DESFASURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT” EDITIA A II-a

DESFASURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT” EDITIA A II-a

 

Sambata 5 Noiembrie 2016,

Sala Reduta(harta):

ORA 9.00 – Probe de sunet muzica populara

ORA 11,00 – Deschiderea Festivalului, Concursul de interpretare muzica populara

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-9 ANI
1. CIUCĂ ANASTASIA, RM. VÂLCEA, 8 ANI – ”MIERLIȚA CÂND E BOLNAVĂ”
2. COBOȘ ELIZE IOANA, RÂȘNOV-BRAȘOV, 6 ANI – ”DRAG MI-E MUNTELE SĂ-L SUI”
3. PALER ELIZA JESSICA, BREAZA-BRAȘOV, 9 ANI – ”DRAGU-MI S-AUD CÂNTÂND”
4. TUDOR MARIA, CLINCENI-ILFOV, 8 ANI – ”HORA MEA-I MOLDOVENEASCĂ”
5. ȘERBAN MIHAELA, LISA-BRAȘOV, 8 ANI – ”IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
6. VOINESCU CĂTĂLINA GABRILA, MOECIU DE JOS-BRAȘOV, 9 ANI – ”ZI-I CIOBAN CU FLUIERA”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-13 ANI
7. ADAM RADU NICOLAE, BRAȘOV, 11 ANI – ”CETERA SI GLASUL MEU”
8. BORICEAN MĂLINA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”EU SUNT FATA DE LA MUNTE”
9. BULARCA LARISA DIANA, CRISTIAN-BRAȘOV, 12 ANI – ”PRESĂRATE STELE-N NORI”
10. CHICHERNEA GIULIA, ȘINCA VECHE-BRAȘOV, 12 ANI – ”SUNT FATĂ DE LA ȘINCA”
11. DRĂGOI DENISA ELENA, RAȘNOV-BRAȘOV, 12 ANI – ”AM PORNIT LA DRUM CÂNTÂND”
12. GĂRĂOIU IOANA, VICTORIA-BRAȘOV, 13 ANI – ”UȘOR, BADE, SĂ NU CAZI”
13. IROD PAULA MĂDALINA, BRAȘOV, 10 ANI – ”MULT MĂ ÎNTREABĂ FLORILE”
14. MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 12 ANI – ”ZI-I GHEORGHIȚĂ, ZI-I CU FOC”
15. OZMEN AYSENUR, BUCUREȘTI, 12 ANI – ”CE FRUMOASĂ-I POTECUȚA”
16. POSA CRISTINA MARIA, TĂLMACIU-SIBIU, 10 ANI – ”IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
17. ȘOVĂILĂ MIRUNA NICOLETA, COMARNIC-PRAHOVA,12 ANI – ”CURGE PRAHOVA LA VALE”
18. VIȘAN ROBERTA MARIA, BRĂILA, 13 ANI – ”NU ASEARĂ, ALALTĂ SEARĂ”
19. VIȘAN ANDREEA MONICA, BUCUREȘTI, 10 ANI – ”MĂI STEJARE, STEJĂREL”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-18 ANI
20. ANTAL ALEXANDRA, RECEA-SĂLAJ, 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CINE AUDE GURA MEA”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CRENGUȚĂ VERDE CU FLORI”

21. ADAM LORENA IOANA, CODLEA-BRAȘOV, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PLANGE-MĂ MAMA PE MINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTUL DE LA MUNTE”

22. AURICĂ GEORGIANA RALUCA, BUCUREȘTI, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DE-AR FI NEICA UNDE-I LUNA”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

23. CIOMAG LUCICA BIANCA, SCHIULEȘTI-PRAHOVA, 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FOIE VERDE A BOBULUI”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CEI TREI BRAZI DE LA SINAIA”

24. COLCER MĂDĂLINA MARIA, ZALĂU-SĂLAJ, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MULT MEREU AM INCERCAT”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CÂTE FLORI ÎS PE PĂMÂNT”

25. DĂSCĂLESCU ADINA MARIA, LUNCA CÂLNICULUI-BRAȘOV, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CUM SĂ STING EU DORUL TĂU”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”TRECI DORULE MUREȘUL”

26. HUHULEA ANDREEA GEORGIANA, BUCUREȘTI, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTU DINSPRE MUNTE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DE LA CUMPANA LA VALE”

27. MAN ALIN RAUL, PREDEAL, 16 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FOIE VERDE, FOI DE SUB MUNTE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN TOHAN LA FĂGĂRAȘ”

28. NEACȘU GEORGE ANDREI, VULCAN-BRAȘOV 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”SPUNE MÂNDRO ADEVARUL”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”HAȚEGANA CA-N POIANĂ”

29. POPA IUSTIN CIPRIAN, BUCUREȘTI,16 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DE-AR FI MÂNDRA ÎN SAT CU MINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MÂNDRA MEA POARTĂ MĂRGELE”

30. PINTEA CONSTANTIN CĂTĂLIN, CALVINI-BUZĂU, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IA-MĂ DOR ȘI DU-MĂ IARĂ”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”APĂ, APĂ DIN BUZĂU”

31. PÂRLEA ȘTEFANIA, SIGHIȘOARA-MUREȘ, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IZVORAȘ CU APĂ RECE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTU’ FLORILE”

32. VASILE MARIA, FIERBINȚI-COMUNA SELARU-DANBOVIȚA, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FRUNZULEANA MĂRACINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”SPUNE MĂICULIȚĂ, SPUNE”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-30 ANI
33. ANGHEL ANDREEA SIMONA, SĂSCIORI-ALBA, 21 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MĂ APASĂ UN DOR GREU”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”FRUNZĂ VERDE FOI ȘI-O FRAGĂ”

34. DAVID VLAD IONUȚ, GURBEȘTI-COMUNA CĂBEȘTI-BIHOR, 21 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IO D-ACELA OM AM FOST”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MANDRA MEA DE LA BIHOR”

 

ORA 15.00 – Probe de sunet muzica usoara

ORA 16,00 – Concursul de interpretare muzica usoara

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-9 ANI(16.00-16.50):
35.    BALOGH ANA-MARIA, BRAȘOV, 9 ANI – ”CU TINE”
36.    BĂNCILĂ ALEXANDRA, BRAN-BRAȘOV, 8 ANI – ”SCRISOARE CĂTRE DUMNEZEU”
37.    BUTA MARIA FLAVIA, ZARNEȘTI-BRAȘOV, 7ANI – ”CE NOROC”
38.    CIUCĂ ANASTASIA, RÂMNICU VÂLCEA, 8 ANI – ”MULȚUMESC IUBITĂ MAMĂ”
39.    DĂNILĂ SOFIA, BRAȘOV, 9 ANI – ”COȘARUL”
40.    MARIAN IOANA MARIA, BRAȘOV, 7 ANI – ”SIMFONIA FRUMUSEȚII”
41.    MARIAN ANA ALEXANDRA, BRAȘOV, 6 ANI – ”CARE-I PROBLEMA”
42.    ȘERBAN DARIA-MARIA, BRAȘOV, 6 ANI – ”CE SĂ FAC”
43.    ȘTEFAN ANDREEA, RÂMNICU VÂLCEA, 7 ANI – ”ALE MELE VISE DRAGI”
44.    TUDOR MARIA, CLINCENI-ILFOV, 8 ANI – ”JOCUL PĂSĂRELELOR”
MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-13 ANI (17.00-18.00):
45.    ANTON PATRICK ANDREI, BRAȘOV, 13 ANI – ”LET HER GO”
46.    ANTONESCU SÂNZIANA ȘTEFANIA, BRAȘOV, 13 ANI – ”I KNEW YOU WERE TROUBLE”
47.    BALINT ALEXANDRA MARIA, PREJMER-BRAȘOV, 11 ANI – ”MICUL MEU UNIVERS”
48.    BĂNICĂ BIANCA FLORENTINA, BRĂILA, 13 ANI – ”RUG”
49.    COSTEA DENIS GIULIANO, ZIZIN-BRAȘOV, 10 ANI – ”MY HEART WILL GO ON”
50.    IVAN ADRIAN ȘTEFAN, BRAȘOV, 12 ANI – ”CÂT DE FRUMOASĂ EȘTI”
51.    MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 12 ANI – ”STAI LÂNGĂ MINE MAMĂ”
52.    OLARU IULIA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”SEE YOU AGAIN”
53.    STĂNILĂ SANDRA-MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”LINU-I LIN”
54.    ROTARU DARIA MARIA, BRAȘOV, 11 ANI – ”ARDELEAN SHOW”
55.    STROE MARIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”PADAM, PADAM”
56.    ȘERBAN ELENA-ALEXANDRA, BRAȘOV, 10 ANI – ”DĂ DOAMNE CÂNTEC”

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-18 ANI(18.00-18.50):
57.    FLORIAN CARLA-NARCISA, ORADEA-BIHOR, 18 ANI – ”SUFLET GOL”
58.    IVACSON ELIZA-MARIA, BRAȘOV, 15 ANI – ”SHOW ME HEAVEN”
59.    PAL SZILARD, SĂCELE-BRAȘOV, 17 ANI – ”IF TOMORROW NEVER COMES
60.    PANTA ROBERT, SIBIU, 16 ANI – ”WHEN I WAS YOUR MAN”
61.    PĂDEANU DRAGOȘ-MIHAI, BRAȘOV, 18 ANI – ”BREATHE EASY”
62.    POPESCU ANDREI, SÂNPETRU-BRAȘOV, 16 ANI – ”DACA NOI NE IUBIM”
63.    SICOE MARIA ANDREEA, BRAȘOV, 16 ANI – ”HALLELUJAH”
64.    STATE ANA-MARIA BRAȘOV, 17 ANI – ”TIME AFTER TIME”
65.    VERDEȘ ADELINA-GIORGIANA, COVASNA, 17 ANI –”BACK TO BLACK”

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-30 ANI(19.00-19.30):
66.    FAZEKAS KRISZTA, CLUJ NAPOCA, 21 ANI – ”I SURRENDER”
67.    MINEA ANDREEA MARIA, BRĂDET-COVASNA, 19 ANI – ”COLAJ DIN REPERTORIUL INTERNAȚIONAL”
68.    PUIA ALEXANDRA MARIA, TÂRNĂVENI-MUREȘ, 24 ANI –” STONE COLD”
69.    ROTARU IUSTIN-ADRIAN TÂRGU OCNA-BACĂU, 22 ANI – ”L’EMOZIONE NON HA VOCE”
70.    ȘUTEU LIANA, ZAGĂR-MUREȘ, 23 ANI – ”EN CAMBIO NO”
71.    URSU MIHAI, CÎMPENI-ALBA, 22 ANI – ”THANK YOU FOR LOVING ME”

 

Duminica 6 Noiembrie 2016,

Sala Reduta(harta):

ORA 17.00 – Gala Laureatilor

 

 

CONCURENTI ADMISI LA FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT” EDITIA A II-a

FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT” EDITIA A II-a

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-9 ANI
1. CIUCĂ ANASTASIA, RM. VÂLCEA, 8 ANI – ”MIERLIȚA CÂND E BOLNAVĂ”
2. COBOȘ ELIZE IOANA, RÂȘNOV-BRAȘOV, 6 ANI – ”DRAG MI-E MUNTELE SĂ-L SUI”
3. PALER ELIZA JESSICA, BREAZA-BRAȘOV, 9 ANI – ”DRAGU-MI S-AUD CÂNTÂND”
4. TUDOR MARIA, CLINCENI-ILFOV, 8 ANI – ”HORA MEA-I MOLDOVENEASCĂ”
5. ȘERBAN MIHAELA, LISA-BRAȘOV, 8 ANI – ”IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
6. VOINESCU CĂTĂLINA GABRILA, MOECIU DE JOS-BRAȘOV, 9 ANI – ”ZI-I CIOBAN CU FLUIERA”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-13 ANI
7. ADAM RADU NICOLAE, BRAȘOV, 11 ANI – ”CETERA SI GLASUL MEU”
8. BORICEAN MĂLINA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”EU SUNT FATA DE LA MUNTE”
9. BULARCA LARISA DIANA, CRISTIAN-BRAȘOV, 12 ANI – ”PRESĂRATE STELE-N NORI”
10. CHICHERNEA GIULIA, ȘINCA VECHE-BRAȘOV, 12 ANI – ”SUNT FATĂ DE LA ȘINCA”
11. DRĂGOI DENISA ELENA, RAȘNOV-BRAȘOV, 12 ANI – ”AM PORNIT LA DRUM CÂNTÂND”
12. GĂRĂOIU IOANA, VICTORIA-BRAȘOV, 13 ANI – ”UȘOR, BADE, SĂ NU CAZI”
13. IROD PAULA MĂDALINA, BRAȘOV, 10 ANI – ”MULT MĂ ÎNTREABĂ FLORILE”
14. MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 12 ANI – ”ZI-I GHEORGHIȚĂ, ZI-I CU FOC”
15. OZMEN AYSENUR, BUCUREȘTI, 12 ANI – ”CE FRUMOASĂ-I POTECUȚA”
16. POSA CRISTINA MARIA, TĂLMACIU-SIBIU, 10 ANI – ”IA UITAȚI-VĂ FECIORI”
17. ȘOVĂILĂ MIRUNA NICOLETA, COMARNIC-PRAHOVA,12 ANI – ”CURGE PRAHOVA LA VALE”
18. VIȘAN ROBERTA MARIA, BRĂILA, 13 ANI – ”NU ASEARĂ, ALALTĂ SEARĂ”
19. VIȘAN ANDREEA MONICA, BUCUREȘTI, 10 ANI – ”MĂI STEJARE, STEJĂREL”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-18 ANI
20. ANTAL ALEXANDRA, RECEA-SĂLAJ, 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CINE AUDE GURA MEA”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CRENGUȚĂ VERDE CU FLORI”

21. ADAM LORENA IOANA, CODLEA-BRAȘOV, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”PLANGE-MĂ MAMA PE MINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTUL DE LA MUNTE”

22. AURICĂ GEORGIANA RALUCA, BUCUREȘTI, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DE-AR FI NEICA UNDE-I LUNA”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CINE-A ZIS DORULUI DOR”

23. CIOMAG LUCICA BIANCA, SCHIULEȘTI-PRAHOVA, 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FOIE VERDE A BOBULUI”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CEI TREI BRAZI DE LA SINAIA”

24. COLCER MĂDĂLINA MARIA, ZALĂU-SĂLAJ, 18 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MULT MEREU AM INCERCAT”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”CÂTE FLORI ÎS PE PĂMÂNT”

25. DĂSCĂLESCU ADINA MARIA, LUNCA CÂLNICULUI-BRAȘOV, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”CUM SĂ STING EU DORUL TĂU”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”TRECI DORULE MUREȘUL”

26. HUHULEA ANDREEA GEORGIANA, BUCUREȘTI, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTU DINSPRE MUNTE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DE LA CUMPANA LA VALE”

27. MAN ALIN RAUL, PREDEAL, 16 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FOIE VERDE, FOI DE SUB MUNTE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”DIN TOHAN LA FĂGĂRAȘ”

28. NEACȘU GEORGE ANDREI, VULCAN-BRAȘOV 15 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”SPUNE MÂNDRO ADEVARUL”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”HAȚEGANA CA-N POIANĂ”

29. POPA IUSTIN CIPRIAN, BUCUREȘTI,16 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”DE-AR FI MÂNDRA ÎN SAT CU MINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MÂNDRA MEA POARTĂ MĂRGELE”

30. PINTEA CONSTANTIN CĂTĂLIN, CALVINI-BUZĂU, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IA-MĂ DOR ȘI DU-MĂ IARĂ”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”APĂ, APĂ DIN BUZĂU”

31. PÂRLEA ȘTEFANIA, SIGHIȘOARA-MUREȘ, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IZVORAȘ CU APĂ RECE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”BATE VÂNTU’ FLORILE”

32. VASILE MARIA, FIERBINȚI-COMUNA SELARU-DANBOVIȚA, 17 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”FRUNZULEANA MĂRACINE”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”SPUNE MĂICULIȚĂ, SPUNE”

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-30 ANI
33. ANGHEL ANDREEA SIMONA, SĂSCIORI-ALBA, 21 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”MĂ APASĂ UN DOR GREU”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”FRUNZĂ VERDE FOI ȘI-O FRAGĂ”

34. DAVID VLAD IONUȚ, GURBEȘTI-COMUNA CĂBEȘTI-BIHOR, 21 ANI
A. PIESA FARA ACOMPANIAMENT – ”IO D-ACELA OM AM FOST”
B. PIESA CU ACOMPANIAMENT – ”MANDRA MEA DE LA BIHOR”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-9 ANI:
35.    BALOGH ANA-MARIA, BRAȘOV, 9 ANI – ”CU TINE”
36.    BĂNCILĂ ALEXANDRA, BRAN-BRAȘOV, 8 ANI – ”SCRISOARE CĂTRE DUMNEZEU”
37.    BUTA MARIA FLAVIA, ZARNEȘTI-BRAȘOV, 7ANI – ”CE NOROC”
38.    CIUCĂ ANASTASIA, RÂMNICU VÂLCEA, 8 ANI – ”MULȚUMESC IUBITĂ MAMĂ”
39.    DĂNILĂ SOFIA, BRAȘOV, 9 ANI – ”COȘARUL”
40.    MARIAN IOANA MARIA, BRAȘOV, 7 ANI – ”SIMFONIA FRUMUSEȚII”
41.    MARIAN ANA ALEXANDRA, BRAȘOV, 6 ANI – ”CARE-I PROBLEMA”
42.    ȘERBAN DARIA-MARIA, BRAȘOV, 6 ANI – ”CE SĂ FAC”
43.    ȘTEFAN ANDREEA, RÂMNICU VÂLCEA, 7 ANI – ”ALE MELE VISE DRAGI”
44.    TUDOR MARIA, CLINCENI-ILFOV, 8 ANI – ”JOCUL PĂSĂRELELOR”
MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-13 ANI:
45.    ANTON PATRICK ANDREI, BRAȘOV, 13 ANI – ”LET HER GO”
46.    ANTONESCU SÂNZIANA ȘTEFANIA, BRAȘOV, 13 ANI – ”I KNEW YOU WERE TROUBLE”
47.    BALINT ALEXANDRA MARIA, PREJMER-BRAȘOV, 11 ANI – ”MICUL MEU UNIVERS”
48.    BĂNICĂ BIANCA FLORENTINA, BRĂILA, 13 ANI – ”RUG”
49.    COSTEA DENIS GIULIANO, ZIZIN-BRAȘOV, 10 ANI – ”MY HEART WILL GO ON”
50.    IVAN ADRIAN ȘTEFAN, BRAȘOV, 12 ANI – ”CÂT DE FRUMOASĂ EȘTI”
51.    MIRONESCU ELENA LAURA, BRAȘOV, 12 ANI – ”STAI LÂNGĂ MINE MAMĂ”
52.    OLARU IULIA MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”SEE YOU AGAIN”
53.    STĂNILĂ SANDRA-MARIA, BRAȘOV, 12 ANI – ”LINU-I LIN”
54.    ROTARU DARIA MARIA, BRAȘOV, 11 ANI – ”ARDELEAN SHOW”
55.    STROE MARIA, BRAȘOV, 10 ANI – ”PADAM, PADAM”
56.    ȘERBAN ELENA-ALEXANDRA, BRAȘOV, 10 ANI – ”DĂ DOAMNE CÂNTEC”

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-18 ANI:
57.    FLORIAN CARLA-NARCISA, ORADEA-BIHOR, 18 ANI – ”SUFLET GOL”
58.    IVACSON ELIZA-MARIA, BRAȘOV, 15 ANI – ”SHOW ME HEAVEN”
59.    PAL SZILARD, SĂCELE-BRAȘOV, 17 ANI – ”IF TOMORROW NEVER COMES
60.    PANTA ROBERT, SIBIU, 16 ANI – ”WHEN I WAS YOUR MAN”
61.    PĂDEANU DRAGOȘ-MIHAI, BRAȘOV, 18 ANI – ”BREATHE EASY”
62.    POPESCU ANDREI, SÂNPETRU-BRAȘOV, 16 ANI – ”DACA NOI NE IUBIM”
63.    SICOE MARIA ANDREEA, BRAȘOV, 16 ANI – ”HALLELUJAH”
64.    STATE ANA-MARIA BRAȘOV, 17 ANI – ”TIME AFTER TIME”
65.    VERDEȘ ADELINA-GIORGIANA, COVASNA, 17 ANI –”BACK TO BLACK”

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-30 ANI:
66.    FAZEKAS KRISZTA, CLUJ NAPOCA, 21 ANI – ”I SURRENDER”
67.    MINEA ANDREEA MARIA, BRĂDET-COVASNA, 19 ANI – ”COLAJ DIN REPERTORIUL INTERNAȚIONAL”
68.    PUIA ALEXANDRA MARIA, TÂRNĂVENI-MUREȘ, 24 ANI –” STONE COLD”
69.    ROTARU IUSTIN-ADRIAN TÂRGU OCNA-BACĂU, 22 ANI – ”L’EMOZIONE NON HA VOCE”
70.    ȘUTEU LIANA, ZAGĂR-MUREȘ, 23 ANI – ”EN CAMBIO NO”
71.    URSU MIHAI, CÎMPENI-ALBA, 22 ANI – ”THANK YOU FOR LOVING ME”

FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ ,, BRAȘOV ART TALENT” EDITIA A II-A

untitled-1FESTIVALUL – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT”

Ediţia a II-a

Brasov, 5 – 6 noiembrie 2016

Şcoala Populară de Arte şi Meserii ,,Tiberiu Brediceanu” din Braşov organizează  ediţia a II-a a Festivalului Național

BRAȘOV ART FESTIVAL

Secţiunile de interpretare: Muzică usoară si Muzica Populară  

Condiţiile de participare sunt explicate în regulament.

Nu există taxă de înscriere!

Fişa de înscriere va fi trimisă până la data:

 21 octombrie 2016 pe adresa de

 e-mail: festivalbrasovarte@yahoo.ro

Vă așteptam!


Descarca: Regulament BRASOV ART TALENT 2016

Descarca: FISA DE INSCRIERE

E-VISUAL ART DEBUT – E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE EDIȚIA a II-A

CONSILIUL JUDEȚEAN BRAȘOV

Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu” Brașov

E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE

EDIȚIA a II-a

E-VISUAL ART DEBUT

 28 septembrie 2016 – 28 noiembrie 2016

e-visual-2016
Condiţiile de participare sunt explicate în Regulament E-VISUAL ART
SECȚIUNI:

             1. ARTE PLASTICE – PICTURĂ

                          – GRAFICĂ

                          – ICONOGRAFIE

                          – SCULPTURĂ

             2. ARTE DECORATIVE – CERAMICĂ

                           – ARTĂ DECORATIVĂ

                           – DESIGN VESTIMENTAR

             3. ARTĂ FOTOGRAFICĂ

 GRUPE DE VÎRSTĂ  
             I.  8-14 ani
             II.  14-18 ani
             III. peste 18 ani
 CATEGORIA  A: amatori( școli de artă, școli și licee care nu sunt cu profil de artă)
                        B: profesioniști( licee de artă, universități de artă)
 DATA LIMITĂ DE INSCRIERE: 1 NOIEMBRIE 2016.
 PRESELECȚIA LUCRĂRILOR: PÂNĂ PE 15 NOIEMBRIE 2016.
 AFIȘAREA REZULTATELOR PRESELECȚIEI: 20 NOIEMRIE 2016.
 ANUNȚAREA CIȘTIGĂTORILOR CONCURSULUI 28 NOIEMBRIE 2016.
Lucrările câștigătoare vor fi publicate pe site si postate pâna la viitoarea ediție a  E-VISUAL ART DEBUT.

Descarca Regulament E-VISUAL ART

Descarca Fisa de inscriere

Rezultate examen de admitere – sesiunea Iulie 2016

Tabel nominal cu rezultatele probelor pe aptitudini pentru admiterea în Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu”, Brașov – an școlar 2016-2017, sesiunea iulie 2016.

Taxa de școlarizare se va plăti integral în perioada 05-23 septembrie 2016 pentru elevii admiși în anul I.

Elevii admiși în anul I care nu își plătesc taxa în perioada mai sus menționată, vor fi declarați retrași.

 

PROGRAMUL DE DESFASURARE AL FESTIVALULUI “MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT” 2016, EDITIA a VI-a

LUNI, 27.06.2016, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 11-12 – PROBE DE SUNET

ORA 12

  • DESCHIDEREA OFICIALA A FESTIVALULUI
  • SPECTACOLUL “OGLINDA” – CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ANI SI GRUPURI / FORMATII / ANSAMBLURI VOCALE SI VOCAL – INSTRUMENTALE
  • ORA 15,00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
  • ORA 15,00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1

 

MARTI, 28.06.2016, SALA REDUTA, STR. Apollonia Hirscher:

ORA 11-12 – PROBE DE SUNET

ORA 12

  • SPECTACOLUL “OGLINDA” – CATEGORIA DE VARSTA 6-9 ANI SI 14-30 ANI
  • ORA 15,00 – ATELIERUL DE MUZICA, Sala REDUTA
  • ORA 15,00 – ATELIERUL MEDIA, Sala Festiva a SCOLII POPULARE DE ARTE SI MESERII “TIBERIU BREDICEANU”, BRASOV, Str. Lunga, Nr. 1

 

 

MIERCURI, 29.06.2016

ORA 16 – PROBE DE SUNET

ORA 17– GALA FESTIVALULUI “MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”2016, EDITIA a VI-a

Festivalul “MASTERCLASS -ENTERTAINMENT – DEBUT” Ediţia a VI- a Brasov, 27-29 iunie 2016

DESFASURATORUL EDITIEI a VI- a, 2016 – FESTIVALUL “MASTERCLASS ENTERTAINMENT-DEBUT”

 

 

CATEGORIA DE VARSTA 6-9 ANI

 

  1. MARIAN ANA ALEXANDRA, 5 ani si 10 luni, Brasov
  • “Printesa papusilor” – M/T: Romeo Cozma, Gabriela Nechita
  1. MARIAN MARIA IOANA, 7 ani, Brasov
  • “Charlestonul” – M/T: Jolt Kerestely
  1. NEACSU SARA GABRIELA, 8 ani, Brasov
  • “Voi canta azi si mereu” – M/T: George Natzis, Dana Dorian
  1. STEFAN ANDREEA, 9 ani, Zarnesti
  • “Terorista nr. 1” – M/T: Mihai Alexandru
  1. SERBAN DARIA MARIA, 6 ani, Brasov
  • “Intr-o zi voi fi vedeta” –  M/T: Cristian Alivej
  1. BANU MARIA ANASTASIA, 8 ani, Brasov
  • “Despre ingeri” – M/T: Walter Dionisie, Anca Dionisie
  1. BUTA FLAVIA MARIA, 7 ani, Zarnesti
  • “Fotomodel” – M/T: Mihai Alexandru
  1. CANTOR IULIA MARIA, 8 ani, Brasov
  • “Poarta catre vis” – M/T: George Natzis
  1. BANCILA ALEXANDRA, 7 ani, Bran
  • “Sono buggiarda” – cover Caterina Caselli
  1. LUCA ANTONIA ELENA, 9 ani, Vulcan
  • “Sam-ba-e” – M/T: Mihai Alexandru
  1. BOICIUC MARIA RUXANDRA, 8 ani, Sita Buzaului, Covasna
  • “Stiu ce vreau” – M/T: Mihai Alexandru

 

 CATEGORIA DE VARSTA 10-13 ANI

 

  1. CHITA STEFANESCU TEODORA, 10 ani, Brasov
  • “Am sa fiu cantareata” – M/T: Jolt Kerestely
  1. CIOTARNEL ALEXANDRA, 12 ani, Brasov
  • “Mercy” – repertoriul international
  1. ENESCU MIRUNA STEFANIA, 11 ani, Rasnov
  • “Big, Big World” – repertoriul international
  1. POPA- ROSU DAVID-FABIAN, 11ani, Brasov
  • “I’m not the only one” – repertoriul international
  1. BIRLOG TEODORA, 11 ani, Sanpetru, Brasov
  • “Try” – repertoriul international
  1. MIRONESCU ELENA LAURA, 12 ani, Brasov
  • “Va urma” – M/T: Feli
  1. SERBAN ELENA ALEXANDRA, 10 ani, Brasov
  • “Focul” – M/T: Laura Stoica
  1. MANEA ANDRADA, 13 ani, Brasov
  • Azi tu esti” – M/T: Mihai Alexandru
  1. ROSU TELEANU KARINA IOANA, 12ani, Zarnesti
  • “Rhythm inside” – repertoriul international
  1. STANCIU ADRIANA, 10ani, Zarnesti
  • “Ce noroc” – M/T: Viorel Gavrila
  1. BALINT ALEXANDRA MARIA, 10ani, Prejmer
  • “Voi fi o stea”
  1. NICOLAU ANTONIA ANAMARIA, 11 ani, Brasov
  • “Stay with me” – M/T: James Napier
  1. MIHALCEA MARIA, 10 ani, Brasov
  • “Simply the best” – repertoriul international
  1. COSTEA DENIS, 10 ani, Zizin
  • “Love is a wonderful think” – repertoriul international
  1. RUCAREAN SORINA, 11 ani, Zarnesti
  • “Only teardrops” – repertoriul international
  1. HANU BIANCA ANDREEA, 10 ani, Ploiesti, Prahova
  • “Rise like a Phoenix” – repertoriul international
  1. UNGUREANU EDUARD, 12 ani, Brasov
  • “Cat de frumoasa esti” – M/T: Andrei Tudor, Andreea Andrei
  1. SOLOMON BIANCA, 12 ani, Brasov
  • Nici o stea” – M/T: Laura Stoica
  1. CHICOS MARIA, 11 ani, Busteni, Prahova
  • Mercy” – repertoriul international
  1. MOISA DARIUS, 12 ani, Brasov
  • “Every Breath You Take” – repertoriul international
  1. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 12 ani, Sanpetru
  • Peligrosamente bellas” – repertoriul international
  1. NEACSU REBECA MARIA, 13 ani, Brasov
  • Creep” – repertoriul international
  1. COLOMEI IRINA, 13 ani, Brasov
  • Skinny love” – repertoriul international
  1. MIHALACHE DENISA MARIA, 10 ani, Zarnesti
  • S-a intamplat” – repertoriul international


CATEGORIA DE VARSTA 14-30 ANI

 

  1. STATE ANA MARIA, 16 ani, Brasov
  • “Stand by me” – repertoriul international
  1. DUMITRU BIANCA MARIA, 16 ani, Codlea
  • “A million stars” – M/T: Andrei Tudor
  1. VOICESCU ANDREEA, 15 ani, Braov
  • “Writing’s on the wall” – repertoriul international
  1. APOSTOL STEFANIA GABRIELA, 16 ani, Sinaia, Prahova
  • “Rise like a Phoenix” – repertoriul international
  1. PADEANU DRAGOS MIHAI, 18 ani, Brasov
  • “Le temps des Cathedrales”
  1. ARMAS ANA, 22 ani, Telenesti, Republica Moldova
  • “Hora din Moldova” – M/T: Veaceslav Daniliu
  1. NECULOIU IOANA ANDRADA, 15 ani, Zarnesti
  • “Human” – repertoriul international
  1. BROANAR DENISA, 14 ani, Sfantul Gheorghe, Covasna
  • “A thousand miles” – repertoriul international
  1. POPA MARIANA, 14 ani, Zarnesti
  • “I’m yours” – repertoriul international
  1. NEACSU CATALINA, 14 ani, Brasov
  • “Lie Ciocarlie” – prelucrare folclorica
  1. PAL SZILARD, 18 ani, Sacele, Brasov
  • If tomorrow never comesrepertoriul international
  1. VERDES ADELINA, 17 ani, Covasna
  • “Seven nation army” – repertoriul international
  1. OLTEAN LUIZA MARIA, 17 ani, Zarnesti
  • “Ramai cu mine” – M/T: Adrian Romcescu
  1. VOROVENCI STEFANIA, 19 ani, Mioveni, Arges
  • “And I’m telling you” – repertoriul international
  1. DOROS SABINE, 20 ani, Brasov
  • “If you were a sailboat” – repertoriul international
  1. POPESCU ANDREI, 16 ani, Sanpetru
  • Let her gorepertoriul international


GRUPURI / FORMATII / ANSAMBLURI VOCALE SI VOCAL – INSTRUMENTALE

 

  1. “DUO STARS” (ROTARU DARIA & UNGUREANU EDUARD) – “We’ve got tonight” – repertoriul international

 

1 7 8 9 10