REZULTATELE PRESELECȚIEI FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT” EDIȚIA A VIII-a

 

REZULTATELE PRESELECȚIEI FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT” EDIȚIA A VIII-a

MUZICĂ Populară

Grupa 6-8 ani

1.Anghel Siluana Maria, Brașov, Jud. Brașov, (6 ani)- La Sibiu și Boișoara

2.Comșa Maia ,Mărcuș, Jud. Brașov, (6 ani)- Ia uitați-vă feciori

3.Cenușe  Teona Elena, Halchiu, Jud. Brașov, (7 ani)- M-aș duce și eu la joc

4.Mocanu Ana Cleopatra,  Sfântu Gheorghe, Jud.Covasna, (8 ani)- Curge lacrima din nor

Grupa 9-11 ani

5.Cojocaru Nicolas Andrei, Bacău, Jud. Bacău, (9 ani)- Lăsa-ți România-n pace

6.Bosea Ștefania, Brașov, Jud. Brașov, (10 ani)- Cânt de dragul inimii

7.Cărăulașu Petru, Moieciu de jos, Jud. Brașov, (10 ani)- Mi-a-nflorit florile-n crâng

8.Comșa Horia , Mărcuș, Jud. Brașov, Nicolae (10 ani)- Drag mi-e muntele să-l sui

9.Lazăr Mihnea Ștefan, Săcele, Jud. Brașov, (10 ani)- Pleacă oile la munte

10.Cojocaru  Ariana Parascheva, Bacău, Jud. Bacău, (11 ani)- Frumușică-s frumușică

11.Colțea Petruța Maria, Brașov, Jud. Brașov, (11 ani) – Hai flăcăi din multe sate

12.Muntean Anastasia, Brașov, Jud. Brașov, (11 ani)- Faină-i țara moților

  1. Solovăstru Daria Maria , Brașov, Jud. Brașov,(11 ani)- Mândre-s sângeorzencele

Grupa 12-14 ani

14.Anton Maria Denisa, Brașov, Jud. Brașov, (12 ani) – Foicică foi de nalbă

  1. Axinte Paul, Chitoc, Jud. Vaslui, (13 ani) – Frumos canta cucu-n codru
  2. Cojocaru Ioan Ciprian, Pitești, Jud.Argeș, (12 ani)- Păsărică de pe lac

17.Tâmbescu Luca-Andrei, Bascov, Jud. Argeș, (12 ani)- De ce nu sunt porumbel

Grupa 15-17 ani

18.Gârniță Cătălina Georgiana, Brașov, Jud. Brașov, (15 ani)

Piesa 1-Doină: Codrule bătrânule

Piesa 2 – Badea numai cizme are

 

19.Racoția Miruna , Codlea, Jud. Brașov,(15 ani)

 Piesa 1– Doină: Codrule frunzele tale

 Piesa 2Bădișor de la mioare

20.Aiacoboaie Sabrina Maria, Dorohoi, Jud. Botoșani, (16 ani)

Piesa 1– Doină: Pârâiași cu apă lină

Piesa 2Hora mare

 

21.Gușeilă  Dragoș  (16 ani),Drăguș, Jud.Brașov

Piesa 1-Doină: Trimis-o-mpăratu` carte

Piesa 2Faceți-mi loc și cărare

 

Grupa 18-24 ani

22.Ghiorean Roxana-Florina, Cugir,  Jud.Alba, (19 ani)

Piesa 1– Doină: Tot mereu am încercat

Piesa 2Am auzit de la moară

 

MUZICĂ UȘOARĂ

Categoria de vârstă 6-8 ani:

  1. BOARIU AMALIA CRISTINE, 6 ANI, BOTOSANI – „SUNT UN COPIL”
  2. gRAMA iLINCA-aNASTASIA , 6ANI, BRASOV –„ cE NOROC”
  3. HANTZ SARA, 8 ANI,SIBIU- „HORA MARE”
  4. oprea sofia, 8 ani, brasov – “azi tu esti”
  5. POPA REBECA MARIA,8 ANI, BRASOV – „MOCIRITA CU TRIFOI”
  6. PUSTAI SARA ISABELLE, 8 ANI, BRASOV – „MY FAVOURITE THINGS”
  7. STOIAN ANTONIA-MARIA , 8 ANI, BRASOV- „NOAPTE BUNA”
  8. SABLIOVSCHI EVELINA VIORA, 8 ANI, SIBIU- „ITI VOI PASTRA UN VIS”
  9. TONITA SARA MARIA, 8 ANI, BRASOV- „MAI VREAU INCA POVESTI”
  10. VLAD MAIA, 8 ANI, INTORSURA BUZAULUI , COVASNA – „ALE MELE VISE DRAGI”

    Categoria de vârstă 9-11ani:

  11. CALINESCU XENIA, 9 ANI, BRASOV- „TE VOI IUBI”
  12. JUGANARU DARIA IOANA, 9 ANI, ISACCEA, TULCEA- „ARLECHINUL”
  13. VAMANU ELENA VICTORIA, 9 ANI, BOTOSANI- „ARLECHINUL”
  14. BEIANU SAMARA, 10 ANI, BRASOV- „IF MOMMA WAS MARRIED”
  15. BLAGA DELIA IOANA, 10 ANI, BOTOSANI- „CEA MAI FRUMOASA STEA”
  16. CODREANU MARIO CIPRIAN, 10 ANI, BRASOV- „BILLIE JEANE”
  17. DRAGOMIR MIHAELA IRINA, 10 ANI, SIBIU- „POVESTE”
  18. HANZHANZ DENISA GEORGIANA, 10 ANI, BRASOV- „UNDO”
  19. ilie melisa, 10 ani, brasov – “generatia Z”
  20. MOROSANU EMMA GABRIELA, 10 ANI, BRASOV- „ALL OF ME”
  21. DUMITRACHE ANDRA MARIA, 11ANI, POPESTI- LEORDENI,ILFOV- „LEGENDA SANZIENELOR”
  22. FULEA ANTONIA MARIA, 11 ANI, SIBIU- „THAT MAN”
  23. MOISE ANA, 11 ANI, BRASOV- „DYNASTY”
  24. POCOL ANTONIA MARIA, 11 ANI, BRASOV- „O POVESTE IN CARE CRED”
  25. RaUS STEFANIA, 11ANI, DUMBRAVITA, BRASOV- „SCARES TO YOUR BEAUTIFUL”
  26. TIRLE EMILIA MARIA, 11 ANI, SIBIU- „MAMA”

    Categoria de vârstă 12-14 ani:

  27. BANESIU ARINA, 12 ANI, BRASOV- „I KNOW IT’S TODAY”
  28. CIOACA PETRA, 12 AN, CODLEA, BRASOV- „STAND UP”
  29. DASCALU IASMINA MARIA, 12 ANI, BRASOV- „HEI, HAI VINO”
  30. DOBRIN DIANA,12 ANI, BRASOV- „WRITINGS ON THE WALL”
  31. GHEORGHE NATALIA CRISTINA, 12 ANI, BERCENI, ILFOV- „EVIL LIKE ME”
  32. GHEORMA MEDEEA ALEXANDRA, 12 ANI, RASNOV, BRASOV- „STAND UP”
  33. GHELASE TEODORA, 12 ANI, GALATI- „THE BOTH”
  34. GOBEI LARISA GABRIELA, 12 ANI, BRASOV- „BADE TU ESTI PUI DE DRAC”
  35. LUCA SOFIA DENIS, 12 ANI, GALATI- „WRITINGS O THE WALL”
  36. MORAR ANDRA MARIA,12 ANI, BRASOV- „MAI STAI RAMAI CU MINE”
  37. VARGA BRIANA PETRA, 12 ANI, BRASOV- „BACK TO BLACK”
  38. ZAHARIE ANA-MARIA, 12 ANI, BRASOV- „MEREU MA RIDIC”
  39. MIHALACHE CRISTINA MARIA, 13 ANI, BRASOV- „EASY ON ME”
  40. NICULAE ADELINA – ELENA, 13 ANI, GALATI- „SARACA INIMA ME”
  41. OSAN SIMINA, 13 ANI, BRASOV- „RUNAWAY”
  42. PAVEL ANTONIA CARINA, 13 ANI, VALEA DOBARLAULUI, COVASNA- „de-ai fi tu Salcie la mal”
  43. SEITAN ANDREEA MARIA, 13 ANI, BRASOV- „DON’T LET ME DOWN”
  44. TICAU DENISA-IOANA, 13 ANI, BRASOV- „TENNESSEE WHISKEY”
  45. ASAVEI SELENA, 14 ANI, BRASOV- „NO TIME TO DIE”
  46. Donciu Alexandra, 14 ANI, Galati – “Iubirea schimba tot”
  47. IORDACHE RARES MIHAIL, 14 ANI, GALATI- „GRACE KELLY”
  48. SCUTARU TEODORA, 14 ANI, BRASOV- „LOYAL BRAVE TRUE”
  49. VOROVENCI DENISA MARIA, 14 ANI, BRASOV- „YOUNG AND BEAUTIFUL”

    categoria de vârstă 15-17ani:

  50. BANU MARIA ANASTASIA, 15 ANI, BRASOV- „FANTASY”
  51. CHIRIAC INGRID, 15 ANI, GALATI- „YOU ARE THE REASON”
  52. MIRCEA GEORGIANA, 15 ANI, BRASOV- „CINE SUNT EU”
  53. PAVALESCU MARIA SARRA, 15 ANI, BRAILA- „SHALLOW”
  54. SCHIOPU ALEXIA, 15 ANI, DUMBRAVITA, BRASOV- „NICIO STEA”
  55. ANGHEL TEODORA , 16 ANI, CRISTIAN, BRASOV- „ALL I ASK”
  56. BORULEA ECATERINA, 16 ANI, BRASOV- „NANA TRISTE”
  57. CIUREA DELIA-MARIA, 16 ANI, BRASOV- „LOVEFOOL”
  58. CHIVU BIANCA- GABRIELA, 16 ANI, BRASOV- „WHEN I WAS YOUR MAN”
  59. GUȘEILĂ DRAGOȘ, 16 ANI, DRĂGUȘ, BRAȘOV – ”COPACUL”
  60. PRADAN IONELA DIANA, 16 ANI, SALVA , BISTRITA NASAUD- „KEEPING ME ALIVE”
  61. ROGOZNEAC EVELINA, 16 ANI, BOTOSANI- „TRANDAFIRI”
  62. BADEA LORRAINE ISABELL, 17 ANI, BISTRITA NASAUD- „NO TIME TO DIE”
  63. BADEA MARYELLEN, 17 ANI, CRAIOVA, DOLJ- „NEVER ENOUGH”
  64. BUCA NICOLAE ANDREI, 17 ANI, SACELE, BRASOV- „DOAR CAND ZAMBESTI”
  65. CRISTEA aNDREI, 17 ANI, FELDIOARA, BRASOV- „UNSTOPPABLE”
  66. MORARU ANDREEA, 17 ANI, FAGARAS, BRASOV- „IT’S YOU”
  67. NIMEREALA VALENTINA, 17 ANI, BECLEAN, BRASOV- „IARTA”
  68. ROTARU DARIA MARIA, 17 ANI, BRASOV- „CAND S-OMPARTIT NOROCUL”
  69. GRUP VOCAL(DUET), BANU MARIA ANASTASIA&CIUREA DELIA-MARIA, BRASOV- „WHEN WE WERE YOUNG”

    Categoria de vârstă 18-24 ani:

  70. GEABOU GEORGIANA-MARIA, 21 ANI, CODLEA, BRASOV- „DIAMONDS”

    Categoria de vârstă 25 + ani:

  71. SARBU ALINA ELENA, 39 ANI, BRASOV- „LES HOMMES QUI PASSENT”
  72. TANJALA MIOARA, 40 ANI, GHIMBAV, BRASOV- „I SEE THE LIGHT”

FESTIVALUL NAȚIONAL DE INTERPRETARE VOCALĂ ,,BRAȘOV ART TALENT”, EDIŢIA A VIII-A, 29 – 30 OCTOMBRIE 2022, BRASOV

FESTIVALUL NAȚIONAL ,,BRAȘOV ART TALENT”

Ediţia a VIII-a

29 – 30 Octombrie 2022

Şcoala  Populară  de Arte şi  Meserii ”Tiberiu Brediceanu” din Braşov  organizează cea de a VIII-a ediție a Festivalului-Concurs ”Brașov Art Talent” destinat tinerilor interpreți de muzică ușoară și muzică populară.

Proiectul nostru propune cadrul necesar unei întâlniri între tineri artiști, într- un concurs corect și imparțial.

JURIUL

Juriul va fi format din personalități muzicale de prestigiu:

  • Dalma Kovacs – cântăreață și actriță, câștigătoarea emisiunii-concurs ”Faimoșii”, membră a grupului ”Divertis”
  • Mariana Anghel – interpretă de muzică populară, tradițională culegătoare de folclor din zona județului Hunedoara.
  • Gheorghița Nicolae – interpretă de muzică populară, tradițională culegătoare de folclordin zona Romanați, realizator al emisiunii ”Tezaur Folcloric”-TVR.
  • Anda Pop – artist liric, solistă a Operei Brașov, pedagog și profesor de canto al Facultății de Muzică din Brașov.

Întregul eveniment se va transmite live prin intermediul AP STUDIO pe pagina de Facebook a scolii si pe canalul YouTube.

Descarca: Fisa de inscriere Brasov-Art-Talent-2022

Descarca: Regulament Brasov-Art-Talent-2022

ÎNSCRIERILE PENTRU SESIUNEA SEPTEMBRIE 2022 IN ANUL I, PE LOCURILE RÂMASE LIBERE

ÎNSCRIERILE PENTRU SESIUNEA SEPTEMBRIE 2022 IN ANUL I, PE LOCURILE RAMASE LIBERE VOR AVEA LOC LUNI 19 SEPTEMBRIE 2022

GRAFICUL ÎNSCRIERILOR SESIUNEA SEPTEMBRIE  2022, ANUL ŞCOLAR 2022-2023


ÎNSCRIERILE PENTRU ANUL I PE LOCURILE LIBERE LA TOATE SPECIALIZARILE : LUNI 19 SEPTEMBRIE 2022

PROGRAM CASIERIE:

LUNI: 09-15

 

TAXA PENTRU ÎNSCRIERE SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII ŞI ESTE ÎN VALOARE DE 40 LEI.

 

EXAMENELE DE ADMITERE SE SUSŢIN: MARTI 20.09.2022 LA SEDIUL SCOLII

REZULTATELE VOR FI AFIŞATE LA SEDIUL SCOLII SI PE SITE-UL NOSTRU: MARTI 20.09.2022

TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL I SE ACHITĂ INTEGRAL MIERCURI 21 SEPTEMBRIE 2022

 PROGRAM CASIERIE: 

MIERCURI:   09-15

ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA C.I.

 – FIŞA DE ÎNSCRIERE SI CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – DESCARCA INSCRIERE 2022-2023

 – FIŞĂ GDPR – cu protecţia datelor personale – DESCARCA FISA GDPR

 – TAXA DE 40 LEI SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE SE GĂSESC SI LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

Admiterea la Scoala Populara de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”, an scolar 2022-2023, sesiunea iulie 2022

Rezultatele probelor de aptitudini pentru admiterea la Scoala Populara de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”, an scolar 2022-2023, sesiunea iulie 2022

1.Specialitatea canto muzica usoara
2. Specialitatea canto muzica populara
3. Specialitatea canto muzica clasica
4. Specialitaea ansamblu instrumental (muzica populara)
5. Specialitatea acordeon
6. Specialitatea chitara
7 . Specialitatea clarinet
8. Specialitatea flaut
9. Specialitatea fluier
10. Specialitatea nai
11. Specialitatea orga
12. Specialitatea pian
13. Specialitatea percutie
14. Specialitatea saxofon
15. Specialitatea vioara
16. Specialitatea actorie
17. Specialitatea arta decorativa
18. Specialitatea ceramica
19. Specialitatea design vestimentar
20. Specialitatea grafica
21. Specialitatea iconografie
22. Specialitatea pictura
23. Specialitatea sculptura
24. Specialitatea dans clasic (balet)
25. Specialitatea dans modern
26. Specialitatea dans popular
27. Specialitatea arta populara – Brasov
28. Specialitatea dans popular – Dumbravita
29. Specialitatea arta populara – Dumbravita
30. Specialitatea arta fotografica

Atentie!

PENTRU ELEVII ADMISI IN ANUL I, TAXA  DE ŞCOLARIZARE SE VA ACHITA  INTEGRAL ÎN PERIOADA:

                        01 – 16 SEPTEMBRIE 2022

ELEVII  ADMISI  IN  ANUL I  CARE  NU  ISI PLATESC  TAXA  IN  PERIOADA  MAI  SUS MENTIONATA, VOR FI DECLARATI RETRASI.

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE “MASTERCLASS ENTERTAINMENT DEBUT”, EDITIA A XII-A, 20-22 IUNIE 2022

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT DEBUT”, EDITIA A XII-A, 20-22.06.2022

LUNI, 20.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 12:00

LUNI, 20.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 12:00

  • Deschiderea oficiala a celei de-a XII-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”, Centrul Cultural Reduta
  • Desfasurarea Spectacolului

Categoria juniori : 6-9 ani 

  1. STEBLEA TEODORA, 6 ani, Brasov – „Scari, arpegii si solfegii”
  2. PUSTAI SARAISABELLE, 7ani, Brasov –„Vremea bunicilor”
  3. POPA REBECA-MARIA, 8 ani, Brasov – „ Danseaza twist”
  4. BOERIU VLADIMIR, 8 ani, Fagaras-Brasov – „Durli Durli da”
  5. STEBLEA ANTONIA, 9 ani, Brasov –„ Hoe Down”

Categoria copii : 10-13 ani

  1. BOERIU IRINA-ELENA, 10 ani, Fagaras-Brasov –„ Girl on fire”
  2. HANZHANZ DENISA GEORGANA, 10 ani, Brasov – „ Rise like a Pheonix
  3. ZAHARIE ANA MARIA, 11 ani, Brasov –„ The lazy song”
  4. BATORI TIMEA RAMONA, 12 ani, Brasov –„ Riptide”
  5. CALVUN TUDOR CRISTIAN, 12 ani, Sibiu –„ Inima nu fi de piatra”
  6. CIOACA PETRA, 12 ani, Codlea-Brasov –„ Proud Mary”
  7. DAMIAN CRISTIANA SOFIA, 12 ani, Sibiu –„ Je suis malade”
  8. DRAGOTA NAYARA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Creioane colorate”
  9. GHEORMA MEDEEA ALEXANDRA, 12 ani, Rasnov-Brasov  –„Writing’s on the wall”
  10. MORAR ANDRA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Rise like a pheonix”
  11. SZASZ ANETT, 12 ani, Ghimbav-Brasov –„ All of me”
  12. TEODORESCU DARIA ANA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Ocean eyes”
  13. CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 13 ani, Brasov –„ Beautiful ghosts”
  14. MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 13 ani, Bran-Brasov -„ Hallelujah”
  15. OSAN SIMINA ISABEL, 13 ani, Brasov –„ Run away”

ORA 14:00 – 15:00 – PAUZA

 

ORA 15:00 ATELIER MEDIA SI PREZENTA SCENICA

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

ORA 16:00 ATELIER ARTA ACTORULUI MIMICA SI GESTICA

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

ORA 17:00 DISCUTII LIBERE CU MENTORII

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

 

 

MARTI, 21.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 11:00 Desfasurarea Spectacolului

Categoria adolescenti : 14-18 ani

  1. CALAVER DENISA, 14 ani, Brasov –„That’s what I like”
  2. SCUTARU TEODORA, 14 ani, Codlea-Brasov „ Floare delicata”
  3. VOROVENCI DENISA MARIA,  14 ani, Rasnov-Brasov –„Dark paradise”
  4. CLINCIU ANTONIA, 15 ani, Brasov –„ As the world caves in”
  5. SCRIMINT OTILIA, 15 ani, Brasov –„ All eyes on me”
  6. ANGHEL TEODORA, 16 ani, Cristian-Brasov –„ Easy on me”
  7. CHIVU BIANCA-GABRIELA, 16 ani, Brasov –„ Stay”
  8. NICOLAU ANTONIA ANAMARIA, 17 ani, Brasov –„ Gravity”
  9. LUPEA CALIN ROBERT, 17 ani, Miami Florida –„ All I Ask
  10. DUET- ANGHEL TEODORA,16 ani – CANTA ANDRADA, 20 ani – „Fall in line”

 

Categoria tineri : 18 + ani

  1. ANGHEL BIANCA-ELENA, 20 ani, Vama Buzaului- Brasov -„ Yours”
  2. CANTA ANDREEA ANDRADA, 20 ani, Zarnesti-Brasov –„ Stone cold”
  3. SERBU CATALINA, 28 ani, Brasov -„ Zburatorul”
  4. PANAITE PETRONELA, 31 ani, Brasov -„ Redneck woman”
  5. SARBU ALINA ELENA, 38 ani, Brasov -„ Je suis malade”
  6. TANJALA MIOARA, 40 ani, Ghimbav-Brasov-„ House of the risen sun”

 

 

ORA 12:30 – 13:30 – ATELIER MEDIA SI PREZENTA SCENICA

          (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

ORA 13:30-15:00 PAUZA

ORA 15:00-16:00 ATELIER ARTA ACTORULUI MIMICA SI GESTICA

           (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

ORA 16:00-17:00 ATELIER MUZICA, TEHNICA VOCALA, INTERPRETARE

           (TOATE CATEGORIILE DE VARSTA (6-9 ani, 10-13ani,  14-18 ani, 18+ani)

ORA 17:00 DISCUTII LIBERE CU MENTORII

          (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

 

 

MIERCURI , 22.06.2022 – Centrul Cultural Reduta

Ora 12:00

– SPECTACOLUL DE GALA AL celei de-a XII-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT

Recital:

          -Lapresta Aguilar Maria Micaela

          -Panaite Petronela

          -Cristea Andreea

***Intregul eveniment va fi transmis live pe pagina de Facebook a Scolii Populare de Arte si Meserii ”Tiberiu Brediceanu”, Brasov, prin intermediul AP STUDIO.

PREMII Secțiunea II Interpretare vocală – Muzică ușoară – FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

PREMII Secțiunea II Interpretare vocală – Muzică ușoară – FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

 

Categoria A

 Grupa de vârstă 6-9 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Brînză Maria, “Mămica mea”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul II
  2. Călinescu Xenia, “It’s my life”-Bon Jovi (An I, 9 ani , BV) – Premiul I
  3. Corugă Lavinia Gabriela, “Pseudofabula”- Repertoriul românesc (An I, 9 ani , SB) – Premiul III
  4. Cristea Aniela, “Coco Roco”- Repertoriul românesc (An I, 6 ani , BV) – Premiul II
  5. Hanț Sara, “Poarta către vis”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , SB) – Premiul II
  6. Ilea Carmen Elena, “Acasă”-Smiley (An I, 9 ani , BV) – Premiul II
  7. Macovei Emma Maria, “Sunt o fată ordonată”- Rep. românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul II
  8. Maican Mara Antonia, “Un look mai îndrăzneț”- Rep. românesc (An I, 7 ani , BV) – Neprezentat
  9. Moldovan Sara Maria, “Știu ce vreau”- Repertoriul românesc (An I, 8 ani , SB) – Mentiune
  10. Nicu Ștefania, “Într-o zi voi fi vedetă”- Repertoriul românesc (An I, 9 ani , BV) – Premiul I
  11. Popa Rebeca Maria, “Pe strada ghiocei”- Repertoriul românesc (An I, 8 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  12. Pustai Sara Isabelle, “Vremea bunicilor”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul I
  13. Șteblea Teodora, “Scări, arpegii și solfegii”-film“The Aristocats” (An I, 6 ani , BV) – Premiul I
  14. Șteblea Antonia, “Hoedown throwdown”-film“Hannah Montana” (An I, 9 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Tonita Sara Maria, “Copilăria noastră”- Repertoriul românesc (An II, 7 ani , BV) – Premiul I

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup Cats “Dance Monkey”-Tones and I (3 eleve de 7-8 ani , BV) – Premiul I

 

Grupa de vârstă 10-12 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Batori Timea Ramona, “Riptide”-Vance Joy (An I, 12 ani , BV) – Premiul II
  2. Brînzea Andra Maria, “De-ar fi dorul”- Repertoriul românesc (An I, 10 ani , BV) – Premiul I
  3. Dascălu Iasmina Maria, “Îngerii nu plâng”-Laura Stoica (An I, 11 ani , BV) – Premiul II
  4. Dănilă Alexandru George, “O fată ca ea”-Direcția 5 (An I, 10 ani , BV) – Premiul I
  5. Demeter Elisa, “Poem”-Irina Rimas (An I, 12 ani , BV) – Neprezentat
  6. Focsa Esther Adriana, “Vreau să am steaua mea”-Laura Stoica (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  7. Hanzhanz Denisa Georgiana, “Rise like a pheonix”-Conchita W. (An I, 10 ani, BV) – Premiul II
  8. Klutsch Vanessa Raisa, “În ochii tăi eu mă pierd”- Rep. românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  9. Luca Ioan Andrei, “O seară de mai”-Ștefan Bănică Jr. (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  10. Mangu Sofia, “It’s oh so quiet”-Bjork (An I, 11 ani , SB) – Premiul II
  11. Morar Andra Maria, “Rise like a pheonix”- Conchita Wurst (An I, 12 ani , BV) – Premiul I
  12. Oșorhan Ana, “Nu-i nimic”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul III
  13. Păiuș Ștefania, “Make you feel my love”-Adele (An I, 12 ani , BV) – Premiul I
  14. Petreanu Ștefania, “Primăvara în suflet”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  15. Șușu Paul Cătălin, “Zilele”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , SB) – Premiul III
  16. alpău Alesia, “Alone”- Alan Walker (An I, 11 ani , BV)  – Premiul II

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup vocal Iaxa “Counting stars+ Niciodată să nu spui niciodată” (4 elevi de 9-11 ani , BV) – Premiul I

 

Anul de studiu- II

  1. Beianu Samara, “If mama was married”-film“Gypsy” (An II, 10 ani , BV) – Premiul I
  2. Cioacă Petra, “Walk away”-Kelly Clarkson (An II, 12 ani , BV) – Premiul I
  3. Moise Ana, “Dynasty”-Miia (An II, 11 ani , BV) – Premiul I
  4. Pavel Antonia Carina, “Suflet drag”- Repertoriul românesc (An II, 12 ani, BV) – Premiul I
  5. Rusuleț Elena, “Copilăria”- Repertoriul românesc (An II, 11 ani , BV) – Premiul II
  6. Vasilescu Irina, “Into the open air”-film“Brave” (An II, 12 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- III

  1. Băneșiu Arina, “I know it’s today”-Shrek The Musical (An III, 12 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  2. Cristea Răzvan, “De vorbă cu copilăria”- Repertoriul românesc (An III, 10 ani , BV) – Premiul II
  3. Gobei Larisa, “Dance Monkey”-Tones and I (An III, 11 ani , BV) – Premiul II
  4. Micioiu Hannah, “Tomorrow”-film”Annie” (An III, 10 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPI

  1. Dragota Nayara Maria, “N-avem timp”-Irina Rimes (SP I, 12 ani , BV) – Premiul II
  2. Drăgan Dorina, “Româncuța”- Repertoriul românesc (SP I, 11 ani , BV) – Premiul II

Anul de studiu- SPII

  1. Zaharie Ana, “The lazy song”-Bruno Mars (SP II, 11 ani , BV) – Premiul I

 

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Duet Pavel Antonia Carina și Ciurea Ionuț, “Marvin gaye” (12-13 ani, BV) – Premiul de Excelenta

 

Grupa de vârstă 13-15 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Drăgan Doina, “Strada speranței”- Repertoriul românesc (An I, 14 ani , BV) – Premiul II
  2. Mihalache Cristina Maria, “Cerul e al meu”- Repertoriul românesc (An I, 13 ani , BV) – Premiul II
  3. Oniga Lavinia, “Like I’m gonna lose you”-Meghan Trainor (An I, 14 ani , BV) – Premiul I
  4. Țicău Denisa, “Hero”-Mariah Carey (An I, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Dumitru Melisa, “This feeling”-Chainsmokers (An II, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- III

  1. Vorovenci Denisa Maria, “Young and beautiful”-Lana Del Rey (An III, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPI

  1. Calaver Denisa, “That’s what I like”-Bruno Mars (SP I, 14 ani , BV) – Premiul II
  2. Chircă Elena Rebecca, “My number one”-Manos Psaltakis (SP I, 13 ani , BV) – Premiul II
  3. Ciurea Ioan Cristian, “Man in the mirror”-Michael Jackson (SP I, 13 ani , BV) – Premiul I
  4. Clinciu Antonia, “As the world caves in”-Matt Maltese (SP I, 15 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPII

  1. Chirilă Eliza, “Beautiful Ghosts”-film”Cats” (SP II, 13 ani , BV) – Premiul I
  2. Curcă Daria, “All I need”-Michael Schulte (SP II, 14ani , BV) – Premiul II
  3. Bologescu Sophia, “Scars to your beautiful”-Alessia Cara (SP II, 13 ani , BV) – Premiul I
  4. Oșan Simina, “Runaway”-Aurora (SP II, 13ani , BV) – Premiul de Excelenta
  5. Pușdercă Viktoria, “The universe owes you one”-film“Alex&Co” (SP II, 14 ani, BV) – Premiul III

 

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup vocal JustGirls, “Best of me”- Andy Grammer (SP II, 13-14 ani, BV) – Premiul I

 

Grupa de vârstă 16-18 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Hulea Denisa, “Someone like you”-Adele (An I, 16 ani , BV) – Premiul II
  2. Lupea Călin Robert, “All I ask”-Adele (An I, 17 ani , BV) – Premiul de Excelenta

 

Anul de studiu- II

  1. Bucă Nicolae Andrei, “Maria”- Repertoriul românesc (An II, 16 ani , BV) – Premiul I
  2. Cristea Andreea, “Easy on me”-Adele (An II, 17 ani , BV) – Premiul de Excelenta

Anul de studiu- III

  1. Chivu Bianca Gabriela, “Stay”-Rihanna (An III, 16 ani , BV) – Premiul II
  2. Ciurea Delia Maria, “On my own”-Samantha Barks (An III, 16 ani , BV) – Premiul I
  3. Cojocaru Ilinca Mara, “Anyone”-Demi Lovato (An III, 18 ani , BV) – Premiul III

Anul de studiu- SPII

  1. Baciu Anda Ștefania, “Seven nation army”-The White Stripes (SP II, 16 ani , BR) – Neprezentat

 

Grupa de vârstă peste 18 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Sârbu Alina Elena, “Padam Padam”-Edith Piaf (An I, 38 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Panaite Petronela, “Redneck woman”- Gretchen Wilson (SP II, 31 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  2. Serbu Catalina, “Zburătorul”-Emma (An II, 28 ani , BV) – Premiul III

 

Anul de studiu- III

  1. Anghel Bianca Elena, “Yours”-Ella Henderson (An III, 20 ani , BV) – Premiul II
  2. Canta Andrada, “Stone cold”-Demi Lovato (An III, 20 ani , BV) – Premiul I
  3. Tânjală Mioara, “House of the rising sun”-The Animals (An III, 40 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPII

  1. Bîrsan Rareș, “Never Enough”-Justin Paul (SP II, 20 ani , BR) – Neprezentat

 

Categoria B – Interpretare vocală – Muzică clasică

  1. Bucă Nicolae Andrei, “După nuntă”-Achim Stoia (clasa a X-a, 16 ani , BV) – Premiul de Excelenta 
  2. Ticu Izabella – chitara – Premiul I

DESFASURATORUL FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

VINERI – 10 iunie 2022

Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică “Tudor Ciortea”, Braşov

Ora 9 – Deschiderea celei de-a XI-a editii a  FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A

Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III – Ansambluri vocale

Sala festivă a Scolii de arte si meserii “Tiberiu Brediceanu”, Braşov

Ora 10 – Deschiderea celei de-a XI-a editii a  FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A



Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Pian

Pian – categoria A,

Ora 13 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati 

Pian – categoria B,

Ora 10 – Sala studio nr.8 a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Vioara, Violoncel

Ora 11 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Chitară

Ora 10 – Sala  19 a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Acordeon, Nai, Blockflote, Flaut

Ora 10 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati



Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III – Ansambluri vocale

Canto muzică ușoară și clasică

Ora 12,30 – Sala festivă a Scolii de arte si meserii Tiberiu Brediceanu, Braşov – Descarcati


Canto muzică populară

Sala festivă a Scolii de arte si meserii Tiberiu Brediceanu, Braşov – Descarcati




SÂMBĂTĂ – 11 iunie 2022

Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Ora 10 – GALA LAUREAȚILOR

Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică “Tudor Ciortea”, Braşov

Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III- Ansambluri vocale

Sala festivă a Scolii de arte si meserii “Tiberiu Brediceanu”, Braşov

GALA LAUREAȚILOR

Ora 9 – Canto muzică populară

Ora 10 – Canto muzică usoară si clasică

– Grupa de vârstă 6-9 ani

– Grupa de vârstă 10-12 ani

Ora 11.30 Canto muzică usoară si clasică

– Grupa de vârstă 13-15 ani

– Grupa de vârstă 16-18 ani

– Grupa de vârstă peste 18 ani

“MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT”, EDIŢIA A XII-A, BRASOV, 20-22 IUNIE 2022

  – Şcoala  Populară  de Arte şi  Meserii ,,Tiberiu Brediceanu,, Braşov  îşi  propune  să continue  un  program  –   “Masterclass” –  desfăşurat  pe sectiunile: Interpretare vocala, Interpretare instrumentala si vocal-instrumentala pop, rock, blues, jazz. Ţinînd cont de necesităţile tinerilor care vor să îmbrăţişeze o carieră muzicală, această ediţie a entertainment-masterclass îşi propune să fie mai mult decît o competiţie, şi anume îşi doreşte să devină o întîlnire fericită între tinerii interpreţi şi profesionişti cu experienţă din domeniul muzicii şi artei spectacolului.

 – Proiectul nostru are ca scop cunoasterea calitatilor muzicale ale participanţilor, dorind să iasă din tiparul obişnuit al acestui gen de manifestări, apropiindu-se mai mult de pretenţiile tinerilor care vor să-şi cultive talentul muzical. Participantii vor lucra in ateliere, conduse de mentori profesionisti, artisti, compozitori, designeri, actori si producatori muzicali. In primele doua zile, participantii vor primi sfaturi in atelierul de muzica si atelierul media. Aparitiile concurentilor vor fi organizate pe zile, în funcţie de categoriile de vîrsta.

CATEGORIILE DE VÂRSTĂ :
1. Categoria copii : 6-9 ani
2.Categoria copii : 10-13 ani
3.Categoria tineri : 14-18 ani
4. Categoria tineri : 18+ ani

SECȚIUNI:
1.Interpretare vocală
2.Grupuri vocale – se vor respecta categoriile de vârstă mai sus menționate
3.Interpretare vocal – instrumentală ( virsta maxima 30 ani ).

Detalii in regulamentul de mai jos:

REGULAMENT MASTERCLASS 2022

Fisa de inscriere – MASTERCLASS 2022

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

– Participanţi: concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.

– Desfăşurare: concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente,  grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 10-11 iunie 2021, orele fiind stabilite ulterior.

– În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice: muzică clasică, muzică uşoară, divertisment, muzică populară.

Regulamentul se poate descarca: REGULAMENT ART ESTIVAL 2022

Fisa de inscriere Secţiunea I – Interpretare instrumentală – Descarca

Fisa de inscriere Secţiunea a II a – Interpretare vocală – Descarca

Fisa de inscriere Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale – Descarca

1 2 3 4 15