FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – MUZICĂ Uşoară

Şcoala Populară de Arte şi Meserii “Tiberiu Brediceanu”

7 iunie 2019, Sala Festivă, ora 10.00

SECTIUNEA II – INTERPRETARE VOCALA
CATEGORIA A

GRUPA DE VARSTA 6-9 ANI

ANUL I  – ora 10

  1. CALINESCU XENIA, 6 ANI, BRASOV – ”Arlechinul”
  2. MICIOIU HANNAH, 7 ANI, BRASOV – ”Charlestonul”
  3. ILIE MELISA, 7 ANI, BRASOV – „Arlechinul”
  4. VASILESCU ANDREI, 6 ANI, BREAZA – PRAHOVA – ”Gospodarul din Ardeal”
  5. STROE TEODORA, 7 ANI, BRASOV – ”Sunt sic”
  6. CRISTEA ANTONIA, 7 ANI, GALATI – ”Stiu ce vreau”
  7. SAVA ANYA, 6 ANI, BRASOV – ”Coco Roco”
  8. COSTEA ALEXIA ANDREEA, 7ANI, BRASOV – ”Charlestonul”
  9. DRAGAN DORINA, 8 ANI, BRAN – BRASOV – ”Sunt sic”

9.B.PETCU CRINA, 8 ANI, -BRASOV- „Veronica”

  1. CHIRCA REBECCA, 9 ANI, BRASOV – ”Danseaza Twist”

ANUL II – ora 10,30

  1. MOROSANU EMMA, 7 ANI, BRASOV – ”Nu mai imita”
  2. ZAHARIE ANA MARIA, 8 ANI, BRASOV – ”Tale as old as Time”

ANUL III – ora 10,35

  1. POPA ANTONIA MARIA, 9 ANI, RM. VALCEA – ”Si afara ploua, ploua”
  2. MARIAN ANA ALEXANDRA, 8 ANI, BRASOV – ”Mamma Mia”

GRUPA DE VARSTA 10-12 ANI

ANUL I – ora 10,40

  1. RUSU ROXANA, 11 ANI, BRASOV – ”Ce noroc”
  2. POPA ANTONIA, 10 ANI, BRASOV – ”Primavara in suflet”
  3. LAZAR DARIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Sa fiu o stea”
  4. TARZIORU STEFANIA, 10 ANI, FELDIOARA – BRASOV – ”Arlechino”
  5. BOIAN MARIA ADRIANA, 11 ANI, BRASOV – ”My favourite things”
  6. ANGHEL MARIA TEODORA, 12 ANI, BRASOV – ”Million reasons”

ANUL II – ora 11,00

  1. IAZU CLARA MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”I see the light ”
  2. CIUR EA DELIA MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”Vreau sa am steaua mea”
  3. CURCA ANDREEA DARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Fly to your heart”
  4. BOLOGESCU SOPHIA ELENA, 10 ANI, BRASOV – ”Lele”
  5. AMZA CRISTINA MIRUNA, 10 ANI, BRASOV – ”A Whole New World”
  6. OSAN SIMINA ISABEL, 10 ANI, BRASOV – ”It’s oh so quiet”
  7. BANU MARIA ANASTASIA, 11 ANI, BRASOV – ”Ocean eyes”
  8. HERNANDEZ FRANCO JOSEPH, 10 ANI, BRASOV – ”See you again”
  9. CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 10 ANI, BRASOV – ”A dreams in a wish”
  10. PUSDERCA VIKTORIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”I almost there”

ANUL III – ora 11,40

  1. OLOERIU MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”A million voices”
  2. SCRIMINT OTILIA, 12 ANI, BRASOV – ”A gift of a friend”
  3. CIUREA IOAN CRISTIAN, 10 ANI, BRASOV – ”Earth song”
  4. DRAGAN DOINA DARIA, 11 ANI, BRAN – BRASOV – ” Ein Bisschen Frieden”
  5. ASAVEI SELENA, 10 ANI, BRASOV – ”Cerul e al meu”
  6. TICAU DENISA IOANA, 10 ANI, BRASOV – ”Hallelujah”

ANUL IV – ora 12,00

  1. TONCA BEATRICE ANDREEA, 12 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Sa mori de dragoste ranita”
  2. CANTOR IULIA MARIA, 11 ANI, BRASOV – ”Hero”

ANUL V – ora 12,10

  1. STROE MARIA, 12 ANI, BRASOV – ”Something’s got a hold on me”
  2. MARIAN IOANA MARIA, 10 ANI, BRASOV – ”Super Trouper”
  3. BUTA MARIA FLAVIA, 10 ANI, ZARNESTI – BRASOV – ”Mai stai”

GRUPA DE VARSTA 13-15 ANI

ANUL I – ora 12, 20

  1. TETIU IOANA TEODORA, 15 ANI, FAGARAS – BRASOV – ”Always remember us”

ANUL II – ora 12,25

  1. PROCA NICOLETA ALEXANDRA, 14 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Mai frumoasa”
  2. TOMA MARIA, 15 ANI, BRASOV – ”Let her go”
  3. ARDELEAN RALUCA, 13 ANI, BRASOV – ”Colors of the wind”
  4. SMARANDA SERGIU IONEL, 13 ANI, CODLEA – BRASOV – ”Singing in the rain”
  5. BLENDEA DIANA, 13 ANI, BRASOV – ”Stay”

ANUL III –  ora 12,45

  1. DIMACHE ANA MARIA, 15 ANI, TG. MURES – ”House of the rising sun”
  2. ARDELEAN DELIA MARIA, 14 ANI, INTORSURA BUZAULUI – ”Sway”
  3. BALINT ALEXANDRA, 13 ANI, BRASOV – ”Of inimioara”
  4. HANU BIANCA, 13 ANI, PLOIESTI – PRAHOVA – ”Memory”
  5. NICOLAE IRINA MARIA, 13 ANI, BRASOV – ”English man in New York”

ANUL IV – ora 13,00

  1. RUSOIU DENISA ANDREEA, 14 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Poate eu, poate tu”
  2. LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 15 ANI, BRASOV – ”Stay”

GRUPA DE VARSTA 16-18 ANI

ANUL I – ora 13,10

  1. FOLOSEA DIANA ELENA, 17 ANI, BRASOV – ”Mai frumoasa”
  2. POPESCU ANCA MARIA, 17 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Mad about you”

ANUL II – ora 13,15

  1. ANGHEL BIANCA, 17 ANI, BRASOV – ”Mind if I stay”
  2. OPREA ARIANA IOANA, 16 ANI, BRASOV – ”Creep”

ANUL III – ora 13,20

  1. FLOREA-SERBANICA ANDREEA BEATRICE, 17 ANI, ALEXANDRIA – TELEORMAN – ”Iarta”

ANUL IV – ora 13,25

  1. STROE ANDREEA, 17 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Clopote albe, clopote negre”
  2. BADARAN BIANCA ANDREEA, 18 ANI, BRASOV – ”Sorry”

ANUL V – ora 13,35

  1. ONICA IOANA, 16 ANI, BRASOV – ”Hero”

GRUPA DE VARSTA PESTE 18 ANI

ANUL I – ora 13,40

  1. BOCIT ALEXANDRU, 20 ANI, TARGOVISTE – DAMBOVITA – ”Wish you were gay”

ANUL II – ora 13,45

  1. PANAITE PETRONELA, 33 ANI, BRASOV – ”Perhaps Perhaps Perhaps”

SECTIUNEA III – ANSAMBLURI VOCALE (DUETE, TRIOURI, CORURI)

GRUPA DE VARSTA 6-9 ANI

  1. DUET: PETCU SOFIA SANZIANA & TELIBASA ALECSANDRA, BRASOV – ”O gama si un arpegiu”
  2. DUET: MARIAN ANA & MARIAN MARIA, BRASOV – ”On ecrit sur le mur”

GRUPA DE VARSTA 10-12 ANI

  1. DUET: BOLONYI FLORENTINA & CABUZ PATRICIA, BRASOV – ”Dupa atata amar de vreme”
  2. TRIO: FLOREA ADELA, DAMASCHIN RUXANDRA MARIA & ANGHEL SIMONA ANCA – ”All of me”
  3. DUET: BALINT REBECA & BORCEA VICTORIA – ”Cine m-a facut om mare”
  4. DUET: IANCAU ALESIA MARIA & CREANGA VICTORIA – ”How far I’ll go”
  5. ANSAMBLU VOCAL: FRESH GROUP – ”Din toata inima”

 GRUPA DE VARSTA PESTE 18 ANI

  1. ANSAMBLU CORAL ”PRIETENIA”, CINCU – Colaj

Leave a Reply

Your email address will not be published.