Premiile FESTIVALULui CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL”, EDIŢIA a X-a, BRAŞOV 11-12 IUNIE 2021

PREMIILE FESTIVALULUI CONCURS NAŢIONAL DE INTERPRETARE “ART BRAŞOV ESTIVAL”, EDIŢIA A X-A, BRAŞOV 11-12 IUNIE 2021

Secţiunea I: Interpretare instrumentală:

Chitară:    Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021
Numele și Prenumele Cat An/Clasa          Premiul
Chivu Bianca Gabriela

Școala Populară de Arte și Meserii “Tiberiu Brediceanu” – Brașov

A Anul   III               1
Timariu-Giulia-Gabriela

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea”- Brașov

B 1               1
Șerban Albert

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 3     PREMIUL

     ABSOLUT 

Mocanu Victor

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 4              2
Coțofana Tudor

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 6              1
Petruț Alexandru

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 10              1
Clinciu Victor – Ștefan

Liceul vocațional de muzică “Tudor Ciortea” – Brașov

B 12             1

Vioară:      Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

CATEGORIA   A

1.TOMESCU ABIGAIL  – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

2.PRISECARIU FILIP MATTEO – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov  – PREMIUL I

3.ȘUTEU CONSTANTIN – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

4.OPREA IUSTINA MARIA – Școala de Artesi meserii “Tiberiu Brediceanu” Brasov – PREMIUL I

5.SANDU ANASTASIA – Școala nr.2 Fagaras – PREMIUL I

6.POPOVICIU ALEXANDRA – Lic.Tehn.Barcău – PREMIUL III

7.BUCUR MARIA CRISTA – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL III

CATEGORIA B

1.ANTON NATALIA ABIGAIL – Colegiul “C.Silva”-Ploiești – PREMIUL I

2.NEDELCU ALEXANDRA ȘTEFANIA – Colegiul “C.Silva”-Ploiești – PREMIUL I

3.CHEREGI MARIA IULIA  – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL  I 

4  GREAVU MIHAI – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL I

5.IVANCIUC ALEXANDRU GABRIEL – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL I

6.BAJAN LAURA – Scoala de Muzica-Orhei -Republica Moldoldova – PREMIUL II

7.CSAKANY CRISTIAN – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL II

8.BADEA PATRICIA – Liceul Vocational de Muzica Brasov – PREMIUL II


Pian:               Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Categoria A

Anul I

  1. Cârstea-Răcășan Zenian- premiul I
  2. Filip Anastasia- premiul I
  3. Sandu Elina-Celeste- premiul I
  4. Vasilescu Irina- premiul I
  5. Voinescu David-Andrei- premiul I
  6. Nechifor Alessia Maria- premiul II
  7. Voinescu Ştefania- premiul II

Anul II

  1. Anton Maria-Denisa- premiul I
  2. Ciurlea Diana- premiul I
  3. Dumitrașcu Patricia Maria-premiul I
  4. Gheorma Medeea Alexandra- premiul I
  5. Ionescu Elena- premiul I
  6. Crișan Arla- premiul II
  7. Ilie Lorena Maria- premiul II
  8. Leonte Ana-Maria- premiul II
  9. Mustea Andra Lorena- premiul II
  10. Bărbat Vătășan Otilia Letiția- premiul III
  11. Popoviciu Alexandra Diana- premiul III

Anul III

  1. Aldea Antonia- premiul I
  2. Kosir Petra Thea- premiul I
  3. Mesaroș Andrei- premiul I
  4. Zaharia Mihaela-premiul I
  5. Fenesi Evelin Antonia- premiul II
  6. Grancea Matei Daniel- premiul II
  7. Piticaș David- premiul II
  8. Singuran Ana- premiul II
  9. Drăgoiu Ivett-Maria- premiul III

Anul IV

  1. Neagoe Ana Paisia- premiul I
  2. Roșiuță Lucas- premiul I
  3. Pop Medeea- premiul II
  4. Tibirean Delia Ioana- premiul II
  5. Pop Miruna- premiul III

Anul V

  1. Gozob Victor Pavel- premiul I
  2. Similie Sofia Maria- premiul I
  3. Solzaru Alma-Cristina- premiul I
  4. Ganea Rut- premiul II
  5. Ionescu Alexia Ştefania- premiul II
  6. Lazăr Olivia- premiul II

Anul VI

  1. Coca Robert Ştefan- premiul I
  2. Ebbers Elijah- premiul I
  3. Munteanu Cristina Gabriela- premiul II

Categoria B

Clasa I

  1. Diaconu Mădălina- premiul I
  2. Iosif Andrei Ioan- premiul I
  3. Hermel Alma Cristina- premiul II

Clasa II

  1. Mustață Ryan- premiul I
  2. Ţȋcu Ştefan Leonard- premiul I
  3. Ciobotaru Maria- premiul II
  4. Timariu Anamaria- premiul II
  5. Sârb Robert-Eugen- premiul III

Clasa III

  1. Moișanu Cezar-Constantin- premiul I
  2. Floroiu Riana-Andreea- premiul II
  3. Moroșanu Emma Gabriela- premiul II

Clasa IV

  1. Moroșanu Alexandru- premiul I
  2. Nemeti Eduard- premiul I
  3. Schland Felix- premiul I
  4. Şerban Rareș Andrei- premiul I

Clasa V

  1. Pohrib George Nicolae – premiul I
  2. Miloș Maia- premiul III

Clasa VI

  1. Ţuțu Teodora- premiul I
  2. Şerban Tomas- premiul II
  3. Cojocaru Anastasia- premiul III

Clasa VIII

  1. Inada Taishi- premiul I
  2. Costache Horia- premiul II

Clasa X

  1. Kurko Rheea- premiul I

Secţiunea II: Interpretare vocală

Muzică ușoară:                 Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Secţiunea II – Interpretare vocală

Categoria A = amatori (Şcoli Populare de Arte, Palatele Copiilor, Cluburile Elevilor,Şcoli si Licee)

Grupa de varsta 6-9 ani:

An I de studiu:

  • VOICULESCU MIRIAM, 5 ani, Brasov – ”Sunt sic” – PREMIUL I
  • AL ABOUD RANIA, 8 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • BEIANU SAMARA REBECCA, 9 ani, Brasov – ”Part of your world”/ The Little Marmaid – PREMIUL I
  • BERGHEZEANU DARIA MARIA, 9 ani, Brasov – ”Toti copiii” PREMIUL II
  • STEBLEA ANTONIA, 8 ani, Brasov – ”Vine iarasi circul” – PREMIUL II
  • VLADESCU SOFIA MARIA, 8 ani, Brasov – ”A thousand years” PREMIUL III

An II de studiu:

  • CALINESCU XENIA, 8 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul” – PREMIUL II
  • CRISTEA ANTONIA, 9 ani, Brasov – ”Big big world” – PREMIUL II
  • MICIOIU HANNAH, 9 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • BRINZEA ANDRA-MARIA, 9 ani, Brasov – ”Cabaretul povestilor” – PREMIUL II
  • MICLEA STEPHANIA, 8 ani, Brasov – ”Iti multumesc” – PREMIUL III

An III de studiu:

  • COSTEA ALEXIA ANDREEA, 9 ani, Brasov – ”De-ar fi dorul” – PREMIUL II
  • ILIE MELISA, 9 ani, Brasov – ”M-am schimbat” – PREMIUL III
  • MOROSANU EMMA GABRIELA, 9 ani, Brasov – ”All of me” – PREMIUL DE EXCELENTA

Grupa de varsta 10-12 ani:

An I de studiu:

  • MIHALACHE CRISTINA-MARIA, 12 ani, Brasov – ”Big Big World” – PREMIUL II

An II de studiu:

  • BANESIU ARINA, 11 ani, Brasov – ”Into the Unknown” – PREMIUL I
  • BUTA MARIA, 12 ani, Zarnesti, Brasov – ”A thousand years” – PREMIUL II
  • DASCALU IASMINA MARIA, 12 ani, Brasov – ”Azi tu esti” – PREMIUL II
  • GOBEI LARISA GABRIELA, 10 ani, Brasov – ”Dance Monkey” – PREMIUL II
  • GHEORMA MEDEEA-ALEXANDRA, 11 ani, Brasov – ”Rise like a Phoenix” – PREMIUL I

An III de studiu:

  • CHIRITA IRIS LORIANA, 11 ani, Bucuresti – ”Diamonds” – PREMIUL III
  • CIUREA IOAN CRISTIAN, 12 ani, Brasov – ”Still got the blues” – PREMIUL I
  • TÂRZIORU ȘTEFANIA, 12 ani, Feldioara – ”Rise like a Phoenix” – PREMIUL II
  • MICLEA MARTINA, 12 ani, Brasov – ”Poarta catre vis” – PREMIUL III
  • GHEORGHE CRISTINA NATALIA, 11 ani, Bucuresti – ”Canta si danseaza” – PREMIUL II
  • BĂILĂ SORANA, 10 ani, Brasov – ”Arlechinul” – PREMIUL II

An IV de studiu:

  • ASAVEI SELENA, 12 ani, Brasov – ”Tu nu vezi cerul” – PREMIUL I
  • DUMITRU DARIA NICOLETA, 12 ani, Brasov – ”Who’s laughing now” – PREMIUL III
  • CHIRILA ELIZA CLAUDIA, 12 ani, Brasov – ”Cantec pentru bunica” – PREMIUL II
  • OSAN SIMINA ISABEL, 12 ani, Brasov – ”Wake up” – PREMIUL I
  • ZAHARIE ANA MARIA, 10 ani, Brasov – ”It’s oh so quiet” – PREMIUL I

An V de studiu:

  • ȚICĂU DENISA, 12 ani, Brasov – ”Stuck” – PREMIUL II
  • GAVRILIUC ALEXIA MIRELA, 12 ani, Brasov – ”Rug”- PREMIUL DE EXCELENTA
  • ONCIOIU MAIA ECATERINA, 11 ani, Brasov – ”Runaway” – PREMIUL II

Grupa de varsta 13-15 ani:

An I de studiu:

  • CANTOR IULIA, 13 ani, Brasov – ”Colors of the wind” – PREMIUL I
  • CRISTEA ANDREEA, 15ani, Brasov – ”Skyfall” – PREMIUL I

An II de studiu:

  • RUSU ROXANA, 13 ani, Brasov – ”Cu ochii aia verzi” – PREMIUL III

An III de studiu:

  • BOIAN MARIA-ADRIANA, 13 ani – ”My home town” – PREMIUL II
  • PELEI TAMARA, 13 ani, Brasov – ”Tennessee Whiskey” – PREMIUL I

An IV de studiu:

  • CAZAN ALEXANDRA CECILIA, 13 ani, Bucuresti – ”Pune-ti zambetul la loc” – PREMIUL III

An V de studiu:

  • ROTARU DARIA MARIA, 15ani, Brasov – ”Seven Nation Army”- PREMIUL DE EXCELENTA
  • SCRIMINT OTILIA, 14 ani, Brasov – ”Tramvai” – PREMIUL I
  • PILU BIANCA, 13 ani, Brasov – ”Sign of the Times” – PREMIUL II

Grupa de varsta 16-18 ani:

An I de studiu:

  • LUPEA CALIN ROBERT, 16 ani, Brasov – ”Run Away With Me” – PREMIUL DE EXCELENTA

An II de studiu:

  • OANA ALEXIA GABRIELA, 17 ani, Brasov – ”Jealous” – PREMIUL II

An III de studiu:

  • ENEA RALUCA GEORGIANA, 17 ani, Brasov – ”Writing’s on the wall” – PREMIUL III

An V de studiu:

  • BARNA ANA-MARIA, 16 ani, Brasov – ”When we were young” – PREMIUL II
  • ENESCU MIRUNA STEFANIA, 16 ani, Brasov – ”Turning tables” – PREMIUL II
  • LAPRESTA AGUILAR MARIA MICAELA, 17 ani, Brasov – ”I have nothing” – PREMIUL I

 

Grupa de varsta 18+:

An II de studiu:

  • CANTA ANDRADA, 19 ani, Brasov – ”Rise up” – PREMIUL I

An IV de studiu:

  • PANAITE PETRONELA, 30ani, Brasov – ”Si daca viata mea” – PREMIUL II

Categoria B = elevi ai Liceelor de Muzică / Artă (clasele I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII) sau studenţi ai Facultaţilor de muzică:

  • ROSCA DIANA, 23 ani, Brasov – ”Blinding Lights” – PREMIUL II

Muzică populară:                 Link diplome – valabil pana 24 iunie 2021

Categoria A

ANUL I

(Grupa 6-9ani)

1.Bezergheanu Daria Maria- Locul 1

(Grupa 10-12ani)

2.Anton Maria Denisa-Locul 1

3.Ghețu Stoica Adriana- Locul 2

(Grupa 13-15ani)

4.Zăinescu Luca Ioan Florentin-Locul 1

5.Racoția Miruna- Locul 1

6.Petcu Andra-Locul 2

7.Drăgoi Georgiana-Mihaela- Locul 2

(Grupa 16-18ani)

8.Olariu Nicoleta-Premiul de Excelență

9.Tișcă Miruna Elena-Locul 1

ANUL II

(Grupa 10-12ani)

10.Leonte Ana-Maria-Locul 1

11.Muntean Anastasia-Locul 1

12.Colțea Petruța- Locul 2

(Grupa 13-15ani)

13.Miron Simona Maria- Locul 1

(Grupa 16-18ani)

14.Coman Ioana- Premiul de Excelență

15.Olaru Ana-Maria- Locul 1

ANUL III

(Grupa 10-12ani)

16.Solovăstru Maria- Locul 1

17.Lascu Delia-Maria- Locul 1

18.Bătușariu Maria Raluca- Locul 2

19.Comăniță Maria- Locul 2

(Grupa 16-18ani)

20.Sima Bianca Maria- Locul 1

ANUL IV

(Grupa 10-12ani)

21.Folea Raluca- Locul 1

(Grupa +18)

22.Sima Alexandra-Ioana- Premiul de Excelență

Categoria B

(Grupa 16-18ani)

23.Nicoară Vlăduț-Nicolae- Premiul de Excelență

24.Chichernea Giulia Anamaria- Locul 1



Diplomele se vor putea descarca incepand cu data 18 iunie pe site-ul nostru. Se va anunta si pe pagina de facebook.

Multumim,

Leave a Reply

Your email address will not be published.