’ Plânsu’ ” Ediţia a VI-a Brasov, 16-17 aprilie 2016

FESTIVALUL DE TEATRU PENTRU TINERET

” De-a Râsu’ Plânsu’ “
Ediţia a VI-a
Brasov, 16 – 17 aprilie 2016

          Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov, organizează a VI- a editie a Festivalului de Teatru “De-a Râsu’ Plânsu’ ” în perioada 16 – 17  aprilie 2016
Condiţiile de participare pentru etapa de preselecţie sunt următoarele:

  •   Reprezentaţiile vor fi numai în limba română.
    •    Piesa poate avea un scenariu original sau adaptat.
    •    Trupele de teatru vor fi compuse din cel mult 10 membri.
    •    Timpul alocat fiecărui spectacol este de 30 minute.
    •    Vârsta participanţiilor să fie cuprinsă între 08 – 35 ani.

La acest festival nu se percepe taxa de participare!

Fişa de înscriere va fi trimisa conform regulamentului si indicatiilor din fisa de inscriere pe adresa: Braşov – Str. Lungă nr.1 sau la e-mail festivalbrasovarte@yahoo.ro
Informaţii suplimentare puteţi primi la numerele de telefon:

0268.413965 tel/fax şcolii

0744929204 – Alexandra Năfureanu

 

Invitatie “De-a Rasu’Plansu

Formular Inscriere “De-a Rasu’Plansu” 2016

Regulament “De-a Rasu Plansu

 

CISTIGATORII CONCURSULUI E-VISUAL ART DEBUT

Marele Premiu se acorda:
Recuerdo Debra Luiz – ARTA DECORATIVA
    



Arta decorativa
Cat I 8-14 ani
  I   Daianu Maria
  II  Motoluta Mara
  III Udrescu Andreea
  IV  Coconetu Teodora

Cat III
 I Darvareanu Mihaela


Ceramica
Cat III
 I  Neculai Aurelia

Fotografie
Cat II
 I   Adrian Parvu
 II  Munteanu Bogdan

Grafica
Cat I
 I   Pescaru Miruna Eleonora
 II  Balint David
 III Patrascu Vlad Antoniu
 IV  Incze Agnes Abigail
Cat II
I   Pusok Manuela
II  Hosszu Timea
III Dumitra Mic Amelia

Cat III
 I   Laura Cazan
 II  Karaksonyi Diana
 III Praporgescu Lucia
 IV   Predoi Maria


Iconografie
Cat I
 I   Gavrilut Bianca Stefania
 II  Danaila Roxana

Pictura
Cat I
 I   Motoc Sonia Theodora
 II  Pasek Ruxandra
 III Toparceanu Antonia
 IV  Dalia Elena
 
 Cat II
 I   Tordai Alexa
 II  Stancescu Bianca
 III Ionita Andreea
 IV  Vladita Kevin

 Cat III
 I   Cornelia Sarbu
 II  Dragaica Gelu
 III Damian Manuela
 IV Curchi Mirabela Poliana

Ceramica
Cat III
 I   Cioara Andreea

Sculptura
Cat III
 I  Drăgan Ligia Elena
 II Natu Florin

La Sectiunea B nu se acorda nici un premiu.
1 5 6 7