Comunicari

A DOUA PARTE A TAXEI DE ŞCOLARIZARE, PENTRU ELEVII DIN ANII: II,III,IV ŞI V SE VA ACHITA ÎN PERIOADA, 10– 28 IANUARIE 2022, ÎN NUMERAR LA BIBLIOTECA SCOLII

 

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                 10-15

VINERI :         09-14



  

Atentie!

ÎN DATA DE 01 FEBRUARIE 2022 SE VOR FACE ÎNSCIERI PENTRU ANUL PREGĂTITOR

LA SPECIALIZĂRILE LA CARE VOR RĂMÂNE LOCURI DISPONIBILE

E-VISUAL ART DEBUT, EDIȚIA a VII-a

CONSILIUL JUDEȚEAN BRAȘOV

Școala Populară de Arte și Meserii „Tiberiu Brediceanu” Brașov

E-EXPOZIȚIE-CONCURS DE ARTE VIZUALE

EDIȚIA a VII-a

E-VISUAL ART DEBUT

11 NOIEMBRIE – 15 DECEMBRIE 2021

SECȚIUNI: 1. ARTE PLASTICE

                     -PICTURĂ

                     -GRAFICĂ

                     -ICONOGRAFIE

                     -SCULPTURĂ

                   2.  ARTE DECORATIVE

                     -CERAMICĂ

                     -ARTĂ DECORATIVĂ

                     -DESIGN VESTIMENTAR

                   3. ARTĂ FOTOGRAFICĂ

 

GRUPE DE VÎRSTĂ    I.    8-13 ani

                                        II.  14-17 ani

                                        III. peste 18 ani

 

CATEGORIA  A: amatori( școli de artă, școli și licee care nu sunt cu profil de artă)

                          B: profesioniști( licee de artă, universități de artă)

DATA LIMITA DE INSCRIERE 5 DECEMBRIE 2021.

ANUNTAREA CASTIGATORILOR CONCURSULUI 15 DECEMBRIE 2021.

Lucrarile participante vor fi publicate pe site pina la viitoarea editie a  E-VISUAL ART DEBUT.  

Descarca: Regulament E-VISUAL ART 2021
Descarca: Fisa de inscriere si declaratie

DESFĂSURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT”, EDIȚIA A VII-a

VINERI 05 NOIEMBRIE 2021

MUZICĂ POPULARĂ

ATENȚIE!!! ORA 09:30 TOȚI PARTICIPANȚII TREBUIE SĂ INTRE LA PROBA DE SUNET-VIDEO PE ZOOM ACCESAND LINKUL DE ZOOM PRIMIT PE EMAIL.

MUZICĂ UȘOARĂ

ATENȚIE!!! ORA 10:30 TOȚI PARTICIPANȚII TREBUIE SĂ INTRE LA PROBA DE SUNET-VIDEO PE ZOOM ACCESAND LINKUL DE ZOOM PRIMIT PE EMAIL.




SÂMBĂTĂ 06 NOIEMBRIE 2021

MUZICĂ POPULARĂ

ORA 09:00 PROBA SUNET-VIDEO (TOTI PARTICIPANTII  TREBUIE SĂ SE CONECTEZE PE ZOOM).
LINK-UL DE CONECTARE PENTRU CONCURSUL DE SAMBATA 6 NOIEMBRIE IL VOM COMUNICA VINERI 5 NOIEMBRIE LA PROBELE DE SUNET.

ORA 10:00   – CONCURSUL DE INTERPRETARE MUZICĂ POPULARĂ

Ne puteti urmari online  pe pagina de facebook a Școlii Populare de Arte Brașov

https://www.facebook.com/scoalapopularadeartebrasov

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI

 1.COMȘA HORIA NICOLAE, 9 ani, Mărcuș, Jud.Covasna, ”Cântă  cucul, bată-l vina”;

2.LAZĂR MIHNEA ȘTEFAN, 9 ani, Săcele, Jud. Brașov, ”Haida, mândro să te joc”.

3.OAE MARIA, 8 ani, Bragadiru, Jud. Ilfov, ”Fata mamei hărnicuță”;

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI

 4.BEZERGHEANU DARIA MARIA,10 ani, Brașov, Jud. Brașov, ”Joacă-mă bădiță bine”;

5.COLȚEA PETRUȚA MARIA, 10 ani, Moieciu de Jos, Jud.Brașov, ”Badea numai cizme are”;

6.MUNTEAN ANASTASIA, 10 ani, Brașov, Jud. Brașov, ”Asta-i hațegana noastră”;

7.SOLOVĂSTRU DARIA MARIA, 10 ani, Moieciu de Jos, Jud. Brașov, ”Mult mă-ntreabă florile”.

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI

 8.MARINESCU BRIANA ELENA, 12 ani, Jud. Ilfov, ”Ia uitați-vă la mine”.

 

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-17 ANI

 9.BĂILĂ RADU, 16 ani, Brașov, Jud. Brașov

Piesa 1:”Viață tu ești numai dor”, Piesa 2:”Nu uita că ești român”;

10.MIRON SIMONA MARIA, 15 ani, Săcele, Jud. Brașov

Piesa 1: Doina ”Mama care are fete”, Piesa 2: ”Pe uliță cu doru”;

11.MUNTEAN DARIA-ȘTEFANIA, 14 ani, Covasna, Jud. Covasna, ”Sus la munte la izvor”;

12.RACOȚIA MIRUNA, 14 ani, Codlea, Jud. Brașov,”De ți-oi fi bădiță dragă”;

13.SIMA BIANCA-MARIA, 16 ani, Sânpetru, Jud. Brașov

Piesa 1:”Codrule, frunezele tale”, Piesa 2:”Mă cheamă badea la munte”.

14.ZĂINESCU LUCA IOAN FLORENTIN, 15 ani, Pătârlagele, Jud. Buzău

Piesa 1: ”Balada lui Gheorghelaș”, Piesa 2: ”Munții mei frumoși Carpați”;

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 18-24 ANI

 15.SIMA ALEXANDRA-IOANA, 20 ani, Sânpetru, Jud. Brașov

Piesa 1: ”Dacă bade nu ii mai veni”, Piesa 2: ”Cum să sting eu dorul tău”.


MUZICĂ UȘOARĂ

ORA 13:00 PROBA SUNET-VIDEO (TOTI PARTICIPANTII  TREBUIE SĂ SE CONECTEZE PE ZOOM).
LINK-UL DE CONECTARE PENTRU CONCURSUL DE SAMBATA 6 NOIEMBRIE IL VOM COMUNICA VINERI 5 NOIEMBRIE LA PROBELE DE SUNET.


ORA 14:00   – CONCURSUL DE INTERPRETARE MUZICĂ UȘOARĂ

Ne puteti urmari online  pe pagina de facebook a Școlii Populare de Arte Brașov

https://www.facebook.com/scoalapopularadeartebrasov

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-7 ANI:

  1. BARBU INGRID-MARIA, 6 ANI, BRAGADIRU-ILFOV – “TIC-TAC”
  2. GHEORGHE AYANA, 7 ANI, BRAŞOV – ”SUNT O ROMANCUŢĂ”
  3. POPA REBECA, 7 ANI, BRAŞOV – “ROCK’N ROZ”
  4. PRICOPE SOFIA-ANASTASIA, 7 ANI, BRAŞOV – “ONCE UPON A DECEMBRE”
  5. TONITA SARA MARIA, 7 ANI, SÂNPETRU-BRAŞOV- “AMICII”

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI:

  1. CĂLINESCU XENIA, 8 ANI, BRAŞOV – “ŞTIU CE VREAU”
  2. OAE MARIA, 8 ANI, BRAGADIRU-ILFOV – “SUNETUL MUZICII”
  3. COSTEA ALEXIA, 9 ANI, PREJMER- BRAŞOV – “DE-AR FI”
  4. MICIOIU HANNAH, 9 ANI, BRAŞOV – “QUE SERA SERA “
  5. POPA ILINCA IOANA, 9 ANI, BRAŞOV – “PRIMĂVARA DIN SUFLET”

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI:

  1. BRÎNZEA ANDRA MARIA, 10 ANI, BRAŞOV –“TERORISTA NO1”
  2. DASCĂLU IASMINA MARIA, 11 ANI, BRAŞOV – “NICI O STEA”
  3. DUMITRACHE ANDRA MARIA, 10 ANI, POPEŞTI-LEORDENI –ILFOV – „CÂNTĂ ŞI INIMA”
  4. IDOR DOROTHEA, 10 ANI , SĂCELE-BRAŞOV – “A MILLION DREAMS”
  5. GHEORMA MEDEEA-ALEXANDRA, 11 ANI, RÂŞNOV- BRAŞOV –“MOMENT OF SILENCE”
  6. GHEORGHE NATALIA CRISTINA, 11 ANI, BERCENI-ILFOV – “HORA DIN MOLDOVA”
  7. GOBEI LARISA GABRIELA, 11 ANI, BRAŞOV – “DANCE MONKEY”
  8. MORAR ANDRA MARIA, 11 ANI, BRAŞOV –“ I’M ALIVE”
  9. BEZERGHEANU DARIA 10 ANI, BRAŞOV, – “TERORISTA NO1”

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI:

  1. CIUREA IOAN CRISTIAN, 12 ANI, BRAŞOV –“I WANT YOU BACK”
  2. GHEORGHE KARINA, 12 ANI, BRAŞOV – “HELLO”
  3. MARINESCU BRIANA ELENA , 12 ANI, BRAGADIRU ILFOV – “SUNT AȘA CA ORICE FATA”
  4. MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 12 ANI, BRAN- BRAŞOV – “MAI FRUMOASĂ”
  5. MOCANU MARINA-ADNANA, 12 ANI, BRAŞOV “ROLLING IN THE DEEP”
  6. PAVEL ANTONIA CARINA, 12 ANI, VALEA DOBÂRLĂULUI-COVASNA- „CLOPOTE ALBE”
  7. ŞTEFANIA GRAPĂ, 12 ANI, BRAŞOV – „LOYAL BRAVE TRUE”
  8. ASAVEI SELENA, 13 ANI, BRAŞOV – “ AT LAST”
  9. SCUTARU TEODORA RALUCA, 13 ANI, CODLEA- BRAŞOV – “ CREIOANE COLORATE”

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-17 ANI:

  1. CANTOR IULIA MARIA, 14 ANI, BRAŞOV –“SUMMERTIME”
  2. CAZAN ALEXANDRA CECILIA, 14 ANI, BUCUREŞTI – “ THIS IS ME”
  3. SCRIMINȚ OTILIA, 14 ANI, BRAȘOV – “FLYDAY”
  4. ANGHEL TEODORA, 15 ANI, CRISTIAN- BRAŞOV –“SUN GOES DOWN”
  5. BLENDEA DIANA GEORGIANA, 15 ANI, PREJMER – BRAŞOV – “DANCING WITH A STRANGER”
  6. CIUREA DELIA MARIA, 15 ANI, BRAŞOV –“ IF AIN’T GOT YOU”
  7. KLEIN MARIA ALEXANDRA, 16 ANI, BUCUREŞTI – “LOVE IS A LIE”
  8. OLARU IULIA MARIA, 17 ANI, BRAŞOV – “ALMOST IS NEVER ENOUGH”
  9. OANA ALEXIA, 17 ANI, VULCAN- BRAŞOV –“JEALOUS”

 CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI:

  1. ŞERBU CATALINA, 28 ANI, BRAŞOV – “MAD ABOUT YOU”
  2. PANAITE PETRONELA, 31 ANI, BRAŞOV –“LUPII”
  3. SARBU ALINA ELENA, 38 ANI, BRAŞOV – “IRONIC”



DUMINICĂ 06 NOIEMBRIE 2021

ORA 15:00 – Proba de sunet-video. Linkul de zoom va fi transmis pe mail-ul concurenților

ORA 16:00 Gala festivalului

Ne puteti urmari online  pe pagina de facebook a Școlii Populare de Arte Brașov

https://www.facebook.com/scoalapopularadeartebrasov