ÎNSCRIERILE PENTRU SESIUNEA SEPTEMBRIE 2022 IN ANUL I, PE LOCURILE RÂMASE LIBERE

ÎNSCRIERILE PENTRU SESIUNEA SEPTEMBRIE 2022 IN ANUL I, PE LOCURILE RAMASE LIBERE VOR AVEA LOC LUNI 19 SEPTEMBRIE 2022

GRAFICUL ÎNSCRIERILOR SESIUNEA SEPTEMBRIE  2022, ANUL ŞCOLAR 2022-2023


ÎNSCRIERILE PENTRU ANUL I PE LOCURILE LIBERE LA TOATE SPECIALIZARILE : LUNI 19 SEPTEMBRIE 2022

PROGRAM CASIERIE:

LUNI: 09-15

 

TAXA PENTRU ÎNSCRIERE SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII ŞI ESTE ÎN VALOARE DE 40 LEI.

 

EXAMENELE DE ADMITERE SE SUSŢIN: MARTI 20.09.2022 LA SEDIUL SCOLII

REZULTATELE VOR FI AFIŞATE LA SEDIUL SCOLII SI PE SITE-UL NOSTRU: MARTI 20.09.2022

TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL I SE ACHITĂ INTEGRAL MIERCURI 21 SEPTEMBRIE 2022

 PROGRAM CASIERIE: 

MIERCURI:   09-15

ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA C.I.

 – FIŞA DE ÎNSCRIERE SI CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – DESCARCA INSCRIERE 2022-2023

 – FIŞĂ GDPR – cu protecţia datelor personale – DESCARCA FISA GDPR

 – TAXA DE 40 LEI SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE SE GĂSESC SI LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

Admiterea la Scoala Populara de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”, an scolar 2022-2023, sesiunea iulie 2022

Rezultatele probelor de aptitudini pentru admiterea la Scoala Populara de Arte si Meserii “Tiberiu Brediceanu”, an scolar 2022-2023, sesiunea iulie 2022

1.Specialitatea canto muzica usoara
2. Specialitatea canto muzica populara
3. Specialitatea canto muzica clasica
4. Specialitaea ansamblu instrumental (muzica populara)
5. Specialitatea acordeon
6. Specialitatea chitara
7 . Specialitatea clarinet
8. Specialitatea flaut
9. Specialitatea fluier
10. Specialitatea nai
11. Specialitatea orga
12. Specialitatea pian
13. Specialitatea percutie
14. Specialitatea saxofon
15. Specialitatea vioara
16. Specialitatea actorie
17. Specialitatea arta decorativa
18. Specialitatea ceramica
19. Specialitatea design vestimentar
20. Specialitatea grafica
21. Specialitatea iconografie
22. Specialitatea pictura
23. Specialitatea sculptura
24. Specialitatea dans clasic (balet)
25. Specialitatea dans modern
26. Specialitatea dans popular
27. Specialitatea arta populara – Brasov
28. Specialitatea dans popular – Dumbravita
29. Specialitatea arta populara – Dumbravita
30. Specialitatea arta fotografica

Atentie!

PENTRU ELEVII ADMISI IN ANUL I, TAXA  DE ŞCOLARIZARE SE VA ACHITA  INTEGRAL ÎN PERIOADA:

                        01 – 16 SEPTEMBRIE 2022

ELEVII  ADMISI  IN  ANUL I  CARE  NU  ISI PLATESC  TAXA  IN  PERIOADA  MAI  SUS MENTIONATA, VOR FI DECLARATI RETRASI.

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE “MASTERCLASS ENTERTAINMENT DEBUT”, EDITIA A XII-A, 20-22 IUNIE 2022

PROGRAMUL FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT DEBUT”, EDITIA A XII-A, 20-22.06.2022

LUNI, 20.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 12:00

LUNI, 20.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 12:00

  • Deschiderea oficiala a celei de-a XII-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT”, Centrul Cultural Reduta
  • Desfasurarea Spectacolului

Categoria juniori : 6-9 ani 

  1. STEBLEA TEODORA, 6 ani, Brasov – „Scari, arpegii si solfegii”
  2. PUSTAI SARAISABELLE, 7ani, Brasov –„Vremea bunicilor”
  3. POPA REBECA-MARIA, 8 ani, Brasov – „ Danseaza twist”
  4. BOERIU VLADIMIR, 8 ani, Fagaras-Brasov – „Durli Durli da”
  5. STEBLEA ANTONIA, 9 ani, Brasov –„ Hoe Down”

Categoria copii : 10-13 ani

  1. BOERIU IRINA-ELENA, 10 ani, Fagaras-Brasov –„ Girl on fire”
  2. HANZHANZ DENISA GEORGANA, 10 ani, Brasov – „ Rise like a Pheonix
  3. ZAHARIE ANA MARIA, 11 ani, Brasov –„ The lazy song”
  4. BATORI TIMEA RAMONA, 12 ani, Brasov –„ Riptide”
  5. CALVUN TUDOR CRISTIAN, 12 ani, Sibiu –„ Inima nu fi de piatra”
  6. CIOACA PETRA, 12 ani, Codlea-Brasov –„ Proud Mary”
  7. DAMIAN CRISTIANA SOFIA, 12 ani, Sibiu –„ Je suis malade”
  8. DRAGOTA NAYARA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Creioane colorate”
  9. GHEORMA MEDEEA ALEXANDRA, 12 ani, Rasnov-Brasov  –„Writing’s on the wall”
  10. MORAR ANDRA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Rise like a pheonix”
  11. SZASZ ANETT, 12 ani, Ghimbav-Brasov –„ All of me”
  12. TEODORESCU DARIA ANA-MARIA, 12 ani, Brasov –„ Ocean eyes”
  13. CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 13 ani, Brasov –„ Beautiful ghosts”
  14. MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 13 ani, Bran-Brasov -„ Hallelujah”
  15. OSAN SIMINA ISABEL, 13 ani, Brasov –„ Run away”

ORA 14:00 – 15:00 – PAUZA

 

ORA 15:00 ATELIER MEDIA SI PREZENTA SCENICA

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

ORA 16:00 ATELIER ARTA ACTORULUI MIMICA SI GESTICA

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

ORA 17:00 DISCUTII LIBERE CU MENTORII

           (GRUPE DE VARSTA 6-9ani,  10-13 ani)

 

 

MARTI, 21.06.2022 Centrul Cultural Reduta

ORA 11:00 Desfasurarea Spectacolului

Categoria adolescenti : 14-18 ani

  1. CALAVER DENISA, 14 ani, Brasov –„That’s what I like”
  2. SCUTARU TEODORA, 14 ani, Codlea-Brasov „ Floare delicata”
  3. VOROVENCI DENISA MARIA,  14 ani, Rasnov-Brasov –„Dark paradise”
  4. CLINCIU ANTONIA, 15 ani, Brasov –„ As the world caves in”
  5. SCRIMINT OTILIA, 15 ani, Brasov –„ All eyes on me”
  6. ANGHEL TEODORA, 16 ani, Cristian-Brasov –„ Easy on me”
  7. CHIVU BIANCA-GABRIELA, 16 ani, Brasov –„ Stay”
  8. NICOLAU ANTONIA ANAMARIA, 17 ani, Brasov –„ Gravity”
  9. LUPEA CALIN ROBERT, 17 ani, Miami Florida –„ All I Ask
  10. DUET- ANGHEL TEODORA,16 ani – CANTA ANDRADA, 20 ani – „Fall in line”

 

Categoria tineri : 18 + ani

  1. ANGHEL BIANCA-ELENA, 20 ani, Vama Buzaului- Brasov -„ Yours”
  2. CANTA ANDREEA ANDRADA, 20 ani, Zarnesti-Brasov –„ Stone cold”
  3. SERBU CATALINA, 28 ani, Brasov -„ Zburatorul”
  4. PANAITE PETRONELA, 31 ani, Brasov -„ Redneck woman”
  5. SARBU ALINA ELENA, 38 ani, Brasov -„ Je suis malade”
  6. TANJALA MIOARA, 40 ani, Ghimbav-Brasov-„ House of the risen sun”

 

 

ORA 12:30 – 13:30 – ATELIER MEDIA SI PREZENTA SCENICA

          (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

ORA 13:30-15:00 PAUZA

ORA 15:00-16:00 ATELIER ARTA ACTORULUI MIMICA SI GESTICA

           (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

ORA 16:00-17:00 ATELIER MUZICA, TEHNICA VOCALA, INTERPRETARE

           (TOATE CATEGORIILE DE VARSTA (6-9 ani, 10-13ani,  14-18 ani, 18+ani)

ORA 17:00 DISCUTII LIBERE CU MENTORII

          (GRUPE DE VARSTA 14-18 ani,  18 + ani)

 

 

MIERCURI , 22.06.2022 – Centrul Cultural Reduta

Ora 12:00

– SPECTACOLUL DE GALA AL celei de-a XII-a editii a FESTIVALULUI DE INTERPRETARE ”MASTERCLASS ENTERTAINMENT – DEBUT

Recital:

          -Lapresta Aguilar Maria Micaela

          -Panaite Petronela

          -Cristea Andreea

***Intregul eveniment va fi transmis live pe pagina de Facebook a Scolii Populare de Arte si Meserii ”Tiberiu Brediceanu”, Brasov, prin intermediul AP STUDIO.

PREMII Secțiunea II Interpretare vocală – Muzică ușoară – FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

PREMII Secțiunea II Interpretare vocală – Muzică ușoară – FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

 

Categoria A

 Grupa de vârstă 6-9 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Brînză Maria, “Mămica mea”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul II
  2. Călinescu Xenia, “It’s my life”-Bon Jovi (An I, 9 ani , BV) – Premiul I
  3. Corugă Lavinia Gabriela, “Pseudofabula”- Repertoriul românesc (An I, 9 ani , SB) – Premiul III
  4. Cristea Aniela, “Coco Roco”- Repertoriul românesc (An I, 6 ani , BV) – Premiul II
  5. Hanț Sara, “Poarta către vis”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , SB) – Premiul II
  6. Ilea Carmen Elena, “Acasă”-Smiley (An I, 9 ani , BV) – Premiul II
  7. Macovei Emma Maria, “Sunt o fată ordonată”- Rep. românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul II
  8. Maican Mara Antonia, “Un look mai îndrăzneț”- Rep. românesc (An I, 7 ani , BV) – Neprezentat
  9. Moldovan Sara Maria, “Știu ce vreau”- Repertoriul românesc (An I, 8 ani , SB) – Mentiune
  10. Nicu Ștefania, “Într-o zi voi fi vedetă”- Repertoriul românesc (An I, 9 ani , BV) – Premiul I
  11. Popa Rebeca Maria, “Pe strada ghiocei”- Repertoriul românesc (An I, 8 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  12. Pustai Sara Isabelle, “Vremea bunicilor”- Repertoriul românesc (An I, 7 ani , BV) – Premiul I
  13. Șteblea Teodora, “Scări, arpegii și solfegii”-film“The Aristocats” (An I, 6 ani , BV) – Premiul I
  14. Șteblea Antonia, “Hoedown throwdown”-film“Hannah Montana” (An I, 9 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Tonita Sara Maria, “Copilăria noastră”- Repertoriul românesc (An II, 7 ani , BV) – Premiul I

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup Cats “Dance Monkey”-Tones and I (3 eleve de 7-8 ani , BV) – Premiul I

 

Grupa de vârstă 10-12 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Batori Timea Ramona, “Riptide”-Vance Joy (An I, 12 ani , BV) – Premiul II
  2. Brînzea Andra Maria, “De-ar fi dorul”- Repertoriul românesc (An I, 10 ani , BV) – Premiul I
  3. Dascălu Iasmina Maria, “Îngerii nu plâng”-Laura Stoica (An I, 11 ani , BV) – Premiul II
  4. Dănilă Alexandru George, “O fată ca ea”-Direcția 5 (An I, 10 ani , BV) – Premiul I
  5. Demeter Elisa, “Poem”-Irina Rimas (An I, 12 ani , BV) – Neprezentat
  6. Focsa Esther Adriana, “Vreau să am steaua mea”-Laura Stoica (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  7. Hanzhanz Denisa Georgiana, “Rise like a pheonix”-Conchita W. (An I, 10 ani, BV) – Premiul II
  8. Klutsch Vanessa Raisa, “În ochii tăi eu mă pierd”- Rep. românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  9. Luca Ioan Andrei, “O seară de mai”-Ștefan Bănică Jr. (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  10. Mangu Sofia, “It’s oh so quiet”-Bjork (An I, 11 ani , SB) – Premiul II
  11. Morar Andra Maria, “Rise like a pheonix”- Conchita Wurst (An I, 12 ani , BV) – Premiul I
  12. Oșorhan Ana, “Nu-i nimic”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul III
  13. Păiuș Ștefania, “Make you feel my love”-Adele (An I, 12 ani , BV) – Premiul I
  14. Petreanu Ștefania, “Primăvara în suflet”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , BV) – Premiul I
  15. Șușu Paul Cătălin, “Zilele”- Repertoriul românesc (An I, 11 ani , SB) – Premiul III
  16. alpău Alesia, “Alone”- Alan Walker (An I, 11 ani , BV)  – Premiul II

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup vocal Iaxa “Counting stars+ Niciodată să nu spui niciodată” (4 elevi de 9-11 ani , BV) – Premiul I

 

Anul de studiu- II

  1. Beianu Samara, “If mama was married”-film“Gypsy” (An II, 10 ani , BV) – Premiul I
  2. Cioacă Petra, “Walk away”-Kelly Clarkson (An II, 12 ani , BV) – Premiul I
  3. Moise Ana, “Dynasty”-Miia (An II, 11 ani , BV) – Premiul I
  4. Pavel Antonia Carina, “Suflet drag”- Repertoriul românesc (An II, 12 ani, BV) – Premiul I
  5. Rusuleț Elena, “Copilăria”- Repertoriul românesc (An II, 11 ani , BV) – Premiul II
  6. Vasilescu Irina, “Into the open air”-film“Brave” (An II, 12 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- III

  1. Băneșiu Arina, “I know it’s today”-Shrek The Musical (An III, 12 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  2. Cristea Răzvan, “De vorbă cu copilăria”- Repertoriul românesc (An III, 10 ani , BV) – Premiul II
  3. Gobei Larisa, “Dance Monkey”-Tones and I (An III, 11 ani , BV) – Premiul II
  4. Micioiu Hannah, “Tomorrow”-film”Annie” (An III, 10 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPI

  1. Dragota Nayara Maria, “N-avem timp”-Irina Rimes (SP I, 12 ani , BV) – Premiul II
  2. Drăgan Dorina, “Româncuța”- Repertoriul românesc (SP I, 11 ani , BV) – Premiul II

Anul de studiu- SPII

  1. Zaharie Ana, “The lazy song”-Bruno Mars (SP II, 11 ani , BV) – Premiul I

 

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Duet Pavel Antonia Carina și Ciurea Ionuț, “Marvin gaye” (12-13 ani, BV) – Premiul de Excelenta

 

Grupa de vârstă 13-15 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Drăgan Doina, “Strada speranței”- Repertoriul românesc (An I, 14 ani , BV) – Premiul II
  2. Mihalache Cristina Maria, “Cerul e al meu”- Repertoriul românesc (An I, 13 ani , BV) – Premiul II
  3. Oniga Lavinia, “Like I’m gonna lose you”-Meghan Trainor (An I, 14 ani , BV) – Premiul I
  4. Țicău Denisa, “Hero”-Mariah Carey (An I, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Dumitru Melisa, “This feeling”-Chainsmokers (An II, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- III

  1. Vorovenci Denisa Maria, “Young and beautiful”-Lana Del Rey (An III, 13 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPI

  1. Calaver Denisa, “That’s what I like”-Bruno Mars (SP I, 14 ani , BV) – Premiul II
  2. Chircă Elena Rebecca, “My number one”-Manos Psaltakis (SP I, 13 ani , BV) – Premiul II
  3. Ciurea Ioan Cristian, “Man in the mirror”-Michael Jackson (SP I, 13 ani , BV) – Premiul I
  4. Clinciu Antonia, “As the world caves in”-Matt Maltese (SP I, 15 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPII

  1. Chirilă Eliza, “Beautiful Ghosts”-film”Cats” (SP II, 13 ani , BV) – Premiul I
  2. Curcă Daria, “All I need”-Michael Schulte (SP II, 14ani , BV) – Premiul II
  3. Bologescu Sophia, “Scars to your beautiful”-Alessia Cara (SP II, 13 ani , BV) – Premiul I
  4. Oșan Simina, “Runaway”-Aurora (SP II, 13ani , BV) – Premiul de Excelenta
  5. Pușdercă Viktoria, “The universe owes you one”-film“Alex&Co” (SP II, 14 ani, BV) – Premiul III

 

Secțiunea III -Ansambluri vocale

  1. Grup vocal JustGirls, “Best of me”- Andy Grammer (SP II, 13-14 ani, BV) – Premiul I

 

Grupa de vârstă 16-18 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Hulea Denisa, “Someone like you”-Adele (An I, 16 ani , BV) – Premiul II
  2. Lupea Călin Robert, “All I ask”-Adele (An I, 17 ani , BV) – Premiul de Excelenta

 

Anul de studiu- II

  1. Bucă Nicolae Andrei, “Maria”- Repertoriul românesc (An II, 16 ani , BV) – Premiul I
  2. Cristea Andreea, “Easy on me”-Adele (An II, 17 ani , BV) – Premiul de Excelenta

Anul de studiu- III

  1. Chivu Bianca Gabriela, “Stay”-Rihanna (An III, 16 ani , BV) – Premiul II
  2. Ciurea Delia Maria, “On my own”-Samantha Barks (An III, 16 ani , BV) – Premiul I
  3. Cojocaru Ilinca Mara, “Anyone”-Demi Lovato (An III, 18 ani , BV) – Premiul III

Anul de studiu- SPII

  1. Baciu Anda Ștefania, “Seven nation army”-The White Stripes (SP II, 16 ani , BR) – Neprezentat

 

Grupa de vârstă peste 18 ani

 

Anul de studiu- I

  1. Sârbu Alina Elena, “Padam Padam”-Edith Piaf (An I, 38 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- II

  1. Panaite Petronela, “Redneck woman”- Gretchen Wilson (SP II, 31 ani , BV) – Premiul de Excelenta
  2. Serbu Catalina, “Zburătorul”-Emma (An II, 28 ani , BV) – Premiul III

 

Anul de studiu- III

  1. Anghel Bianca Elena, “Yours”-Ella Henderson (An III, 20 ani , BV) – Premiul II
  2. Canta Andrada, “Stone cold”-Demi Lovato (An III, 20 ani , BV) – Premiul I
  3. Tânjală Mioara, “House of the rising sun”-The Animals (An III, 40 ani , BV) – Premiul I

Anul de studiu- SPII

  1. Bîrsan Rareș, “Never Enough”-Justin Paul (SP II, 20 ani , BR) – Neprezentat

 

Categoria B – Interpretare vocală – Muzică clasică

  1. Bucă Nicolae Andrei, “După nuntă”-Achim Stoia (clasa a X-a, 16 ani , BV) – Premiul de Excelenta 
  2. Ticu Izabella – chitara – Premiul I

DESFASURATORUL FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

VINERI – 10 iunie 2022

Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică “Tudor Ciortea”, Braşov

Ora 9 – Deschiderea celei de-a XI-a editii a  FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A

Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III – Ansambluri vocale

Sala festivă a Scolii de arte si meserii “Tiberiu Brediceanu”, Braşov

Ora 10 – Deschiderea celei de-a XI-a editii a  FESTIVALULULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A



Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Pian

Pian – categoria A,

Ora 13 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati 

Pian – categoria B,

Ora 10 – Sala studio nr.8 a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Vioara, Violoncel

Ora 11 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Chitară

Ora 10 – Sala  19 a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati


Acordeon, Nai, Blockflote, Flaut

Ora 10 – Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică Tudor Ciortea, Braşov – Descarcati



Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III – Ansambluri vocale

Canto muzică ușoară și clasică

Ora 12,30 – Sala festivă a Scolii de arte si meserii Tiberiu Brediceanu, Braşov – Descarcati


Canto muzică populară

Sala festivă a Scolii de arte si meserii Tiberiu Brediceanu, Braşov – Descarcati




SÂMBĂTĂ – 11 iunie 2022

Secțiunea I – Interpretare instrumentală

Ora 10 – GALA LAUREAȚILOR

Sala festivă a Liceului vocaţional de muzică “Tudor Ciortea”, Braşov

Secțiunea II – Interpretare vocală și Secțiunea III- Ansambluri vocale

Sala festivă a Scolii de arte si meserii “Tiberiu Brediceanu”, Braşov

GALA LAUREAȚILOR

Ora 9 – Canto muzică populară

Ora 10 – Canto muzică usoară si clasică

– Grupa de vârstă 6-9 ani

– Grupa de vârstă 10-12 ani

Ora 11.30 Canto muzică usoară si clasică

– Grupa de vârstă 13-15 ani

– Grupa de vârstă 16-18 ani

– Grupa de vârstă peste 18 ani

“MASTERCLASS – ENTERTAINMENT – DEBUT”, EDIŢIA A XII-A, BRASOV, 20-22 IUNIE 2022

  – Şcoala  Populară  de Arte şi  Meserii ,,Tiberiu Brediceanu,, Braşov  îşi  propune  să continue  un  program  –   “Masterclass” –  desfăşurat  pe sectiunile: Interpretare vocala, Interpretare instrumentala si vocal-instrumentala pop, rock, blues, jazz. Ţinînd cont de necesităţile tinerilor care vor să îmbrăţişeze o carieră muzicală, această ediţie a entertainment-masterclass îşi propune să fie mai mult decît o competiţie, şi anume îşi doreşte să devină o întîlnire fericită între tinerii interpreţi şi profesionişti cu experienţă din domeniul muzicii şi artei spectacolului.

 – Proiectul nostru are ca scop cunoasterea calitatilor muzicale ale participanţilor, dorind să iasă din tiparul obişnuit al acestui gen de manifestări, apropiindu-se mai mult de pretenţiile tinerilor care vor să-şi cultive talentul muzical. Participantii vor lucra in ateliere, conduse de mentori profesionisti, artisti, compozitori, designeri, actori si producatori muzicali. In primele doua zile, participantii vor primi sfaturi in atelierul de muzica si atelierul media. Aparitiile concurentilor vor fi organizate pe zile, în funcţie de categoriile de vîrsta.

CATEGORIILE DE VÂRSTĂ :
1. Categoria copii : 6-9 ani
2.Categoria copii : 10-13 ani
3.Categoria tineri : 14-18 ani
4. Categoria tineri : 18+ ani

SECȚIUNI:
1.Interpretare vocală
2.Grupuri vocale – se vor respecta categoriile de vârstă mai sus menționate
3.Interpretare vocal – instrumentală ( virsta maxima 30 ani ).

Detalii in regulamentul de mai jos:

REGULAMENT MASTERCLASS 2022

Fisa de inscriere – MASTERCLASS 2022

FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A XI-A BRAŞOV 10-11 IUNIE 2022

Manifestarea doreşte să stimuleze interesul copiilor şi tinerilor pentru muzica vocală şi instrumentală, să descopere şi să promoveze tinere  talente, să introducă în circuitul valorilor creaţii artistice noi sau mai puţin cunoscute.

– Participanţi: concursul  se adresează tuturor copiilor, tinerilor profesionişti sau amatori, care studiază şi iubesc muzica.

– Desfăşurare: concursul se va desfăşura pe secţiuni, instrumente,  grupe de varstă, clase si categorii  în zilele de 10-11 iunie 2021, orele fiind stabilite ulterior.

– În cadrul fiecărei secţiuni sunt trei grupe tematice: muzică clasică, muzică uşoară, divertisment, muzică populară.

Regulamentul se poate descarca: REGULAMENT ART ESTIVAL 2022

Fisa de inscriere Secţiunea I – Interpretare instrumentală – Descarca

Fisa de inscriere Secţiunea a II a – Interpretare vocală – Descarca

Fisa de inscriere Secţiunea a III-a – Ansambluri vocale – Descarca

ÎNSCRIERI PENTRU SESIUNEA IUNIE-IULIE 2022

GRAFICUL

ÎNSCRIERILOR SESIUNEA IUNIE-IULIE  2022

AN ŞCOLAR 2022-2023

 

ÎNSCRIERI PENTRU ANUL I SE FAC LA SEDIUL ŞCOLII ÎN PERIOADA:

27 IUNIE – 08 IULIE 2022

În data de 30 IUNIE 2022 NU SE FAC ÎNCASARI!

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                  10-15

VINERI :        09-14

         ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

 – FIŞA DE ÎNSCRIERE SI CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE – DESCARCA INSCRIERE 2022-2023

 – FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale – DESCARCA FISA GDPR

 – TAXA DE 40 LEI SE ACHITĂ LA SEDIUL ŞCOLII

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE SE GĂSESC SI LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

 

EXAMENELE  DE ADMITERE SE VOR DESFASURA IN PERIOADA 13-15 IULIE 2022 LA SEDIUL SCOLII

PROGRAMAREA   EXAMENELOR DE ADMITERE SESIUNEA IULIE 2022
NrCrt DISCIPLINA DATA ÎNTREORELE SALA
1 Canto popular 13  iulie 10-14,3015-17 Sala 21
2 Canto muzica usoara 13 iulie 10-14,3015-17 Sala festiva
3 Instrumente muzicale

Pian, orga, vioara, chitara, instrumente de suflat, percutie, acordeon, asmblu instrumental

14 iulie 10-14,3015-17 Sala festiva

Sala 21

Sala 16

4 Arte plastice:Pictură, Grafica, Sculptură,

Ceramica, Artă decorativă, Iconografie,

Design vestimentar

Artă fotografică

Artă populara(cusut-tesut, ceramica, cioplit in lemn, cojocarit, arta metalului, pictura populara)

13 iulie 10-14,3015-17 Corp.2-Grafică, Arta fotografica, Pictura, Iconografie

Corp1 parter-Sculptura,  Ceramica, Arta decorativă, Design vestimentar

5 Actorie,Teatru de păpuși,Teatru muzical 15 iulie 10-14,3015-17 Sala festiva
6 Coregrafie(Balet,Dans popular,Dans modern) 14 iulie 10-14,3015-17 Sala de balet
7 Dans popular 15 iulie 10-14,3015-17 Sala de balet 

TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL ÎN PERIOADA 01– 16 SEPTEMBRIE 2022 PENTRU ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I




ÎNSCRIEREA LA SCOALA POPULARA DE ARTE  ŞI MESERII “TIBERIU BREDICEANU” BRAŞOV

1.ACTE NECESARE PENTRU  ÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

 – FIŞA DE ÎNSCRIERE

 – CONTRACTUL DE ŞCOLARIZARE,

  • FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale
  • TAXA DE INSCRIERE (se va afisa pe site-ul scolii)
  • ACTELE MAI SUS MENŢIONATE, SE GĂSESC PE SITE-UL ŞCOLII SAU LA SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).
2. VĂRSTELE CANDIDATILOR PENTRU CONCURSUL DE ADMITERE LA CURSURILE PERMANENTE ALE ȘCOLII POPULARE DE ARTE ȘI MESERII SUNT, IN FUNCȚIE DE SPECIFICUL DISCIPLINELOR DE STUDIU, URMATOARELE:

Muzică:

  • canto: 6 ani;
  • acordeon,instrumente de suflat,chitară,instrumente de percutie(baterie),nai: 10 – ani
  • pian,vioară,orga electronică,instrumente populare:7- ani
  • contrabas:14 ani
  • improvizaţie jazz:14 ani
  • Actorie :7 – ani
  • Teatru păpuşi:7 ani

 

Arte plastice:

  • toate disciplinele:   de la 8  ani
  • Design vestimentar: 14 ani
  • Artă decorativă: 14 ani

 

Coregrafie:

  • balet: 6-12 ani
  • dans modern: 14 ani-25 ani
  • dans popular: 6 ani

 

Arte vizuale :

  • artă fotografică: 14- ani
  • artă cinematografică: 14- ani
  • Artă populară(cusut-ţesut, ceramică, cioplit în lemn, cojocărit, arta metalului, pictură populară) 14-ani
  • Secție externă în comunat Dumbrăvița cu disciplinele de dans popular și artă populară ( curs țesut , ceramic, cioplit în lemn , cojocărit, arta metalului, pictură populară ) 14-ani

 

3.LA ADMITERE ELEVII VOR SUSTINE URMATOARELE

TESTE ÎN FUNCŢIE DE SPECIALIZARE:

-CLASELE CANTO ( CLASIC, POPULAR  ŞI MUZICA USOARA )

Test de aptitudini melodico-ritmice (VOCE, testarea auzului muzical, a simţului ritmic, memorie muzicală )

Candidaţii vor prezenta:- 2 piese :una lentă şi una rapidă

– 1 poezie

 

– INSTRUMENTE: Test de aptitudini melodico-ritmice (testarea auzului muzical a simţului ritmic, memorie muzicală )

-ARTE VIZUALE (artă fotografică,cinematografică)–Chestionar cultură generală , proba practică de aptitudini în domeniul artelor vizuale.

-COREGRAFIE- Test de auz muzical şi ritm –calități fizice.

-DANS POPULAR – Test de auz muzical şi ritm –calități fizice.

-ARTE PLASTICE– Test  care constă în desen  de redare a unor obiecte

(memorie vizuală, imaginaţie, culoare , percepţie tridimensională).

-DESIGN VESTIMENTAR- probă desen (testarea aptitudinilor)

-ACTORIE, TEATRU MUZICAL,TEATRU DE PĂPUȘI

Testarea abilităţilor care constă in: recitarea unei  poezii, o improvizaţie pe tema dată de comisia de examinare, pregătirea unui cântec (în orice limbă) şi a unui dans

-ARTĂ POPULARĂ-Test de îndemânare

Pentru examenul de la secţiile :

-ARTE PLASTICE  ȘI DESIGN VESTIMENTAR  candidaţii au nevoie  de un creion, o planșă de desen mare şi o gumă.

4.ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I AU URMĂTOARELE DIŞCIPLINE OBLIGATORII

-1 ORĂ PE SAPTĂMÂNĂ SPECIALIZAREA PENTRU CARE A OPTAT

-ELEVII CARE LA ÎNSCRIERE AU PESTE 14 ANI VOR FACE PE LÂNGĂ ORA DE SPECIALIZARE:

LA MUZICĂ: TEORIE ŞI SOLFEGII-1 ORĂ/SĂPTĂMÂNĂ

ISTORIA MUZICII – 1 ORĂ/SAPTAMÂNĂ

-LA ARTE PLASTICE: ISTORIA ARTELOR-1 ORĂ PE SAPTĂMÂNĂ

ELEVII CARE LA ÎNSCRIERE AU SUB 14 ANI VOR FACE PE LÂNGĂ ORA DE SPECIALIZARE:

LA MUZICĂ: TEORIE ŞI SOLFEGII-1 ORĂ/SĂPTĂMÂNĂ

5. ELEVII ADMIŞI ÎN ANUL I VOR ACHITA TAXA DE ŞCOLARIZARE INTEGRAL ÎN LUNA SEPTEMBRIE ÎNAINTE DE ÎNCEPEREA ANULUI ŞCOLAR (PERIOADA SE VA AFIŞA PE SITE-UL ŞCOLII).

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR PENTRU ANUL ŞCOLAR 2022-2023

GRAFICUL REÎNSCRIERILOR

AN ŞCOLAR 2022-2023

REÎNSCRIERI PENTRU ANII II,III,IV,V ŞI SPECIALIZARE

SE FAC ÎN PERIOADA:

14– 24 IUNIE 2022

PROGRAM:

LUNI :             09-14

MARŢI :         10-15

MIERCURI:   09-14

JOI:                 10-15

VINERI :        09-14

 

  1. TAXA DE ŞCOLARIZARE SE ACHITĂ JUMĂTATE ÎN  PERIOADA 14-24 IUNIE 2022 PENTRU ELEVII  DIN ANII : II, III, IV,V.
  2. ELEVII CARE AU FOST ÎNSCRIȘI ÎN AN PREGĂTITOR VOR ACHITA TAXA DE SCOLARIZARE INTEGRAL LA REÎSCRIERE.
  3. TAXA DE ŞCOLARIZARE PENTRU ANUL DE SPECIALIZARE SE ACHITĂ INTEGRAL LA REÎNSCRIERE.

 

  1. ACTE NECESARE PENTRU  REÎNSCRIERE:

– PÂNĂ LA VÂRSTA DE 14 ANI COPIE DUPA CERTIFICATUL DE NASTERE SI COPIE DUPĂ BULETIN/C.I. A UNUI  PĂRINTE.

  – DUPA VARSTA DE 14 ANI COPIE DUPA BULETIN/C.I.

  – FIŞA DE REÎNSCRIERE SI CONTRACTUL DE ŞCOLARIZAREDESCARCA REINSCRIERE 2022-2023

 –  FIŞĂ GDPR- cu protecţia datelor personale – DESCARCA FISA GDPR

ACTELE MAI SUS MENŢIONATE, SE GĂSESC SI SEDIUL ACESTEIA (PARTER/BIBLIOTECĂ).

1 2 3 14