Program Muzica populara: Secţiunea a II a – Interpretare vocală, Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

Program Muzica populara:  Secţiunea a II a  – Interpretare vocală, Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale

9 iunie 2017

Locatie: Sala Festiva – ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII ,,TIBERIU BREDICEANU’’ BRAŞOV – Brasov, harta

 

Interval orar 15.00-18.00

Categoria A, sectiunea aII-a

An I, grupa 6-9 ani

1      Cretu Andreea Nicoleta   – Spune-mi draga maiculita

 

An I, grupa 10 – 12 ani

2      Adam Radu Nicolae        – Hai mandro la joc

3      Cretu Cristian  – U iu iu bradui bradui

4      Stoica Maria    – Decat nora-n casa voastra

Anul I, grupa 13 – 15 ani

5      Avram Catalin – Alexandru     – Din Jarcani la Botoroaga

6      Blezu Alexandra Madalina      – Dragumi-I s-aud cantand

7      Dumitru Elena Rodica     – Doua flori maicuta are

8      Martin Anca     – M-as sui in cer da-I greu

 

Anul I, grupa 16 – 18 ani

9      Ticusan Madalina    – Floare viorea

Anul I, grupa peste 18 ani

10    Vorovenci Stefania  – Vara, vara, primavara

 

Anul II, grupa 6 – 9 ani

11    Corbos Elise    – M-o facut maica frumoasa

 

Anul II, grupa 10 – 12 ani

12    Baila Radu       – M-o facut maica ficior

13    Calin Mara       – Bade pentru ochii tai

14    Dragoi Denisa Elena       – M-o facut mama asa

15    Lataretu Iulian – Da mama din cui oglinda

16    Pancescu Stefan     – Rau ma-ncearca dragostea

17    Rosu Teleanu Karina Ioana    – Toate sogoritele

18    Silas Maria Sorina   – Am umblat lume prin tine

 

Anul II, grupa 16 – 18 ani

19    Tifrea Madalina Florentina      – S-auda toata Moldova

 

Anul II, grupa peste 18 ani

20    Comanici Marian Madalin       – Ce s-ar face inima

 

Anul III, grupa 6 – 9 ani

21    Voinescu Catalina   – Presarate stele-n nori

Anul III, grupa 13 – 15 ani

22    Bors Carlos Mihai    – La stejaru de pe plai

23    Mironescu Elena Laura   – Zi-I Gheorghita, zi-I cu foc

 

Anul III, grupa 16 – 18 ani

24    Berbec Catalina Nicoleta – Frunzulit-o iasomie

25    Tomulescu Maria Adelina       – Ma batea vantul aseara

 

Anul IV, grupa 10- 12 ani

26    Chichernea Giulia    – Bate vantu-ncetisor

27    Hadan Diana Andreea     – Mosu meu m-o invatat

 

Anul IV, grupa 16 – 18 ani

28    Adam Lorena   – Intorc roata gandului

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 13 – 15 ani

29    Grancea Georgiana – Badita de pe Tarnava

30    Neacsu  George      – Spune mandro-adevarat

– Vin ciobanii de la munte

 

Categoria B, Sectiunea a II-a, grupa 16 – 18 ani

31    Man Alin  – Sunt cioban la oi la munte

– Din Tohan la Fagaras

 

Categoria A, Sectiunea a III-a, grupuri vocal/instrumentale

32    Grup instrumental “Fluierasii”  – Doina lui Vacaru

– Colaj de hore din Teleorman

33    Grup vocal “Prietenia “1  – Am iubit o ardeleanca

34    Grup vocal “Prietenia” 2  – Morarita

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.