DESFĂSURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT” EDIȚIA A V-A

 

DESFĂSURATORUL FESTIVALULUI – CONCURS DE
INTERPRETARE VOCALĂ “BRAȘOV ART TALENT”
EDIȚIA A V-a

 

SÂMBĂTĂ 9 NOIEMBRIE 2019
Sala REDUTA (maps)

ORA 10:00 – PROBE DE SUNET SI REPETIȚII CU ORCHESTRA “PLAIURI
TRANSILVANE”


ORA 12:00 – Deschiderea Festivalului,

CONCURSUL DE INTERPRETARE MUZICĂ POPULARĂ

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-7 ANI

  1. POPA LORENA IOANA, 7 ANI, VASLUI, JUD. VASLUI, “JOACA LUMEA, JOC SI EU”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI

  1. COLTEA PETRUTA, 8 ANI, MOECIU DE JOS, JUD. BRASOV, “SUNT FATA DIN BOISOARA”
  2. CORBOS ELISE, 9 ANI, RASNOV, JUD. BRASOV, “FAIN RASUNA CODRU DES”
  3. LASCU DELIA, 9 ANI, RASNOV, JUD. BRASOV, “BATE VANTU-N CURMATURA”
  4. MAXIM MIRUNA, 9 ANI, VASLUI, JUD. VASLUI, “HAI LA HORA SATULUI”
  5. MUNTEAN ANASTASIA, 8 ANI, BRASOV, JUD. BRASOV, “MANDRA SUNT CA-S ROMANCUTA”
  6. PUSCASU LAURA, 9 ANI, VASLUI, JUD. VASLUI, “TARANEASCA”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI

  1. CIUCA ANASTASIA, 11 ANI, RM. VALCEA, JUD. VALCEA, “LA STEJARU DE PE PLAI”
  2. CIUREA ALEXIA, 10 ANI, MOECIU DE SUS, JUD. BRASOV, “INFLORIT-A RUGUTU”
  3. FOLEA RALUCA, 10 ANI, MOECIU DE JOS, JUD. BRASOV, “BADITA DE PE TARNAVA”
  4. ISAC RAUL, 10 ANI, VULCAN, JUD. BRASOV, “DRAGU MI SA FIU CIOBAN”
  5. LEONTE ANAMARIA, 11 ANI, CODLEA, JUD. BRASOV, “DOUA FLORI MAICUTA ARE”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI

  1. GARNITA CATALINA, 12 ANI, ZARNESTI, JUD. BRASOV, “SUNT FATA DE PE TARNAVA”
  2. LIBITI NICOLETA, 13 ANI, SERBOTESTI, JUD. VASLUI, “LASA-MA MAMA LA JOC”
  3. MIRON SIMONA, 13 ANI, SACELE, JUD. BRASOV, “MANDRA-I FATA ARDELEANA”
  4. NEAGOVICI LAURENTIU, 12 ANI, VAMA BUZAULUI, JUD. COVASNA, “SAT FRUMOS SI LINISTIT”
  5. POSA CRISTINA, 13 ANI, TALMACIU, JUD. SIBIU, “FIRICEL DE CANEPA”
  6. SOLOVASTRU DENISA, 13 ANI, BASOV, JUD. BRASOV, “CANT DE DRAGUL INIMII”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI

  1. DRAGOI DENISA, 15 ANI, RASNOV, JUD. BRASOV, DOINA – “JALE MI-I MAICUTA JALE”

                                                                                                                                “MAI BADITA IONAS”

  1. PANCESCU STEFAN, 14 ANI, BARASOV, JUD. BRASOV, DOINA – “DOAMNE ATAT MI-I DDE GREU”

                                                                                                                                  “TREC ANII SI MI-I FI GREU”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI

  1. MARGINEAN ROXANA, 17 ANI, CAMPENI, JUD. ALBA, DOINA – “CATE DORURI IS PE LUME”

                                                                                                                              “DA DOAMNE LA LUME BINE”

  1. MITROIU ANDRA, 16 ANI, BRASOV, JUD. BRASOV, DOINA – “TOT MEREU AM INCERCAT”

                                                                                                                            “BADEA-L MEU DE ASTA VARA”

  1. NEACSU GEORGE, 18 ANI, VULCAN, JUD. BRASOV, DOINA – “EU DOINESC CODRUL RASUNA”,

                                                                                                                                  “NU ESTI MANDRA VREDNICA”

  1. SIMA ALEXANDRA, 18 ANI, SANPETRU, JUD. BRASOV, DOINA – “DOINA IANCULUI”

                                                                                                                               “BADITA DE PE TARNAVA”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI

  1. NEACSU ANDREEA, 19 ANI, VULCAN, JUD. BRASOV, DOINA – “INTRE ARGES SI OLTET”

                                                                                                                      “DORULE MAI PUI DE DOR”

  1. PITA CONSTANTINA, 19 ANI, STOILESTI, JUD. VALCEA, DOINA – “LIE CIOCARLIE”

                                                                                                                        “JOACA HORA-N POIENITA”

 

MUZICĂ POPULARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 25-35 ANI

  1. ROSCA ADRIAN, 28 ANI, COMARNA, JUD. IASI, DOINA – “PLANGE CUCUL IN PADURE”

                                                                                                                             “PE IARBA DE PE IMAS”

 

SÂMBĂTĂ 9 NOIEMBRIE 2019
Sala REDUTA (maps)

ORA 14:00 – PROBE DE SUNET MUZICĂ UȘOARĂ


ORA 15:30 – CONCURSUL DE INTERPRETARE MUZICĂ UȘOARĂ

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-7 ANI,

ORA 15:30-16:00

  1. CĂLINESCU XENIA, 7 ANI, BRAŞOV – “ROCK’N ROZ”
  2. CHIRAC ŞTEFANIA-ELENA, 7 ANI, ZARNEŞTI-BRAŞOV – “PISICUŢA MEA”
  3. COSTEA ALEXIA ANDREEA, PREJMER-BRASOV, 7 ANI – “TERORISTA”
  4. ILIE MELISA, 7 ANI, BRAŞOV – “FATA LUI TATA”
  5. MOROŞANU EMMA GABRIELA, BRAŞOV, 7 ANI – “DĂ DOAMNE CÂNTEC”
  6. STORE TEODORA, BRAŞOV, 7 ANI –“SUNT ŞIC”
  7. VLĂDESCU SOFIA-MARIA, 7 ANI –“DANSEAZĂ TWIST”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 8-9 ANI,

ORA 16:00-16:20

  1. Drăgan Dorina Andreea, 8 Ani, Bran-Braşov –“Arlechinul”
  2. Băneşiu Arina, 9 Ani, Braşov –“It’s Oh So Quiet”
  3. Gheorghe Natalia Cristina, 9 Ani, Berceni-Ilfov – “Dansez Pe Stradă”
  4. Gobei Larisa Gabriela, 9 Ani, Braşov -“Poarta Către Vis”
  5. MARIAN ANA-ALEXANDRA, 9 ANI, BRASOV – “LUCKY”
  6. Zaharie Ana-Maria, 9 Ani, Braşov, – “Sunt Chic”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 10-11 ANI,

ORA 16:20-17:20

  1. Apostol Bianca Ştefania, 10 Ani, Braşov – “In My Blood”
  2. Bologescu Sophia Elena, 10 Ani, Braşov- “Lele”
  3. Buta Maria Flavia, 10 Ani, Zarneşti-Braşov -“Apricot Ston”
  4. Cepoi Dalia, 10 Ani, Braşov, – “Timpul”
  5. Chircă Rebecca, 10 Ani, Brașov, -„Primăvara În Suflet”
  6. Ciurea Ioan Cristian, 10 Ani, Braşov -“Uptown Funk”
  7. Gavriliuc Alexia Mirela, 10 Ani, Braşov – “Norocul Meu E Mama Mea”
  8. Gheorghe Karina, 10 Ani, Braşov -“Constantine, Constantine”
  9. Grapă Ştefania, 10 Ani, Braşov –“You Raise Me Up”
  10. Marian Ioana-Maria, 10 Ani, Braşov – “I Love Rock’n Roll”
  11. Târzioru Ştefania, 10 Ani, Feldioara-Braşov – “Ale Mele Vise Dragi”
  12. Ţicău Denisa Ioana, 10 Ani, Brşov – „Azi Tu Esti”
  13. Ungureanu Alexandru Mihai, 10 Ani, Braşov –„I Want You Back”
  14. Asavei Selena Maria, 11 Ani, Braşov – „Proud Mary”
  15. Băncilă Alexandra, 11 Ani, Bran-Braşov – “Îngerii Nu Plâng”
  16. Ciucă Anastasia, 11 Ani, Rm Vâlcea-Vâlcea – “Mamma”
  17. Drăgan Doina, 11 Ani, Bran-Braşov –„Nu Mai Imita”
  18. Marin Medeea, 11 Ani, Braşov, -“It’s You”
  19. Neacşu Maria, 11 Ani, Giurgiu – “It’s Not Goodbye”
  20. Oprea Bianca Elena, 11 Ani, Braşov-“Cuvintele Tale”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 12-13 ANI,

ORA 17:20-18:00

  1. BANU MARIA ANASTASIA, 12 ANI,BRAŞOV –“THESE DAYS”
  2. COJOCARIU RALUCA IOANA, 12 ANI, BRAŞOV -“IDONTWANNABEYOUANYMORE”
  3. CURCĂ ANDREEA DARIA, 12 ANI, BRAŞOV –“FLY TO YOUR HEART”
  4. IAZU CLARA, 12 ANI, BRAŞOV -“I SEE THE LIGHT”
  5. PUŞDERCA VIKTORIA MARIA, 12 ANI, BRAŞOV –“A MILLION VOICES”
  6. REPEZIŞ IULIA BEARTICE, 12 ANI, GIURGIU-“CE NOROC”
  7. SCRIMINŢ OTILIA, 12 ANI, BRAŞOV –“SIMPHONY”
  8. UNGUREANU THEODOR ANDREI, 12 ANI, BRAŞOV – “BILLIONAIRE”
  9. BENGA CLAUDIU ILIE, 13 ANI, RAŞNOV-BRAŞOV -“ÎNTR-O ZI”
  10. CIUREA DELIA MARIA, 13 ANI, BRAŞOV-“VREAU SĂ AM STEAUA MEA”
  11. COSTEA DENIS, 13 ANI, ZIZIN-BRAŞOV – “IF TOMORROW NEVER COMES”
  12. STORE MARIA, 13 ANI, BRAŞOV –“MILLION REASONS”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 14-15 ANI,

ORA 18:00-18:40

  1. BARNA ANA-MARIA, 15 ANI, BRAȘOV, -“MILLION REASONS”
  2. BUCĂ NICOLAE ANDREI, 14 ANI, SĂCELE-BRAŞOV –“COPACUL”
  3. BUDURINCĂ VALENTINA ANA-MARIA, 14 ANI, GIURGIU – „MICUL MEU UNIVERS”
  4. CRISTEA ANDREEA, 14 ANI, BRAŞOV – „NEVER ENOUGH”
  5. IONESCU ALEXANDRA NICOLETA, 14 ANI, BRAŞOV –„BRUISES”
  6. NICOLAU ANTONIA, 14 ANI, BRAŞOV -“BEST PART”
  7. FĂGĂRĂŞANU DARIA, 15 ANI, BRAŞOV – “AT LAST”
  8. LAPRESTA AGUILERA MARIA MICAELA, 15 ANI, BRAŞOV -“SHALLOW”
  9. OLARU IULIA MARIA, 15 ANI, BRAŞOV – “ROMANIA”
  10. MIRONESCU ELENA-LAURA, 15 ANI, BRAŞOV – “JAR OF HEARTS”
  11. ŢEŢIU IOANA TEODORA, 15 ANI, FĂGĂRAŞ – “TU N-AI AVUT CURAJ”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 16-18 ANI,

ORA 18:40-19:00

  1. ANTON PATRICK ANDREI, 16 ANI, BRAŞOV – “IDONTWANNABEYOUANYMORE”
  2. COJOCARU ILINCA MARIA, 16 ANI, BRAŞOV – “NEVER ENOUGH”
  3. ENEA RALUCA GEORGIANA, 16 ANI, BRAŞOV – “ONLY TEARDROPS”
  4. ROSZ ANDREI, 16 ANI, CODLEA- BRAŞOV – “CREEP”
  5. BERBECARU MARISA GEORGIANA, 17 ANI, TĂRLUNGENI- BRAŞOV – “PIECE BY PIECE”
  6. CANTA ANDRADA, 17 ANI, ZĂRNEŞTI-BRAŞOV – “WHEN WE WERE YOUNG”
  7. OPREA ARIANA IOANA, 17 ANI, BRAŞOV – “CREEP”
  8. RUCAREAN SORINA, 17 ANI, ZĂRNEŞTI-BRAŞOV – “ALWAYS REMEMBER US THIS WAY”

 

MUZICĂ UŞOARĂ: CATEGORIA DE VÂRSTĂ 19-24 ANI,

ORA 19:00

  1. BANTEA CARMEN, 26 ANI, BRAŞOV – “JOLENE”

 

DUMINICĂ 10 NOIEMBRIE 2019
SALA REDUTA(maps) ,
ORA 17:00 – GALA LAUREAȚILOR

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.