FESTIVALUL CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL” EDIŢIA A IX-A BRAŞOV 7-8 IUNIE 2019 – Muzică Populară şi orgă

Şcoala Populară de Arte şi Meserii “Tiberiu Brediceanu”

7 iunie 2019, Sala 7, ora 10.00

Categoria A, sectiunea a II-a    

An I, grupa 6-9 ani 

         1.Costea Alexia – Scoala populara Brasov – Canta cucul, bata-l vina

  1. Lascu Delia – Scoala populara Brasov – De-ar fi luna de cu sara

An I, grupa 10 – 12 ani 

  1. Florescu Alexia – Scoala Populara Brasov – Joaca-ma badita bine
  2. Mirea Dana Gabriela – Scoala Populara Alexandria – Mai baiete baietele

Anul I, grupa 13 – 15 ani

  1. Georgescu Geanina Mihaela – Scoala Populara Targoviste – Ma bate vantul ma bate
  2. Miron Simona Maria – Liceul “George Moroianu” Sacele – Asta-I hategana noastra
  3. Sima Bianca Maria – Scoala populara Brasov – Badita de pe Tarnava

Anul I, grupa 16 – 18 ani 

  1. Bosomoiu Ana Maria – Liceul “Andrei Muresanu” – Bun ii vinul ghiurgiuliu

Anul II, grupa 6 – 9 ani    

  1. Ciurea Alexia – Scoala Populara Brasov  – Dascalita

Anul II, grupa 10 – 12 ani 

  1. Barbuceanu Teodora Maria – Scoala Populara Alexandria – Pe la noi pa Teleorman
  2. Cretu Andreea – Scoala populara Brasov – Sara buna luna plina
  3. Garnita Catalina – Scoala populara Brasov – Mandru-I tatal meu de mine

Anul II, grupa 13 – 15 ani 

  1. Cretu Cristian – Scoala Populara Brasov – Doru m-o purtat
  2. Samoila – Elena Claudia – Scoala populara Brasov – Sus la munte la izvor

Anul II, grupa 16 – 18 ani  

  1. Sima Alexandra Ioana – Scoala populara Brasov – Daca bade nu ii mai veni

Anul III, grupa 6 – 9 ani   

  1. Isac Raul – Scoala Populara Brasov – Aoleu ce ploaie vine de la Cluj
  2. Mirzac Andreea Camelia – Centrul Cultural Dunarea de Jos Galati – Ca moldoveanca nu-I nimeni
  3. Popa Antonia Maria – Scoala Populara Rm Valcea – Joaca hora-n poienita

Anul III, grupa 13 – 15 ani   

  1. Ciuciucu Catalin Ionut – Scoala Populara Alexandria – Sui la deal, cobor la vale
  2. Oprea Razvan Iulian – Scoala Populara Alexandria – Braul pe 3

Anul III, grupa 16 – 18 ani                                             

  1. Dudau Maria Cristina – Scoala Populara Alexandria – Prin targ pe la Rosiori

Anul III, grupa 16 – 18 ani  

         22.Macaveiu Ovidiu – Scoala Populara Brasov – Iara fulgera si tuna

Anul IV, grupa 13 – 15 ani 

  1. Baila Radu – Scoala Populara Brasov – Pentru ochii mandrei mele
  2. Dragoi Denisa – Scoala Populara Brasov – De-ar iubi inima toata
  3. Rujoiu Denisa Andreea – Scoala Populara Targoviste – Lastarel cu floare-albastra

Anul V, grupa 10- 12 ani 

  1. Voinescu Catalina – Scoala Populara Brasov – Usor bade sa nu cazi

Anul V, grupa 13 – 15 ani

  1. Chichernea Giulia – Scoala Populara Brasov – Cine-o zis la cantec frate

Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a III-a    

  1. Cristea Noemi – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Colo-n vale la izvor

 Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a X-a 

  1. Cobuleanu Karina – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Maica m-ai crescut de mica

                                                                                                                                              – Lele lelisoara mea

  1. Oprea Andreea – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Frunzisoara de urzica

                                                                                                                                        – Joaca-ma bade Vasile

Categoria B, Sectiunea a II-a, clasa a XI-a 

  1. Ciomag Bianca – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – De-ar fi neica unde-I luna

                                                                                                                                        – Nici o boala nu-I mai grea

       32. Enache Maria – Colegiul National de Arte “Dinu Lipatti” – Doina – Busuioc floare catata

                                                                                                                     o               – Bade cand vii pe la noi

Categoria A, Sectiunea a III-a, grupuri vocal/instrumentale 

  1. Duet Barbuceanu Teodora, Oprea Razvan Iulian –  Scoala Populara Alexandria – Constantine Constantine               
  1. Duet Sima Alexandra, Sima Bianca – Scoala Populara Brasov – Doua flori maicuta are

 

Categoria A, Sectiunea a I-a, interpretare instrumentala  

  1. Rogoz Rares – Scoala Populara Brasov – Sarba de concert

Leave a Reply

Your email address will not be published.